Merhaba Bakabilirmisiniz

karanlikadam

Kayıtlı Üye
Öncelikle konunun yeri yanlış olabilir kusura bakmayın yeniyim forumunuzda. Ben 18 yaşında bir kardeşinizim, erken yaşlarımda alkole ve uyuşturucuya başladım. Bu alışkanlık haline gelmemişti ki ben liseden atılana kadar yani okuluma odaklanmıştım cahillik olarak adlandırıyordum bunları ara sıra alkol almamın haricinde. Ama daha sonra okuldan atıldım ve hayatımda hiçbirşeyim yolunda gitmedi. Artık kanıma bir alkol veya keyif verici bir madde girmeden hayattan gram zevk alamıyorum. Sevgililerim olmuştu ama şu 2 senedir tek bir sevgilim yok. Hayatla bağlarım koptu resmen aklımda fikrimde zikrimde hep içmek hep içmek hep içmek var. Elime geçen tüm parayı buna yatırıyorum hayatım buna endekslenmiş durumda. Tabi suça eğilimimde alkolle beraber artıyor ve bunun sonunu çok iyi biliyorum ki ya cezaevine gireceğim yada mezara gireceğim. Uzatmadan sizden istediğim bana bir çıkar yol göstermeniz lütfen bana git tedavi al demeyin bunu ailemde dedi ama ben zaten düşkün bir insanım alkolden maddeden uzaklaşıp ilaca bağlanmak istemiyorum. Beni rahatlatacak kendimi bulmama yardımcı olacak meditasyonlar vs. önerir misiniz? Kendimi rahatlatmam huzuru bulmam gerekli çünkü artık fiziksel olarak hiçbir şeyden tad alamıyorum bana boş geliyor en son çareyi bunda gördüm ve forumunuza katıldım. Değerli tavsiyelerinizi bekliyorum iyi forumlar..

Alice amundsen

Kayıtlı Üye
Kötü alışkanlıklar;İçki,sigara,uyuşturucu,zina,kumar gibi her türlü kötü alışkanlıklarda uzaklaşmak için aşağıdaki esmalar okunur.Başkası için yapılacak ise içtiği suya her gün okunur yada niyet edilerek yapılır.

Her gün 409 defa Ya Tevvab c.c

Her gün 202 defa ya Berr c.c

Her gün 170 defa Ya Kuddus c.c

Her gün 156 defa Ya Afüvv c.c

Her gün 1000 defa Ya Raşid c.c

albus

Kayıtlı Üye
YA ÇOK TATLI BİR KONU İSMİ!!!:nopity:

Kesinlikle uzman birisinden yardım almalısın. Hiç çekinme, kimse senin gizliliğini bozamaz. Ve çok yardımcı olacağından eminim. Etrafındaki iyi kimselerle arkadaş ol, eminim sana yardımcı olacaklardır. Ama psikolojik yardım kesin almalısın bir sürü insan var bu şekilde kötü bağımlılıklarını bırakıp hayatını rayına oturtan.
Endişelenme her şey yoluna girer :nopity:

karanlikadam

Kayıtlı Üye
Teşekkür ederim cevaplarınız için fakat ben uzmandan ziyade kendi kendimi rahatlatabilmek için bir teknik arıyordum oda uzaklaşmama yardımcı olmassa çare tıbba kalacak :)

karanlikadam

Kayıtlı Üye
Alışkanlıklardan uzaklaşmak asıl mesele değil, asıl mesele hayatımda onlar olmadan hiçbir şeyden zevk alamamam. Bu yüzden sizden meditasyon tavsiyesi istedim :) .

Ajan 47

Kayıtlı Üye
Alışkanlıklardan uzaklaşmak asıl mesele değil, asıl mesele hayatımda onlar olmadan hiçbir şeyden zevk alamamam. Bu yüzden sizden meditasyon tavsiyesi istedim :) .
Sana Osho'nun Sırlar Kitabı'nı tavsiye edebilirim, eminim içinde bir çok şey bulacaksın bir sürü meditasyon çalışmaları var eğer doğru anlarsan gerçekten engin bi denize açılacaksın.

karanlikadam

Kayıtlı Üye
Sana Osho'nun Sırlar Kitabı'nı tavsiye edebilirim, eminim içinde bir çok şey bulacaksın bir sürü meditasyon çalışmaları var eğer doğru anlarsan gerçekten engin bi denize açılacaksın.
Teşekkür ederim bakacağım. İnan bu anksiyeteyle depresyonla artık başa çıkamıyorum. Psikiyatriste gitsem de bana vereceği ilaçlar beni zombi yapacak gerek duymuyorum o yüzden.

Ü

Üye silindi 45859

Merhaba, ilaçların yan etkilerindense faydalarını düşünmende fayda var ve bir uzman madde bağımlılığını çok daha iyi çözebilir. Zikir olarak Roneseyma'nın tavsiyelerine ek olarak En-Nafi ismini de zikredebilirsin. Tövbe istiğfarda da fayda bulacağından eminim, insanın kalbine büyük esenlik veriyor hem zararlı bir şeyi terk edeceksen tövbeden iyisi mi var? :) Meditasyon olarak değil de biraz psikolojik kuram temelli bir önerim olacak; Mindfulness. İnternette kolaylıkla alıştırmalarını bulabilirsin "kuru üzüm" etkinliğinden başlayabilirsin hatta çok basit bir etkinlik. Isınırsan üzerine yazılmış makale veya kitaplara da bakman iyi olur. Ve lütfen ilaçlara farklı bir perspektiften bak, kullandığın hiçbir şeyden daha kötü etkilemez. Psikiyatriye gitmek istemiyorsan bir AMATEMe veya psikoterapiste gitmek hayatını kolaylaştırabilir.

sin valor

Kayıtlı Üye
Senin meditasyonla falan alakan yok, sen zaten kendi reçeteni yazmışsın, oradan buram buram anomi, ataraksiya kokuları geliyor. Zaten yalıtıldığından gelip burada konu açıyorsun. 18 yaşında isen daha değiştirebilecek çok şeyin vardır, 18 yaş! az çok insan sarrafıysam tam kilit yaştır 15'inde başlar her şey 18'inde çatallanır. Şimdiden bıraktığın ipleri eline al, dışarısı inan kimseye acımıyor hayat çizgiroman değil TV aralarında geçen gerçeklik hiç değil, hele senin benim "anlatsam roman olur" dramaturgu hiç değil. Şu emanet aldığın irade parçacıklarını birleştir sadece başka bir şey değil

karanlikadam

Kayıtlı Üye
Senin meditasyonla falan alakan yok, sen zaten kendi reçeteni yazmışsın, oradan buram buram anomi, ataraksiya kokuları geliyor. Zaten yalıtıldığından gelip burada konu açıyorsun. 18 yaşında isen daha değiştirebilecek çok şeyin vardır, 18 yaş! az çok insan sarrafıysam tam kilit yaştır 15'inde başlar her şey 18'inde çatallanır. Şimdiden bıraktığın ipleri eline al, dışarısı inan kimseye acımıyor hayat çizgiroman değil TV aralarında geçen gerçeklik hiç değil, hele senin benim "anlatsam roman olur" dramaturgu hiç değil. Şu emanet aldığın irade parçacıklarını birleştir sadece başka bir şey değil
Senden çok insan tanıdım çok insanla oturup kalktım ben senden daha çok insan sarrafıyımdır inan beni tanımadan bu yorumu yaptın eyvallah saygı duyuyorum sana ama ben buraya senden veya başkasından bir öğüt dinlemeye gelmedim! Dramla komediylede işim yok sadece meditasyon tavsiyesi istedim çünkü bu tür konulara ilgim ve yararı olacağına inancım var. Dışarısının kimseye acımadıgını ben çocuklugumdan bu yana biliyorum okuyarak izleyerek değil yaşayarak tecrübe ettim senin kafan gonlun rahat olsun.

sin valor

Kayıtlı Üye
1) (...)Artık kanıma bir alkol veya keyif verici bir madde girmeden hayattan gram zevk alamıyorum(...) Hayatla bağlarım koptu resmen aklımda fikrimde zikrimde hep içmek hep içmek hep içmek var. Elime geçen tüm parayı buna yatırıyorum hayatım buna endekslenmiş durumda.

2) Tabi suça eğilimimde alkolle beraber artıyor ve bunun sonunu çok iyi biliyorum ki ya cezaevine gireceğim yada mezara gireceğim.

3) Uzatmadan sizden istediğim bana bir çıkar yol göstermeniz lütfen bana git tedavi al demeyin bunu ailemde dedi ama ben zaten düşkün bir insanım alkolden maddeden uzaklaşıp ilaca bağlanmak istemiyorum
1'nci cümlede sebebin olan şeyleri ısrarla söylüyorsun
2'nci cümlede de buna bianen neler olacağının illiyetini kurmuşsun
3'ncü cümlede 2. çoğul şahısların önerilerini isteyip, devamında da kendince bi tedavi geliştirip gerisini reddetmişsin.

Hal böyleyken benim sana öğüt verme gibi bi durumum zaten yok kendi reçeteni yazmışsın diyorum.
Yazının kalanında sana atfettiğim bir şey varsa o da zaten akran gruplarının içinde bulunduğu hali senin üzerinden örneklem almamdır.
Benden çok insan tanıyıp oturup kalkman sana ne kattı peki, önemli olan bu. İnsanları zahiren tanımışsın ama istatistikle sarraf olduğun kanaatindesin. İnsanın simyasıdır önemli olan ve bende yaş aralığını ve yazdıklarını göz önüne alarak evet biraz acı yazdım

(...)inan beni tanımadan bu yorumu yaptın eyvallah saygı duyuyorum
diyorsun ama tanımadığın insanlardan da öneri istiyorsun
bütün bunları göze alarak en makul ve yararına olacak yorumu yazdım.Kal'e al yada alma sağlıcakla

karanlikadam

Kayıtlı Üye
Evet öneri istedim, fakat ben gizlimabet.com gibi bir sitedeki üyelerden yardım istedim, sağlık sitelerinden değil. Meditasyon tavsiyesi, kendi kendimi rahatlatabilecek teknikler istedim, sen nasıl anladın bilemem.

Berliner

Kayıtlı Üye
Yukarıda bir arkadaş esma çekmenizi önermiş ama devamlılığı olan büyük sayılarda esmalar çekmek sıkıntı yaratabilir. açılan enerji kapısından sadece rahmaniler girmez. rahatsız edilebilir insanlar yüksek sayılarda devamlı korumasız esma çekince.

dediğinize gelince her hastalık manevi yol ile çözülmez. sizinki bir bağımlılıktır ve çözümü en başta tıpda aramalısınız. İlaca bağlanmak istemiyorum diyorsunuz fakat o ilaç da sizin iyiliğiniz için verilecek bir ilaç. keyfi aldığınız bir ilaç değil.
Dürüst bir şekilde bağımlılığınızı kabullenmiş ve bitirmek için çare arıyorsunuz zaten yolun yarısını tamamlamışsınız. Çoğu bağımlı kişi bağımlılığını reddedip çözüm aramaz. Bu yolu geçtiğinize göre bir yarısı bitmiş diğer yarısı başlıyor.
diğer yarısı için de ilk önce bir doktora gidip tıbbi çözüm ne ise onu alacaksınız. bizim size tavsiye edebileceğimiz sosyalleşmeniz ve kötü çevreyi bırakarak kendinize boş zaman ayıramayacak kadar dolu bir hayat yaşamanız böylelikle bu yoldan kendinizi alıkoymanız olacaktır. mesela çevreniz kötüyse aileniz ile konuşup taşının o ortamdan uzaklaşın. dolu değilseniz bir işe girin boşluğunuzu kapatın. veya hiç yoktan bir yardım kuruluşuna gönüllü olup hem kendi boş vaktinizi doldurur hemde kendinizi ruhen tatmin etmiş olursunuz . onun dışında dua da elbetteki müminin silahıdır. Allah'a bu hususta bol bol dua ediniz. din bu işten alıkoyar ibadetinize düşkün olursanız bu yoldan kolayca döneceğinizi göreceksiniz.
Allah yardımcınız olsun. selametle

Ü

Üye silindi 58480

Bunu cok iyi biliyorum. Kendim de gencligimde tecrube ettim.

Vallahi verecek tavsiye bulamiyorum. Bazi durumlarda is Allaha kalir derler ya. Oyle birsey.
Zikir veya dua verirsin zaten beyin alkolden dolayi hasarlidir idrake varamaz. Motive edersin ayni beyin bir yere kadar o gecici motivasyonla oyalanir sonra gevser. Noron baglari oyle kopuktur ki akil erdiremez. Kurtulmayi gercekten isterken bile bunu samimi olarak isteyip istemedigini idrak edecek beyin sagligi zaten temelden gitmistir. Kurtulacak careler ayagina gelse bile bunyede bilgi birikimi artik manasini yitirmistir. Alkol iste boyle bisey. Ayik kafa ile hayati inkar ettirir size.

Care tukenmez normalde. Allah nebatattan tutun da, dualarin direk gucune kadar care yelpazezi yaratmistir, ama butun carelere karsi uyusuk ve hasarli bir beyin ne yazik ki tum carelere burun kivirir. Ozunden yakalayamaz, caresiz kalinca da taklidi rituellere sarilir can havliyle.

Bazen is sadece Allaha kalir. Isin asli herzaman hersey Allahin kontrolundedir ancak bazen care kapilari bir bir kapanir.
Karanlikadam, beterin beteri var. Haline sukretmekle baslamalisin. Sonra da ustune ne koyarsan faydana olur.