Zihin Bu Dünyaya Aittir, Ruhsa Çok Ötelere!

aris

Kayıtlı Üye
Kucugum;
Anlasilan sen bu oyunda daha yenisin...
Nasil mi anladim ?
Daha yolun basinda tum sureci zihninle kontrol edebilecegini sanmandan belli..
En iyisi mi sen durda biraz da beni dinle...

Oncelikle, sen sen ol da sakin ha onunla sakalasma...
Daha ilk kuralini koydugun anda, o kendi ellerinle sana bunu bozdurmak icin baslayacaktir kiyasiya iddalasmaya. Ve bil ki o bunu isterse, asla sen olmayacaksin kazanan bu oyunda...

Ve eger icinde bir yangin baslamissa; yasadiginin ne oldugunu da cok da fazla sorgulama...
Cunku o buna da musade etmeyecektir, en iyisi mi sen bastan bil de bunu oyalanma...
Sen olan biteni tam anladigin ve tanimladigini sandigindaysa, daha neye ugradigini anlamadan ask cizdigin tum sinirlarinin tum o cercevelerin disina acimadan savurur atar seni.

Onun icin "budur" dedigin anda, bambaska bir goruntuye burunur...
"Begenmem" dediginin kolesi eder seni. Istemem dediginin pesinde bulursun kendini...
Taa ki, tum kurallarini, yikana kadar...

Eski ask tanimlamalarina bakip bakip gulersin...O artik taninmaz hale gelir de sen onu sokup atmak yerine daha da cok baglanirsin gunden gune taniyamadikca...
Gel sen beni dinle; iyisimi birak ona bir ad koyma ve buyuk konusupta hic bir sey icin "olmaz" deme...

AsIk olmak sana aci ve kaygi mi hissetiriyor?
Sakin... bu yalanlarla kendini kandirma...
Bunun sebebi ask degil; senin aski akilsallastirma caban, bunu bil.
Sorumlusu senin zihnin, sucu onda arama...

Cok mu karisIk?

Degil aslinda...
Sadece sen ona karsi durusunda fazlaca iddalisin, tum surtunme de bundan..
"Yapamam" diyorsan, aksini bir dene bakalim ...
"Yeter artik bu son" dedigin o dakika var ya; aslinda o sozunden geriye donebilmek icin cabalamaya basladigin an olacaktir. Inan bana, ettigin her yeni buyuk sozde kendi sinaviini acacaksin...

Ha birde unutmadan; aski sen sen ol bir yilbasi agaci sanmaya kalkma.
Onu, sana sadece keyif ve eglence verecek bir seyle asla karistirma...
Ve bitmez tukenmez beklentilerinle olusturdugun o bildik sablona, sakin askini uydurmaya kalkma.. Uymadiginda yapacagini da tahmin ediyorum ve onun icin de sana bir uyari; bu defa da gaflete dusupte yuregindekine saldirma...

Ama yine de sen bilirsin, dilersen durma dene..
Goreceksin ki; bu defa da, tam senin "bitirdim" dedigin o gun varya inan bana, onun ardindan en cok kosacagin zamanlarin ilk gunu baslayacaktir...

Kucugum; eger aklin vazgec derken , yuregin acikca sahip cik diye yalvariyorsa hala; lutfen kendine eziyet edipte bosu bosuna debelenme...
Yeni dogan bir bebegi kucagina aldigin o ilk anda yasadiklarini animsasana...
Sen bu coskuyu tatmadan once tanimlayabilir miydin kendine?
Ama simdi biliyorsun...

Onu buralara ait sanipta aldanma...
Onu sen davet etmedin ki sen gonderebilesin...
Inan, sen oyle de sansan da oyle degil ...
Bu ilahi bir surec: Zamani gelmeden yureginde bu dogum olamayacagi gibi, sen "bitti" dedigin icin de ask gocup gitmeyecektir...

Uzulme; bu senin ne kadar iradeli, ne nedenli akilli oldugunun bir gostergesi degildir asla.
Onun kontrolu sadece kendindedir.
Sunu bil ki; sen ne ilksin ne de son...
Binlerce yildir aksi yasanmadi ki...

Sen bir hezeyanda akil arayansin...
Kaninda dolasan ve adina ask denen o zehirle, kimyasal bir corbaya donusmus bedenine hasbel kader zihninle gelebilecek anlik bir kontrolde istikrar arama .
AsIkken dahi gelen o anlik sagduyunun seni mantikli kurallara arasira baglamasina sen sen ol kanma...Ve ardisira da kendini kandiripta; ona karsi bir zafere sahip olabilecegini sanma...
Eger gercekten asksa yasadigin; bu sadece sezilerin, bedenin ve yureginin arasinda yasanan bir surectir.Bosuna sen bir dorduncuyu isin icine katmaya kalkisma...

Ask agirlamasi zor bir misafirdir...
Kendine zaman tani. Zaten o sadece diledigine ve istediginde gelir. Ve sen dilemesende o isterse bir gun ansizin ceker gider...En iyisi mi sen onu en guzel sekilde agirla...

Kucugum; birak tum bu sacmaliklari...
Sen yuregindekine karsi actigin savasta malup olmanin tadina var...
Bu sonunda kaybeden olmayan tek oyun anla...
Birak artik bir yana tum bu anlamsiz kurallari, su kendi icinde iddialasmalari, kaygi ve sonuc vermeyecek bos hesaplari...Ve kabullen... korkunun ecele faydasi olmayacagini anla...
Ve sunu ne olursa olsun unutma; zihin bu dunyaya aittir, ruhsa cok otelere...
Tipki korku, kaygi, hesap ve endiselerinin, tum o kendini ona karsi korumak icin giydigin maskelerin; bu dunyaya ait oldugu gibi...
Oysa ask; goklere ait bir ziyaretcidir
Cunku o Tanrinin insana en buyuk hediyesidir.
Eger bulabildiysen onu; ne kadar sansli oldugunu fark et ve biran evvel bunun icin sukretmeye basla...

Alinti