19 sayısını sırları

selenim

Banlı Kullanıcı
Allah’ın isimlerinin tekrar adedini ve matematiksel değerlerini 19 koduna göre incelediğimizde muhteşem bir tabloyla karşılaşıyoruz. Bu tabloyu keşfetmek ilk olarak Filipinler İslami Araştırmalar Üniversitesi eski rektörü Dr. Cesar Mejul’a nasip oldu. Bu olağanüstü matematiksel ilişkiyi en kısa şekilde şöyle tanımlayabiliriz:
1- Allah’ın isimlerinin sadece 4 tanesinin Kuran’daki tekrarları 19’un katıdır.
2- Allah’ın isimlerinin sadece 4 tanesinin matematiksel değeri 19’un katıdır.
3- 4’er isimden oluşan her iki gruptaki 19’un katı olan sayılar birbirlerine eşittirler
4- Kelime tekrarlarındaki 19’un katları, bize Besmele’yi vermektedir (Bu Besmele’de niye Allah’ın, Rahman ve Rahim isimlerinin seçildiğinin hikmetlerinden birini göstermektedir.)
5- Tablonun her iki tarafındaki tüm katsayılar Besmele’deki aynı katsayıları vermektedir.
Allah'ın isimlerinden tekrar adedi 19un katı olanlar Tekrar adedi ve matematiksel değer Allah'ın isimlerinin matematiksel değeri 19'un katı olanlar Şahid 19 (19 x 1) Vahid Allah 2698 (19 x 142) Zul fadlil Azim Rahman 57 (19 x 3) Mecid Rahim 114 (19 x 6) Cami
Katsayıların toplamı 152 (19 x 8)
Tablodaki tüm değerlerin toplamı4² x 19² = 5776

Buradaki kelimelere dikkat edersek "Şahid" kelimesi Besmele’deki "İsim" kelimesiyle aynı oranda geçer "İsim" kelimesi Allah’ın adlarından biri değildir ve incelediğimiz kelimelerden biri olmadığı için bu listeye giremez.
Böylece biz Besmele’yi incelerken Kuran’daki 19 koduna tanıklık ettiğimiz gibi, Allah’ın isimlerini incelerken yine Besmele karşımıza çıkmıştır. Bu olağanüstü güzellikte bir tablodur.

whitekristal

Kayıtlı Üye
İş
Yönetici
Küçük bir not ekleme gereği duydum buraya...Atatürk'ün Kurtuluş Savaşını başlatma tarihine bakarsak 19 sayısının ne kadar önemli olduğunu görebiliriz.En azından bizim için...!:willy_nilly:

Shemhurashin

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Baha'i dininde 9 ve 19 sayısı kutsaldır.Din 19.y.y doğmuştur.Hz.Bab'ın DİRİ HARFLER olarak adlandırdığı emre ilk inan 18 kendisiyle birlikte 19 kişiydi. Bedi Takvimde(Baha'i takvimi ) Bir yılda 19 ay vardır her aydada 19 gün 19x19=361 , 4 günde HA günleri dediğimiz artık günler vardır.1 marttan 21 marta 19 gün oruç tutulur 21 mart ise yılbaşı.

zedrix

Kayıtlı Üye
Bende geçen gün rüyamda 19 rakamının konuşulduğu bir dialoğa tanık oluyordum ve 19 rakamı beni işaret ediyordu bu dialogta.Belki benim içinde bir sırrı vardır bu rakamın:)

siyahlı

Kayıtlı Üye
İş
öğrenci
19 yaşındayım. Umarım hayatımı değiştirecek ve güzelleştirecek dönüm yılım bu yıl olur. Zira 19 yaşımın içinde az olay yaşamadım, iyi ve kötü ve çok değişik bir yıldı benim için. Gerçekten hayatımdaki en önemli olayları bu yıl yaşadım ve yaşıyorum sonu hayırlı olur İnşallah.

mally

Kayıtlı Üye
19 sayısını merak etmeye devam edin dostlar. Sadece devam edin, araştırın. Benden söylemesi :)

YasinLY

Kayıtlı Üye
Çok güzel bir paylaşım Allah Razı olsun göremezsin çünkü banlısın. :D Devam edelim kardeşlerim Allah Tealâ'nın Mucize'lerini göstermeye...