Suçluluk hissederseniz.

selenim

Banlı Kullanıcı
(Besmele çekiniz)

Yâ rabbi! Sen benim rabbimsin, ben ise senin kulunum. Sen herşeyi Yaratıcısın, ben ise yaratılanım. Sen rızık verensin, ben ise rızık alanım. Sen mülkün sahibisin, ben ise kölenim. Sen kuvvet sahibisin, ben ise âciz ve zelîlim. sen zenginsin, ben ise sana muhtacım. Sen ezelî dirisin, ben ise ölüme mahkûmum, sen bakisin, ben ise fânîyim. sen kerem sahibisin, ben ise kötülenmeye lâyığım. Sen iyilik yapansın, ben ise kötülük işleyenim. Sen affedicisin, ben ise günahkârım. Sen büyüksün, ben ise hakirim. Sen kuvvet sahibisin, ben ise zaîfim. sen verensin, ben ise isteyenim. Sen emniyet verensin, ben ise korkanım, Sen cömertsin, ben ise dua edenim.
Ey merhametlilerin en merhametlisi! Rahmetinle benim günahlarımı affet. Suçlarımı bağışla.Amin.

samanyolu

Kayıtlı Üye
Selenim, tüylerim diken diken oldu okurken. Ağladım bile. Allah senden razı olsun. Çok ama çok güzel paylaşım. Ellerine, gönlüne sağlık.

tuuuce88

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Ama bu güzel duanın altına "arkadas arıyoruz" reklamı hiç yakışmıyor :oops:

mecra

Kayıtlı Üye
Arkadaslar benim bir huyum var bu huyumdan dolayı kendimi çok suçlu hissediyorum,insanlara karşı çok yumuşağım yani insanları kırmamak için elimden geleni yapıyorum ama bu baskaları tarafından suistimal ediliyor:( ve zor duruma dusen hep ben oluyorum yardım istiyorum sizden oneriniz var mı??

Doganay

Kayıtlı Üye
Duanın yanında EFT de kullanabilirsin mecra , türkçe eserler kitaphanesinde Türkçe EFT klavuzu mevcut.

mameky

Banlı Kullanıcı
İyi hoşta allahın bir parçası olan bizleri yerin dibine sokmuş bu dua bunu okuyanın psikolojisi tümden çöker nasıl cümleler daha pozitif daha yakışır şekilde dualarda var

samanyolu

Kayıtlı Üye
Arkadaslar benim bir huyum var bu huyumdan dolayı kendimi çok suçlu hissediyorum,insanlara karşı çok yumuşağım yani insanları kırmamak için elimden geleni yapıyorum ama bu baskaları tarafından suistimal ediliyor:( ve zor duruma dusen hep ben oluyorum yardım istiyorum sizden oneriniz var mı??

Aynı dert bende de var. Hep harcandım, kullanıldım bu yüzden. Kalbim o kadar kırık ki... Mücadele edemezsem, kaçıyorum artık. Görüşmüyorum o kişilerle. Bir çare varsa, ben de isterim.

mecra

Kayıtlı Üye
tesekkurler de ben daha kalıcı birsey bekliyorum sizden yani kendimi bu konuda nasıl şartlandırabilirim??

Doganay

Kayıtlı Üye
EFT bir şartlandırma değildir,çok özet bir şekilde, sizi kötü etkileyen şeylerin vücut enerji noktalarında(13 akapunktur noktası) tıkanma yaptığını ve önerilen teknikle bu tıkanmayı çözmeyi amaçlar.
Uygulaması kolaydır ve tek bir kısa seans da dahi sonuç alınabilecek durumlar vardır. Bazı problemleriniz için birden fazla kez yapmanız gerekebilir ama çoğunlukla beklenenden iyi sonuç alırsınız. Ve bir kez öğrendinizmi hemen hemen herşey üstünde uygulayabilirsiniz.

selenim

Banlı Kullanıcı
İyi hoşta allahın bir parçası olan bizleri yerin dibine sokmuş bu dua bunu okuyanın psikolojisi tümden çöker nasıl cümleler daha pozitif daha yakışır şekilde dualarda var

Hayatta vicdanıyla başbaşa kalan insanlar hala var kardeşim. Senin bu yaklaşımını postmodern bir görüş olarak değerlendiriyorum.Yüce yaradanın yanında bizler aciz kullarız,hata varsa telafiside var diyoruz...

4elements

Kayıtlı Üye
tesekkurler de ben daha kalıcı birsey bekliyorum sizden yani kendimi bu konuda nasıl şartlandırabilirim??

Ben de sizin gibi kimseyi kıramıyorum hakettikleri halde. İcimden bir ses ,sen
bos ver onun seviyesine düsme diyor. Nicin değişmek istiyorsun, asalet herkeze verilmemis !
Sen Yüce Allah'in nazarinda kiymetli ol,herkes ektiğini biçecektir er veya gec !

mameky

Banlı Kullanıcı
Hayatta vicdanıyla başbaşa kalan insanlar hala var kardeşim ..senin bu yaklaşımını postmodern bi görüş olarak değerlendiriyorum.Yüce yaradanın yanında bizler aciz kullarız,hata varsa telafiside var diyoruz...

Postmodernlikle alakası yok. Yaratıcı kendi Yüce ruhundan kuluna üflemiş ve Allah'tan korkmak yerine sevmeyi deneyin derim. Hz Muhammedi de yoldaş hissederseniz emin olun olumlu yönden ve spiritüel açıdan gelişme yaşarsınız. Bunu deneyimleyenlerdenim. Akıl ve iradeyi ruha üfleyen yaratıcım niye acizleştirsin kulunu? Olumlu ve pozitif düşünmeye devam ederseniz isyan etmeyi aklınızın ucundan bile geçirmiyorsunuz. Her anda herşeyde şükre devam ediyorsunuz ve her şerde hayır olduğunu görebiliyorsunuz. Dedim ya bu benim deneyimlediğim bir şey. En kötü durumda Allah'ım şükürler olsun vardır bunda da bir hayır dediğim anda en dipten en yükseğe sıçradığım zamanları deneyimledim. Umarım anlaşılabilir yazmışımdır arkadaşım.

mecra

Kayıtlı Üye
'Ben de sizin gibi kimseyi kıramıyorum hakettikleri halde. İcimden bir ses ,sen
bos ver onun seviyesine düsme diyor. Nicin değişmek istiyorsun, asalet herkeze verilmemis !
Sen Yüce Allah'in nazarinda kiymetli ol,herkes ektiğini biçecektir er veya gec !'

Bazen susmak gerçekten işe yaramıyor. Bir yerden sonra ses çıkarmak lazım ama bunu yapamıyorum. Gerçekten kendimi çok kötü hissediyorum, değişmek istiyorum. :(:(:(:(

orenkayali

Kayıtlı Üye
Yukarida yazili dua Veysel Karani(r.a) nin yapmis oldugu bir duadir."Allahümme ente Rabbi ve enel abd ve entel Haliku ve enel mahluk........

Müthis bir dua......Istiaze icin insirah icin hacet icin bila aded okunabilir.