Hayat

• Konbuyu başlatan angeldream
  • Başlangıç tarihi
A

angeldream

Eğer gününüz olumsuz istenmeyen hislerle doluysa, sadece bir tedavi vardır. Geldiklerinde, onları seçin. Neden, nasıl diye sormayın, onlarla savaşmayın ve onlara sahip olduğunuz için hiçbir zaman cesaretinizi kaybetmeyin. Fakat en önemlisi hisleriniz için bir başkasını suçlamayın. Suçluyorsanız, bir kurban olmayı seçiyorsunuz demektir. Hisler geldiğinde, çok büyük rahatsız edici hisler bile olsa, “Bu hissi seçiyorum” deyin ve geçmişte düşündüğünüz veya yaptığınız bir şey, öğrendiğiniz belli bir inanış veya tehdit edilen bir bağımlılığınız nedeniyle geldiğini bilin. Seçim, hisleri istediğiniz anlamına gelmez ancak onlar için sorumluluk almak anlamına gelir. Ve işte bu kendinizin efendisi olmaktır. Duygularınızı iyileştirmenin ve çözümlemenin ilk adımıdır. Fakat sadece ilk adım. Bunu bugün deneyin ve sonra kendinize bir sonraki adımın ne olabileceğini sorun. Eğer gerçekten bilmek isterseniz, bileceksiniz!

Kendime saygı...Kendime nasıl saygı gösterebilirim?
Herkes gibi iyi bir hayatı hakediyorum...fakat bazen yanlış şeyler yapıyor, sonra da üzülüyorum.
Bazen yanlışlıkla oluyor, bazen de yanlış olduğunu biliyorum fakat yine de yanlış yapıyorum...neden?
Çünkü özsaygımı unutuyorum...Bu çok yoğun hayatın içinde gerçek niteliğimi unutuyorum.
Yaptığımı Bilmek
Eylem yaparken kendime saygı duyuyorum, çünkü yaptığım şeyin ne beni ne de etrafımdaki insanları incitmeyeceğini biliyorum. Ve kendimi takdir ediyorum. Kendimi olduğum gibi gerçekten seviyorum. Fakat alçakgönüllükle, kibirle değil.
Kendimle Barış içinde Olmak
Hayatımın çok iyi olduğunu hissediyorum. Eylemlerimin doğru olduğunu hissediyorum. Bu nedenle, kendi içimde huzurlu ve sessizim. Yaptığım şeyin doğru veya gerçek olduğundan eminim. Herhangi bir kötü düşüncem yok ve beni alçaltacak herhangi bir kötü eylem yapmıyorum. Olgunum. Hata yaptığım zaman, kendime küsmüyorum. Çünkü hatalarımdan ders alıyorum. Kendime öğretiyor ve kendimin yaşam koçu oluyorum.
Özsaygı Geliştirmek İçin
Kendime yaptığım iyi şeyleri hatırlatmak...
Kendimi anlamak...
Kötü bir şekilde başkalarından etkilenmemek...
Kendimin farkında olmak, ben kimim?
Eylemlerimin farkında olmak...
Gerçekten iyi bir insan olmak üzerinde çalışmak...
Ne kendime ne de bedenime zarar vermemek örneğin...
Gerçekten kötü alışkanlıklara son vermek...
Günün sonunda kendime "bugün kaliteli düşünceler ve iyi eylemlerim oldu mu?" diye sormalıyım.

Mutluluk zihnimizin dansıdır.Ne olursa olsun, mutluluğunuzun elinizden kayıp gitmesine izin vermeyin. Daima mutlu kalın ve başkalarına da mutluluk verin!

Şartların ötesini görün. Eski şikayetler bölümünü temizleyin. Geçmişten öğrenin ve içinizdeki özdeğer ve alçakgönüllülük kaynaklarına dokunarak ilerleyin. Dürüstlük ve sadakatle, zarif bir şekilde serbest bırakın ve başkalarının değişmesine izin verin Yeni ufuklara, yeni gelişmelere doğru...
Hayatla yeni bir anlaşma yapın.

Sevgi insan doğasının özünde vardır. Fakat içimizde, kendimizin sevgi olduğu gerçeğini kaybettiğimizde, bunun yerine, sevgiyi kendi dışımızda aramaya başlarız. Bencil arzuları bıraktığımızda ise, endişeden özgür oluruz ve yaşamlarımız baştan başa sevgi dolu hale gelir. Bu çok iyileştiricidir.

Hepimizin üç gözü var. İkisi dışarıya bakmak, birisi de içeri bakmak için. Her şey dışarıda olup bitiyorken, neden içeri bakmak isteyelim? Çünkü aradığımız hazine, içeride, dışarıda değil. Hazine nedir? Güzellik, hakikat, huzur, mutluluk. Aradığınız şeye zaten sahipsiniz. Zaten çok güzelsiniz. Zaten huzurlu ve sevgi dolusunuz. Bunu nasıl olur da bilmezsiniz? Basit, çünkü içeriye, yüzeysel hatıralar veya yakın deneyimlerin ötesine hiç bakmıyor, zenginliği hiç görmüyorsunuz.
Bir an için durun, içeri bakın ve görün. Acele etmeyin. Aramayın.
Sadece bakın!
Tüm hataları unutun, tüm başarısızlıkları da...Şimdi yapacağınız dışında herşeyi unutun ve onu yapın. Bugün sizin şanslı gününüz.

Tüm Sevgimle Paylaştım...

rednos

Kayıtlı Üye
bizlerle paylaştığınız bütün yazılar için teşekkür ederim.umarım herkez kendi payına birşeyler çıkarır.bence okusalar bile yeter.