Bu yükten kurtulmak istiyorum !!

Sauron

Kayıtlı Üye
Herkese selam buralarda yeniyim, ortam ve konulardan memnun kaldım çok güzel bir site gerçekten.

Sizlere bir sorum olucak hiç unutamadığım ve artık unutmak istediğim
2 veya 3 sene önce okulda çok büyük bir problem yaşadım ayrıntıya girmek istemiyorum ama bu piskolojimi gerçekten çok etkiledi okula gitmek istemedim, arkadaşlarıma ve aileme hep sırtımı döndüm ve en önemlisi hiç tanımadığım insanlarla tanışmak istemiyordum. Ailem piskoloğa gitmemi ısrar etse bile istemiyordum. Bu olay gerçekten beni çok derinden etkilemişti ve artık bundan bıktım eski ben olmak istiyorum arkadaşlarımla vakit geçiren ailesini seven vb vb

Sizden ricam bu olayı unutabilmek, silmek için ne yapabilirim, hangi yolu izleyip bunu unutabilirim ve eski halime dönebilirim

Teşekkürler... :Angel_anim: :Angel_anim:

Mithra

Kayıtlı Üye
Bir deneğe oda da hiçbir eşya olmadığı söyleniyor, kapıya doğru gitmesini istiyorlar denek önünde ki sandalyenin etrafın da ilerliyor çarpmamak adına.Burdan anlaşılan bilinçaltı görmemezlikten gelir ama halen orda bir yerlerdedir deneyimler, kaç, don, savaş ilgili kayıtlar gibi sistemi korumak için vardırlar.Silmek yerine regresyon, duygu boşalımı (eft), parts terapi, hayal(imgeleme), nlp, path gibi sistemlerle iyileştirme yapılır.Geçmişte yaşanmış bir olayı değiştiremezsiniz, bilinçaltı düzeyde bu gibi sistemlerle uzman bir hipnoterapist eşliğin de iyileşebilir bu olaya şu an ki bakış açınızla size saçma gelen durum veya duygusal baloncuk enerjisi serbest bırakılır.1 seanta çözülebilir 2 ve daha fazla da...Özet geçeyim bir uzmana danışmanız daha makbül psikolog olur, hipnoterapist olur ve site sahibi de Sn.Urum hipnoterapist haberiniz olsun, esenle kalın.

Sauron

Kayıtlı Üye
Yorumun için teşekkür ederim dostum grupta yeni oldugum için bazı şeylere yeni başlıyorum mesela örneğin meditasyon

bu meditasyon ile eski özgüvenimi eski kendimi geri kazanabilirmiyim ?? lakin ben bu yolun sadece piskologtan geçiceği taraftarı değilim de.

Mithra

Kayıtlı Üye
Meditasyonla böyle bir deneyimim olmadığından tam cevap veremeyeceğim.Özgüven bildiğiniz gibi birden fazla konu örneğin; Bir konuşmacı olsun elimiz de, her konuşmaya çıktığın da, konuşma sırasın da bilekleri haddinden fazla ağrımakta burdan gözlenen durum şu ki bu kişi bilinçaltıyla savaşıyor vücud kaç artık şurdan deme şekli.Siz gerekli teknikleri uygulayabilirsiniz, ne komplikasyonlar çıkar, belki de çıkmayadabilir.Psikolog önermemin sebebi derinlere gidebilmesi sizin bilinçli halinizle bilinçaltı düzey de çalışma bir nebze olanaklı lakin verimlimidir o muamma.
Ve bir de mesajım da düzeltme, geçmişi değiştiremezseniz demem gerçek zamanla alakalıydı.Bilinçaltı düzey de olay örgüsü değiştirilebilir ve bozulabilir.Esenle kalın.

asterix

Kayıtlı Üye
Otohipnoz uygulamsı var travmatik anıyı silebilirsin,.

yare-i yarim

Moderator
İş
Sanatsal tablolar oluşturmak/Mutfak eşyaları dalında ticaret
EMDR terapisi almanızı öneririm.EFT de var kendi kendinize yapabileceğiniz ama böyle ciddi durumlarda başımızda bir yönlendiricinin bulunması daha iyi oluyor o yüzden tavsiyem emdr dir.Yok ben kendi kendimede halledebilirim derseniz EFT uygulamasına bir göz atın derim.

[video=youtube;iO9ElJrXLeg]https://www.youtube.com/watch?v=iO9ElJrXLeg[/video]

Bu videodan eft yapmayı öğrenebilirsiniz.

Böyle çalışmalarda sorunu detayıyla ortaya koymak çok önemlidir.
Olay?
olayın sizde ki anlamı?
olayın anlamının sizdeki hangi algı ile birleştiği?
gibi derin tespitler yapılıp bu tespitlere eft gibi tekniklerle müdahale edebilirsiniz.

Bulut_atlası

Kayıtlı Üye
Neuroformat yontemi var çok etkili isterseniz arastirabilirsiniz geçmişteki travmalar bize çok farklı hastalıklar ile geri dönüyormuş