yardım! ( dikkat dağınıklığı hakk)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

LilithyBroken

Kayıtlı Üye
acil yardıma ihtiyacım var. öyle böyle değil.
dikkatim çok dağınık. felaket! ders çalışırken birden birşey oluveriyor kendimi boş boş bakarken buluyorum. bayramdan beri böyleyim. bu gidişle arkeolojiyi bile kazanamayacağım diye korkuyorum.
bu dikkat dağınıklığını yokedebilecek, benden uzaklaştırabilecek herhangi bir şey var mı? yoksa sonum vahim.

PUNKY

Kayıtlı Üye
Bir süre ders çalışma 3 gün yada 1 hafta, bunun yerine arkadaşlarınla buluş biraz eğlen, geri döndüğünde dikkatinin sabitlendiğini ve konsantrasyon probleminin kalktığını göreceksin...Hepimiz bunları yaşadık, belliki bunalmışsın değişiklik iyi gelir...

papu

Kayıtlı Üye
endişe etme geçici bir durum .Ilık bi duş al ,çık dışarı ,vizyondaki filmlerden birini seç , filme gitmeden güzel bi yemek ye, filmden çıkınca bol fıstıklı profiterol ye evine git uyu :) sen yine de son tercihine Arkeolojiyi de yaz.:) BAŞARILAR...

aysari

Kayıtlı Üye
İş
öğrenci
Valla seni korkutmayayım da Lilithy belki de geçici bir durum değildir ilk önce bir anemi tahlili yaptır bende öyleydim çünkü..Belkide kronik tembelsindir benim gbi dersten kaçmak için bilinçaltın herşeyi yapıyordur...Ben planda mükemmelim uygulamada batıyorum üstelik tek tercih yapıcam ya tıp ya exitus..

Pantea

Kayıtlı Üye
dikkatim çok dağınık. felaket! ders çalışırken birden birşey oluveriyor kendimi boş boş bakarken buluyorum. bayramdan beri böyleyim. bu gidişle arkeolojiyi bile kazanamayacağım diye korkuyorum.
bu dikkat dağınıklığını yokedebilecek, benden uzaklaştırabilecek herhangi bir şey var mı? yoksa sonum vahim.
Bu dikkat daginikligindan cok zihinsel yorgunluk ve endiselerden kaynaklanan bir durum , asiri stress altindayken kimi zaman beynimiz bu durumdan kurtulmak icin otomatikman tepki verir yani kendini algilamakdan dusunmekden sayutlayarak dinlenmeye cekilmek ister tipki cok buyuk bir aci yasadiginda bir anda her seyi unutuveren insanlar gibi , bir sure her gub uzerinde caliamaya ve dusunmeye alisdiginiz seyleri yapmakdan vaz gecip beyninizi dinlendirin sonucu goreceksiniz .

dynamic apnea

Kayıtlı Üye
İş
dış ticaret uzmanı

dikkat dağınıklığın için üzgünüm, biraz dinlen biraz konsantrasyonunu toplamana yardımcı olacak vitaminlerden bitkisel gıdalardan al ..
Ancak..:))
Herşeyi anladım da..Konunun bu bölüm ile alakası nedir? Ne tür bir yardıma ihtiyacın var? Ne tür bir yardım düşünüyorsun?
Akabinde, bu konu buradan taşınması kesindir.

LilithyBroken

Kayıtlı Üye
dikkat dağınıklığın için üzgünüm, biraz dinlen biraz konsantrasyonunu toplamana yardımcı olacak vitaminlerden bitkisel gıdalardan al ..
Ancak..:))
Herşeyi anladım da..Konunun bu bölüm ile alakası nedir? Ne tür bir yardıma ihtiyacın var? Ne tür bir yardım düşünüyorsun?
Akabinde, bu konu buradan taşınması kesindir.
valla ben bu konuyu buraya açmamıştım o yüzden birşey diyemeyeceğim :D
büyü ile ilgili istek ve sorular bölümüne açmıştım bi baktım değişmiş :D
istediğim yardım, psikolojik yöntemler de olabilir, bu duruma göre dua falan da varsa, o da olabilir, farketmez.
:oops:

dynamic apnea

Kayıtlı Üye
İş
dış ticaret uzmanı
Sevgili Lilith, rukye ve tedaviler bölümünde hafızayı güçlendirmek için, ruhsal sıkıntıları vesveseyi giderme için bazı konu başlıklarını inceleyip istediğin yardımı alabileceğini düşünüyorum.Bitkisel tedavi kısmında da bazı hafızayı konsantrasyonu güçlendirici özellikle sınava hazırlananlar için bir konu açmıştım. İsimlerini vermiş olduğum bitkiler de sana yardımcı olabilecektir. Çok gezdin ama açmış olduğun konuyu bu kez de ben istekler bölümüne taşıyorum. Sevgiler .

salça

Kayıtlı Üye
İş
TEACHER
psikiatra git.İlaç veriyorlar. Oğlum yıllarca kullandı.İlacı yazmıyorum.Dikkati yoğunlaştırıp ders başarısını artırıyor.

asagnak

Kayıtlı Üye
İş
iÅŸÅŸiz
akadaşlar ben 2 sene kullandım psikiyatristen aldıgım ilacları böyle durumlarda çözüm degil umutsuzlugu dahada yogun yaşatıyorlar.iki sene kullandım ben yeşil recete lütfen durumunuzu anlamadan anlatamadan bu tür ilac tedavilerine girişmeyin.gercek bir mucize arıyorsanız bu insanın içinde insan kendi kendine korktuguyla sakındıgıyla yüzleşmeli yoksa hiç bir faydası olmaz.ben kullanmaya başladıktan sonra dinginleştim ama hep içimde ve ruhumda yaşadım dısarıya salı vere mediklerimi ve git gide dahada kötüleştim ne yaşamaya dair bir umudum vardı nede yaşamdan bana karsı gelecek tepkilere oglunuzun durumu basit bir ergenlik durumu olabilir.ama bazı ınsanlar için bu bu şekilde olmuyo bilimin inkar ettigi şeylerle başa cıkmak zorunda kalıyosunuz siz kendii derdinizi anlatıyosunuz doktorlar modern psıkolojıden bahsediyor.ama o cok modern tıp sizi kendi biliginçlerinin hareket noktasında döndürüp duruyor.insanın yeniden evrim gecirmesini bekler gibi davranıyolar ilaclarla.hersey kendımızde baslar bıter biraz irade ben 2 yıl sonra bıraktmaya karar verdıgımde ılacları zaten tükenmiştim ama devam etseydim benim için daha kötü seyler olacaktı daha cok kendımı kılıtleyecek dış dunyayla uzaklasacaktım .ve attım kullandıgım butun ılacları kendımı kıtaplara verdım okudum bılmedıgımı okudum klasık batı muzıgı dınledım ınanın ınsanın ıc huzurunu yakalaya bılmesı gıbı yok.şimdi canım sıkkın oldugunda hep klasık batı muzıgı dınlıyorum once içimdeki beni deli eden düşüncelerden kurtuluyorum.ve artık kendımı hıç bir konuda sıkmıyorum.bende varolan seyle yuzleştım ben böyleyım dıyerek basladım buna ve lütfen cocugunuzun tam derdını anlamadan dınlemeden böyle ilac tedavılerıne başlatmayın.önce ıletısımle başlayın işe kendı kısılıgını ortaya cıkarması ıcın ona fırsat verın.

zebill

Kayıtlı Üye
bence ilk başta dikkatinin neye bozduğunu bul onu çöz bu arada dinlen bide kendi kendine telkin ver başarıcam die.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...