Film ve Dizi Önerileri

_kelebek_

Kayıtlı Üye
Kelebek etkisi filmini izleyenler varsa yorum yapsınlar lütfen
izleyince çok etkilendim..
tam olarak filmdeki gibi olmasa da acaba buna yakın şeyler yapabilmemiz mümkün mü?
bilmiyorum etkileyici bir filmdi.. filmden şunu çıkardım yaptığımız her şey aslında gelecekteki yaşayacaklarımızı etkiliyor...

geçmişi düzeltmemiz mümkünmü sizce ??

hira

Kayıtlı Üye
Evet pek çok kez izledim ama bence geriye dönemeyiz.Dönsek bile pek çok şey değişebilir.Felaket olur bence

loeb

Kayıtlı Üye
cok severım fılmı en sevdııgm fılm hatta..son buldugum kızda aynısını soyledı..ama sonuc bazen sevmek onu bırakmaktır..onu dıyo ama kuranı kerımde derki kaderi ancak dua degıstırır..genede elımden gelenı yapardım cocuk gibi..

sparke

Kayıtlı Üye
ben de bi çok kez izledim filmi fakat ikinci filmi pek beğenmedim birinci film çok daha güzeldi.

azrael

Kayıtlı Üye
kesinlikle 1.film daha güzeldi. mutlaka izleyin derim

deli_i

Kayıtlı Üye
Filmin etkisinden kurtulamamıştık bir süre izleyen arkadaşlar ile birlikte

Daphne

Kayıtlı Üye
geriye dönülmemeli bence.. çok pişmanlıklarım var.. bunu söylemek kolay değil bunu bilir misiniz bilmem ama geriye dönmemek devam etmek en iyisi.. bööyle bööyle büyüyüruz işte..
birincisinide ikincisinide izledim. bence birincisi daha güzeldi :)

godlove

Banlı Kullanıcı
İş
survivor
kelebek etkisi filmini izleyenler varsa yorum yapsınlar lütfen
izleyince çok etkilendim..
Tam olarak filmdeki gibi olmasa da acaba buna yakın şeyler yapabilmemiz mümkün mü?
Bilmiyorum etkileyici bir filmdi.. Filmden şunu çıkardım yaptığımız her şey aslında gelecekteki yaşayacaklarımızı etkiliyor...

Geçmişi düzeltmemiz mümkünmü sizce ??

geçmişi düzeltmek yerine kendimizi düzeltsek daha iyi olur diye düşünüyorum

güzel filmdi. hayatın zamana bağlı olduğunu irdeliyordu. çok küçük farklılıkların çok büyük neticeleri olabiliyor. bazen bir otobüsü kaçırdığımızda rastladığımız bir kıza aşık olabiliriz...

geriye dönüş mümkün değil. belki an içinde çok uzaklarda bulunulabilinir fakat zaman içinde geriye gidilemez. o zaman hayat yap boz olur. ve her insan için ayrı bir kainat gerekir. bu yalnızlığı kimse kaldıramaz

o film güzeldi. tarzı hoşuna gittiyse VANİLA SKY- İDENTİDY(KİMLİK)-VE GÖL EVİNİ SANA TAVSİYE EDİYORUM.

Flores

Kayıtlı Üye
Güzel filmdi bence.Keske geçmişe dönüp düzeltme şansımız olabilse.

mecra

Kayıtlı Üye
1. yi izledim sadece ama süper bi filmdi keske geriye donulebilse ama gecmisten ders alıp geleceği olusturuyoruz zaten bi de ask bazen vazgecmektir;)

SaSSa

Banlı Kullanıcı
İş
Teacher
http://

Tür : Fantastik / Romantik / Dram / Gizem
Gösterim Tarihi : 6 Şubat 2009
Yönetmen : David Fincher
Senaryo : Eric Roth , Robin Swicord , Francis Scott Key Fitzgerald (Kitap)
Görüntü Yönetmeni : Claudio Miranda
Müzik : Alexandre Desplat
Yapım : 2008, ABD

Oyuncular
Brad Pitt (Benjamin Button) , Cate Blanchett (Daisy) , Tilda Swinton (Elizabeth Abbott) , Elle Fanning (6 Yaşındaki Daisy) , Julia Ormond (Caroline) , Jason Flemyng (Thomas Button) , Elias Koteas (Monsieur Gateau)
Yaşlı doğan ve yıllar geçtikçe tersine yaşlanan Benjamin Button’ın sıradışı yaşam öyküsü.

Yaşlı olarak dünyaya gelip bir bebek olana kadar hayatı sürecek olan Benjamin, 50 yaşındayken 30 yaşındaki bir kadına aşık olur. Yaşları ters yönde ilerleyen bu ikili ilişkilerini sürdürmeye çalışırlar.
The Curious Case of Benjamin Button’ın senaryosu, Francis Scott Key Fitzgerald’ın kısa hikayesinden uyarlanarak yazıldı. Yönetmen koltuğunda ise başarılı yönetmen David Fincher var.

SaSSa

Banlı Kullanıcı
İş
Teacher

Aile / Fantastik / Macera
Yönetmen : Gil Kenan
Senaryo : Caroline Thompson, Jeanne Duprau (Kitap)

Oyuncular : Bill Murray, Tim Robbins, Toby Jones, Mackenzie Crook, Marianne Jean-Baptiste, Martin Landau, Simon Kunz, Mary Kay Place, Frankie McCafferty, Saoirse Ronan, Liz Smith, Harry Treadaway, Lucinda Dryzek, David Ryall, Heathcote Williams, Robert Kane, Lorraine Hilton
Onlar, gökyüzünün her zaman karanlık olduğu, güneşin doğmadığı Amber şehrinde yaşarlar. Bu yüzden kentteki sokak lambaları ve evlerdeki ışıklar sürekli yanmaktadır.

Amber şehri enerji kaynaklarının tükenmeye başlamasıyla birlikte lambalar da titreşerek sönmeye yüz tutar. Bunun üzerine iki kardeş, Amber şehrinin kuruluşundan beri var olan gizemi çözmek ve insanlara gün ışığını sağlamak için çareler aramaya başlarlar.
Aile / Fantastik / Macera
Yönetmen : Gil Kenan
Senaryo : Caroline Thompson, Jeanne Duprau (Kitap)
Oyuncular : Bill Murray, Tim Robbins, Toby Jones, Mackenzie Crook, Marianne Jean-Baptiste, Martin Landau, Simon Kunz, Mary Kay Place, Frankie McCafferty, Saoirse Ronan, Liz Smith, Harry Treadaway, Lucinda Dryzek, David Ryall, Heathcote Williams, Robert Kane, Lorraine Hilton
Onlar, gökyüzünün her zaman karanlık olduğu, güneşin doğmadığı Amber şehrinde yaşarlar. Bu yüzden kentteki sokak lambaları ve evlerdeki ışıklar sürekli yanmaktadır.

Amber şehri enerji kaynaklarının tükenmeye başlamasıyla birlikte lambalar da titreşerek sönmeye yüz tutar. Bunun üzerine iki kardeş, Amber şehrinin kuruluşundan beri var olan gizemi çözmek ve insanlara gün ışığını sağlamak için çareler aramaya başlarlar.

SaSSa

Banlı Kullanıcı
İş
Teacher

Tür : Gerilim / Dram / Tarihi
Gösterim Tarihi : 30 Ocak 2009
Yönetmen : Bryan Singer
Senaryo : Christopher McQuarrie , Nathan Alexander
Görüntü Yönetmeni : Newton Thomas Sigel
Müzik : John Ottman
Yapım : 2009, ABD / Almanya

Oyuncular
Tom Cruise (Claus von Stauffenberg) , David Bamber (Adolf Hitler) , Stephen Fry , Carice van Houten (Nina Von Stauffenberg) , Thomas Kretschmann (Otto Ernst Remer) , Bill Nighy (Friedrich Olbricht) , Tom Wilkinson (Friedrich Fromm)
İkinci Dünya Savaşı sırasında, birkaç Alman subayı Adolf Hitler’e suikast yapmayı planlarlar. Ayrıca savaşı bitirme adına da güçlerini kullanmaya başlarlar. Valkyrie adı verdikleri operasyon sayesinde Nazi hükümetine karşı bir ayaklanma başlatırlar.

Operasyonun başında olan Albay Claus von Stauffenberg Tom Cruise tarafından canlandırılıyor. Tarihte de önemli bir yer etmiş olan Albay Stauffenberg, bu uğurda her şeyi göze almaya hazırdır.
Yönetmenliğini Bryan Singer’ın yaptığı Valkyrie’nin senaryosu da Olağan Şüpheliler filminin senaristine emanet edilmiş.

• Beğendim
Tepkiler: FKK

Osiris

Kayıtlı Üye
twilight_book_cover.jpg

Twilightposter.jpg

Yapım : 2008, ABD
Tür : Aksiyon / Dram / Fantastik / Gerilim / Gizem / Korku / Romantik
Yönetmen : Catherine Hardwicke
Senaryo : Melissa Rosenberg, Stephenie Meyer (Kitap)
Oyuncular : Kristen Stewart, José Zúñiga, Billy Burke, Robert Pattinson, Kellan Lutz, Ned Bellamy, Elizabeth Reaser, Sarah Clarke, Peter Facinelli, Cam Gigandet, Nikki Reed, Michael Welch, Justin Chon, Jackson Rathbone, Rachelle Lefevre, Stephenie Meyer, Taylor Lautner, Christian Serratos, Ashley Greene, Anna Kendrick, Matt Bushell, Brianna Womick, Gil Birmingham, Gavin Bristol, Trish Egan, Katie Powers, Ayanna Berkshire, Catherine Grimme, Sean Mcgrath, Hunter Jackson, Alexander Mendeluk, Bryce Flint-sommerville, Solomon Trimble, Gregory Tyree Boyce, Edi Gathegi
Yapımcı : Wyck Godfrey, Michele Imperato, Karen Rosenfelt, Jamie Marshall, Greg Mooradian, Mark Morgan, Patrick Thomas Smith
Görüntü Yönetmeni : Elliot Davis, Carter Burwell
Müzik : Carter Burwell, Claude Debussy, İron And Wine, Linkin Park, Paramore , Muse , Cranberries , The Black Ghosts
Dağıtım : Tiglon
Süre : 2 saat, 02 dk.

Film aynı adlı kitap serisinden uyarlamadır:
Devamı gelecektir, Newmoon(Yeni Ay), Eclipse(tutulma) adlı kitapların Türkiye'de türkçesi mevcuttur. The Host adlı 4. kitap ise ülkemizde ingilizce haliyle mevcuttur.

Osiris

Kayıtlı Üye
13077.jpg

piyanist.jpg

Filmin Konusu:Varşova Radyosu’nda çalışan başarılı piyanist Wladyslaw Szpilman, Alman işgaliyle birlikte diğer Yahudiler gibi toplama kampına gönderilmek üzere tutsak edilir ancak ailesiyle birlikte trene bidirilmek üzereyken onu tanıyan bir görevli tarafından kurtarılır. Artık tek başına kalan Szpilman, yaşamını sürekli kaçarak ve yıkıntılarda saklanarak sürdürür.

Polonya tarihinin acılı dönemine bir bakış

Annesini toplama kampında yitiren ve babasıyla birlikte kamptan kaçarak yaşamının bir dönemini tıpkı Szpliman gibi Varşova gettolarında saklanarak geçiren yönetmen Roman Polanski film hakkında “Polonya tarihindeki bu acılı dönemi anlatmayı hep istemiştim. Fakat bunun bir otobiyografi olmasını istemedim. Wladyslaw Szpilman’ın hatıralarının ilk bölümünü okuduğumda ‘The Pianist’in benim bir sonraki filmim olacağını biliyordum. Tüm dehşetine rağmen sevimli ve umut dolu bir yanı vardı” diyor.

Polanski’nin Szpilman’ın hatıralarına 2000 yılında piyanistin oğlu sayesinde ulaşmış. Savaş başladığında 27 yaşında olan Szpilman, Polonya’nın geleceği en parlak konser piyanistleri arasındaymış. Yahudi oluşu sebebiyle ailesiyle birlikte Varşova gettolarına sürüldükten sonra, bir işbirlikçi sayesinde esir kampı trenlerinden kurtularak hayatta kalmayı başarmış. 1946 yılında kitap haline getirdiği hatıraları yasaklandıysa da, oğlu 1999’da bulduğu yazıları tekrar basarak onu uluslararası üne kavuşturmuş. İşte Polanski de, bu kitaptan yola çıkarak oluşturmuş ‘The Pianist’i.

Filmde Szpilman’ı ‘Bread & Roses’ ve ‘The Thin Red Line’ filmleriyle tanıdığımız Amerikalı aktör Adrien Brody canlandırıyor

Bu film benim en sevdiğim 5 film arasına girmeyi başarmıştır.İzlemenizi tavsiye ediyorum.

Yönetmen : Roman Polanski
Senaryo : Ronald Harwood, Wladyslaw Szpilman
Oyuncular : Adrien Brody, Emilia Fox, Michal Zebrowski, Ed Stoppard, Maureen Lipman
Filmin Türü : Drama, Savaş
Orijinal Adı : Pianist, The
Yapımcı Firma : 0
Yapım Yılı : 2002
Yapım Ülkesi : İngiltere/Fransa/Almanya/polonya
Orijinal Dili : İngilizce/Almanca
Filmin Süresi : 148 dakika
Resmi Sitesi : http://www.thepianistmovie.com/
Dağıtıcı Firma : 0
Maliyet : 0
Hasılat : 0
Ziyaretçi Sayısı : 0
Vizyon Tarihi : 28.02.2003

http://www.youtube.com/watch?v=itR0-I9idXk

Osiris

Kayıtlı Üye
23 sayısını koyu bir saplantı hâline getiren Walter Sparrow (Jim Carrey), bir zamanlar ideal olan hayatını gerek kendisinin gerekse sevdiklerinin ölümüne yol açabilecek bir psikolojik işkence cehennemine dönüştürür. Walter bir türlü elinden bırakamadığı 23 Numara adlı gizemli romanın etkisiyle, karısı Agatha (Virginia Madsen) ve ergenlik çağındaki oğlu Robin’le (Logan Lerman) geleceğine devam edebilmek için geçmişindeki sırların kapısını açmaya mecbur kalır.

Kitap, Walter’a Agatha tarafından doğumgünü hediyesi olarak verilmiştir ve konu aldığı tüyler ürpertici ve gizemli cinayet, karanlık ve tuhaf biçimde adeta Walter’ın hayatını yansıtırmışçasına anlatılmaktadır. Kitaptaki ana karakter olan dalgın dedektif Fingerling’in (onu da Carrey canlandırıyor) hayatı, Walter’ın kendi geçmişini çağrıştıran anlarla doludur. Kitabın dünyası canlanmaya başladıkça, Walter onun en korkunç ve kışkırtıcı bölümünün girdabına kapılmaya başlar: Fingerling’in 23 sayısının gizli gücüne duyduğu saplantısına.

Bu saplantı kitaptan yayılıp, Walter’ı kontrol etmeye başlar. Hayatında her yerde bu sayıyı görmektedir ve Fingerling’le aynı korkunç suçu, yani bir cinayet işlemeye mahkum olduğuna inanmaya başlar. Kabus gibi hayaller Walter’ın aklını esir alır. Bu hayallerde karısı ve aile dostları Isaac French’in (Danny Huston) başına korkunç şeyler gelmektedir. Bu durumda Walter’ın kitaptaki gizemleri çözmek için umutsuzca çırpınmaktan başka şansı kalmaz.

Eğer 23 sayısının ardındaki gücü çözebilirse, geleceğini de değiştirebilecektir.

Yönetmen : Joel Schumacher
Senaryo : Fernley Phillips
Oyuncular : Jim Carrey, Virginia Madsen, Logan Lerman, Danny Huston, Lynn Collins
Filmin Türü : Drama, Gerilim
Orijinal Adı : The Number 23
Yapımcı Firma : Contrafilm
Yapım Yılı : 2007
Yapım Ülkesi : ABD
Orijinal Dili : İngilizce
Filmin Süresi : 95 dakika
Resmi Sitesi : http://www.number23movie.com/
Dağıtıcı Firma : Warner Bros
Maliyet : 0
Hasılat : 0
Ziyaretçi Sayısı : 0
Vizyon Tarihi : 02.03.2007
23numarakr8.jpg

Osiris

Kayıtlı Üye
the-crow.jpg

crowef.jpg

The Crow James O'Barr'ın 1990'ların başında epey popüler olan gotik çizgi romanı The Crow'u beyazperdeye taşıma şansı, ileride haklı bir isim yapacak olan Alex Proyas'a da ilk uzun metrajını gerçekleştirme vesilesi olarak geri dönüyor. Filmin başrolündeki (Bruce Lee'nin oğlu) Brandon Lee'nin çekimlerin bitmesine günler kala, yanlışlıkla gerçek mermi doldurulmuş bir silah yüzünden sette ölmesi de, unutulmayacak trajik anlardandır.

Konusu

Müzisyen Eric Draven ve nişanlısı Shelly, düğünlerinin arifesinde Top Dollar isimli berbat tipin başını çektiği serseri çetesi tarafından saldırıya uğrar ve katledilirler. Bir yıl sonra Eric'in mezarını ziyaret eden bir karga, genç adamın intikamcı bir ruh olarak ölümden dönüşünün de simgesi olacaktır. Alınacak intikamlar, verilecek dersler vardır.

Osiris

Kayıtlı Üye
FrontiersPoster.jpg

Tür : Gerilim / Korku
Gösterim Tarihi : 13 Haziran 2008
Yönetmen : Xavier Gens
Senaryo : Xavier Gens
Yapım : 2007, Fransa / İsviçre

Oyuncular

Karina Testa (Yasmina) , Aurélien Wiik (Alex) , Patrick Ligardes (Karl) , David Saracino (Tom)

Yıl 2007. Fransız başkanlık seçimlerinde muhafazakar ve aşırı sağcı taraf karşı karşıya gelir. Yöre halkı iyice hareketlenir. Varoşlarda ayaklanma çıkmış, her köşede alevler yükselmektedir. Kent merkezindeki kargaşa ortamından yararlanmak isteyen küçük çaplı bir hırsız çetesi, büyük bir soygun hazırlığındadır. Başarılı oldukları takdirde ülke dışına kaçacak ve çetenin kadın üyesinin çocuğunu aldırabilmesi için gereken parayı elde edeceklerdir.

Ancak soygun sırasında işler kötü gider ve grup bölünür. Polisten kaçmaya çalışan bazı çete üyeleri, Lüksemburg sınırı yakınında ıssız, köhne bir pansiyona saklanırlar. Soyguncular kaba saba görünümlü otel sahiplerinin, eski bir Nazi olduğundan habersizdirler. Pansiyon sahibi kendi ari ırklarından oluşan yeni dünya düzeni kurmak için, faşist fantezilerini bu kişiler üzerinde gerçeğe dönüştürmek için her şeyi yapmaya hazırdırlar. Ancak beyaz ırkçıların dışarıda bu hayallerini uygulama şansı olmamaları sahibi oldukları otelde çeşit çeşit sapıklık ve yozlaşmayla dolu ürkütücü bir atmosfer yaratmalarına yol açmıştır....

Osiris

Kayıtlı Üye
CHARMED%20logo.jpg

Charmed yayın hayatına 1998'de ABD'de WB kanalında başlamıştır ve ilk bölümü WB kanalının Smallville dizinden önce en çok reyting aldığı program olmuştur. Dizi 8 yıl boyunca sürmüş ve geçtimiz 2006 Mayıs'ında 178. bölümüyle yayın hayatına veda etmiştir. Dizi, Amerikanın dizi imparatoru Aaron Spelling'in prodüksüyonluğunda başlamıştır. Türkiye'de Dizimax kanalında 8. sezonu yayınlanmaktadır. Başrollerini kadınların paylaştığı en uzun süren dizidir.

Konusu
Prue, Piper ve Phoebe kardeşlerin tavan arasında buldukları "Gölgeler Kitabı" adlı kitap kaderlerini değiştirir. Phoebe, kitaptaki büyülü sözleri okuyunca üç kız kardeşin atalarından miras kalan cadılık güçleri açığa çıkar.

Her birinin farklı doğaüstü yetenekleri vardır:

Prue, telekinezi gücüyle objeleri hareket ettirebilmektedir, daha sonra ise astral projeksiyon gerçekleştirebilme (geçici olarak kendini bedeninin dışına ışınlayabilme) yeteneğini kazanacaktır.

Piper objelerin moleküllerini yavaşlatabilmektedir. Daha sonra bu gücü gelişince objelerin moleküllerini hızlandırabilmeye başlayacaktır. Objelerin molekülleri yavaşladığında zaman yavaşlayıp durmuş gibi olmaktadır. Hızlandığında ise obje patlamaktadır.

Phoebe ise gelecekten ve ya geçmişten imgeler görme gücüne sahip olur, sonra ise havalanma gücünü kazanır. 6.sezondan 7.sezonun ortasına kadar duygudaşlık diye adlandırılan,karşısındakinin duygularını hissedibilme yeteneği kazanmıştır.

Duygudaşlık dışındaki bütün güçler iyi cadılara ve yüksek dereceli bazı iblislere işlememektedir.Halliwell kardeşler şeytani varlıklara karşı savaşabilmek için kullandıkları bu yeteneklerini birleştirdiklerinde ise yenilmez sihirli bir güç yaratırlar.Bu eşi olmayan üçlünün gücüdür. Yüksek dereceli bazı iblisleri yok etmek için üçlünün gücü gerekmektedir. Kardeşler üçlünün gücünü oluşturmadıklarında, yani tek başlarına sıradan birer cadıdır ve bu yüksek dereceli iblisleri tek başlarına yok edemezler.

3. sezon finalinde Prue'nun ölümünün ardından anneleri Patty'nin Beyaz Işıklı'sından (Samuel) olan bir kardeşleri olduğunu öğrenen Piper ve Phoebe, Paige'i yani kayıp kız kardeşlerini bir cadı olduğu konusunda ikna ettikten sonra Üçlü'nün Gücü yeniden oluşmuş olur.

Paige baba tarafından yarı beyaz ışıklı olduğu için objeleri hareket ettirebilme gücü, beyaz ışıklar içinde ışınlama olarak işlemektedir. Yine aynı nedenden ötürü Paige kendini ve başkalarını da istediği yere belirtebilmektedir. Yarı beyaz ışıklı olması dolayısıyla, normal beyaz ışıklılar gibi ona da korumak, yardım etmek ve yol göstermekle görevli olduğu insanlar verilir. Aynı zamanda Paige bilinen ilk yarı beyaz ışıklı olan cadıdır.Beyaz ışıklı olduğundan iyi insanları ve cadıları herhangi bir nedenden çıkan yaraları iyileştirebilmektedir. Wikicik.

Nihayet cadılarla ilgili güzel bir dizi. Aslında çok önce keşfetmeliydim. Ama gözüm The Craft filminden başkasını görmüyordu.