Genelde nasıl imgeleme yaparsınız? Fikir vermek isteyenler gelebilir

Hopemore

Kayıtlı Üye
Gece yatağımda uyumadan oturur pozisyonda gözümü kapatmadan yani açıkken bir elma simgeliyorum rengini dokusunu tadını.. En basit şeyleri düşünüyorum imajinasyon yapabilme yeteneğimi geliştirebilmek için. Siz bunu nasıl çalışırsınız, obje düşünerek mi yoksa bir sahne düşünüp kendinizi onun içine koyarak mı
fikirleriniz gelişmeme yardımcı olabilir o yüzden önemli şimdiden teşekkürler

chakrasonline

Kayıtlı Üye
ben kendime has -öyle sanıyorum- bir şey geliştirdim: günlük yaşamda gözlemlediğim şeyleri farklı olsaydı , şu insan buradan geçseydi sonra zincirleme olarak şu düşseydi şu tepkiyi verseydi vs vs gibi aklıma gelen sahneleri ardı ardına sıralayarak o anda gördüğümün dışında şeyleri düşünüyorum, yaşamış gibi falan oluyor. hayal gücüm devrede olduğundan bunu da imajinasyon çalışması başlığına dahil ediyorum.

Hopemore

Kayıtlı Üye
ben kendime has -öyle sanıyorum- bir şey geliştirdim: günlük yaşamda gözlemlediğim şeyleri farklı olsaydı , şu insan buradan geçseydi sonra zincirleme olarak şu düşseydi şu tepkiyi verseydi vs vs gibi aklıma gelen sahneleri ardı ardına sıralayarak o anda gördüğümün dışında şeyleri düşünüyorum, yaşamış gibi falan oluyor. hayal gücüm devrede olduğundan bunu da imajinasyon çalışması başlığına dahil ediyorum.

çok güzel :) deneyeceğim

Aisling

Kayıtlı Üye
Manzaraları düşlerim ben, ilk önce göğü :) Sınırsız istediğim renge boyarım, yıldızlarla donatırım ya da gezegenler ve gök cisimleriyle. Yere inerim sonra, doğayı tasarlarım, sıradışı ağaçları, rengarenk kendi evrenimin çiçeklerini. Kokuların üzerinde dururum, yeryüzümün eşsiz kokularını gerçekten kokluyormuş gibi içime çekerim. Nasıl bir yer istediğime karar veririm, orman mı, deniz mi, şehir mi, uçsuz bucaksız okyanuslar mı... Genelde okyanus olur bu :) Gökyüzünün okyanusa dokunduğu yerde kendimi hayal ederim, uzun uzun yürürüm suyun üzerinde, göğü izlerim. Sonra derine dalarım, çok derine. Ne istersem o olurum, onunla olurum, birbirine benzemeyen değişik çehrelerim vardır benim. Hepsi benim, parçalarım. Sonra kafamda kurgular başlar, yeni kişiler ile tanışırım, kendim maceralara atılırım, nice destanlar yazılır kafamın içinde. Açık kitap sayfası gididir hayal dünyam. Sürüp gider. Oyuncuda benim, yazarda.

hazaR

Kayıtlı Üye
İş
Passenger.
Yaratarak.
Küçük bir tohumdan ormanlar evrenler dağlar denizler yaratıyorum.

Ü

Üye silindi 58480

7 cakra 5 duyu var.
Imajinasyonda 7 cakrayi ve 5 duyuyu acmalisiniz.

Ev istiyorsaniz :
1. cakra koktur. Evin Arazisini gorun, duvarlari ve camlari saglam, delinemez. Korunakli ve guven telkin ediyor.
2. cakra - evin icindeki guzel anilari, yaratici ev toplantilarini ve motivasyona motivasyon katan eglenceli animasyonlari dusunun. Bahcenizde ya da balkonunuzda olabilir.
3. cakra - ruh - evin kendi aurasinin oldugunu hissedin. Ev tek basina herangi bir ev degil, ona siz can kattiginiz icin size dogru meyletmis. Siz ruhsal olarak o enerjiyle baglisiniz.
4. cakra - sizi seven ve tanismak istediginiz insanlari evinizde agirliyorsunuz. Bayramlarda yilbaslarina, dogumgunlerine eviniz evsahipligi yapiyor, sizi ve birbirini seven insanlari bir arada tutuyorsunuz.
5. cakra - evinizde iletisim cok guzel isliyor. MAc ve film izlerken herkez cok guzel yorumlar yapiyor. Masaya oturuldu mu laf lafi oyle aciyor ki sabah gunesi dogarken hale muhabbet devam ediyor.
6. cakra - eviniz aslinda ayni zamanda labaratuariniz. Kitap yaziyorsunuz. Belli acilimlar yakaladiginiz odalariniz var.
7. cakra - evinize her gelen ayni seyi soyluyor. ruhu oksayan bir esinlik ve rahatlama veren ambiansiniz var. 4 duvardan ziyade ruhunuzla o evi yeniden tanimliyorsunuz insanlar tarif edemiyor.

Misal.

Imajinasyonda onemli olan sizin 7 cakranizin da bunu yasayarak yasatabilecek hale gelmesidir. Bu oldu mu kodunuzu cozersiniz ve imgelediginiz seyler tezahur etmeye baslar. Tezahur ettikce sizi dener. denendikce niyeti degistirip degistirmediginiz hususunda sizden geribirdirim alir ve dosdogru ilerlerseniz istediginiz verilir. Verilmezse layik olamadiniz demektir.

lviv angeles

Kayıtlı Üye
Gece yatağımda uyumadan oturur pozisyonda gözümü kapatmadan yani açıkken bir elma simgeliyorum rengini dokusunu tadını.. En basit şeyleri düşünüyorum imajinasyon yapabilme yeteneğimi geliştirebilmek için. Siz bunu nasıl çalışırsınız, obje düşünerek mi yoksa bir sahne düşünüp kendinizi onun içine koyarak mı
fikirleriniz gelişmeme yardımcı olabilir o yüzden önemli şimdiden teşekkürler
Ben Ramtha tekniği ile imgeleme yapıyorum.Gece yatmadan önce gözlerimi bağlayarak olumlama yaparken sahneyi gözümde canlandırıyorum.Bir olumlama cümlesini üç kez tekrarlıyorum.Olabildiğince ağır kendi sesimi duyabileceğim kadar cümleleri dile getiriyorum.Bu esnada da hissederek imgeleme yapmaya çalışıyorum.Sabah kalkınca aynı şekilde yine..Yaklaşık 5 aydır böyle çalışıyorum.Artık olumlama cümlelerimi öyle ezberledim ki ağır söylemek zor oluyor benim için.

Hopemore

Kayıtlı Üye
Ben Ramtha tekniği ile imgeleme yapıyorum.Gece yatmadan önce gözlerimi bağlayarak olumlama yaparken sahneyi gözümde canlandırıyorum.Bir olumlama cümlesini üç kez tekrarlıyorum.Olabildiğince ağır kendi sesimi duyabileceğim kadar cümleleri dile getiriyorum.Bu esnada da hissederek imgeleme yapmaya çalışıyorum.Sabah kalkınca aynı şekilde yine..Yaklaşık 5 aydır böyle çalışıyorum.Artık olumlama cümlelerimi öyle ezberledim ki ağır söylemek zor oluyor benim için.

Bayıldım deneyeceğim çok teşekkürler

Ü

Üye silindi 58480

Olumlama cumlelerinize renk verin, renkli kalemlerle yazin ya da renkli panolara asin. Boylece gunluk hayatta o renkle/renklerle karsilastiginizda sizin icin hem bir bilincalti impact kuvveti olacak hem de imajinasyonunuzun tezahur etmeye baslamasinin bir isinma turu olacaktir.

7 cakrayi acma egzersizlerinden biri de kapali gozlerle renk imgelemektir. Bunun ne muazzam bir kuvvet oldugu bilinmemektedir. Renkler gunluk hayatta en cok maruz kaldigimiz foton dalgalari oldugu icin kendimizin yapay olarak baslattigini evren bizim icin artik kendi devralmis olur.

Kirmizi araba gorursunuz, ust benliginiz size zahmet vermeden o renkten olumlamanizi alir. Oyle bir ihtisam ki goz nereye baksa tezahurlere alisir ve istedikleri verilmeye baslar .

Bizden istenen kartopu yapip asagi yuvarlamaktir. Cig dusurecek gucumuz malesef yok. Hic olmadi.

NoRules

Kayıtlı Üye
Çok yararlı bir konu olmuş. En başarısız olduğum konu olduğu için vakit buldukça okuyacağım. Emeğine sağlık

Hopemore

Kayıtlı Üye

Butterfly Effect (Kelebek Etkisi) filmi aklıma geldi :)

tekyol

Kayıtlı Üye
ağaç meditasyonunu nasıl yapıyorsunuz
Sağ üstte arama butonu var oraya yazabilirsin.Zaten tek bir konu var.
Meditasyonum ucu açık gerçekleşir,her zaman aynı his yaşanmaz.Tıpkı dengeyi korumak gibi...
Bana göre kimsye takılmaman .İmajinasyon yapmak istiyorsan ilk başta evini düşün odaları tasarla ,o renk neydi işte şurada ne vardı,o eşya nasıl hareket etmeli,sonra anne ve babanı hayal et günlük nasıl konuşurlar nasıl davranıp haraket ederler.ve benzerleri...

Hopemore

Kayıtlı Üye
Sağ üstte arama butonu var oraya yazabilirsin.Zaten tek bir konu var.
Meditasyonum ucu açık gerçekleşir,her zaman aynı his yaşanmaz.Tıpkı dengeyi korumak gibi...
Bana göre kimsye takılmaman .İmajinasyon yapmak istiyorsan ilk başta evini düşün odaları tasarla ,o renk neydi işte şurada ne vardı,o eşya nasıl hareket etmeli,sonra anne ve babanı hayal et günlük nasıl konuşurlar nasıl davranıp haraket ederler.ve benzerleri...

sağ üstte arama motorunun olduğundan haberim var teşekkürler

Ü

Üye silindi 58480

Imgelemelerim genelde netice odaklidir.

Mesela istedigim iste calismak icin o iste calisiyorkenki rutinimi imgeleyip o eda ile evden cikiyorum. Evden cikmak ve eve girmek enerji olarak acik yaratir. Kapi esigi teorileri var internette, evinizin kapisindan cikarken ve girerken ruhsal akiminizda hizlanma olur. Ruh disari cikarken daha cok enerji alacagini bilir ve enerji kanalini goz bebegi gibi otomatik bir sekilde acip genisletir. Iste o anda okunan bir Ayetel Kursi bu yuzden gun boyu etkilidir. Kapidan cikarken sahibi oldugunuz isyerinize gidiyormus gibi cikin :)

Sabah gunes dogarkenki enerji esigini gun icinde de psikolojik olarak surekli yakalarsiniz. Mesela gordugunuzde icinizin acildigi bir arkadasinizla karsilastiginizda hemen bir imgeleme yapin. Cunku o arkadasini enerjinizi 4e 5e katlar ve enerji kanaliniz bi an feveran eder. Sonra ruh kendini kisa surede duruma uyumlandirir. Iste enerjinizin o esref saniyelerini iyi degerlendirirseniz hayatta bahtiniz hep acik olur. Ben bunun ornegini kendim bizzat yasiyorum.

Ü

Üye silindi 58480

Evet daha cok yabanci kisisel gelisim kaynaklarindan arastiriniz.
Evde bir odadan baska odaya gecerken ne yapmak icin o odaya girdiginizi unuttugunuz oluyorsa bu teoriyi dogruluyorsunuz. Misafirlige gitmek bu yuzden buyuk bir nimettir. Kapidan girerken selam vermek hem ayet hem de getiri olarak berekettir. Imajinasyonlar bu anlarda saniyelik olarak yapilip isik hiziyla bilinc altinin derinliklerine tohum gibi birakilmalidir. Cunku bir enerji pompalamasi olur. Bir cesit voltaj yukselmesi gibidir ki ampullerin bir anda oldugundan fazla isik vermesi gibi etki olusur ve ruh yavas yavas duruma uyum sahlayarak enerjisini yine eski rutinine ceker. Bir arkadasinizin arabasina binerken, misafir agirlarken, misafirlige gittiginizde, toplanti salonuna girerken, sinema salonuna girerken, buralardan cikarken enerjilerde acik/kacak meydana gelir ve bu ziyan edilmemelidir.