rüyalar

angeldream

Kayıtlı Üye

Çoğu zaman yaşanacak olayların önceden habercisir. Günümüzde insanların %90 nı rüyaya
inanmaktadır ki bu inançlarında haklıdır.Çünkü gördükleri rüyaların yaşamında bir anlama geldiğini
görmüşlerdir.Kimi zaman rüya yorumsuz olduğu gibi gerçekleşmiş kimi zaman da doğru bir
yorumla yaşamındaki bi sahnenin uyarıcısı olmuştur. Gördüğüm birçok rüyanın bizzat kendimde
gerçekleştiğine şahit oldum.
İnsanların büyük bir bölümü rüyanın gerçek olduğuna inandığına göre rüyanın da doğru yorumcular
tarafından tabir edilmesine ihtiyaç vardır.
Rüyalar kendi içinde bir çok bölüme ayrılır.Ancak ünlü ruhiyatçılardan
Felemenkli Doktor Frederik van Edin kendi tecrübesine dayanarak 9 gruba ayırmıstır :
1. Adi Rüyalar: Alelade bir uykuda herkesin görebileceği çokta ehemiyeti olmayan rüyalardır.
2. Canlı Rüyalar: Sinirler bozukken görünen görüldüğü gibi hatırlanan rüyalardır.Çok sık görünmez
3. Alaycı Rüyalar: Ender görünen uyunmayan uykuda görünen uyandığında utanç duyduğunuz
rüyalardır.
4. Hissi Rüyalar: Bu tür rüyalar tam olarak hatırlanmaz ama hatırlananları ikaz edicidir.
5.Latif Rüyalar: Sabah 5 - 8 arasında görünen rüyalardır.Dinlenmiş bir vücutla görüldüğü zaman
tamamı hatırlanabilir.Vucut üzerinde faydalı etkisi vardır.
6.Cin ve Perili rüyalar: Bu rüyalar her ne kadar ifritli ise de vücut üzerinde rahatlatıcı etkisi vardır.
7.Tersine uyanmak: Cin ve perili rüyalardır.Uyanacağına yakın görünür çok rahat hatırlanabilir.
8:İlk uyku Rüyaları: Bunlar vücut yorgunken yatar yatmaz gördümüz rüyalardır.Nadiren meydana
gelir ve çok rahat hatırlanabilir.
9.Olağanüstü Rüyalar: Bedenen hasta iken gördüğümüz rüyalardır.
Her insan sonradan hatırlamasada mutlaka rüya görür.Elektroansefalografi yada kısaca EEG
denen yöntemle uyku surasında beynin elektirik etkinliğinin iki tür uyku olduğunu ortaya
koymuştur.Bunlardan biri de-rin diğeri uyku evresidir.derin uykudan kalkan kimse rüyasını
hatırlamaz. Hafif uykudan uyanan insan ise gördüğünü hatırlar.Hızlı göz hareketlerinin eşlik ettiği
bu uykuya REM uykusu denir.
Gördüğümüz rüyalar doğumdan ölüme doğru azalmaya başlar.Her insan hatırlasın hatırlamasın
uyku zamanı içinde 4_5 kere rüya görür.24 saat uyumayan bir insanın sinir sistemi,bu süreci takip
eden ilk uykuda eksik kalmış REM sürecini tamamlar.Dolayısıyla 2_3 gün uyumayan biri uyanık
kaldığı süreçte düş ve hayaller görmesi kaçınılmazdır.
Kısaca bilimsel olarakta ıspatlanan rüya ve görme şekilleri yanılgıyla birlikte gelece dair
habercimizdir.Önemli olan doğru yorumlanmasıdır.rüyayı yorumlarken rüya içerisindeki nesneyi
yorumlamak çok sağlıklı bir yöntem değildir.Rüya görüldüğü şekli ile yorumlanmalıdır.Görüldüğü
günün bile rüya yorumu için büyük önemi vardır.Öyle insanlar vardırki gördüğü rüyayı tam
hatırlayamadığı zaman bütün günü kendine zehir eder.Hatta kimileri gördükleri rüyarı hatırlamak
için kendilerini uyandırmaya çalışır.Özetleyecek olursak görünen her rüya ister hatırlansın ya da
hatırlanmak için not alınsın yorumsuz kaldığı sürece hiçbir ehemiyeti yoktur.
Yukarıda gördüğümüz rüyaların yorumu yapılırken hangi gün görüldüğününde önemi olduğundan
bahsetmiştim.Aşağıda günlerin rüyalar üzerindeki etkisini belirtmek istiyorum.
Her ayın ilk gününden son gününe kadar
1.gün:mutluluk ve sevinç
2.gün:Bir hafta içinde alınacak müjde
3.gün:Kötü rüyalardan Allah'a sığınıp dua edilmelidir.
4.gün:para,kısmet,hayırlı nimet.
5.gün:Yüreğindeki muradın kısa zamanda gerçekleşeceği belirten gündür.
6.gün:Yolculuk.
7.gün:Kavga,tartışma, olumsuzluk
8.gün:Kayıplarınla ilgili görecegin her konuda aydınlanma.
9.gün.Sevinç,neşe keyif.
10.gün:kaybolan özel eşyaların yada aybolmuş bir hayvanın bulunacağı.
11.gün:Ne hayırdır ne şer.
12.gün:Sevinç,neşe,keyif
13.gün:İyi değildir.
14.gün:Bir ay sonrasını haberdar eder hayırlıdır.
15.gün:İyi haberdir.
!6.gün:Keder,Ölüm,yıkıntıdır.
17.gün:Maddi rahatlık ferhlıktır.
18.gün:Sevinç
19.gün:Olumsuz ve kötü haberdir
20.gün:Önemli bir kişiden alınacak yardım yakınlıktır.
21.gün:Büyüklüktür.
22.gün:Sevinç.
23.gün:Korkudan çekinme.
24.gün:Hayırdır.
25.gün:Gönül bağında hayırdır.
26.gün:Büyüklüktür,uyarıcıdır.
27.gün:Sevinç ve mutluluktur.
28.gün:Huzur verir.
29.gün:Karmaşıktır.kavga ve tartışmadır.
30.gün:Mutluluk ve huzurdur

Herkese tatlı rüyalar.
Gördüğünüz her rüya hayırlara vesile olsun..

yaren81

Kayıtlı Üye
Amin tatlım..Rüyalarıma inanıyorum,ne görürsem mutlaka yaşıyorum.Sanki haber veriyorlar bana.Bazen endişeye kapılıyorum ama şuan olumlu rüyalarım var inşallah hersey cok güzel olur

yaralımelek

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar ben hiç ruya görmüyorum bir nedeni var mı acaba?Aydınlatırsanız sevinirim.

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Arkadaşlar ben hiç ruya görmüyorum bir nedeni var mı acaba?Aydınlatırsanız sevinirim.
Rüya görüyorsunuz.Herkes rüya görüyor fakat bazılarımız hatırlamıyor.Hatta sadece insanlar değil hayvanlar da rüya görürler.Bizim gibi kabus ve normal rüyalar görürler.