beyin gücüyle su kontrolu/Hydrokinezi

peril

Kayıtlı Üye
Sıvı durumdaki bir maddenin moleküllerine nüfuz etme yeteneğidir. Pyrokinezinin aksine burada su oluşturmaktan bahsedemeyiz. Varolan su kütlesinin biçimini değiştirmek yani manipule etmek esas amaçtır.
Başlangıç itibariyle geliştirme teknikleri telekineziye benzeyebilir. örnek verecek olursak, bir su kütlesinin ortasındaki mantar tıpayı hareket ettirmek. Fakat dikkat edin, mantara odaklanmak değil, suya etki ederek mantarı oynatmak. Tıpkı girdaba yakalanan bir geminin sürekli dönmesi gibi.
burada “Bu zaten suya telekinezi uygulamak değil midir?” diyebilirsiniz. Evet aslında olabilir. fakat suyla gerçek bir bağlantı kurmlısınız, sadece maddeye yönelik bir fizik değil elemetin kendisiyle bir olmalısınız. Eğer gerçek yeteneğiniz suysa zaten egzersiz sıklığınıza göre, kısa bir sürede ilerleme kaydedebileceksiniz. Su hariç bir şey düşünmeden meditasyon yapın, yoğunlaşın. bütünüyle suyla kaplandığınızı, gerektiğinde suyun derinliklerinize daldığınızı hissedin. Su olun.

Egzersizler için:

İçi su dolu orta ya da büyük boy camdan bir kase alın. Camdan, çünkü suyun tamamını görebilirsiniz. Mantar tıpa gibi su üstünde kolayca yüzebilen bir nesneyi üzerine yerleştirin. (Telekinezi alıştırmalarında önerilen iki ucuna kibrit çöpü batırılmış iğne gibi)
Şimdi sıra geldi işin en çok pratik ve imajinasyon isteyen bölümüne: Kasenizin karşısında gözlerinizi kapayın. Suyun enerjisini, serinliğini, titreşimlerini hissedin. Onun enerjisiyle kendinizinkini birleştirin. Zihninizde, suyla kurduğunuz enerji bağını hayal edin. Suyun sesini zihninizde duyun, zerafetini hissedin. Bu düşüncelerinizi zihninize kopyalayın ve suyla bir olun. Kendinizi hazır hissettiğiniz zaman gözleriniz açın. Fakat suyla kurduğunuz bağlantıyı kaybetmeyin. O senin bir parçan ve sen de onun. Enerjiyi, zihninizde tutun. Su hareketlenecektir… Ve şimdi, Sudan bir parçasın.. Ona istediğin emri verebilirsin. Kasenin içinde bir girdap oluşturduğunu hayal et. Gittikçe büyüyor ve sürekli hız kazanıyor. İşte o sensin… Bunu yapmayı başardığını hissettiğin ana kadar yapmaya devam et… Sabırlı ol, ilk bir kaç denemede olmuyorsa, ki olmaması muhetemeldir, daha çok egzersiz yap.

Ve sonra zihnini dinlendir.
ALINTIDIR

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Sıvı durumdaki bir maddenin moleküllerine nüfuz etme yeteneğidir. Pyrokinezinin aksine burada su oluşturmaktan bahsedemeyiz. Varolan su kütlesinin biçimini değiştirmek yani manipule etmek esas amaçtır.
Başlangıç itibariyle geliştirme teknikleri telekineziye benzeyebilir. örnek verecek olursak, bir su kütlesinin ortasındaki mantar tıpayı hareket ettirmek. Fakat dikkat edin, mantara odaklanmak değil, suya etki ederek mantarı oynatmak. Tıpkı girdaba yakalanan bir geminin sürekli dönmesi gibi.
burada “Bu zaten suya telekinezi uygulamak değil midir?” diyebilirsiniz. Evet aslında olabilir. fakat suyla gerçek bir bağlantı kurmlısınız, sadece maddeye yönelik bir fizik değil elemetin kendisiyle bir olmalısınız. Eğer gerçek yeteneğiniz suysa zaten egzersiz sıklığınıza göre, kısa bir sürede ilerleme kaydedebileceksiniz. Su hariç bir şey düşünmeden meditasyon yapın, yoğunlaşın. bütünüyle suyla kaplandığınızı, gerektiğinde suyun derinliklerinize daldığınızı hissedin. Su olun.

Egzersizler için:

İçi su dolu orta ya da büyük boy camdan bir kase alın. Camdan, çünkü suyun tamamını görebilirsiniz. Mantar tıpa gibi su üstünde kolayca yüzebilen bir nesneyi üzerine yerleştirin. (Telekinezi alıştırmalarında önerilen iki ucuna kibrit çöpü batırılmış iğne gibi)
Şimdi sıra geldi işin en çok pratik ve imajinasyon isteyen bölümüne: Kasenizin karşısında gözlerinizi kapayın. Suyun enerjisini, serinliğini, titreşimlerini hissedin. Onun enerjisiyle kendinizinkini birleştirin. Zihninizde, suyla kurduğunuz enerji bağını hayal edin. Suyun sesini zihninizde duyun, zerafetini hissedin. Bu düşüncelerinizi zihninize kopyalayın ve suyla bir olun. Kendinizi hazır hissettiğiniz zaman gözleriniz açın. Fakat suyla kurduğunuz bağlantıyı kaybetmeyin. O senin bir parçan ve sen de onun. Enerjiyi, zihninizde tutun. Su hareketlenecektir… Ve şimdi, Sudan bir parçasın.. Ona istediğin emri verebilirsin. Kasenin içinde bir girdap oluşturduğunu hayal et. Gittikçe büyüyor ve sürekli hız kazanıyor. İşte o sensin… Bunu yapmayı başardığını hissettiğin ana kadar yapmaya devam et… Sabırlı ol, ilk bir kaç denemede olmuyorsa, ki olmaması muhetemeldir, daha çok egzersiz yap.

Ve sonra zihnini dinlendir.
Tekniğin ismini ve alıntı ise alıntı olduğunu belirtelim.Suya beyin gücü ile müdehale etmek HYDROKİNEZİ'dir.

...WiccaN...

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Off nereye baksam aynı teknik. :D Arkdaşlar, farklı teknikler uygulayabilen kişiler var mı ?

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
off nereye baksam aynı teknik :D arkdaşlar farklı teknikler uygulayabilen kişiler var mı ?
Kendi tekniğinizi geliştirin. Daha faydalı olacaktır. Yapamadığınızda da inanmıyorum, hydrokinesis diye bir şey yoktur demeyin pes edip. Yoksa hangi teknik olursa olsun sizi memnun etmeyebilir.

...WiccaN...

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Yok hayır ben psiball- pet ve sonokineziye inanmıyorum. Sadece bana mantıklı gelmiyorlar. :D Ama bütün elemental kinezilere inanıyorum ve yapacağım buna inanıyorum. :)

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
yok hayır ben psiball pet ve sonokineziye inanmıyorum sadece. bana mantıklı gelmiyorlar :D ama bütün elemental kinezilere inanıyorum ve yapıcam buna inanıyorum :)
Tamam size işin mantığını anlamada yardımcı olayım. Bazı patlayıcılar ve tekniklerle hazırlanan bomba tipleri vardır. Bunlardan biri de sadece ses çıkarsın diye hazırlanan 'ses bombası' dır. Ses bombası patladığında ne olur? Kuvvetine göre, belli bir çap dahilindeki camlar patlar, arabaların alarmları çalışır ve yine etkisine göre patlamaya belli yakınıklıktaki insanlarda kalıcı veya geçici duyma problemleri oluşur. Yine sesten hızlı jetler, belli bir yakınlıkta ses duvarını aşarsa camlar patlar, kulak zarı zedelenir veya patlar. Benzeri bir durum da insan sesinin belli bir eşiğe ulaşıp bardakları çatlatma, patlatma gösterileridir. Demek ki, ses sayesinde belli bir titreşim yaratılarak, bu titreşime mukavemet gösteremeyen maddelere zarar verilebiliyor, etkilenebiliyor. Suya, ateşe, toprağa, havaya müdehale etmeye inanan ve bu konuda çalışan biri, nasıl olur da bu harika gücün de kullanılma alanlarını görmezden gelebilir o halde? Umarım mantığını anlamanıza yardımcı olur.

...WiccaN...

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
vay be . tamam o zaman inanmama listemden sonokinezi çıkarılmıştır :) ama psiballda hala direniyorum :)

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
vay be . tamam o zaman inanmama listemden sonokinezi çıkarılmıştır :) ama psiballda hala direniyorum :)
Pekala direnci kıralım. Direnç kırmak demişken, psiball bununla alakalıdır. Japonya'da geliştirilen, eğlencelik bir nesen vardı. Elinizin üstünde temassız dönüyordu. Bu sizin sahip olduğunuz kinetik enerji sayesinde oluyordu. Bir diğeri de se*** kinetic saatlerinde olduğu gibi veya iki mıknatıs arasında havada asılı duran metal cisimi oynatmak gibi şeylerde de kinetik enerji esas alındı. Şimdi bir pil veya alet bizdeki olguyu alıp kullanabiliyor da biz mi kullanamayacağız? Vücut elektrik üretir. Beyinde de milivolt değerinde elektrik akımları mevcuttur. Bir de ileride keşfedilip isimlendirileceğine inandığım farklı enerji türlerini de yayan canlılarız. Bir şey varsa, bu şeyi biz bir yerde toplayabilirz. Bu enerjileri (bize ait hem de) bir yerde yoğunlaştırıp, bunu daha yoğun kıvama getirip bir yere nakletmeye inanmaya mı direniyorsunuz? ;) Yeniden, daha büyük düşünün.

...WiccaN...

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Tamam , psiball da kırıldı . peki ya psipet, çok saçma değilmi sizce? Psiball'dan canlı üretip, bunu isteğin doğrultusunda kullanıyorsun. Bu garip geliyor. :)

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
tamam , psiball da kırıldı . peki ya psipet. çok saçma değilmi sizce psiballadan canlı üretip bunu isteğin doğrultusunda kullanıyorsun.bu garip geliyor :)
İşte psipet konusu karmaşıklaşıyor burada. Olay astral alemde oluşturulan bir form olup, öyle hayvan besliyorum tarzı bir mesele değildir. Bu konuda bir ara ayrı konu açacağım. Bu konuyu irdeleriz bir başlık altında.

DARKKING011

Kayıtlı Üye
tamam , psiball da kırıldı . peki ya psipet. çok saçma değilmi sizce psiballadan canlı üretip bunu isteğin doğrultusunda kullanıyorsun.bu garip geliyor :)
Kuantum etkisi diye bir başlık vardı bu forumda. Araştırırsan orada bir program vermiş sanırım. O inanmana yardımcı olur, her şey gayet net.

...WiccaN...

Kayıtlı Üye
İş
Öğrenci
Ama psipetle yapılanlar saçma oluyor yani. Sen rüyaya girmek için yıllarını veriyorsun ya da rüyaya girme büyüsü için binlerce pratik yapıyorsun ama psipeti iki dakkada yapıp hemen rüyaya giriyorsun. Ya da onunla birleşip özelliklerini emiyorsun. Çok saçma değil mi? :)

fikret genç

Kayıtlı Üye
Hayırlı akşamlar efendim.
Ben de yapabilirmiyim acaba dikkatim çabuk dağılıyor birden başka düşünceye geçiyorum ama fark edemiyorum. Yardımcı olurmusunuz acaba? Bu teknik nerelerde ve ne amaçla yapılıyor, şifacı olmak istiyorum bu yöntemle olabilir miyim? İnsanların acı çekmesi beni çok üzüyor, bir nebze vesile olabilirsem, sevinip mutlu olacağım.
Saygılarımla.

Se-ZeR

Kayıtlı Üye
hayırlı akşamlar efendim
bende yapabilirmiyim acaba dikkatim çabuk dağılıyor birden başka düşünceye geçiyorum ama fark edemiyorum yardımcı olurmusunuz acaba. bu teknik nerelerde ve ne amaçla yapılıyor şifacı olmak istiyorum bu yöntemle olabilirmiyim .insanların acı çekmesi beni çok üzüyor bir nebze vesile olabilirsem sevinir mutlu olacağım
saygılarımla

Sizede hayırlı akşamlar.
Hydrokineziyi yapmak çok zordur...
Kaldı ki suyu kontrol ettikten sonra şifa özelliğini uygulamak istiyorsunuz.
Bunun için çook çok uğraşmanız lazım...
Su kontrolu en zor elementtir.
Ve suyu filmlerdeki gibi birinin üstüne çıkarıp onu iyileştirmek imkansıza yakındır.
Suyu kontrol edebilmeniz kısmi bir şekilde ve zor olarak gerçekleşir, bu sizi yorar.
Başka bir element ile kendinizi geliştirmenizi tavsiye ederim.
Odaklanma meselesine gelince.
Öncelikle sakin ve loş bir odaya geçiniz.
Bağdaş kurunuz ya da uzanınız( tercihen bağdaş kurmanız daha avantajdır)
100 den geriye doğru yavaş yavaş, odanın uzak bir noktasına gözlerinizi sabitleyerek sayınız.
Bu dikkat kaybını engelleyecektir...