aseksüalite ve bir aseksüelin not defteri

dynamic apnea

Kayıtlı Üye
İş
dış ticaret uzmanı
Aseksüel olmak demek diğer tercihlerden farklı olarak,en başta bir tanımlama altında bir orjinalleşme çabası değildir.. Herhangi bir tanımlama altında yer almamak, bunlarla ilgilenmemek, bu tarzdan yapılan yorumlara nötr kalabilmektir.. Cinselliğin olmaması benim için bir rahatsızlık değil, sadece benim için yok diyebilmektir..
İnsanların ne istediği kendilerine özeldir..Ne hissettiğinizden çok neyle ne kadar mutlu hissettiniz önemlidir..
Ve cinsellikten önce hayatınız bir tercihtir..Ve hayatınıza karşı tercihlerinizi yaşadığınız sürece özgür olmuş olursunuz..Sadece bir hayatınız var..Onu da kendinizi nasıl seviyorsanız öyle yaşayın..

Aseksüellik, bizim için sadece hayatta ne istediğimi bilmemizle ilgilidir.. Hiç kimse bize, bizim gerçekte ne istediğinizi söyleyemez, bunu bilemez.. Biz rahatsız olmadığımız sürece hiçbir hastalığa dahil olmayız, yüzümüz güldüğü sürece hiçbir şeyden pişman olmayız,hayatımız cinsellik olmadan mutlu mesud devam ediyorsa bir sorun yok demektir, zaten bu şartlar altında hiç kimse bize hastasınız da diyemez..
Şüphesiz böyle bir insana ‘hastalıklı’ olarak bakıldığını hemen tahmin edebilirsiniz. Cinsellik konusunda uzman doktorların da dünyanın pek çok yerinde bu insanları ‘tedavi’ye çalıştıklarını da kestirebilirsiniz.
Tıpkı homoseksüellerin sapkın kabul edilip tedavi edilmesi gereken insanlar olarak görüldükleri gibi...
Ama aseksüeller oldukça yaygın. Onların sesleri çıkmıyor, belki de cinsel açıdan tarafsız davrandıkları için.. Oysa hepsi sağlıklılar, iş- güç sahibiler, gençler, yakışıklılar, güzeller.. Ve aralarında da çıkarsız bir dostluk var...
Ülkemizde de aseksüel insanlar yaşıyor. Aseksüellik üzerine de birbirinden çok farkıl bir tartişma var.. Ünlü kişiler, yaşlılıklarında artık seks hayatları bitince, içine girdikleri aseksüel durumdan büyük hoşnutluk duyduklarını ve hayatlarının önünde yeni bir pencere açıldığını belirtiyorlar. Kaynak: aseksüel online

Alıntı sahibinin notu: Benim için en zor olan çevremdekileri hasta olmadığıma, hormonlarımın da muhteşem çalıştığına ikna etmek. Menapoza da girmedim henüz. Önümde uzun zaman olduğunu düşünüyorum onun için ayrıca. Bu bir seçim hiçbir şekilde fiziksel ruhsal bir sorun değil. Hayır kendimi bu şekilde daha iffetli de hissetmiyorum. Gerek gay gerekse dike arkadaşlarım var aynı zamanda heteroseksüel dostlarımda var. Ancak ne zaman yeni biri ile karşılaşsam ya kendi ya da sevgilisi tarafından bana kadın cinsi; yanlız olmamdan dolayı hatta hatta azgın kadınmışım tepkisi ile yanaşılması beni çok itiyor ve çok üzüyor. Bu önyargı nedeni ile ağladığım zamanlar oldu en acısı da önyargılar nedeni ile daha başlayamayan dostlukları kaybetmek..Yazımı acı yeşil rengi ile yazdım çünkü daha yazarken ağzım acılaştı..Kalın sağlıcakla.

Pathétique

Kayıtlı Üye
:(:( ben de aseksüel olmak istemişimdir hep, cinselliğin de zaman kaybından başka bişey olmadığını düşünüyorum... aseksüel olabilsem çok daha mutlu olurdum eminim ne çektiysem bunlar yüzünden çektim :D:D:D