Yetenekleriniz Mucizeler Yaratır...

PUNKY

Kayıtlı Üye
Yetenekleriniz Mucizeler Yaratır

1088.jpg

Kişilerin içinde birçok gizli yetenekler vardır. Gizli yetenekler kullanıldığında mucizeler açığa çıkar. Bunun için de güdülenmek gerekir.

Kişilerin içinde birçok gizli yetenekler vardır. Gizli yetenekler kullanıldığında mucizeler açığa çıkar. Bunun için de güdülenmek gerekir. Amaca ulaşmak için olumlu düşünmek, bunu eyleme geçirmek ve ateşlemek gerekir. Coşku, amaçlarımıza ulaşmada canlı, etkin olmayı sağlar, heyecanı ve şevki içimize yansıtır. Biraz risk ve cesaretle birlikte güven, merak ve beklentiye dayanan bir tutumdur.

Coşkulu insan, amacına ulaşır ve olumlu düşünür. Kişinin doyumlu bir yaşamı olur. Canlıların, değişimi kabul ederek uyum sağlamaları gerekir. Yoksa ruhsal olarak çökerler. Gelişme ve başarı birlikte yürütülmelidir. Sağlık, kişinin ruhsal ve bedensel durumudur. Herkes kendi sağlığından sorumludur ve yararlı alışkanlıklar edinmelidir. Düzenli olarak sağlık kontrolünden geçmeli, beslenmeye dikkat etmeli, egzersiz ve dinlenmeye zaman ayırmalıdır. Düşünce sağlığında ise gereksiz endişelerden sakınmalıdır. İyi bir izlenim yaratmak için güdülenmeli, görünüme önem gösterilmelidir. İlk izlenim başarılı görünmektir. Giyim kuşam da kişiliğe bağlıdır. Bunları yaparken de kendimizi iyi hissetmeliyiz. Çekici bir kişilik için insanların sizin yararınıza çalışmalarını sağlamak da çok etkilidir.

Herkes duygularını dışa vuramaz. Ama insanlarla iletişim içinde olmak kişiliği ele verir. Başarılı olmak için insanların yardımına ve desteği ne ihtiyaç vardır. Başkalarında görmek istediğimiz nitelikler neler ise bunları bularak kendimizin de hangi niteliklere sahip olduğunu tespit ederiz. Bu özellikler, dürüstlük, bağışlamayı bilmek, alçakgönüllülük, şaka ve espriye açık olmak, sevgi dolu bir kişiliğe sahip olmak olmalıdır. Kişinin başarılı ilişkiler kurmasının yolu, güçlü ve uyumlu olmasından geçer. İnsanlar arasındaki iletişim önemlidir. İletişim, kendimizi başka bir kişinin düşüncesine yansıtmadır. Anne, baba, çocuk ilişkisi, iş ilişkileri, dostluklar önemli unsurlardır.

Sosyal yaşamda hepimiz insanlarla iç içeyiz. Kendimizi sosyal konumdan soyutlamamalıyız. Endişe, şüphe ve korkuyu sürekli hisseden kişiler mutsuzdurlar. Bu durum üretkenliği engeller. Yalnızca, güdülenen olumlu eylem sorunları çözer. Endişe, şüphe ve korku gibi duyguları bütünüyle yenmek mümkündür. Ama bu güdülenme ve eylem gerektirir. Bu konuda da, olumlu düşünmeyi alışkanlık haline getirmek gerekir. Kişiye bağımlı kaygılar geçmişle, şimdiyle ve gelecekle ilgili olarak sınıflandırılır. Geçmişteki kaygılar geride kalmıştır. Önemli olan bir daha tekrar etmemektir. İnsanlar kendilerini iyi güdüleyerek gelecek kaygılarını yenmelidir.

Korkunun insanı başarılardan alıkoyduğu kadar iyi yönleri de vardır. Ölümden korkan kişi kendine daha iyi bakar. Bu yönden olumlu davranmamızı sağlar. Yaşam bir eylemdir ve sevmektir. Hayal ürünü endişelerden uzak durulmalıdır. Gerginliğinizi denetleyip gevşemeyi öğrenmek için olaylarla başa çıkabilmeli, onu yenmeli, sakinleşmeli, gevşemeli ve yaşamın denetimini elimizde tutmalıyız.

Alıntıdır...

umarsız

Kayıtlı Üye
Bende bir şey paylaşmak istiyorum ama uygun yer mi bilmiyorum.
Çocukluğumdan beri gelecekle ilgili imgeler ve rüyalar goruyordum ve bu gördüklerim bazen kısa bazen uzun zaman sonra gerçekleşiyordu. Fakat 6 yıldan beri sadece rüyalarımda görüyorum. Sanırım gitgide bu yeteneğim köreliyor. Bunun nasıl olduğu hakkında bir bilgim yok aslında çok merak ediyorum ama asıl sorun şu ki ben bu yeteğimi ilerletmek istiyorum ve nasıl yapacağımı bilmiyorum. Bana yardımcı olabilecek birileri olduğunu düşünerek yazdım. Şimdiden teşekkürler.