sessiz

ssessiz

Kayıtlı Üye
İş
halkla ilişkiler uzmanı
çok sıcak bi günde dondurma yiyordum,etraf kalabalıktı,insanlar kaydıraklardan kayıyordu.sonra zerine kahve içtim.rüya genelde yorarım ama bunu yoramadım ,eğer yorarsan sevinirim

Pantea

Kayıtlı Üye
Ruyaniz birini aldatmak yada sadik kalmak konusunda dusunceleriniz oldugunu yansitiyor yada sadece sadakat ve ihanet konusunu sorgulamis olabilirsiniz, baska insanlarin bu konulardaki dusuncelerini de merak ediyorsunuz.

ssessiz

Kayıtlı Üye
İş
halkla ilişkiler uzmanı
Ruyaniz birini aldatmak yada sadik kalmak konusunda dusunceleriniz oldugunu yansitiyor yada sadece sadakat ve ihanet konusunu sorgulamis olabilirsiniz, baska insanlarin bu konulardaki dusuncelerini de merak ediyorsunuz.
gerçekten öyle bir durum var hayret bişey yorumun için teşekkür ediyorum.:)

adina

Kayıtlı Üye
sevgili Pantea bu rüyada yorumu nasıl yaptığını anlatabilirmisin lütfen. Yani sadık kalmayı yada ihaneti sembolize eden nelerdir burda acaba? Bilinçaltı kahveyi ve dondurmayı ihanet ve sadakat olarak kaydediyosa neye benzetip boyle bir kayıt oluşturmuş olabilir onu merak ettim açıkçası.

ssessiz

Kayıtlı Üye
İş
halkla ilişkiler uzmanı
sevgili pantea gece tesbih çektim ve uyudum rüyamda bülent ersoyu gördüm.hardal sarısı bi kıyafet giymiş.bana diyorki murat için tesbihin yeşil olsun daha çabuk olur dileklerin gibi bişey ima etti.sonra sigara içtiğimi ve yeni güzel bi terlik giydiğimi gördüm.seni yoruyorum ama yorarmısın

Pantea

Kayıtlı Üye
sevgili Pantea bu rüyada yorumu nasıl yaptığını anlatabilirmisin lütfen. Yani sadık kalmayı yada ihaneti sembolize eden nelerdir burda acaba? Bilinçaltı kahveyi ve dondurmayı ihanet ve sadakat olarak kaydediyosa neye benzetip boyle bir kayıt oluşturmuş olabilir onu merak ettim açıkçası.
Ben psikoanalizciyim , kisilerin psikolojik gecmislerini analiz eder ve bu gun yasadiklari sorunlarin gecmisden kaynaklanan yanlarini bulmaya calisirim egitimim bu , ruyalari analiz ederek de kisinin bilinc altinda birikmis olanlarin ruyalar yoluyla disa vurulmasiyla cozmeye calisir kisiye psikolojisinin neye ihtiyaci oldugunu yada neyin ters gittigini anlatmaya calisirim elbette sadece ruyalar yoluyla bunu basarmak mumkun degil kisinin hal ve hareketleri , kendisi ile ilgili anlattiklari , anlik tepki ve refleksleri tum bunlar gercek ve dogru bir cozumleme icin gereklidir , burada ise sadece ruyalardaki belli basli bazi ogeleri ve anlamlarini kisinin yazida kullandigi kelime ve cumle yapisi ile birlikde inceleyip asagi yukari bir analiz yaparak ruyasini paylasanlara kendi psikolojileri hakkinda bilgi vermeye calisiyorum.

Sizin ruyanizdaki en baslica oge dondurmadir dondurma tatlidir tipki ask gibi sevismek gibi beyinde ayni hazzi uyandirir, sogukdur firijit bir cinsel yapiyi simgeler, kahve tetikleyicidir, sicak olmasi uyarici ozelligi sert ve keskin kokusu ve ozellikle rengi guven hakimiyet heyecan sahiplenme ciddiyet v.b bir cok olguyu simgeler , kisilerin kaydirakdan kaymalari sira disi bir durumdur siradisi olan seyler yadirganir ilgi ceker ama genellikle olumsuz gozle bakilir ,tum bunlari bir araya getirince duygusal anlamda baglilik yada ihanete ugrama kavramlarini elde ettim , ihanet ofkelendirir duygulari olumsuz tetikler , kiside karsisindakinden soguma duygusu uyandirir ve siradan bir sey degildir bunu yasayan kisi icin sira disi bir durumdur , analizimi bu sekilde aciklamaya calisdim elbette benim bu konudaki tecrubem de isin icine giriyor ve netice alabiliyorum .

Pantea

Kayıtlı Üye
sevgili pantea gece tesbih çektim ve uyudum rüyamda bülent ersoyu gördüm.hardal sarısı bi kıyafet giymiş.bana diyorki murat için tesbihin yeşil olsun daha çabuk olur dileklerin gibi bişey ima etti.sonra sigara içtiğimi ve yeni güzel bi terlik giydiğimi gördüm.seni yoruyorum ama yorarmısın

Uyumadan once tesbih cekmis olmaniz ruyanizdaki ruhani anlami acikliyor zaten olmasini istediginiz ve cok umitli olmadiginiz bir konu yada dusunce var ,ruyanizda unlu birini gormeniz bu niyetinizin olmasi halinde sizin yasantinizda cok onemli bir degisime neden olabilecegi yada dikkat cekmek istediginizi gosteriyor olabilir , buyuk ihtimalle bir baska kisinin ilgisini cekmek ona sahip olmak farkedilmek ihtiyacindasiniz , dis gorunusunuzle ilgili fikirleriniz var kendinizi kimi zaman elestiriyorsunuz ve keski daha farkli gorunseydim gibi fikirlere kapiliyorsunuz.Yerinde olmayi yada sahip oldugu imkanlara sahip olmayi istediginiz biri yada birileri olabilir .Amaciniza hedefinize yada niyetinize ulasmak icin Allah'a ve maneviyata daha cok yonelmeniz gerekdigini de hissediyorsunuz.

adina

Kayıtlı Üye
Ben psikoanalizciyim , kisilerin psikolojik gecmislerini analiz eder ve bu gun yasadiklari sorunlarin gecmisden kaynaklanan yanlarini bulmaya calisirim egitimim bu , ruyalari analiz ederek de kisinin bilinc altinda birikmis olanlarin ruyalar yoluyla disa vurulmasiyla cozmeye calisir kisiye psikolojisinin neye ihtiyaci oldugunu yada neyin ters gittigini anlatmaya calisirim elbette sadece ruyalar yoluyla bunu basarmak mumkun degil kisinin hal ve hareketleri , kendisi ile ilgili anlattiklari , anlik tepki ve refleksleri tum bunlar gercek ve dogru bir cozumleme icin gereklidir , burada ise sadece ruyalardaki belli basli bazi ogeleri ve anlamlarini kisinin yazida kullandigi kelime ve cumle yapisi ile birlikde inceleyip asagi yukari bir analiz yaparak ruyasini paylasanlara kendi psikolojileri hakkinda bilgi vermeye calisiyorum.

Sizin ruyanizdaki en baslica oge dondurmadir dondurma tatlidir tipki ask gibi sevismek gibi beyinde ayni hazzi uyandirir, sogukdur firijit bir cinsel yapiyi simgeler, kahve tetikleyicidir, sicak olmasi uyarici ozelligi sert ve keskin kokusu ve ozellikle rengi guven hakimiyet heyecan sahiplenme ciddiyet v.b bir cok olguyu simgeler , kisilerin kaydirakdan kaymalari sira disi bir durumdur siradisi olan seyler yadirganir ilgi ceker ama genellikle olumsuz gozle bakilir ,tum bunlari bir araya getirince duygusal anlamda baglilik yada ihanete ugrama kavramlarini elde ettim , ihanet ofkelendirir duygulari olumsuz tetikler , kiside karsisindakinden soguma duygusu uyandirir ve siradan bir sey degildir bunu yasayan kisi icin sira disi bir durumdur , analizimi bu sekilde aciklamaya calisdim elbette benim bu konudaki tecrubem de isin icine giriyor ve netice alabiliyorum .
Açıklama için çok teşekkür ediyorum. Sizin açıklamanızı görmeden evvel psikoterapist olan hocama rüyadan bahsettim ve oda sizin yaptığınız yorumun aynısını söyledi :) Bunu nasıl açıklardın diye sorduğumda yine sizin açıkladığınız şekilde açıkladı. Rüyalar gerçekten bu işi iyi yapabilen insanlar tarafından yorumlandığında çok iyi rehber olabiliyormuş. Tekrar teşekkür ediyorum zaman ayırıp açıkladığınız için.

ssessiz

Kayıtlı Üye
İş
halkla ilişkiler uzmanı
Uyumadan once tesbih cekmis olmaniz ruyanizdaki ruhani anlami acikliyor zaten olmasini istediginiz ve cok umitli olmadiginiz bir konu yada dusunce var ,ruyanizda unlu birini gormeniz bu niyetinizin olmasi halinde sizin yasantinizda cok onemli bir degisime neden olabilecegi yada dikkat cekmek istediginizi gosteriyor olabilir , buyuk ihtimalle bir baska kisinin ilgisini cekmek ona sahip olmak farkedilmek ihtiyacindasiniz , dis gorunusunuzle ilgili fikirleriniz var kendinizi kimi zaman elestiriyorsunuz ve keski daha farkli gorunseydim gibi fikirlere kapiliyorsunuz.Yerinde olmayi yada sahip oldugu imkanlara sahip olmayi istediginiz biri yada birileri olabilir .Amaciniza hedefinize yada niyetinize ulasmak icin Allah'a ve maneviyata daha cok yonelmeniz gerekdigini de hissediyorsunuz.
yorumlarını hayretler içinde okudum,bu kadar olur.hissettiklerim yaşadıklarım ruh durumum ancak bu kadar anlatılır.teşekkürler pantea

ssessiz

Kayıtlı Üye
İş
halkla ilişkiler uzmanı
pantea;
rüyamda istanbuldayım ve pendiğe giden minibüsleri soruyorum.bu arada çantamı yere bırakmışım ve arkamı döndüğümde çantam boştu içindekiler çalınmış ve telefonla şuanda tanımadığım bi adamı arıyorum ne kadar şansızım ben diye söyleniyorum adamda bana niye şansız olasınki diyor git bi piyango bileti al ve arkasına ismini yaz diyor.ben cebimde parayla piyango bileti alıyorum.rüyamın sonunda çalınan eşyalarımı buluyorum adamın biri çalmış cüceydi ama.çok karışıktı ben özetini anlattım.cücenin evine gidiyorum eşyalarımı kendim buluyorum.yorarsan sevinirim.sevgiler

Pantea

Kayıtlı Üye
Oncelikle gordugunuz ruyanin tum ayrintilariyla birlikde ruya sirasinda hissettiklerinizi de yazmaniz analiz acisindan cok daha faydali olacakdir, ruyaqniz anlattiginiz kadariyla, icinizdeki bazi kaybetme korkularinin disa yansimasi gibi , bir seyleri kaybetme ozelliklede maddi acidan zarara ugramakdan endiseli olmalisiniz,birinden bir destek bekliyorsunuz anlasilmaya ve yardim almaya ihtiyaciniz var gibi.

ssessiz

Kayıtlı Üye
İş
halkla ilişkiler uzmanı
Oncelikle gordugunuz ruyanin tum ayrintilariyla birlikde ruya sirasinda hissettiklerinizi de yazmaniz analiz acisindan cok daha faydali olacakdir, ruyaqniz anlattiginiz kadariyla, icinizdeki bazi kaybetme korkularinin disa yansimasi gibi , bir seyleri kaybetme ozelliklede maddi acidan zarara ugramakdan endiseli olmalisiniz,birinden bir destek bekliyorsunuz anlasilmaya ve yardim almaya ihtiyaciniz var gibi.
ewet aynen öyle kaybetmekten yoruldum artık demekki rüyalarımda bile bundan korkuyorum.yardıma da ihtiyacım var ağzından bal damlıyor,pantea ben gerçekten rüyalarıma değer veririm kimseye anlatmam kendim yorarım ve çıkar.ama sen süper ruh halimi bile anlatıyosun.gerçekten yüreğine sağlık...

ssessiz

Kayıtlı Üye
İş
halkla ilişkiler uzmanı
pantea rüyamda dizkapağımın üzerinde bir çengel takılı ama çok acımıyoda bunun burda ne işi var diye çıkardım hafif acıdı.sonra üzerinde kalın dikiş iğnesi etime girmiş onu çıkarmaya çalışırken uyandım..acımasın diye bi nefes aldığımı hatırlıyorum yorumlarsan sevinirim hayırdır inş.:(

Pantea

Kayıtlı Üye
Sizi sikintiya sokan bazi seylerden kurtulmaya calisiyorsunuz bu seyler maddi yada manevi durumunuzla ilgili olabilir bazi konusmalar , tavirlar, size yada baskalarina ait dusunceler olabilir,ini size cok zarar vermedigini dusunsenizde aslinda degistirmek yada butunuyle kurtulmak istediginiz seyler de olabilir, kimi zamanda kendimizde degisiklik yapmayi dusundugumuz donemlerde bu tur ruyalar gorebiliriz, sizde huzursuzluk yaratan sey bir erkekle ilgilide olabilir .

ssessiz

Kayıtlı Üye
İş
halkla ilişkiler uzmanı
teşekkürler pantea bi süredir nette değildim,geç kalmış teşekkürümü umarım kabul dersin.

ssessiz

Kayıtlı Üye
İş
halkla ilişkiler uzmanı
Acil pantea...pantea uzun süredir bir arkadaşımdan haber alamıyorum,arayamıyorumda onun aramasını bekliyorum.3 gündürde rüyamda sürekli beni telefonla arıyo ,bazısında kısık sesle konuşmaya çalışıyor.3 gündür aynı şeyi görmem ne anlama geliyo anlamadım

Pantea

Kayıtlı Üye
Ozel bir anlami olmamakla beraber arkadasinizi cok fazla merak etmeniz yuzunden bu ruyayi goruyorsunuz ruyada telefon objesi irtibata gecme arzusunu simgeler.

ssessiz

Kayıtlı Üye
İş
halkla ilişkiler uzmanı
pantea;
bu gece valla öldüm sabaha kadar korkunç rüyalar gördüm.evdeyiz elimde içeçek bişey var.bi bakıyorum pencerenin karşısındayım,bişey üstümüze geliyor.yaklaşınca uçağın kanadı olduğunu anladım müthiş korktum kaçacak yerde yok.nerdeyse ölümü kabullendim rüyamda.sonra aynı rüyayı yine gördüm aradan 5 dak.geçmeden.bu sefer eğiliyorum uçak üstümüzden geçer belki kurtuluruz diye tam 3 kere aynı rüyayı gördüm.ama nasıl korkuyorum paniğim ve yapacak bişey gelmiyo elimden

Pantea

Kayıtlı Üye
Sikintili bir gun yada gece gecirmis olmaniz mumkun yada beslenmenizdeki bir duzensizlik gec yemek , fazla yemek , asiri yorgunluk gibi nedenler yada genel olarak sizde bunalma ve sikinti duygulari yaratan gecici bir durum nedeniyle gorulmus bir ruya olmasi kuvettli ihtimal.