Her insan belli bir inanç üzerine mi doğar?

osho

Kayıtlı Üye
İş
müzisyen/öğrenci
Merhaba

Bahsetmek istediğim majikal yollarda bir sürü ekoller var. Dini inançlar olarak da öyle. Peki her insan belli bir yol üzerine mi doğar?

Bunu sorma nedenim şu. Bir süre önce ilim sahibi bir kişi bana üç tane ruhun bana bağlı benimle birlikte olduğunu söyledi. Her insanda vardır dedi bazısında daha az bazısında daha çok. Ancak sendeki biri çok büyük bir ruh ve onu beslemen gerekiyor ki etkisini görebilesin dedi. Beslemekten kasıt da islam dininin gereklerini yerine getirmek dua etmek, namaz kılmak vs. gibi. Böyle bir ruhun varlığından, benim yolumun bu olduğunu mu anlamalıyım? Kabalistik ya da hermetik bir majik uygulama seçtiğimde bende etkisi daha mı güçsüzdür? Ya da ben yolumu değiştirdiğimde bu bana bağlı olan müslüman ruh ne olur? Bunları merak ediyorum. Lütfen bilir kişilerden yorum istiyorum

Teşekkürler

hazaR

Kayıtlı Üye
İş
Passenger.
Beraber tekamül eden ruh grupları veya daha büyük ruh toplumları vardır.Ama aralarındaki ilişki çok karmaşık olabilir yani bu konuda pek bilgim yok birbirlerine bağlı mıdırlar vs ama ruhların inancı olduğunu sanmıyorum.Namaz kılmak veya islam yolu ruhaniyete götüren önemli bir yoldur evet.Özellikle kulluk bilinci olarak.Yani gerçekten de besliyor olabilirsiniz bunu biz bilemeyiz.Ruhlardan daha yüksek icapların işi bu.Ve eğer böyle bir şey varsa yolunuz sahiden de bu hayatınızda islamdan geçmek zorunda olabilir, yanlış düşünüyor da olabilirim asla emin olamayız ama siz ruhunuzun ve diğer ruh üstü icapların seçtiği yoldan ayrılmak isteseniz bile sizi oraya bir şekilde çekeceklerdir.Gerek karşınıza çıkan kişilerle, olaylarla çeşitli hayat dramlarıyla.Kişiye bazen ruhundan küçük fısıltılar gelir, onları mutlaka dinleyin ve deneyin bakalım ne olacak.

kola

Banlı Kullanıcı
Merhaba

Bahsetmek istediğim majikal yollarda bir sürü ekoller var. Dini inançlar olarak da öyle. Peki her insan belli bir yol üzerine mi doğar?

Bunu sorma nedenim şu. Bir süre önce ilim sahibi bir kişi bana üç tane ruhun bana bağlı benimle birlikte olduğunu söyledi. Her insanda vardır dedi bazısında daha az bazısında daha çok. Ancak sendeki biri çok büyük bir ruh ve onu beslemen gerekiyor ki etkisini görebilesin dedi. Beslemekten kasıt da islam dininin gereklerini yerine getirmek dua etmek, namaz kılmak vs. gibi. Böyle bir ruhun varlığından, benim yolumun bu olduğunu mu anlamalıyım? Kabalistik ya da hermetik bir majik uygulama seçtiğimde bende etkisi daha mı güçsüzdür? Ya da ben yolumu değiştirdiğimde bu bana bağlı olan müslüman ruh ne olur? Bunları merak ediyorum. Lütfen bilir kişilerden yorum istiyorum

Teşekkürler
belli bir yol değilde her insan islam fıtratı üzerine doğar daha sonra anne babaları onların dinini değiştirir bahsettiğin 3 tane ruhun ne olduğ hakkında pek bi fikrim yok ilk defa senden duyuyom sana bağlı olan müslüman ruh nedir oda ayrı bi muamma daha açarsan sevinirim

osho

Kayıtlı Üye
İş
müzisyen/öğrenci
çok iyi bildiğim bir şey değil. sadece ulviler ve sufliler diye iki grup olduğunu bendekilerin ulvilerden olduğunu söyledi. bunlarin bana beslersem yardimci olabilecegini söyledi. bazi insanlarin işleri gorunmeyen bir el tarafindan şipşak hallolur hani öyle birşey. sadece merak ettigim bu bilgi benim hamgi majikal yolu sececegim konusunda belirleyici olmali mi? yani kabala calismak ya da hermetizm calismak istiyorum, bunun yerine islami yollari calismak daha mi mantikli olacaktir diye beni düşünmeye itti.

asterix

Kayıtlı Üye
Doğmadan önce seçimler yaparak geliriz bu dünyaya ,bazı ustalaşmış ruhlar yani önceki hayatlarında belli çalışmalar ve birikim yapmış varlıklar daha ileri çalışmalar ve hizmetler amacıyla belli bir yol üzerine gelebilir yağni belli yol üzerinde gelmek için o konuda az çok kutuplaşmış olmak lazım yoksa nötrsün ve bu ruhlar gerek rehberleri yada ruh grupları ile iletişim halinde olabilirler netekim.