hadimler ve türleri

Şaman

Kayıtlı Üye
Hadimler daha çok ortadou kültüründe görülen majisyene yada falcıya yardım eden ona bağlı bedensiz varlıklardırHadim diyebileceğimiz varlık türleri cadılarda familiars olarak görülür.Şamanlarda ise "av" sırasında yakaladıkları ruhları(her türlü bedensiz) ele alabiliriz.Hadimlerin özelliği diğer kendi türündeki bedensizlere oranla güçlü ve bilgili olmasıdır.gelişleri iki türlüdür:

-Kendileri gelen hadimler:Bu hadimler kişi davet etmeden kendileri gelirler kişi herhangi bir dua okumamış olabilir hatta hiç bu konularla alakası bilgisi bile yoktur bunları üç şekilde inceleyebiliriz
*Kişinin doğum saati ile bağlananlar:Çok nadir de görülse bazı insanların doğum vakti özeldir ve doğduğu andan itibaren bazı psişik güçlere sahip olurlar ve bu noktada kendisine bir hadim bağlanmış olabilir belirli bir yaştan sonra hadimler gelip kendilerini göstrerbilirler ya da bu kişi onları kullandığı halde asla farkında bile olmaz.
*Kişinin ailesinden kalanlar:Ailesinin geçmişin bu güç bulunan ve hadimleri bulunana birine de eğer geçmişteki kişiyle aynı özellikleri taşıyorsa(bu özellikler hangi noktalarda olmalı bilmiyorum yani ruhsal ve fiziksel mi yoksa sadece ruhsal mı noktası şüpheli biraz) o kişiye ölen kişinin hadimleri gelip isim verir ve hizmet eder.
*Kişi kendini geliştirdikten ve enerjisi arttıktan sonra ona gelenler:Bu hadimler ya kişinin enerjisinden etkilenip bağlanırlar ya da kişiyle ortak yaşam diye adlandıracağımız bir ilişkiye girmek için.Bu kişiler enerjisel olarak belli bir seviyeye ulaşmış kişilerdir ve hadimleri kendi çağırmasa da onlar gelebilir bağlanabilir.

-Kişinin çağırımıyla gelen hadimler:Bu hadimler özel bir davet,dua,ritüel gerektirir.Siz çağırdığınız için arada bir antlaşma olur şartlar öner sürülür ve hizmete girerler.

Yalnız hadimlerin kendi aralarında da seviyeleri vardır.Hadimler genelde cin olarak ifade edilir ama bence hadimler ayrı bir varlık türüdür.Ayrıca bazılarına göre hadimler sadece ateş elementine dahil varlıklardır ama bazı insanlarda hava ve su elementine dahil olan hadimlerde görmüştüm bu yüzden sadece cin değildir diyorum.Yaptıkları şeyler bakımından dörde ayrılırlar;
a)Öğretici Hadim:bunlar iş yapmaz haber getirmez ama bilgiler öğretirler insana değişik konularda.Ruhani rehberlerden farkları ise direk görünmeleri ve istenildiği an istenilen bilgiyi vermeleridir;ruhani rehberler çoğunlukla direk görülmez enerjisel ışıklar şeklinde görülür ve ara sıra direk gelirler.Bu hadimler her türlü bilgiyi direk verirler;mesela bir büyü tarifindeki hiç bilmediğiniz duaya kadar ama bunlar pek de rastlanmaz.
b)İş Hadimleri:Bunlar kişinin isteklerini yerine getirir yani büyüler gibi mesela şu bana aşık olsun gibi istekler yerine getirilir hatta çok güçlüyse madde aktarımı bile yapabildikleri söylenir.Bunlar tür olarak öğretici hadimlere oranla daha çok rastlanır.
c)Kulak Hadimler:Kulak çakralarının açılmasını sağlarlar ayrıca fal bakma yetisi veriler yalnız olaylar görülmez duyum şeklinde alınır.
ç)Göz Hadimleri:Bunlar kulak hadimleri gibi falda yardımcı olurlar ama farkları ise isminden anlaşılacağı gibi göz çakralarını açar olayları gösterirler.En çok rastlanan hadimlerdendir

yekyea

Kayıtlı Üye
merhaba galiba bendede bişeyler var hem görüntüler hem sesler duyuyorum ama nasıl olduğunu anlayamıyorum bunu kullanmayı nasıl öğrenebilirim

CREEPA

Banlı Kullanıcı
Paylasimin icin tesekür ederiz Saman.Bir kac Hadim örnegi verebilirmisiniz

MaHaRa

Kayıtlı Üye
Selamlar;

Hadimlerin türleri hakkında zaten örneklendirilmiş,
katılmadığım şu; "çakralar" mevzu. Çakralar bedendeki
spiral enerji merkezleridir. İns'an da açılan ise 'Basir'dir.
Basir'in açılması ile ins'de haller vuku bulur, ve
Mana A'lemine açılır. Yani, bütünsellik için de
kişi de ruhiyati olarak değişim meydana gelir.

V'esSeLam

Şaman

Kayıtlı Üye
Selamlar;

Hadimlerin türleri hakkında zaten örneklendirilmiş,
katılmadığım şu; "çakralar" mevzu. Çakralar bedendeki
spiral enerji merkezleridir. İns'an da açılan ise 'Basir'dir.
Basir'in açılması ile ins'de haller vuku bulur, ve
Mana A'lemine açılır. Yani, bütünsellik için de
kişi de ruhiyati olarak değişim meydana gelir.

V'esSeLam
zaten direk açamazlar çünkü kişinin çakraların açılması için bir esmayı vs okuması da yetmez birşeyileri kavrayıp özümsemesi erdem haline getirmesi gerekir
bu hadimler ise o kanalları temizler yani yardımcı olur

kyhran

Kayıtlı Üye
Şaman güçlü varlıklar olan hadimlerden gelebilecek zararlardan korunmak için ne gibi korunma yaptınız?Ve bir de şunu merak ediyorum:Kişinin çağırmasıyla gelen hadimlerin ne gibi istekleri olabilir?Yani anlaşma yapılacaksa onların bizlerden istedikleri talepleri merak ediyorum.Bir de anlasma yapılacaksa ve onları çağıran insan anlaşma sartlarını ağır bularak vaz geçerse bu varlıklar kendilerini çağıranlara bir zarar verirler mi?

CREEPA

Banlı Kullanıcı
birşeyileri kavrayıp özümsemesi erdem haline getirmesi gerekir
Saman bey.Anliyamadim?
Şaman güçlü varlıklar olan hadimlerden gelebilecek zararlardan korunmak için ne gibi korunma yaptınız?Ve bir de şunu merak ediyorum:Kişinin çağırmasıyla gelen hadimlerin ne gibi istekleri olabilir?Yani anlaşma yapılacaksa onların bizlerden istedikleri talepleri merak ediyorum.Bir de anlasma yapılacaksa ve onları çağıran insan anlaşma sartlarını ağır bularak vaz geçerse bu varlıklar kendilerini çağıranlara bir zarar verirler mi?
Hadimin ne gibi istekleri mi olur? Genelde seytanlarin insandan istedikleri tek sey vardir.E tabi size göre hadimler farkli allaha daha yakin kategoride bir varlik olduguna göre belki bu istekler degisebilir.Samanin bu islami havvas konularinda oldukca tecrübeli oldugunu tahmin eden bir kisiyim,o yüzden mutlaka kendisi bizi zaten en kisa süre icersinde bu konuda bilgilendirecektir.Malesef kimsenin dili varmadigi konular bunlar,iste yapilan anlasmalar var ortada bir sir gibi tutulmasi gereken bazi özel anlasmalar yada kontratlar.Bunlara saygi duyuyoruz.

Şaman

Kayıtlı Üye
Saman bey.Anliyamadim?

Hadimin ne gibi istekleri mi olur? Genelde seytanlarin insandan istedikleri tek sey vardir.E tabi size göre hadimler farkli allaha daha yakin kategoride bir varlik olduguna göre belki bu istekler degisebilir.Samanin bu islami havvas konularinda oldukca tecrübeli oldugunu tahmin eden bir kisiyim,o yüzden mutlaka kendisi bizi zaten en kisa süre icersinde bu konuda bilgilendirecektir.Malesef kimsenin dili varmadigi konular bunlar,iste yapilan anlasmalar var ortada bir sir gibi tutulmasi gereken bazi özel anlasmalar yada kontratlar.Bunlara saygi duyuyoruz.
kişinin edinmesi gereken erdemler şöyledir ki mesela altıncı çakra yani üçüncü göz affedicilikle ilgilidir.kişi affetmeyi öğrenmelidir bunu öğrenmediğinde istediği kadaar uğraşsın üçüncü gözü açılmaz ki affetmek her önüne geleni affetmeyi ifade etmez aynı zamanda kendi değer yargılarını da oluşturmak gerekir ve her çakranın bir özelliği vardır bu şekilde.
hadimin nasıl istekleri olduğuna gelince mesela sizden hergün belirli duaları okumanız bazı davranışlardan kaçınmanız istenebilir vs ama genelde yapılan antlaşmadan onların enerjisel bir çıkarı olur sizin o şartı yerine getirerek oluşturduğunuz enerji ile beslenirler
şartı kabul etmediğinde giderler ve bir daha çağıramazsın bu durumda.

CREEPA

Banlı Kullanıcı
kişinin edinmesi gereken erdemler şöyledir ki mesela altıncı çakra yani üçüncü göz affedicilikle ilgilidir.kişi affetmeyi öğrenmelidir bunu öğrenmediğinde istediği kadaar uğraşsın üçüncü gözü açılmaz ki affetmek her önüne geleni affetmeyi ifade etmez aynı zamanda kendi değer yargılarını da oluşturmak gerekir ve her çakranın bir özelliği vardır bu şekilde.
hadimin nasıl istekleri olduğuna gelince mesela sizden hergün belirli duaları okumanız bazı davranışlardan kaçınmanız istenebilir vs ama genelde yapılan antlaşmadan onların enerjisel bir çıkarı olur sizin o şartı yerine getirerek oluşturduğunuz enerji ile beslenirler
şartı kabul etmediğinde giderler ve bir daha çağıramazsın bu durumda.
Yani bize enerji ve ilham vereceklerine bizim enerjimizden mi yararlaniyorlar? Aslinda bir varlik ile biri iliski halinde oldugumuz süre icersinde bizim enerji seviyemiz yükseldigini düsünüyordum Saman.Ama sen aslinda bir anlamda aksini söylüyorsun yada ben seni yanlis anliyorum eger öyle ise bunlar daha cok bir cesit inkubus/sukubus a benziyor degilmi ama.Hangi Hadimler ile calisabiliriz baslangicta örnegin? Yani bu soruyu sormamim nedeni öncelikle onlarin hirarsi durumunu ögrenmek ve ona göre bir calisma yapmak yani kisacasi kücükten baslamak.Uzun süre önce cevremden gelen uyarilara ragmen Asmodi (Asmodeus)ile "calisma" karari aldim ve sonrasinda oldukca pisman oldum.Senin tecrübelerin ve deneyimlerin ne yönde.

Şaman

Kayıtlı Üye
Yani bize enerji ve ilham vereceklerine bizim enerjimizden mi yararlaniyorlar? Aslinda bir varlik ile biri iliski halinde oldugumuz süre icersinde bizim enerji seviyemiz yükseldigini düsünüyordum Saman.Ama sen aslinda bir anlamda aksini söylüyorsun yada ben seni yanlis anliyorum eger öyle ise bunlar daha cok bir cesit inkubus/sukubus a benziyor degilmi ama.Hangi Hadimler ile calisabiliriz baslangicta örnegin? Yani bu soruyu sormamim nedeni öncelikle onlarin hirarsi durumunu ögrenmek ve ona göre bir calisma yapmak yani kisacasi kücükten baslamak.Uzun süre önce cevremden gelen uyarilara ragmen Asmodi (Asmodeus)ile "calisma" karari aldim ve sonrasinda oldukca pisman oldum.Senin tecrübelerin ve deneyimlerin ne yönde.
hadimler sana enerjilerini vermezler sen kendini geliştirdikçe enerjin yükselir sevgili creepa ama düşün ki onlar senin hizmetkarın ve bir efendi hizmetkarlarının ihtiyacını karşılamak zorundadır onlar da sana karşılığında hizmet eder bilgi getirir.tabi hadim doğuştansa veya yüksek türden birşeyse o zaman senden gelecek enerjiye ihtiyacı yoktur ve bu da binde bir denk gelir.
aslında başlangıçta hadimlerle değil çakralarınız enerji seviyeniz ve ruhani rehberinizle çalışırsanız çok daha ii olur
hatta bunlarla geliştikten sonra hadime de pek ihtiyaç kalmaz bence

CREEPA

Banlı Kullanıcı
çakralarınız enerji seviyeniz ve ruhani rehberinizle
Evet bencede aslinda öyle ama malesef herzaman öyle olmuyor.Ben dogrudan Hüdam edinmek istiyorum acikcasi sevgili Saman,neden yalan söyleyeyim.Varlik sayesinde cakralarimi da temizlerim auramida.Sikintidan stressten de kurtulurum vs. degilmi ama.Yanlis anlama ama gercekten meditasyon yoga vs .yapabilecek durumda degilim.:)Bana rehber olabilecek tek varlik Hadimdir tabiki ona alternatif bulana kadar.Ama bendeki potensyali ve yetenegi artiran aslinda bence bir anlamda Hadimdir.Kendimi bu islami havvas konusunda gelistirdikten sonra belki ilgilenebilirim.Yani kisacasi aslinda mutlaka bir görevliden yararlanmak zorundayim.

Şaman

Kayıtlı Üye
Evet bencede aslinda öyle ama malesef herzaman öyle olmuyor.Ben dogrudan Hüdam edinmek istiyorum acikcasi sevgili Saman,neden yalan söyleyeyim.Varlik sayesinde cakralarimi da temizlerim auramida.Sikintidan stressten de kurtulurum vs. degilmi ama.Yanlis anlama ama gercekten meditasyon yoga vs .yapabilecek durumda degilim.:)Bana rehber olabilecek tek varlik Hadimdir tabiki ona alternatif bulana kadar.Ama bendeki potensyali ve yetenegi artiran aslinda bence bir anlamda Hadimdir.Kendimi bu islami havvas konusunda gelistirdikten sonra belki ilgilenebilirim.Yani kisacasi aslinda mutlaka bir görevliden yararlanmak zorundayim.
o zaman sana önerim riyazata gir 40 gün ve bir zikri sürekli çek enerjin artsın en azından
ya habir zikrini öneririm
zaten belirli bir seviyeye gelen havasçılar kendiliğinden hizmetkar elde edio

CREEPA

Banlı Kullanıcı
Tavsiyen icin tesekür ederiz.Peki sayin Saman insanlar neden Zikir sirasi yada önce riyazat gerceklestirir bunu tam olarak anliyamadim.Birde Saman aslinda bilmiyorum nasil anlatayim ama ben bu ilim ve Ibrani Kabbalistik ögretiler arasinda cok yakin benzerlikler gördüm.Ayni degil ama bazi seyler birbirine benziyor.Örnegin Kabbalistik ögretinin 72 Melegi,istedikten sonra bunlara da bir mantra yani bir cesit zikir cekebiliyoruz ve ayrica bu meleklerin ismi örnegin Mihael yada Hanielin titresim seviyesini yakaliyarak kendimzideki cesitli "fenomenlere" sahit olabiliyoruz.Bu Melek isimleri aslinda Yüce tanrinin isimleridir.Gelelim benzerligi yani esma ul husna - Allah'in 99 ismi ile kiyasliyacak olursak benzerlikler mevcut.Yani sonuc itibariyle bunlari da Mantraliyoruz yani Zikir ediyoruz ve gösterdigi etkiler birbirlerine benzer sekilde olup insanin ruhunu ve psikolojisine etkiliyor ve bir takim degisiklikler olusturuyor.Melegi örnegin Mikaeli aslinda gününde zikir etsek yada mantrasini cekmek tabi daha yararli olacaktir ama bu Özel kodlanmis isimleri yani Kabbalistik ögretideki verilmis olan 72 ismi de zikiredebilirz degilmi? Sonrasinda gerceklesen aslinda bir cesit invokasyon degilmidir cunkü insan yani uygulamayi gerceklestiren majisyen aslinda bu varlikla "bütünlesiyor"yani onunla yakin iliski halinde oluyor degilmi Saman yoksa esmaul husna ap ayri bir mevzu mu yani analogik ortak yönler nedir ve sen hangisini daha pratik ve etkili buluyorsun?

Şaman

Kayıtlı Üye
Tavsiyen icin tesekür ederiz.Peki sayin Saman insanlar neden Zikir sirasi yada önce riyazat gerceklestirir bunu tam olarak anliyamadim.Birde Saman aslinda bilmiyorum nasil anlatayim ama ben bu ilim ve Ibrani Kabbalistik ögretiler arasinda cok yakin benzerlikler gördüm.Ayni degil ama bazi seyler birbirine benziyor.Örnegin Kabbalistik ögretinin 72 Melegi,istedikten sonra bunlara da bir mantra yani bir cesit zikir cekebiliyoruz ve ayrica bu meleklerin ismi örnegin Mihael yada Hanielin titresim seviyesini yakaliyarak kendimzideki cesitli "fenomenlere" sahit olabiliyoruz.Bu Melek isimleri aslinda Yüce tanrinin isimleridir.Gelelim benzerligi yani esma ul husna - Allah'in 99 ismi ile kiyasliyacak olursak benzerlikler mevcut.Yani sonuc itibariyle bunlari da Mantraliyoruz yani Zikir ediyoruz ve gösterdigi etkiler birbirlerine benzer sekilde olup insanin ruhunu ve psikolojisine etkiliyor ve bir takim degisiklikler olusturuyor.Melegi örnegin Mikaeli aslinda gününde zikir etsek yada mantrasini cekmek tabi daha yararli olacaktir ama bu Özel kodlanmis isimleri yani Kabbalistik ögretideki verilmis olan 72 ismi de zikiredebilirz degilmi? Sonrasinda gerceklesen aslinda bir cesit invokasyon degilmidir cunkü insan yani uygulamayi gerceklestiren majisyen aslinda bu varlikla "bütünlesiyor"yani onunla yakin iliski halinde oluyor degilmi Saman yoksa esmaul husna ap ayri bir mevzu mu yani analogik ortak yönler nedir ve sen hangisini daha pratik ve etkili buluyorsun?
İlk önce riyazat verilmesinin sebebi kişinin iradesiyle bir savaşa girmesini sağlamaktır özveride bulunması gerekir ve kararlı olması gerir riyazat buna yardım eder bunu test eder
zaten havasın teknik olarak kökeni kabalistik öğretilere dayanır ortadoğudaki çoğu ekol böylesidr aslında ve bence aynı kökten gelmiş olup sonradan inançlara göre kollara ayrılmıştır.
bi de ben kişi istedikten sonra tanrıça isimlerini bile kullanabilir diye düşünüyorum ama hangisine inanıyorsa onu yapmalıdır.Örneğin sen aşk için ya vadud u kullaırken başkası afroditi kulanabilir kimin hangisine inandığına bağlı;)
evet majisyen kullandığı enerjiyle bütünleşmeli yani damlası olduğu denizi bulmalı bence onu kullanabilmek için
bana göre esmaül hüsna apayrı bir mevzu değil çünkü sadece arapça sıfatlar içeriyor şöyle ki müslüman biri için bunlar çok yüce kelimelerken ateist bir arap için sadece üç beş sıfat olabilir alacağınız enerji inancınızla paraleldir.
ben daha çok esmaülhüsna kullanırım havas uygularken ama genelde direk "tek"liğe seslenmeyi daha uygun buluyorum çünkü o aslında hepsinin birleşimi ve ona bir yönden seslenmemize gerekyok belirli bir dilden seslenmemize gerek yok çünkü onun bir açıklamaya ihtiyacı yok ve bende ihtiyacı olmadığı için sadece onu düşünüp istediğimin nasıl olduğunu söylüyorum gerisi ona kalmış artık ne buyrursa:)

CREEPA

Banlı Kullanıcı
bi de ben kişi istedikten sonra tanrıça isimlerini bile kullanabilir diye düşünüyorum ama hangisine inanıyorsa onu yapmalıdır.Örneğin sen aşk için ya vadud u kullaırken başkası afroditi kulanabilir kimin hangisine inandığına bağlı
Cevabin icin öncelikle tesekür ederim Saman ama bir anlamda aslinda benim icin cok degisik bir durum.Yani titresimler ve anahtar mekanigi önemli degildir diyorsun sadece kisi sevdigini yapmalidir yoksa yaniliyormuyum? Ama seninde bildigin gibi enochianda yada benzer uygulamalarda telafüze ve titresime cok önem verilmektedir,yani kisiyi o yüsek boyuta götürecek yada mantraladigi varlikla bütünlesmesini sagliyacak o "sihirli kelimeler isimler vs".Baska yazilardada buna ilskin seyler var ki melekler bile bunu anlatiyorlar degilmi Saman.Bence o isimler ister Esmalar ister hinduist ve kabbalistik ögretilerde yer alan kelimeler ve isimler farkli bir etki uyandiriyor insanda yani bir cesit anahtar vazifesi görüyor ve insanda aslinda var olan o potansyali aktif hale getiriyor diye düsünüyorum.Örnegin sen sahsen esmaul husna takiliyorsun farzet diyelim baska uydurmasyon birsey zikirediyorsun örnegin "ya mabet" buda aslinda bir anlamda etki göstermezmidir? Yoksa gercekten esmalarin yani Allahin 99isminin her biri birbirinden farkli olan etkileri (Durugörü,özgüven,huzur vs)uyguluyanda uyandiriyormu yoksa sadece kendimizi mi kandiriyoruz? Zikir sirasinda bir invokasyonun gerceklestigini gösteren isaretler varmidir bilemiyorum? Sence dogrusu nedir ?

Şaman

Kayıtlı Üye
Cevabin icin öncelikle tesekür ederim Saman ama bir anlamda aslinda benim icin cok degisik bir durum.Yani titresimler ve anahtar mekanigi önemli degildir diyorsun sadece kisi sevdigini yapmalidir yoksa yaniliyormuyum? Ama seninde bildigin gibi enochianda yada benzer uygulamalarda telafüze ve titresime cok önem verilmektedir,yani kisiyi o yüsek boyuta götürecek yada mantraladigi varlikla bütünlesmesini sagliyacak o "sihirli kelimeler isimler vs".Baska yazilardada buna ilskin seyler var ki melekler bile bunu anlatiyorlar degilmi Saman.Bence o isimler ister Esmalar ister hinduist ve kabbalistik ögretilerde yer alan kelimeler ve isimler farkli bir etki uyandiriyor insanda yani bir cesit anahtar vazifesi görüyor ve insanda aslinda var olan o potansyali aktif hale getiriyor diye düsünüyorum.Örnegin sen sahsen esmaul husna takiliyorsun farzet diyelim baska uydurmasyon birsey zikirediyorsun örnegin "ya mabet" buda aslinda bir anlamda etki göstermezmidir? Yoksa gercekten esmalarin yani Allahin 99isminin her biri birbirinden farkli olan etkileri (Durugörü,özgüven,huzur vs)uyguluyanda uyandiriyormu yoksa sadece kendimizi mi kandiriyoruz? Zikir sirasinda bir invokasyonun gerceklestigini gösteren isaretler varmidir bilemiyorum? Sence dogrusu nedir ?
aslında ikimizin de dediği şey aynı noktaya çıkıyor dikkat edersin kişi yapacağı işe ne kadar kendi rıuhundan katarsa o kadar etkili oluyor:)
ruhta inançla oluyor yani ben mesela sadece aaaa sesini kullanmak istiyorum ve buna son derecee inanıyorum bu her esmadan yüksek bir titreşim sağlar bana.

sir7634

Kayıtlı Üye
Anlamadigim sey hadim nasil cagirilir...Zarari varmidir...Cin degilse nedir...

dynamic apnea

Kayıtlı Üye
İş
dış ticaret uzmanı
konunun ilk mesajını okursan sorularının bazılarına cevap bulabilirsin, hadim çağırma konusunu ise site içinde bulabilirsin.