Uyandigimda Baska Bi Yerden Gelmislik Hissi ?

Anael Zan

Kayıtlı Üye
Merhaba
Bazen uyandigimda sanki baska bi yerden ( dunya disi ) gelmis gibi hissediyorum bulundugum ortami yadirgiyor alismam 10 ve ya 30 dk.kadar suruyor bunu ara ara yasiyorum fakat en son 3 gun once yasadigimda cok derin hissettim asiri derece de evimi yatagimi gercekleri kabullenemedim istemedim cunku gece neredeysem cok mutluydum tek hissettigim bu tabi baska bir sey hatirlamiyorum ve bu durum bazen beni kotu etkiliyor zaten cogu kez pek te hoslanmiyorum dunyadan peki sizce neler oluyor ?
Ayrica sormak istedigin bi durum daha var psisik yeteneklerim onlar git gide kayboluyor bu benim artik onlari umursamamam daha dogrusu onlara karsi notr olmamdan kaynakli olabilir mi ? Fikirleriniz ve hissiyatiniz benim icin son derece onemli ?

Simdiden tesekkur ederim herkese

tekyol

Kayıtlı Üye
Bu dünyadan olduğumuzu kim söyledi ki?Sadece asıl varlığınla kısa süreli irtibat kurmuş olabilirsin.Psişik ise evine aldığın hayvan gibidir, ilgi ister.Olmazsa küser.Bi chakralarını dengele belki dengede değillerdir.
Saygılarımla,

Anael Zan

Kayıtlı Üye
Bu dünyadan olduğumuzu kim söyledi ki?Sadece asıl varlığınla kısa süreli irtibat kurmuş olabilirsin.Psişik ise evine aldığın hayvan gibidir, ilgi ister.Olmazsa küser.Bi chakralarını dengele belki dengede değillerdir.
Saygılarımla,

Bu dunyadayiz yani daha farkli bir durum yok gordugum kadari ile..
Asil varlik dediginiz iste bu ilgimi cekti ?

Ü

Üye silindi 70925

Bunu bende yaşamıştım. Çok farklı bir yaşamdaydım. Uyandığımda tüm gün orda olmam gerektiği hissi ile dolaştım. Bu konu hakkında düşünceleri merak ettiğim için ya da yaşayanlar varsa paylaşmalari icin konuyu güncellemek istiyorum.

Saygılarımla,

Asıl varlık derken açar mısınız? Merak ettim.

Makyavel

Kayıtlı Üye
Tam olarak neler hissettiğinizi detaylı şekilde anlatır mısınız ? Örneğin ; Bu hissi yaşadığınız da bir kurşun kalem gördüğünüz de ne hissediyorsunuz ?

Rhea

Kayıtlı Üye
İş
Witch
Bunu bende yaşamıştım. Çok farklı bir yaşamdaydım. Uyandığımda tüm gün orda olmam gerektiği hissi ile dolaştım. Bu konu hakkında düşünceleri merak ettiğim için ya da yaşayanlar varsa paylaşmalari icin konuyu güncellemek istiyorum.

Asıl varlık derken açar mısınız? Merak ettim.

Asıl varlık ruhumuz değil mi? Başka yerlerde olma durumunu yaşadım hatta uyanırken bedenime döndüğümü hissederdim. Zorlayıcı bir şey sanki canından can almışlardır geri gelmiş gibi.

Ü

Üye silindi 56746

Manalar alemi, hakikatlerin akıl ile anlaşılması ve tasvirinden ibarettir. Her bir eşyanın var olan hikmet ve faydaları ve sair objeler ile olan münasebetleri, bir cihetle aklın okuma ve beslenme alanıdır. Yani manalar alemi dediğimiz şey aslında aklın, eşyanın mahiyetini ve aralarındaki münasebeti okuyup idrak etmesinden ibarettir. Eşya, mana ve akıl üçlüsünün cevelan ettiği aleme "manalar alemi" diyebiliriz.

Mesela, elma denildiği zaman tadı, kokusu, yumuşaklığı, ağaç ve güneş ile olan bağlantıları, insanın bedenine olan faydaları, bunların hepsi manalar aleminin malzemeleri olup, akıl bu malzemeler ile elmaya bir tasvir ve değer biçiyor. Elmanın nasıl somut bir cismi varsa, bütün bu özellikleri itibari ile soyut bir manalar zinciri de vardır. Nasıl kokuyu burun, lezzeti dil ile hissediyor isek, bu manalar zincirini de akıl aleti ile hissedip anlıyoruz.

Bu noktadan alem-i mana çok geniş ve kapsamlı olup, Allah’ın varlığını ve birliğini ve kainat üstünde tecelli eden isim ve sıfatları da içine alıyor.

Alem-i misal, maddi alemle ruhlar alemi arasında bir köprü alemidir. Bu alem hem maddi alemden hem de ruhlar aleminden vasıflar almıştır. Maddi aleme göre misal alemi daha latif ve hafif bir alemdir. Misal alemi hayale yakın bir alemdir.

Uyku halinde insanın maddi alemle ilişkisi ve münasebeti kesildiği için, sair latife ve duygular gaybi alemler ile irtibata geçiyor. Ve oralarda geziniyor. Kalbin ve duyguların terakki ve keskinliğine göre bazen Levh-i Mahfuz'un cilveleri bazen de kader mektuplarının numuneleri ile karşılaşıyor. İşte rüyanın hakikati bundan ibarettir. Rüyada görülen bu cilveler ve numuneler, misal aleminin abartılı şekil ve şemallerine bürünüyor. İşte bu yüzden görülen rüyalar tabir istiyor. Zira hakikat aleminden basit bir şey misal aleminde çok büyük ve karmaşık bir hal alabiliyor. Bu yüzden bu karmaşıklık ve abartılı haller tabir ile hakikate uyarlanması gerekiyor.

Ruh, misal alemini hayalin vasıtası ile geziyor ve mütalaa ediyor. Uyku vasıtası ile maddi aleme kapanan pencereler manevi ve misali alemlere açılıyor. Ruh da bu açılan pencerelerden o alemleri seyir ve mütalaa ediyor demektir. Bu az çok her ruhta cereyan eden bir hal olduğu için, bütün ruhların ortak bir vasfıdır denilebilir.

Alem-i mana genel, alem-i misal ise özeldir. Yani alem-i misal yeri geldiği zaman alem-i manaya dahildir. Zira bu alemin de bir görünen yüzü bir de manasını muhtevi ciheti vardır.

ALINTI

Ü

Üye silindi 70925

Asıl varlık ruhumuz değil mi? Başka yerlerde olma durumunu yaşadım hatta uyanırken bedenime döndüğümü hissederdim. Zorlayıcı bir şey sanki canından can almışlardır geri gelmiş gibi.
Olabilir onu kastediyor da olabilir. Bir de paralel evren teorisi var ya. Sanki farklı bir yaşamımız daha varmış orayı görmüşüz gibi. İlginçti. :)

muhtiş

Kayıtlı Üye
Ben de aynı durumu yaşıyorum hem de çokça ama uyandıktan sonra ve duruma adapte olduktan sonra ne gördüğümü ne yaşadığımı tamamen unutuyorum.kendime telkinde de bulunuyorum aslında şunlar şunlar olmuştu unutma diye ama nafile.ve evet bu yüzden kötü hissettiğimde uyuduğum zaman gerçekten bu dünyadan kaçış gibi görüyorum.bir de uyku problemim olmasa.hapla uyuyabiliyorum.eğer o da olmasaydı çıldırırdım çünkü bu dünyadaki hiç bir şeye yere mekana duruma insan ilişkilerine o kadar uzağım ki. bu dünya ben uyumazken de çok yabancı geliyor bana.hep bir huzur arama halindeyim.bunu doktorlara gittiğimde de depresyon diyip haplarla bu dünyaya uyum sağlamaya çalışıyorum.yani aslında ben bu dünaya uyumsuzmuşum diyorlar.ben kusurluyum.nasıl bir sistem var değil mi?çoğunluğun hissetiği gibi olağan hisleriniz yoksa siz kusurlusunuz.iişte ben de böyle bir dünyaya alışmaya çalışıyorum ve hep huzursuzum.(depresif değilim aslında dedikleri gibi sadece huzur arıyorum)

muhtiş

Kayıtlı Üye
İçimde arıyorum.dışarıda gördüğüm her olgunun ,yaratılanların aslını görsem asıl güzelliklerini görürsem bulucam huzuru ve artık görevim kalmayacakmış gibi dünyada.

muhtiş

Kayıtlı Üye
nasıl yapabilrim? farklı kitaplar okuyup öğrenmey eçalışıyorum ama yok tam olmuyor maalesef. yardım lazım sanırsam.

dünyalı

Kayıtlı Üye
bahsettiğiniz şey uyandıktan sonra yabancılık hissi gibi birsey olmalı. yada birçeşit eksiklik ve beraberinde gelen mutsuzluk. Zaman zaman o duyguyu bende yaşıyorum... Fkt bu durum kısa süreliyse gayet normal bir durum tıpkı rüya gördükten sonra bazı kişilerin kendini bitkin yorgun hissetmesi gibi... Ruh kendini kısmen özgür bırakıyor dolaşıyor rüya aleminde. Eger orda gördüklerin seni mutlu ediyorsa ayılınca ne oluyor abi demen gayet mantıklı...

Yinede bunu takıntı haline getirip ciddi bir adaptasyon sorunu yaşarsan o noktada sıkıntılı... Rüyalar bilinçaltımızın denizimi dersin ormanımı dersin bilemem fakat bir ayna gibi düşün sadece seni sana zihnindekileri gösteren bir ayna... Aynada su gibi seni içine çekmek ister. O zaman bu dünyadan tamamen kendini soyutlama yolunu seçersin bağları koparırsın... Dikkat et

Makyavel

Kayıtlı Üye
Frekans değiştirmek için kendinize teknik üretmelisiniz fakat bunu ne için kullanacağınıza bağlı. Ben Ufoloji temaslar için kullanıyordum. Olumlu oluyordu. Fakat Frekans başka ne için kullanılabilir bilmiyorum. Fakat sizin istediğiniz sanırım Boyut atlamak. Bunu yapan tek kişi bildiğim üzere "Saint Germain" oldu. O da nasıl yaptı bilmiyorum.

Ü

Üye silindi 69724

nasıl yapabilrim? farklı kitaplar okuyup öğrenmey eçalışıyorum ama yok tam olmuyor maalesef. yardım lazım sanırsam.
Uyumsuzluk Albert Camus'un absürt felsefesinden geliyor.Uyumsuzluğun yarattığı can sıkıntısının bütün iyi ve kötü şeylerin kaynağı olduğundan bahsediyor.Uyumsuzluk ise hastalık olarak tanımlanırken bir çok kriterden geçiyor.Bunlardan bir tanesi kültüre uymayan beklenmedik davranışlar yapmak olarak geçiyor.Farklı kitaplar okunduğunuzdan bahsetmişsiniz.Sizi yargılamak için söylemiyorum ama bir şekilde ben de dahil uzaklaşma gerçekleşiyor.Charles Bukowski uyumsuz olmanın uyumlu olmaktan kolay ve elverişli olduğunu söylüyor.Bir de onları düşünün diyor.

muhtiş

Kayıtlı Üye
her zaman dışarıdan farklı bir tip olarak görünürüm .ama severler beni.ben insanları seviyorum gerçekten hatta onlarsız bir gerçeklik te istemiyorum.sadece bu düzen sistem dünya bana çok ters geliyor.uyumsuzum evet.bazen iyiki böyleyim diyorum .bazen de ben de basit şeylerden zevk alıp kadınlarla evden işten çocuktan diğer kadınlardan bahsetme kadar büyük bir rahatlık ve huzur bekliyorum.gerçekten çok düşünmeyen insan mutlu.çok düşünen her şeye ve her duruma bir kulp buluyor.ve birbirini kırmayı anlamıyorum insanların. kıskanmayı anlamıyorum.sevenin dozunda olan karşı cinsten olan kıskançlığından bahsetmiyorum tabi ki . kısacası bu dünya düzeni bana göre değil.huzuru başka yerde bualabilirmiyim bilmem ama makyavelin dediği gibi bir deneyim yaşayabilirsem en azından belki olduğum boyutun değerini anlarım belki.

muhtiş

Kayıtlı Üye
Frekans değiştirmek için kendinize teknik üretmelisiniz fakat bunu ne için kullanacağınıza bağlı. Ben Ufoloji temaslar için kullanıyordum. Olumlu oluyordu. Fakat Frekans başka ne için kullanılabilir bilmiyorum. Fakat sizin istediğiniz sanırım Boyut atlamak. Bunu yapan tek kişi bildiğim üzere "Saint Germain" oldu. O da nasıl yaptı bilmiyorum.
teşekkürler ilginiz için.sizin frekans değişikliğiniz nasıl peki? Saint German kıvamına gelemeyeceğime göre siz nasıl teknik geliştirdiniz?

Makyavel

Kayıtlı Üye
Ufo temasları için bir teknik geliştirmiştim. Hazır hissettiğim de denedim, ertesi gün Ufo gözlemi yaptım evimin üstün de. Buradan teknik paylaşamam. Kendinize has bir teknik geliştirmelisiniz, okuyacaklarınız ancak size ilham kaynağı olacaktır.