mucizevi dua

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

selenim

Banlı Kullanıcı
fe in tevellev fe kul hasbiyellahu la ilahe illa huve aleyhi tevekkeltu ve huve rabbul arsil aziym

bu dua cumartesi gunleri 1900 defa okunuyormus ve bir sonraki cumartesiye kadar dilek gerceklesiyormus.2 kisi denedi oldu ..

lorenya

Banlı Kullanıcı
bu duanın eksik oma ihtimali var mı??

aşikar16

Kayıtlı Üye
selenim ark.
bunun bir saati okuma vakti var mı.
kaç gün okunmalıdır.

selenim

Banlı Kullanıcı
arkadaşlar belli bir saati yok
1900 çok değil inanın okumaya başlayın arrtık bir zikir halini alıyor ( zikir derken oyle sapkın şekilde değil)
ve du anın nasıl 1900 olduğunu anlamıyorsun bile... mutlaka denemenizi tavsiye ediyorum.. ayrıca eksik değil sadece en başta bir kere besmele çekmelisiniz...sevgiler.

selenim

Banlı Kullanıcı
arkadaşlar unutmayınız ki dua büyüden vekften tılsımdan ve bilmediğimiz bir çok şeyin üzerinde etkisi ve kesinliği tartışılmayacak kadar güclüdür.. yeterki zamanını iyi ayarlayın.inanın ve canı gönülden isteyin...öyle dualar vardır ki dağları yerinden oynatır (ciddiyim)
inanın süpheyle bakmayın...

samanyolu

Kayıtlı Üye
Bir cımartesiyi feda etmeye değer gibi gçrünüyor. Çok teşekkür ederiz selenim.

DreaMLife

Kayıtlı Üye
bir cumartesiyi feda etmezsiniz ki sadece 2 saat gibi bişi sürer o da selenim dedii gibi zaman nasıl geçiyo anlamıyosunuz. 1 haftasını ayıranlar var mesela 4444 için. ne kadar istedğinize bağlı. Herkes Allah'ın kabul etmeyeceği duayı ettirmeyeceğini söylüyor bu açıdan bakarsak eğer dua içinize sinmediyse okumayın derim Allah belki okutmuyordur. Eğer hevesliyseniz okumaya can atıyosanız bu iyiye işaret mutlaka dikkate alın

samanyolu

Kayıtlı Üye
Birkaç saatimizi alır diye düşündüm. Ya vedud zikrinin 1000 tanesi, yaklaşık 15 dakika sürdüğü için kaba bir hesap yaptım. Ama mesajınız bana moral ve destek verdi. Çok teşekkür ederim. İki saat sürdüğüne inanıyorum. Sular seller gibi geçer başlayınca. Allah, dualarınızı kabul etsin sizin de.

DreaMLife

Kayıtlı Üye
Kendi deneyimlerimden yola çıkarak bu yorumu yaptım elbette ilk başlarken biraz zorlanırız dilimiz dönmez eğer ilk kez okuyorsak ama zamanla dilimiz de alışıyor istem dışı hızlı bi solukta okuduğunuzu farkedersiniz hatta diliniz sussa bile zihniniz de bi süre okumaya devam eder. Rica ederim eminim hepimizin duaları kabul olcaktır yeter ki biz şu zaman tamponu denen duruma bir alışabilsek. Sabırsızlık diz boyu :D

samanyolu

Kayıtlı Üye
Evet. En büyük hatamız, sabırsız olmak. Ben duaya, zikire alışkın olduğum halde, birkaç gün çok yüklenip, ne bulduysam okudum. İnanılmaz derecede yüklendim ve 15 gün boyunca, hiç geçmeyen baş ağrılarım başlamıştı. Duaların etkisi diyenler var ama zihin yorgunluğundan da kaynaklanabilir. Sabır çok önemli. İnanın, belki okuyamam diyordum ama sizin mesajlarınız gerçekten destek verdi ve cumartesi gelse de okusam diyorum. sağolun, varolun.

DreaMLife

Kayıtlı Üye
bende bu cumartesi okuyacağım unutmazsam tabi böyle özel günleri olan duaları okumaya heves ediyorum ama günü gelince bi bakmışım aa unutmuşum :) artık bilgisayara bi alarm kurmam gerekecek. siz de sağolun

samanyolu

Kayıtlı Üye
Son bir şey sorabilir miyim dreamlife? Her duada, elimizi açıp mı okuyacağız ve yüzümüze sürecek miyiz? yoksa, zikir şeklinde yeterli olur mu tespihle?

selenim

Banlı Kullanıcı
arkadaşlar sabır çok önemli daha işe başlamadan sabırsızlanmayın..
bu dualaarın kabul olduğu kesin görülüyor..zamanı belli olmasada mutlaka dönüyor...sabır işin sırrı sabır.unutmayın..sevgiler.

DreaMLife

Kayıtlı Üye
Son bir şey sorabilir miyim dreamlife? Her duada, elimizi açıp mı okuyacağız ve yüzümüze sürecek miyiz? yoksa, zikir şeklinde yeterli olur mu tespihle?

niyet ederken veya dua bittikten sonra bi kere de yapmak kafidir sanırım ama en önemlisi korkuyla tereddütle değil içinden geldiği gibi okuman. Nasıl okursan oku tereddüt etmediğin ve kabul olacağına inandığın sürece içini bir huzur kaplıyorsa doğru şekilde okumuşsundur zaten.

bu da benim düşüncem :)

selenim sana teşekkür etmeyi unuttum çok güzel bir paylaşım çok sevdim

selenim

Banlı Kullanıcı
kesinlikle katılıyorum okuduktan sonra için rahatlıyorsa bilki birşeyler yolunda gitmiş demektir...

saman yolu sanada cevap vereyim.ister zikir şekline ister tesbihle istersen kıbleye karşı oku ama unutma şekilcilikten ziyade içinden gelerek okuman niyet etmen önemli...yani saflaşmış tertemiz bir ruh ile istersen yatarken oku daha iyi motivasyon kurarsın...
sevgiler.

kermit

Kayıtlı Üye
Bazı dualarda eller ters çevirilir, dua eden kişi duasını südürürken allahın meleklerinin onun ellerine nurlar bereketler attığı gibi tezler veya inançlar vardır, bu sebeple yap normaldir, ama tesbihle çektiklerin için elini yüzüne sürmene gerek yok

samanyolu

Kayıtlı Üye
Dreamlife, selenim ve kermit, çok teşekkür ederim. Bana ışık oldunuz. sevgiler.

ecem

Kayıtlı Üye
fe in tevellev fe kul hasbiyellahu la ilahe illa huve aleyhi tevekkeltu ve huve rabbul arsil aziym

bu dua cumartesi gunleri 1900 defa okunuyormus ve bir sonraki cumartesiye kadar dilek gerceklesiyormus.2 kisi denedi oldu ..

acele yazdınız sanırım bu dua deyil ayettir.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...