Elimi kaldıracak gücü bile bulamïyorum.

tekyol

Kayıtlı Üye
Sevgili dostlarım düzgün giriş yapabilmeyi isterdim ama onu bile yapamıyorum.Benim problemim aşırı yorulmuş olmam.Lise son sınıfa giden klasik üniversiteye hazırlanan bir öğrenciyim,sınava 39 gün kaldı.Bu süreç boyunca zihnen yoruldum.Ama eksiklerim var hemde çok fazla,bundan dolayı gece gündüz demeden,elimden geldiğince,çalışıyorum.İlk belirtilerim 3ay önce başladı.Sabahları yatağım beni bataklık gibi içine çekiyor hiç uyanmak istemiyordum.Giderek arttı artık hiçyapamamaya başladım,yani yapıyorum ama birkaç saat daha az yapıyorum.Sizden ricam bu zihinsel mentalitemi(böyle deniyordu galiba.) aşmama yardım etmeniz.Nasıl aşabilirim bu durumu?

Herkes anlatıyor "ya işte birkaç güne geçer abi ne dert ediyorsun?" yada "bizdede oluyor dert etme dikkatini toplayarak çalış" yapmaya çalışıyorum,dikktimi toplamaya çalışıyorum.Ama sadece birkaç dakika oluyor.
Ssizden ricam dualarınızı eksik etmeyip bana birkaç yöntem gösterir misiniz?

Saygılarımla,

nuranee

Kayıtlı Üye
Evet bende giricem o sınava , bende senin gibiyim belki de yoğun bi stres altındayız :( Allah yardımcımız olsun , benim önerim ise sabah erken kalkmak çok iyi oluyor zihin açık oluyor ve kahve toparlıyor ama ramazan ayındayız oruç filan , birazdaha karışıyor sistem sınav yaklaştıkça daha da saldık kendimizi maalesef İnşallah düzeliriz bi an önce

hazaR

Kayıtlı Üye
İş
Passenger.
Doktora gidip kan tahlili yaptırın,

tekyol

Kayıtlı Üye
Yaptırmıştım insulin direnci düşük dedi,Ne demek olduğunu biliyorum ilaç felan verdi şekeri kestim.Ama tekrar yaptırabilirim,sonuçta olasılıklar sonsuzdur.

asterix

Kayıtlı Üye
!-Stres
2-Tükenme;aşırı çalışma stresle birleşince bir de kaygı eklenince
spor yap müzik dinle değişik ortamlara takılmaya çalış.

aslimcim

Kayıtlı Üye
Tam kan taraması yaptırın bence. Tiroidlerinize baksınlar. Bende sizin gibiydim tiroidlerim az çalışıyormuş.

tekyol

Kayıtlı Üye
Hastaneye gidecek vakti bulamıyorum, bir gün bile önemli.Bu arada kahve içen bir aileyiz o yüzden pek etki etmiyor.Sterten uzak durmaya çalışacağım.Kaygı hissettiğim pek söylenemez,sonuçta çalışmak benden vermek Allahtan.
İlginiz için teşekkürler.

Hopemore

Kayıtlı Üye
Güç veren zikirler çekmeni öneririm bende aynı durumdayım faydası oluyor Allah hepimize yardım etsin :) Herkesin gönlüne göre olsun her şey..
En iyisi olmadan önce en kötüsünü yaşamak zorundayız

aslimcim

Kayıtlı Üye
Tam kan taraması için hastahane şart değil, sabah aç karnına sağlık ocağına gidip tarama istediğinizi söylemeniz yeter. Bence ihmal etmeyin. Geçmiş olsun.