Şanslı ve varlıklı bir hayat geçirmek için yapılan cadı tılsımı

ERBEHILM

Kayıtlı Üye
Bu küçük mücevher parçası, cadıların yarasanın tam bir kopyasını çıkardıkları bir parçadır. Onlar bu konuda şöyle derlerdi: "Eğer sen,para kesenin parayla dolmasını dilersen, senin yapman gereken Veikky ile bağ kurmaktır.Bundan dolayı o uzakta uçamaz. Kısmet, orada gelecek , ve onun içinde yuva yapacak."
İnsanlar, yarasaların görünüşleri nedeniyle derinden sarsılır. Yarasa, korkutan görünüşü yüzünden, karanlık mitoslara ve garip inançlara, efsanelere bağlandığı uçan bir kemirgendir
Cadılar için, yarasa, büyük bir büyülü güç ve iyi kısmetin bir simgesiydi. Sihirler ve iyileştirme olaylarında paha biçilmez bir bileşen olarak düşünülmüştü.1670 yılında, bir cadı, sol kısmı bir darbeden dolayı felç olmuş bir genci iyileştirmek için denemede bulundu. Onun, kullandığı ilaç hiçbir şey değildi, ama yarasaların tükürüğünü kullandığı yazılarında ortaya çıktı . Yaşlı cadılar, "Veikky Notola" adını verdikleri büyük bir yarasa türünün, onların inançlarına göre, muazzam büyülü güçleri vardı. Hatta onun bir resminin, para ve iyi kısmeti çekmesi için gücü vardı. Eski bir sihre göre, bir para kesesinin içinde kırmızı bir yarasanın kopyasının, bulundurulması para ve varlığı çekecek olduğunu belirttir.
Bu maksat için onlar "Notola'nın platini"i yaparlar. Bu, bir platin muskadır. Cadı, pahalı metali eritir(platini), ve iyi kısmetin üzerinde onun büyülü güçlerini onun içinde korumak için metalden Notola'nın şeklini oluşturur. O sonra, Notola’ya besin oluşturacak ve tılsımın uyanık kalmasını sağlayacak kanın rengi olan parlak kırmızı boya ile boyayarak tılsımı hazırlar. Biz çoğunlukla, şansın, kör olduğuna inanırız. Gözleri kör olan yarasa (şans gibi), buna rağmen, azami karanlıkta onun yolundaki engelleri farkedebilir. Onlar, kanın renginin, Notola'nın, memnun ettiğini tuttuğuna inanırdı ve karşılık olarak yarasa onlara varlık, zenginlik ve iyi kısmeti getirecekti.
Muska hazır olunca, cadı, geceleyin dışarı çıkmalı ve yarasasını uyandırmak için üç kere aşağıdaki sözler tekrarlanmalı:
"Oh en karanlık gecenin ve parlak ayın yaratığı, emrimle seni çağırıyorum ve ben seni canlandırıyorum. Ben, seni uyandırdım! Uyan! Sen, gözleri kör olan, benim kısmetimi parlattır! Benim yaptığım işlerde hasatlarımı parlat ve altınla benim yoluma kaldırım döşe! Ben aynen senin için yaptığım gibi platin ve gümüşte beni sar ve bu yüzden altınının yönetimi için benim gücümü arttır! Ben, en karanlık ormanda saklasam bile altın ve varlık, beni bulur. Kırmızı renkli Veikky Notola, bana varlığı… …'in kızı cadı … …'e getir’’.
Daha sonra 3 gün aynı işlem tekrarlanır ve 3. günün sonun da Veikky Notola bir kesenin içine konularak cadı tarafından yanında taşınmaya başlanır.
Çeviri ve Alıntı.

primaveranyx

Kayıtlı Üye
merhaba.böyle bilgilere ulasabilegim kapsamlı bir kitap var mi acaba?

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
cadılıkla ilgili türkeyede bir kitap yok bildiğim kadarı ile cadıların bahçesi diye bir kitap vardı sanırım birde o var diye biliyorum. ingilizce olarak ise internette yüzlerce kaynağa ve ebooka ulaşabilirisniz.

sabii

Kayıtlı Üye
cadının mutfağı ve cadının bahçesi olarak 2 kitap var yazarı kate west..internette çok rahat bulup alabilirsin bende kaynak arayışındayım tesadufen buldum henuz kitaplar gelmedi o yuzden net birşey söyleyemeyeceğim ama almak istersen diye söylüyorum..ayrıca ingilizce birçok kitap var sevgili urumunda dediği gibi e-kitap olarak bulabilirsin..

Paylaşım için teşekkürler..

tacje

Kayıtlı Üye
ellen dugan - bitkisel büyü
cassandra eason - bütün kadınlar cadıdır
cassandra esaon - 10 adımda psişik gücünüz
elisabeth brooke - büyücülük kılavuzu
kate west - cadının bahçesi
kate west - cadının mutfağı

benim bildiğim türkçe kitaplar. fakat hiçbiri yeteri kadar iyi değil. yabancı kaynakları tercih etmenizi öneririm.