Çay Falı

ERBEHILM

Kayıtlı Üye
Günümüzde çay falı, kahve falı ile oldukça büyük benzerlikler gösteren bir fal çeşididir. Bu falda da aynı kahve telvesi gibi, bardak veya fincan dibinde kalan çay artıklarının oluşturduğu semboller doğrultusunda yorumlanır. Tıpa tıp kahve falında olduğu şekilde, bardak veya fincan, bir tabak yardımı ile ters çevrilme şekli ile bakılır. Kahve falında uygulanan aynı işlemler ve şekiller bu fal için de geçerlidir.

Fakat çay falı, gerek halk arasında tutulmaması, gerek de bakılış yönünden insanlara çekici gelmemesi bakımından çok az kullanılan bir yöntemdir. Günümüzde pek çok kişi böyle bir falın varlığından bile haberdar değildir. Gene de arada sırada bazı yerlerde bakıldığı olmaktadır.
Yukarıdaki kısım alıntıdır Fakat aşağıda yazacaklarım benim gözlemlediğim çay falıdır.
Benim eskiden çay falı bakan bir tanıdıgım vardı.Bu kişiden çay falına nasıl bakılacağını sormuş ve bu bakım şeklini öğrenmiştim.Öncelikle bana anlattığı çayın mümkün olduğunca temiz suyla yapılmasıydı(ben su anda bunu bakım yapılırken arı suyun bakıma daha yardımcı olacağını düşünüyorum).Ayrıca içine çay konulan bardakta süzgeç yada benzeri araçlarında kullanılmaması gerekiyormuş.Yukarıda ki yazıda çay bardağnın yada bakım için nereye çay konuluyorsa o nesnenin ters çevrileceği yazıyor ama bu fal çeşidini bana öğreten kişi böyle yapmıyordu.Falına bakılacak kişi öncelikle çayını bitirir sonra niyetini içinden gecirerek bardağa üfler ve bakıcı bardakta kalmış olan çaya bakarak yorumlardı.Ben şahsen kahve falından biraz daha yorucu buluyorum bu bakım şeklini.Çünkü kahve falına bakarken gördüğünüz yada gördüğünüzü zannettiğiniz şekiller size yardımcı olurken çay falında vizyon yeteneğiniz daha bir ön plana çıkmaktadır.Bu nedenle daha fazla enerji harcamak zorunda kalırsınız.

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
çok güzel olmuş eline sağlıkilginç bişey çay falı bakan tanıdıklarım hep çorumlu

ERBEHILM

Kayıtlı Üye
Urum üstadım beğendiğinize çok sevindim.
Nora22 aslında çay falı bakmak çok ta zor değil(daha yorucu fallarla çalışmadan önce banada öyle geliyordu.)Eğer vizyon yeteneğiniz varsa ve etkin bir şekilde kullanabiliyorsanız çay ve kahve sadece size yardımcı olan araçlardır.

oksana

Kayıtlı Üye
Ben kahveye çok rahat bakıyorum ama geçen çayıda denedim oda kolay.Bakıp bardağı çevirdikçe şekiller değişiyor.Daha fazla yorum yapabiliyorsun.

ERBEHILM

Kayıtlı Üye
İşte benim kastettiğimde buydu.Kullandığınız nesneler sadece araçtır,fal için gerekli olan yetenek sizdedir.Kahve falına rahat bakabiliyorsanız vizyon yeteneğiniz gelişmiş demektir oksana.Sizinde dediğiniz gibi çay falına da rahatlıkla bakabilirsiniz.Ayrıca falcılık konusunda öyle insanlarla tanışmıştım ki adamlar sadece duvara bakarak bilmek istediklerinizi söylüyorlardı.

oksana

Kayıtlı Üye
bazen bende kahve fincanını açmadan birşeyler hissedebiliyorum.Hoş ben bilinçli olarak bunu geliştirmek için birşey yapmadım.sadece içimden geliyor.

nora22

Kayıtlı Üye
İş
matematikci
himm bi deneyelim bakalim

iklim_su

Kayıtlı Üye
evet çay falına bakılıdnı biliyorum bende..bi arkadaşım bakardı çay falına...ERBEHILM haklı fal bakmak için çay ,kahve yada kartlar hepsi bi araç esas hüner sizde arkadaşlar..

Alpertunga

Kayıtlı Üye
Çay dibinde çok fazla bi şey kalmıyor asıl çay falına bakanlar cin ya hüddamla bakıyorla en iyisi tarottur karşındaki insanın düşüncelerini çok rahat okursun:rockon:

ERBEHILM

Kayıtlı Üye
Eğer bakım telepati veya ruhsal varlıkları kullanma biçiminde olacaksa ben kesinlikle ve kesinlikle su falını tavsiye ederim.Faydalanacak(kahve falında oldu gibi) yorumlayabileceğiniz şekiller olmaz sadece siz ve yeteneğiniz vardır.

DreaMLife

Kayıtlı Üye
çay falı geçmişte denemiştim hislerim doğrultusunda yorumlamaya çalışmıştım ancak falcılıkta pek deneyimim olmadığını söyleyebilirim o zamanlar için. sadece kahveyle bakımlar yapıyordum onda da yeterince gelişmemiştim. çay da da kendime bakmaya çalıştığım için ikileme düşmüştüm doğal olarak:) tüh sonucunu hatırlamıyorum çıktı mı çıkmadı mı :D çok uzun zaman önceydi. ama fal konusunda ERBEHILM söylediklerine katılıyorum eğer bu alanda çok iyiysen duvara bakıp bile söyleyebilirsin. Bu gibi durumları da çok deneyimledim hatta ben sigara üzerinde oluşan şekillerden tutun da içinde puding yenmiş kapta oluşan şekillere kadar, duvarda oluşan is şekillerine kadar ne görsem bi anlam yüklüyorum elimde olmadan şekiller benim oldukça ilgimi çekiyor öyle ki nette bulup gördüğüm sembollern dahi anlamlarını kendimce bulmaya çalışıyorum yine kontrolsüzce tabi :)

mimar52

Kayıtlı Üye
alpertungaya katılmıyorum.çay kahve ve peri tarotu bakıyorum.bunu mıknatısın diğer metallerin arasından demiri çekmesi diye algılıyorum.kartlar insanın bilinç altındakileri çıkarmakta daha yardımcı olduklarını düşünüyorum.kahve ve çay falı daha kapsamlı bence

mimar52

Kayıtlı Üye
su falını denemek isterim.nasıl bakılıyor.bilginiz varsa paylaşırmısınız