Gördüğüm rüya mı halisünasyon mu?

star.dust

Kayıtlı Üye
Merhaba arkadaşlar,
Öncelikle 6. Hissi çok kuvvetli bir insan olduğumu ve genelde fal baktığımda insanlardan olumlu geri dönüşler aldığımı belirtmek istiyorum. Ayrıca parapsikoloji, beyin gücü gibi olaylarla ilgiliyimdir. 15 16 yaşlarımdayken uyurken uykumdan uyanıp evde olmayan bir şey görmüştüm iki kere oldu bu olay fakat daha sonra olmadı. Şu an 21 yaşımdayım ve son iki gündür garip bir olay başıma geldi. Genelde rüyalarımda bilinç altımda bulunan şeyleri görürüm fakat iki gün önce gece bir anda uyandım ve buz mavisi renginde bir kadın suratı gördüm. Fakat bu surat daha çok noktaların birleştirilmesiyle çizilmiş bir surat gibiydi ne olduğunu anlamaya çalıştım o an çok korkmadım. Duvardaki yapışkan izlerinden dolayı surat gördüğümü sandığımı düşündüm. (İlk gördüğüm duvarda hiç yapışkan yoktu sabah uyanınca hatırladım) Diğer duvara döndüm baktım yüz orda da oluştu ve bana baktı. Orada da beyaz sakız tarzı yapışkanlardan dolayı gördüğümü düşündüm ve bir anda uyuyakaldım. Çok güzel bir kadın olduğunu hatırlıyorum. Saçı yoktu ve karabasan gibi bir şey değildi çünkü rahatça kafamı diğer duvara döndürdüm. Ertesi gün bu olaya kafamı yordum tabii gece rüyama girmesinden çekindim. Bu arada yüzün tamamı buz mavisi değildi de sanki buz mavisi bir kalemle çizilmiş ama tamamen kusursuz çizilmişti ve çizgilerin aralarında kalan boştu.
Ertesi gece de bir anda hızla gözlerimi açtım. Ya biri beni uyandırmış gibi ya da sanki uykumu tamamen almış da uyanmışım gibiydim. Bu sefer ne olucak diye korktum telefona baktığımda saat 3tü bu sefer tekrar o yüz var mı diye duvara baktım yüz yoktu ama duvarın bir bölgesinin bilimkurgu filmlerinde karadelik veya geçitler olur ya o şekilde oynadığını gördüm uzun süre bekledim daha sonra duvar gözümde tamamen netleşti. Ben de korkarak dua ederek uyudum.
Bir de gözüm kapalıyken falan hiç görmediğim ortamlarda yürüdüğümü veya birilerinin bana baktığını görüyordum. Bir ara çok yoğunlaşmıştı bunu genellikle günlük hayatta yoğun bir işle meşgul değilken dinlenirken veya gözümü kapatmadan önce görüyordum. Sanki başka bir ben bir yerde yürürken ben de onun yaptığı şeyleri görüyor gibiydim. Net hatırladığım iki şey birsi çok büyük ve tropik bir ormanda bir adamı takip ediyordum diğeri de çok fakir yaşlı teyzeler benden yardım istiyor gibi bakıyordu. Gördüğüm yerlerin Türkiye olmadığına eminim. Daha sonra bu gördüğüm şeyler tamamen kayboldu. Belki bir ilgisi vardır diye çoğu şeyden bahsetmek istedim umarım sizi sıkmamışımdır.
Bu durum sizce rüya mıydı, halisünasyon mu gördüm anlam veremiyorum yardımcı olabilecek birisi veya bir teorisi olan varsa çok memnun olurum.