istihare

AkeLdan

Kayıtlı Üye
Bu Abdülkadir geylani hazretlerinin kullandığı istiharedir.Genelde bilinmeyen sıkıntının,hastalıkların tedavisi ile ilgili bilgi alınmak istendiğinde uygulanır.Ancak ben her türlü sorumda uyguluyorum:)
yatsı namazından sonra Allah rızası için 2 rekat namaz kılın,sonra 10 istiğfar 10 kelimei tevhid 10 salavatı şerife oku arkasından 100 kez :
'' Allahümme ya hadi ehdini ve allimni ya alimü ve ahbirni ya habiru ya beyyin ya mübinu vebsıt li ya basitu ya azhir li ya zahir'' uyku basana kadar salavat okunur istenirse yaz habir ya zahir diye zikir de çekilebilir..Saygılar..

SaSSa

Banlı Kullanıcı
İş
Teacher
Bir de;Kevser suresini 3 kez okuyup sağıma dönerek yüzüm duvara dönük uyuyorum ve soruma istediğim cevabı alıyorum.Dün gece yine yapmıştım mesela.

AkeLdan

Kayıtlı Üye
Hadi ya bunu ilk kez duydum.Ben bu uygulamayı yani kevserle olanı istediğim saatte uyanmak için yapıyorum.Hangi saatte uyanmak istersem kurulmuş saat gibi uyanıyorum:):)

jeker_1986

Kayıtlı Üye
kevser süresimi bunu bende ilkkez duydum mesela ne gibi şeylerde sonuç aldın söleyebilirmisin.?

Pantea

Kayıtlı Üye
Kevser suresinin bu ozelligi benim tarafimdan da tecrube edilmisdir kesinlikle dogrudur istediginiz satte saat kurmus gibi uyaniyorsunuz elbette bu surenin hikmeti inkar edilemez ama bu sureyi istediginiz saatte uyanabilmek niyetiyle okurkenb zaten bedenimizin vare olan biyolojik saatini kurmus oluyoruz boylece beden kendisini uyanmaya programliyor aslinda cokda doga ustu bir durum degil.

Pocahontas

Kayıtlı Üye
Akeldan'ın dediği Kevser Suresiyle değilde bende de oluyordu.
Mesela uykusuzken nasıl o saatte kalkıcam diye düşünüp alarmı kurup uyuduğumda
daha alarm çalmadan öncesinde uyandığımı bilirim. Bu çok kez tekrarlandı bende.
Bilinçaltı ile ilgili bir durum sanırım o saate göre uyanmak.

Pantea

Kayıtlı Üye
Akeldan'ın dediği Kevser Suresiyle değilde bende de oluyordu.
Mesela uykusuzken nasıl o saatte kalkıcam diye düşünüp alarmı kurup uyuduğumda
daha alarm çalmadan öncesinde uyandığımı bilirim. Bu çok kez tekrarlandı bende.
Bilinçaltı ile ilgili bir durum sanırım o saate göre uyanmak.

Katiliyorum sure okuyarak yada bir sekilde zihnimizi odaklayarak biyolojik saatimizi kurmus oluyorz hepsi bu.

38life

Kayıtlı Üye
İstihare doğaüstü istişare demektir. örneğin bir iş yapacağınızda,birşey satın alacağınızda veya birşeye karar vermekte zorlandığınzda bu olayı yaparsınız ve allah size iyi niyetinize göre o konuda doğru yolu gösterir. paylaşım için teşekkürler.