Peri Tarotu Kartları ve Yorumlanması

yule

Yönetici
İş
Parapsikolog & Enerji Terapist /Sosyolog
Kartlar

Peri tarotunda kartlar dörde ayrılmaktadır. İlkbahar, yaz, sonbahar ve kış. Perilerin çoğu mevsimlere bağlı varlıklardır. destede periler teker teker, en çok ortaya cıktıkları döneme göre ele alınırlar. Her destedeki 13 kart birden dokuza kadar numaralanmıştır. artlarındanda dört kraliyet kartı kız, bacak, kraliçe ve kral gelir. Her kartta başka bir perinin özellikleri yer alır ve toplam elli iki periden söz edilir.

Bunlara ek olarak başlıca peri şenliklerini simgeleyen 8 şenlik kartı daha vardır.

imbolc, ostara, beltane, yazortası, luk, hnasa, herfest, samhain, ve yule

Kartların yorumlanması,

Kartlar fal bvaktıran tarafından karıstırılmalıdır, bu kişi kendinizde olabilirsiniz, kısaca fal baktıran. Fal baktıran kartları tam olarak karıştırıp ters cevirmeye özen göstermelidir ki fal esnasında bazı kartlar ter çıksın.Pek çok tarot kartı gibi peri tarotu destesindeki kartlarında ters ve düz anlamları farklıdır. Bazı tarot yorumcuları bu ayrımı yapmazlar. falcı fal baktıranın elinden karıstırılmış kartları alşdıktan sonra seçtiği açılıma göre onları mnasaya dizecektir. Daha sonra bu farklı açılımlar anlatacağım.

Sorulan sorulara göre bu açılımlar belirlenir ve soruya göre açılımı secmeniz doğru olacaktır. Yada kısaca en sevdiğiniz yöntemi kullanabilirsiniz. Sorunuzu sorduktan sonra bir numaralı karttan başlayın. Peri kartlarının anlamları olsa da her peri size mutlaka enerji verecektir. İçgörü kazanıracaktır. Kartların anlamlarından çok perilerin söylediklerini yani iç sesinizi dinleyin. İlk kartın yorumu bitmeden ikinci kartı açmayın. Kartlar ile bakım yaptıkça aranızdaki enerji bağı oluştukça her geçen gün çok daha basarılı yorumlar yapacaksınız. Daha sonra anlatacağım kart yorumları size yanlızca başlangıcı ve anafikri verecektir. Kraliyet kartları yani kız bacak kral ve kraliçe fal baktıranın yaşamındaki kjişileri simgeler. Şenlik kartı çıkarsa bu bakımın daha kuvvetli olduğunu gösterir. Yanli gerçekleşme oranı daha yüksektir. Arkana majör gibi. Özetle mudahale etsenizde değiştiremeyeceğiniz olayları anlatır. Şenlik kartları çok önemli olayların olacağını simgeler.

Bundan sonraki konumda kartların açılımlarını anlatacağım
1. Peri höyüğü
2. peri kehaneti
3. peri armağanları
4. peri pazarı
5. yıl açılımı
6. yaşam yorumu
7. vahşi dostların rehberiliği
8. peri meşesi
9. Peri halkası

Tek tek bu açılımları birer yeni konu açarak paylaşacağım.

Derleyen ve yazan: yule ve urumhatamahayil

kuzucuk

Banlı Kullanıcı
kartlar dörde ayrılırlar demişsiniz ilkbahar yaz sonbahar kış .burayı anlayamadım kağıtların hepsiylemi fal bakılır yoksa mesela şimdi kıştayız kış mevsimi kağıtlarıylamı bakacağız

yule

Yönetici
İş
Parapsikolog & Enerji Terapist /Sosyolog
Yok mevsimlere göre değil konulara göre kullanacaksınız.

gilthoniel

Kayıtlı Üye
peri tarotunun kitapçığında tüm açılımlarda nasıl hareket etmen gerektiğine dair açıklama var;sadece bazı açılımlarda şenlik kartlarını çıkarman gerekebilir, diğer açılımlarda tüm kartları kullanırsın.

Ursula

Kayıtlı Üye
Çok zor,yapamamaktan korkuyorum.Kartları ezberlemek çok zor.

Alpertunga

Kayıtlı Üye
piyasada peri tarotunu bulamadım toplam kaç kart peri tarotu internette satılıyor mu?diğer tarotlar 78 karttan oluşuyor ama en doğru tarot 150 kartta bakılan ilk tarottur bunlar çok az kişinin elinde var ve basılmıyor bununla %99 gelecek çıkar ama 78 liklerde %70 gelecek
doğru çıkar:euro:

gilthoniel

Kayıtlı Üye
Çok zor,yapamamaktan korkuyorum.Kartları ezberlemek çok zor.

kolay olmadığı doğru; hatta herkesin harcı değil diyenler bile çıkar karşına; ama gerçekten isteyip tutkuyla bakabileceğine inandıktan sonra imkansız değil. kartları oturup ezberlemiceksin sonuçta, açılımları yaptıkça denedikçe kullanırken aklında kalır anlamları ki ilerde hepsini tanırsın ;)
bu arada kartlara uyum sağlayabilmenin bir diğer yolu da onlarla meditasyon yapmak; meditasyonu nasıl yapacağına dair bilgiler de kitapçığın içinde var :)
kısacası gözünün korkmasına gerek yok, istersen yapabilirsin :)

gilthoniel

Kayıtlı Üye
piyasada peri tarotunu bulamadım toplam kaç kart peri tarotu internette satılıyor mu?diğer tarotlar 78 karttan oluşuyor ama en doğru tarot 150 kartta bakılan ilk tarottur bunlar çok az kişinin elinde var ve basılmıyor bununla %99 gelecek çıkar ama 78 liklerde %70 gelecek

peri tarotu 60 karttan oluşuyor; internetten satın almanı tavsiye etmem çünkü kartlarda eksik çıkarsa değiştirme işlemin uzun sürebilir sorun yaşayabilirsin.en rahat d&r larda bulabilirsin.
bu arada ;yazdığını yanlış anlamadıysam; kartların doğruluk payının sayısıyla orantılı olduğunu sanmıyorum.

dante

Kayıtlı Üye
Ben internetten aldım..Şansıma hiç bir problem yaşamadım...Peri tarotu cok özel bir deste ve aldığınız anda aranızda kartlarla bi bağ oluştuğunu hissedeceksiniz.Yalnız bu destede önemli olanlar "inanç" ve "saygı"...Kartlarla ya da illustrasyonlarıyla dalga geçmek biraz sakıncalı olabiliyor.Kitapçığın içindeki meditasyon bilgileri de çok faydalı,yani benim için öyle, hayatımda faydasını çok gördüm.
Bu arada Peri Tarotunu kullanan arkadaşların tecrübelerinden faydalanmayı ve istişare etmeyi de isterim belirteyim..=)

SaSSa

Banlı Kullanıcı
İş
Teacher
diğer tarotlar 78 karttan oluşuyor ama en doğru tarot 150 kartta bakılan ilk tarottur bunlar çok az kişinin elinde var ve basılmıyor bununla %99 gelecek çıkar ama 78 liklerde %70 gelecek

bu bilgiye nereden ulaştığınızı sorabilir miyim sakıncası yoksa?

GrizzlyBear

Kayıtlı Üye
Peki bir sorum var.

Tarot kartlarıyla büyü çalışması yapılabiliyordu sanıyorum. Peri tarotu ile de yapılabilir mi?

dante

Kayıtlı Üye
Ben daha önce denemedim..Belki olabiliyordur ama ben tercih etmiyorum,hani kartlarımın çok saf bir enerjisi var bana göre ve o enerjinin bozulmasını istemiyorum.Ayrıca -bence- bunu kartların perilerine sormak daha makuldür,izin istemek gibi...

mimar52

Kayıtlı Üye
Ben peri tarotu öğreniyorum.Aslında çok zor değil.Sadece sıralamada problemler yaşıyorum.1 kart falanı gösteririr kısmını pek anlayamıyorum.Alfa yayınlarından aldım tarot kitapçığı ve kartları.önce İlkbahar kartlarını anlamaya çalıştım.sırayla çalışıyorum önce ilkbahar yaz sonbahar kış diye öğrenmeye devam ettim.

mimar52

Kayıtlı Üye
kartların yorumlarını verebilirmisinz birde kitapçıkta yazmayan neler söyleyebilirsiniz peri tarotu ile ilgili

azrael

Kayıtlı Üye
Kitapçıkta yazmayan anlamları sen söyleyeceksin yorumlarken. Gördüğün imgelere göre, hissettiklerine göre anlatacaksın. Ben öyle yapıyorum.

Mermaid

Kayıtlı Üye
Kartlarımı alalı 2 ay kadar oldu, ilk önce tüm kartları tek tek inceleyerek kitapçığı baştan sona okudum. Sonra hergün bir kartı alarak meditasyon yaptım, ama bunu henüz tamamlayamadım, bir de tavsiye edilmeyen perilere ait kartları atladım. Bu arada her gün 1 kez açılım yapmaya başladım. Şu anda yorumları genel olarak toparlayabiliyorum ama, hala kitapçığa bakmam gerekiyor kartların anlamları için. Bu normal midir acaba, yoksa ben bu işi beceremiyor muyum?

Angel777

Kayıtlı Üye
Kartlarımı alalı 2 ay kadar oldu, ilk önce tüm kartları tek tek inceleyerek kitapçığı baştan sona okudum. Sonra hergün bir kartı alarak meditasyon yaptım, ama bunu henüz tamamlayamadım, bir de tavsiye edilmeyen perilere ait kartları atladım. Bu arada her gün 1 kez açılım yapmaya başladım. Şu anda yorumları genel olarak toparlayabiliyorum ama, hala kitapçığa bakmam gerekiyor kartların anlamları için. Bu normal midir acaba, yoksa ben bu işi beceremiyor muyum?

Tarotu öğrenmek için yıllarını harcayanlar var...
Sizin bu hıza öğrenmeniz normal.

beegum

Kayıtlı Üye
peri tarotu hediye geldi ancak rüyama girmesi gerekiyormuş bakabilmem için bu doğrumu???

Mermaid

Kayıtlı Üye
peri tarotu hediye geldi ancak rüyama girmesi gerekiyormuş bakabilmem için bu doğrumu???

Rüyanıza girmesi gereği söz konusu değildir. Kartlarınız size hediye gelmiş, bu yeterince güzel, ki hediye gelmese kendiniz satın alsanız dahi, bakamayacağınız anlamına gelmez.

mimar52

Kayıtlı Üye
tarot adının mısırlı kahınlerın thoth dıye adlandırdıgı kehanet sıstemınden geldıgı söylenıyor belkı onu demeye calıstı arkadas