Zener Kartları ve Telepati Deneyi

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Bu da başka bir Zener Destesi dir.Bunları çıktıdan aldıktan sonra kesip,arkalarına da aynı boyutta bir kartonu kesip,stick yardımıyla yapıştırabilirsiniz.Böylelikle arkadan silüetleri görünmemiş olur.

pervin

Banlı Kullanıcı
Verdiğiniz bilgiler için öncelikle teşekkür ederim.
Peki bu zener kartlarından kaç tanesini tahmin edebilirsek
psişik bir yeteneğimiz olduğunu düşünmeliyiz ?

Doganay

Kayıtlı Üye
Her denediğinizde %60 üzerinde sonuç alıyorsanız bir potansiyeliniz olduğunu düşünebilirsiniz.
Burada dikkat çekici bir nokta her denediğinizde %10 nun altında başarı kaydediyorsanız (mesela yukarıdaki deste için her denediğinizde 2 yada 3 karttan fazla bilememek), farklı bir psişik potansiyele işaret eder.

mecra

Kayıtlı Üye
ben de aynı şekilde 2-3 kart bildikten sonra gerisini getiremiyorum anladım ki bu konuda yeteneğim yok Doganay peki başka bir yeteneğim varsa bunu nasıl ortaya çıkarabilirim??

Doganay

Kayıtlı Üye
Benim kastettiğim kartları her elinize aldığınızda %10 un altında bir başarı elde ediyorsanız da ilginç bir potansiyele işaret edebileceğidir. Bir çeşit ters işleyen yetenek gibi. Eğer her denemenizde bu sonuçla karşılaşıyorsanız buda iyi bir işaret sayılabilir mecra.

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Burada Zener kartları ile çalışırken dikkat edilmesi gereken noktalar vardır.Alıcı veya Aktarıcı mısınız?Bunu önce anlayın.Bunu anlamak içinse bir yardımcı bulun.Yardımcınız da yetenekli olursa çok iyi olur.genişçe açıklamakta fayda var.Öncelikle ALICI konumunu açıklayacağım.
ALICI:
Sessiz,elektronik aletlerden arındırılmış(her türlü batarya,çalışan elektrikli aletler vs. vs.) ve izole bir oda.Odanın bir köşesine yardımcınız geçip,önüne kartları alacak.Her kart çekişinde ve o karta odaklandığında bir şeyle masaya vuracak sizin duyabileceğiniz hafif biçimde.Siz de o an kart çektiğini ve odaklandığını bileceksiniz.Siz de o an odaklanıp önünüzdeki boş bir kağıda 1. Kart Yıldız vs. vs. gibi yazacaksanız.Aranızda ne konuşma ne de başka birşey olacak.Gerekirse sırtınızı dönün.Burada yardımcınızın AKTARICI gücü az olsa da önemli değildir.Önemli olan onun beynine girmeniz,alacağınızı almanızdır.
AKTARICI:
Aynı yardımcınız yaptığı gibi yapacaksınız.Bu sefer siz AKTARICI konumuna geçeceksiniz.Burada yardımcınız tabiri caizse biraz otsa siz çok iyi bir Aktarıcı da olsanız başarınız düşebilir.Bu sebeple karşınızdaki sıfır yetenekte dahi olduğunda siz başarılı biçimde karşı tarafın beynine imgeleri yerleştirebiliyorsanız ÇOK CİDDİ bir yeteneğiniz var demektir.İşte burada karşınızdakinin yetenekli olup olmadığı biraz önemli oluyor.
Kaçta kaç yaparsam başarılıyım sorunuzun yanıtını birçok kişi farklı matematik sonuçlarıyla cevaplıyor.Ben size benim görüşümü aktarayım.Bunun asla kesin bir matematiği olamaz.Beş kartta beşini bilme olasalığınız da var bir de.Bu yetenekle alakalı değildir.Yüzdelik hesaplarına göre yetenek dışında bunu başarmak olasıdır.Siz ne zaman başarılı olduğunuzu düşünmelisiniz?Her seferinde artık belli bir sayı standartına ulaştığınızda birşeylerden emin olabilirsiniz.Ayrıca belirtmekte kesinlikle fayda var ki;Zener kartları sadece gelişmeye yöneliktir.Kesin bir ispat aracı olamaz.Siz bunu bir egzersiz olarak görün.Sadece bir ağırlık kaldırmakla kas oluşmaz.Besin,multiple egzersiz ve tekniklerle kas oluşur.Bu da aynıdır.Beyininizi geliştirebileceğiniz bir kas gibi düşünebilirsiniz bu bağlamda ve paranormal yetenekler ruhun,enerjinin beyin üzgecinden geçerek dünyaya aktarımı sonucu oluşur.Yani o kasınızı iyi geliştirirseniz paranormal yeteneklerinizi de kullanabilme ve işleme potansiyeliniz de artar.

eccentiric

Kayıtlı Üye
peki telepati yeteneğini insan dışında hayvanlarla iletişim kurabilmek ve sezgileri anlayabilmek için kullanabilirmiyiz...onun için başka yöntemler mi gerekli

Voy

Kayıtlı Üye
Evet hayvanlarda da kullanılır.Benzer yöntemler kullanıyor ama daha net olmak gerekiyor kelimelerle iletmeye çalışmaktansa anlamlarıyla çalışmak daha etkili.Mesela uzaklaş kelimesini iletmeye çalışmak yerine uzaklaşma imgesi yada hissini iletmek gibi.Buydu umarım sorduğunuz.

erlkonig

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Ben iskambilde 32lik desteyle açılım yapmayı tercih ettiğim için ayırdığım 20 kağıdı da bu iş için kullanıyorum. Şimdilik sadece ren bulmayı deneyeceğim sonra sayı sonra ikisini birden :)

Athena55

Kayıtlı Üye
Biz arkadaşımla böyle bir şey yaptık.

Önünde meyveler vardı bir sürü onları sıraladı, yaklaşık 15 tane felan , bunlardan birini seç bulacağım dedim. Bir tanesini seçti 1,2,3,5, derken bi baktım hiç birini bulamıyorum ,sonuna kadar gittim 14. denemede de yanıldım ama sona bir tane kalmıştı oda arkadaşımın tuttuğu meyveydi .

Güleyim mi ağlayayım mı ? :D

erlkonig

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Boşver ben de kabiliyetsizim önemli olan zoru başarmak :p :D

erlkonig

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Ya ben bu iskambillerle sayıları buluyorum ama kupa mı karo mu maça mı bunları bulamıyorum. :(

tabur

Kayıtlı Üye
burada zener kartları ile çalışırken dikkat edilmesi gereken noktalar vardır.alıcı veya aktarıcı mısınız?bunu önce anlayın.bunu anlamak içinse bir yardımcı bulun.yardımcınız da yetenekli olursa çok iyi olur.genişçe açıklamakta fayda var.öncelikle alici konumunu açıklayacağım.
Alici:
Sessiz,elektronik aletlerden arındırılmış(her türlü batarya,çalışan elektrikli aletler vs. Vs.) ve izole bir oda.odanın bir köşesine yardımcınız geçip,önüne kartları alacak.her kart çekişinde ve o karta odaklandığında bir şeyle masaya vuracak sizin duyabileceğiniz hafif biçimde.siz de o an kart çektiğini ve odaklandığını bileceksiniz.siz de o an odaklanıp önünüzdeki boş bir kağıda 1. Kart yıldız vs. Vs. Gibi yazacaksanız.aranızda ne konuşma ne de başka birşey olacak.gerekirse sırtınızı dönün.burada yardımcınızın aktarici gücü az olsa da önemli değildir.önemli olan onun beynine girmeniz,alacağınızı almanızdır.
Aktarici:
Aynı yardımcınız yaptığı gibi yapacaksınız.bu sefer siz aktarici konumuna geçeceksiniz.burada yardımcınız tabiri caizse biraz otsa siz çok iyi bir aktarıcı da olsanız başarınız düşebilir.bu sebeple karşınızdaki sıfır yetenekte dahi olduğunda siz başarılı biçimde karşı tarafın beynine imgeleri yerleştirebiliyorsanız çok ciddi bir yeteneğiniz var demektir.işte burada karşınızdakinin yetenekli olup olmadığı biraz önemli oluyor.
Kaçta kaç yaparsam başarılıyım sorunuzun yanıtını birçok kişi farklı matematik sonuçlarıyla cevaplıyor.ben size benim görüşümü aktarayım.bunun asla kesin bir matematiği olamaz.beş kartta beşini bilme olasalığınız da var bir de.bu yetenekle alakalı değildir.yüzdelik hesaplarına göre yetenek dışında bunu başarmak olasıdır.siz ne zaman başarılı olduğunuzu düşünmelisiniz?her seferinde artık belli bir sayı standartına ulaştığınızda birşeylerden emin olabilirsiniz.ayrıca belirtmekte kesinlikle fayda var ki;zener kartları sadece gelişmeye yöneliktir.kesin bir ispat aracı olamaz.siz bunu bir egzersiz olarak görün.sadece bir ağırlık kaldırmakla kas oluşmaz.besin,multiple egzersiz ve tekniklerle kas oluşur.bu da aynıdır.beyininizi geliştirebileceğiniz bir kas gibi düşünebilirsiniz bu bağlamda ve paranormal yetenekler ruhun,enerjinin beyin üzgecinden geçerek dünyaya aktarımı sonucu oluşur.yani o kasınızı iyi geliştirirseniz paranormal yeteneklerinizi de kullanabilme ve işleme potansiyeliniz de artar.

Bu bilgi aktarımı için çok teşekkürler...
Biz bu çalışmayı yapıyoruz. Evet 5 te 5 yaptım kimi zaman ama odaklanmada zorluk çekiyordum bazen. Verdiğiniz bu bilgi sayesinde daha iyi anladım ve eksikleri gördüm, odaklanmaya engel unsurlarin farkına vardım...
Bir şey soracağım size, karti aktarıcı seçiyor(sıfır yetenek) ve ben gözüm kapalı seçtiği kartı görüyorum. Gördüğüm kart doğru. Bu şekilde görmem doğru mu?
Yoksa o kartı bilmek kişiden kişiye göre değişir mi?

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
bu bilgi aktarimi için çok teşekkürler...
Biz bu çalişmayi yapiyoruz. Evet 5 te 5 yaptim kimi zaman ama odaklanmada zorluk çekiyordum bazen verdiğiniz bu bilgi sayesinde daha iyi anladim ve eksikleri gördüm odaklanmaya engel unsurlarin farkina vardim...
Bir şey sorucam size karti aktarici seçiyor(sifir yetenek) ve ben gözüm kapali seçtiği karti görüyorum. Gördüğüm kart doğru. Bu şekilde görmem doğru mu?
Yoksa o karti bilmek kişiden kişiye göre değişir mi?
Bu çok güzel bir durumdur. Yani burada durugörü işin içine giriyor. Bana kalırsa artık zener kartları dışında daha üst testlere başlayabilirsiniz.

tabur

Kayıtlı Üye
Bu çok güzel bir durumdur. Yani burada durugörü işin içine giriyor. Bana kalırsa artık zener kartları dışında daha üst testlere başlayabilirsiniz.

Bu testlerle ilgili yönlerdirme yapabilir misiniz??
TEŞEKKÜRLER...

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Bu testlerle ilgili yönlerdirme yapabilir misiniz??
TEŞEKKÜRLER...
Elbette. Örneğin insanların evlerinin krokilerini çıkarın (daha önce gitmediğiniz) ve bundaki başarınızı ölçün. Bunun gibi bir çok şey deneyebilirsiniz. İlerleme kaydettiğinizde buradan paylaşın ve değerlendirelim.