Erkek arkadaşımın geri dönmesini istiyorum. Ne yapabilirim?

Denizyeliz

Kayıtlı Üye
Merhaba. 1 senelik ilişkim var. Erkek arkadaşım çok saçma şeyleri bahane edip ayrıldı. Ben yazdıkça cevap veriyor ama sevgili olmak istemiyor tekrar. Ne yapabilirim geri dönmesi için

sadakatselvi

Kayıtlı Üye
sevgili olmak istemiyor tekrar
Kusura bakmayın, sizinle aynı durumda olan birçok insan biliyorum ve bu cümle gerçekten sizin adınıza üzücü.Kendini geliştirip, yeni insanlarla tanışıp, tek bir insana mahkum olmadan yepyeni heyecanlar ve dünyalara yönelebilmek varken, elini paramparça etmiş hatta sizi istemeyecek kadar yükseldiğine inanan bir insanı nasıl isteyebiliyorsunuz, ve bunun için hala mücadele veriyorsunuz inanamıyorum.Böyle şeylerle kendinizi bu kadar değersizleştirmeyin lütfen.Demek ki karşı taraf artık istemiyormuş, siz de yolunuza bakın.Yine de forumda bu konuda size destek sağlayabilecek birçok seçenek bulabilirsiniz, arama yapın lütfen.Fakat kendi yazdığınız bir senaryoyu oynarken bu sahte ilişkiyi nasıl kabullenebileceksiniz orası da hayret konusu.
Yeni bir dünya kurmanızı tavsiye ederim, bu yaşanabilecek yeni sayfalar için de size birçok destek olabilecek konu var forumda.Umarım en doğrusunu yapabilirsiniz.
Lütfen arama butonunu kullanın :)

Denizyeliz

Kayıtlı Üye
Benim ne yaşadığımı nereden biliyorsunuz da komik buluyorsunuz ne münasebet? Ben 2 senedir asker yolu bekliyorum. Aileler herkes biliyor. Maddi manevi değer verdim bu ilişkiye. Bir trip yüzünden bitirilmesini hazmedemiyorum. Kendimi aptal yerine konmuş hissediyorum. Bu kadar kolay olmamalı. Benim düşüncem bu. Siz karar veremezsiniz ne yapıp ne yapmayacağıma. Sonuçta bu forum'da bunları sormak gayet doğal.

Mrs.Şeytan

Kayıtlı Üye
İş
İngilizce Öğretmeni
Öncelikle merhaba. Senin adına üzüldüm. Tam olarak neyi bahane etti neler dedi daha detaylı anlatabilirseniz yardımcı olabiliriz. Yoksa bu kapalılıkta her kafadan daha çok ses çıkacak yazılanları okuduğunuzda daha çok sinirleneceksiniz ve canınız sıkılacak o yüzden daha detaylı anlatmanız önemli. Sevgi ve ışıkla..

Denizyeliz

Kayıtlı Üye
Merhaba. Afrin'de askerdi, yaralandı izne geldi. Her neyse devamlı planları bozduğu için ve devamlı ailesi yanımız da olduğu için, bende biraz surat yaptım. O da bunu istemiyor. Hep kendi dediği olsun, hiç sorun olmasın, kimse sorununu ona yansıtmasın istiyor. Ablasına söyletti istemediğini kendisi bile söylemedi. Benim aşırı zoruma gidiyor. Gece gündüz doğru düzgün uyumadım, sosyal hayatım hiç olmadı o oralarda diye. Bu kadar küçük sebepten bitirmesini hazmedemiyorum.

alexisis

Kayıtlı Üye
Hanimefendi sebep pek o kadar da kucuk gorunmuyor.

derenimm

Kayıtlı Üye
ah ah bende aynı durumdayım banada yardım edinnn

NoRules

Kayıtlı Üye
Merhaba. Afrin'de askerdi, yaralandı izne geldi. Her neyse devamlı planları bozduğu için ve devamlı ailesi yanımız da olduğu için, bende biraz surat yaptım. O da bunu istemiyor. Hep kendi dediği olsun, hiç sorun olmasın, kimse sorununu ona yansıtmasın istiyor. Ablasına söyletti istemediğini kendisi bile söylemedi. Benim aşırı zoruma gidiyor. Gece gündüz doğru düzgün uyumadım, sosyal hayatım hiç olmadı o oralarda diye. Bu kadar küçük sebepten bitirmesini hazmedemiyorum.

Söylemek bize düşmez belki ama biraz fedakarlık yardımcı olabilir.

Denizyeliz

Kayıtlı Üye
Büyü istemiyorum da bunun dışında yapabileceğim / yaptırabileceğim bir şey var mı?

lasinkay

Kayıtlı Üye
Onu gerçekten sevdiğiniz için mi yoksa verdiğiniz emeğe yazık olmasın diye mi bitirmek istemediğinizi kendinize samimiyetle sorun. Seviyorsanız o insan aşkınıza layık mı gerçekten? İnanın bazen başlangıç safhasibdaki bitişler ileride "iyi ki" lere dönüşebiliyor. O an çok fazla acı veriyor evet. Ancak zaman sonra karşınıza çıkacak kişi bu sizden ufacık bir nedenden vazgeçecek kadar dirayetsiz olan kişiye eminim ki iyi ki olmamış dedirtecektir. Evlilik kesinlikle kaderdir diye inananlardanım. Bazen çok çabalarsınız olmaz bazen de hiç aklınızda olmayan başınıza geliverir. Tevekkülle akışta kalmanızı tavsiye ederim. Israr ve çabalamak ona kendini daha da bişey zannettirip havaya sokacaktır. Bırakın o çabalasın size kıymet veriyorsa. Vermiyorsa zaten evlenmeniz yanlış olur çünkü evlendikten sonra da elinizi bırakma olasılığı sizi diken üstünde yaşatır.

Denizyeliz

Kayıtlı Üye
Doğru diyorsunuz. Hem seviyorum hem de verilen emek içimi acıtıyor..

asterix

Kayıtlı Üye
Giden gider kalan sağlar bizimdir,bu felsefe yardıncı olur peşinden koşarsan acı çekersin,belkide acı çekmeye ihtiyacın var kim bilir.

Mrs.Şeytan

Kayıtlı Üye
İş
İngilizce Öğretmeni
[FONT=&quot][FONT=&quot]Asker piskolojisi kötüdür, bilirim. Sizin iyi söylediğiniz bir şey bile batabilir. Afrin de olaylar güzel değil stresini siniri üzüntüsü yorgunluğu çook kötü ve dayanılmaz bir şey. Benim size tavsiyem, biraz ağırdan almak. Yüz yapmak yerine biraz yoracak olsa da sevdiğin için katlanman gereken bir fedakarlık yapman lazım. Onun piskolojisi şuan çok karışık. Belki yüzüne söyleyemeyecek kadar cesaretsiz bilemezsin. [/FONT][/FONT]
[FONT=&quot][FONT=&quot]İlişkinin ana iki karakteri sen ve o. Başkalarının düşünceleri yerine senin kalbin ve aklın önemli. Üçüncü kişi değil de sen kalbinden geçeni yap. Ona buna böyle sormak yerine biraz empati kur ‘Ya ben onun yerinde olsaydım nasıl olurdum piskolojim nasıl olurdu’ vs. bir düşün. Asker yari olmak kolay değil. O yüzden burada daha çok kafan karışıcak. Kalbini ve aklını dinle. Ve bir tavsiye daha konuşucaksan yüz yüze konuş. Bazen mesajlar göstermek istediğin duyguyu vs göstermez. Sağlıcakla kalın.[/FONT][/FONT]

Denizyeliz

Kayıtlı Üye
[FONT=&quot][FONT=&quot]Asker piskolojisi kötüdür, bilirim. Sizin iyi söylediğiniz bir şey bile batabilir. Afrin de olaylar güzel değil stresini siniri üzüntüsü yorgunluğu çook kötü ve dayanılmaz bir şey. Benim size tavsiyem, biraz ağırdan almak. Yüz yapmak yerine biraz yoracak olsa da sevdiğin için katlanman gereken bir fedakarlık yapman lazım. Onun piskolojisi şuan çok karışık. Belki yüzüne söyleyemeyecek kadar cesaretsiz bilemezsin. [/FONT][/FONT]
[FONT=&quot][FONT=&quot]İlişkinin ana iki karakteri sen ve o. Başkalarının düşünceleri yerine senin kalbin ve aklın önemli. Üçüncü kişi değil de sen kalbinden geçeni yap. Ona buna böyle sormak yerine biraz empati kur ‘Ya ben onun yerinde olsaydım nasıl olurdum piskolojim nasıl olurdu’ vs. bir düşün. Asker yari olmak kolay değil. O yüzden burada daha çok kafan karışıcak. Kalbini ve aklını dinle. Ve bir tavsiye daha konuşucaksan yüz yüze konuş. Bazen mesajlar göstermek istediğin duyguyu vs göstermez. Sağlıcakla kalın.[/FONT][/FONT]
İstemiyor kafası çok karışık. O kadar saçma sebepler ki cidden kabullenemiyorum.

unbroken

Kayıtlı Üye
Merhaba, affınıza sığınarak yorumda bulunmak istedim. Yaralı olarak savaş ortamından çıkmış bir insanın pskolojisinin ağırlığını tahayyül etmek zor. Ve tekrar oraya geri dönecek olmasının, bu durumda başına neler gelebileceğini düşünüp ( çok özür dileyerek ve üzülerek söylüyorum ) belki de geri dönemeyeceğini düşünerek sizden uzaklaşmak istiyor olabilir mi? Bakın kendisi söylemeyi yüreği kaldıramamış olabilir veya sizi üzgün görüp kararından cayabileceği için ablasına söyletmiş olabilir. Değilse yine yaralı olarak savaş ortamından gelmiş bir evladın ailesinin onu yalnız bırakmaması, yanından ayrılmak istememesi gayet doğal. Sen de ailesi ile birlikte yanında olmalı, bir bütün olduğunuzu hissettirmeliydin. Elbette uykusuz gecelerin olmuştur , sen de onunla birlikte yüreğin ağzında yaşamışsındır. Ama en azından onun yaşadığının senden kat be kat fazla olduğunu farkına varıp daha hassas olman gerekiyor. Kimse sorununu ona yansıtsın istemez çünkü başetmeye çalıştığı sorunlar , her ne kadar size yansıtmasa da onu bile aşmış durumda olabilir. Her an hayatını kaybetme korkusu ile görev yapıyorlar. Rabbim tüm askerlerimizin yardımcısı olsun, korusun. Size gelince kendisi ile birebir konuşmaya çalışın tavırlı olmayın anlamaya çalışın derim. En kısa zamanda kavuşmanızı diliyorum.

Denizyeliz

Kayıtlı Üye
Sizce herhangi bir işlem yaptırmama gerek var mı dönmesi için?

Denizyeliz

Kayıtlı Üye
Ne güzel yazmışsınız.. İnşallah en kısa zaman'da kavuşuruz da bir işlem yaptırmama gerek kalmaz

unbroken

Kayıtlı Üye
Bana soruyorsanız eğer bence gerek yok. Bakın forumda daha geçenlerde bir arkadaşımız yazmış. Bir dolunay ritüeli yapıyor babası ile alakalı sorunlarından yakınıyor. Ardından birkaç hafta sonrasında babası vefat ediyor, arkadaşımız da bu acı olayı ister istemez yaptığı ritüele bağlıyor ve kendini yiyip bitiriyor. Bu olay ritüelle alakası olsun olmasın beni çok etkiledi çok üzüldüm. Onun yerinde olsam ben de kendimi yer bitirirdim. Beni yanlış anlamayın tamamen dostane söylüyorum, bu insan savaşa geri dönecek kaderi kimse bilemez ne olacağını. Bir işlem yaptınız diyelim ve onun tarafında birşeyler kötü seyretti. Aynı şekilde siz de kendinizi suçlu hissedip üzüleceksiniz işler sizin için de iyi olmayacak. Ya da belki ben çok karamsarım, kafama taktığım için böyle düşünüyorum ama aklıma gelen bu oldu ve söylemek istedim size de. Tamamen sizi düşünerek söylüyorum çünkü riskli bir durumda şuan sevdiğiniz. Size tavsiyem bol bol dua edip esma çekin. Umarım en yakın zamanda gönlünüzden geçen güzellikleri yaşarsınız. Zİra bu ilişki ve aşk olaylarından can yanması ne demek çok iyi bilirim.