Mutsuzken okunacak dua

selenim

Banlı Kullanıcı
“kimki bu dua yi okursa allah onun derdini
kederini sikintisini giderir, yerine mutluluk sevinc nese katar. Hatta onu mutluluga bogar.”

allhümme inni abdüke vebnü abdike vebnü ematike nasiyeti biyedike mazin fiyye hükmike adlün
fiyye gazaüke eselüke bi külli ismin hüve leke semmeytebihe evenzeltehü fi kitabike evelemtehü
ehaden min halkike evis-te sertebihi fi ilmin gaybi indeke tecalel kurane kalbi ve nura sadri vecale e ğammi hüzni

kar tanesi

Kayıtlı Üye
Selenim sayısı varmı ve hangi saatte okunacak yoksa istediğimiz zaman okuyabilirmiyiz

mecra

Kayıtlı Üye
ya bir de bu duanın anlamını da yazarsan sevinirim selenim...

detelinka

Kayıtlı Üye
Rasûlullah (sallallahu aleyhi ve sellem) : Birinde hüzün veya keder olunca şöyle söylesin:

اللَّهُمَّ إنِّي عَبْدِكَ ، اَبْنُ عَبْدِكَ ، اَبْنُ أُمَّتِكَ ، نَاصِيَتِي بِيَدِكَ ، مَاضٍ فِيَّ حُكْمُكَ ، عَدْلٌ فِيَّ قَضَاؤُكَ ، أسْأَلُكَ بِكُلِّ إسْمٍ هُوَ لَكَ سَمَّيْتَ بِهِ نَفْسِكَ ، أوْ أنْزَلْتَهُ فِي كِتَابِكَ ، أوْ عَلَّمْتَهُ أحَداً مِنْ خَلْقِكَ ، أوْ اسْتَاْثَرْتَ بِهِ فِي عِلْمِ الْغَيْبِ عِنْدَكَ أنْ تَجْعَلَ الْقُرْآنَ الْعَظِيمِ رَبِيعَ قَلْبِي ، وَنُورَ صَدرِي ، وَجِلاءَ حُزْنِي ، وَذَهَابَ هَمِّي
: Allahümme innî abdüke, ebnü abdike, ebnü ümmetike nasiyetî biyedike, mâdin fiyye hukmüke, adlün fiyye kadaüke, eselüke bikülli ismin hüve leke semmeyte bihi nefsike, ev enzeltehu fî kitâbike, ev allemtehu ehaden min halkıke, ev este’serte bihi fî ilmi’l-gaybi ındeke en tec’ale’l- kur’âne’l-azîmi rabîa kalbî, ve nûra sadrî, ve cilâe hüznî,ve zehebe hemmî :

: Allah’ım! Ben Senin kulunum, senin kulunun oğluyum, ümmetinden biriyim. Kaderin Senin elinde. Benim hkakkımda Senin hükmün geçerli, tadir ettiğin adalettir.Yüce Zâtının işittiği, kitabında indirdiğin, yaratıklarından birine öğrettiğin veya gayb bilgisinde kendi tercih ettiğin isminle Senden dilekte bulunuyorum! Yüce Kur’ân’ı kalbimin baharı, gönlümün nuru ve üzüntümün cilâsı kıl! Üzüntümü gider!”
Bunu söyleyenden Allah üzüntü ve kederi gideriri, yerine sevinç getirir.” Buyurdu.

Ben bu dua ile ilgili böyle bi yazı buldum.Selenim senin yazdığınla aynı gibi ama bazı harf değişiklikleri var hangisi daha doğru bilmiyorum ama.

yaren81

Kayıtlı Üye
emeğinize sağlık arkadaşlar hangisi doğru ki acaba okuyalım

selenim

Banlı Kullanıcı
Arkadaşlar saati önemli değil.Yazdığımı bire bir okuyun doğrudur.sürekli okuyup alışkanlık haline getirmeniz işlerinizinide rast gitmesine neden olur.

kar tanesi

Kayıtlı Üye
Bugün başlayacağım ben .Ya ne kadar çok şey biliyorsun selenim ne güzel.

jeker_1986

Kayıtlı Üye
bişi soracam bu duaları okurken abdestlimi olmak gerekior

yule

Yönetici
İş
Parapsikolog & Enerji Terapist /Sosyolog
Kur-an'ı Kerim de nbir ayet okuyorsunuz. Abdest almanız daha iyi daha makbule ama abdestsiz okunmaz diye kesin bir kaidede bulunmamaktadır.