Refsan Bilimi

Ulas149

Kayıtlı Üye
Esenlikler arkadaşlar. Bugün sizinle bir simya uygulaması paylaşmak istiyorum. Geçenlerde Teşhir Bilimi adlı benzer bir konu açmıştım. Simya yoluyla bir canlı üretip nasıl yararlanabileceğinizden söz etmiştim. Bugün aynı şekilde farklı bir canlı üretip yararlanmayı anlatacağım. İlk önce kalıplaşmış uyarıları yapayım. Hiç ilgilenmeseniz bile kimyacıların işlerini yaparken ne büyük bir dikkat ve incelik içinde olduğunu görmüşsünüzdür. Simya da aynı bunun gibi çok büyük dikkat ve tedbir gerektiren bir bilimdir. Eğer bu konuda deneyiminiz yoksa hiç kalkışmayın kendinize ciddi zarar verebilirsiniz. İkincisi bu enerjisel bir iş olmayıp kullandığınız nesnelere bağlıdır. Her şey doğal temiz kusursuz olmalıdır. En ufak bir eksiklik bile başarısız olmanıza neden olabilir. Tabii siz inancınızı yitirmeyeceksiniz. Yapacağımız iş değişik yollarla belli bir hayvana metamorfoz geçirtip onu farklı bir canlıya dönüştürmek. İlk olarak karın kısmı geniş, kilden yapılma doğal temiz ve daha önce kullanılmamış bir çömlek buluyoruz. Sonra bu çömleği siyah bir öküzün iç yağı ile iyice yağlıyoruz. İç yağı çıkarmak için bunu bilen birinden ardım alabilirsiniz ancak dikkat edin malzemeler kirlenmesin. Aynı siyah öküzün kanını alabildiğince çekip şişeliyoruz. Biliyorum bunu yapmak fazlasıyla zor ancak kurban bayramı gibi zamanlarda bu iki malzemeyi halledebilirsiniz. Bu arada öküzün siyah olması ve doğal bir şekilde yetişmiş olması gerekiyor. Çömleği yağladıktan sonra doğadan bir semender bulmalısınız. Nerelerde yaşadığını veya görüntüsünü internetten araştırabilirsiniz. Doğadan yakalamanız şart. Bu semenderi yağladığımız çömleğin için koyuyoruz. Hemen sonra üzerine aldığımız öküzün kanını döküyoruz. aşırı olmasın dikkat edin çok az da olmasın. sonra bu çömleği sıcak ve taze hayvan gübresinin içine gömüyoruz. Bunu da şöyle halledebilrsiniz: köylerde hayvanların damları vardır. Damın içinde ki dışkıları dışarıda hep bir yerde toplarlar köye gidenler bilir. O dışkı birikintisi tepe gibi olur hatta. İşte o birikintinin içine çömleği gömüyoruz dikkatlice. Çok derine değil ayrıca dışkıların sıcak ve taze olması gerekli. Gömdükten sonra kırk gün bekliyoruz. Kırkbirinci gün çömleği çıkartın. Eğer tüm koşullar gereğince yerine getirilmişse ve işler doğru gitmişse o çömleğin içinde ki semender başkalaşım geçirerek Refsan adı verilen canlıya dönüşür. Çömleği çıkartınca hayvan( eğer canlı ve tam bir durumdaysa) hareketlenmeye başlar. Hemen üzerine öküz kanından dökün. Kitapta başı öküz başı gibi gövdesi ise balığa benzer tasvir ediliyor. Dediğim gibi tüm bunları yaparken çok dikkatli olun. Hayvanın çömlekten çıkmayacağına emin olun gerekirse çömleğin ağzını ufak bir şeyle kapayın. Çömleği çıkarttığınız günden itibaren yedi gün boyunca hayvanı öküz kanıyla besleyin. Sekizinci gün hayvanı dikkatlice çıkartın ve kamış bitkisiyle yapılmış keskin bir bıçakla kafasını kesin. Bu hayvanın kanı çok değerli kanını tamamen akıtıp gümüş bir potada kanı eritin. Ardından kanı şişeleyip karanlık bir yerde saklayın. Rivayete göre bu hayvanın kafasını yanında taşıyan kişi etrafında korku saçarmış, tüm insanlar ondan korkup çekinirmiş. Bunun bir diğer yolu da Refsan denilen hayvanın kafasını kesmek yerine yeniden kuluçkaya yatırmak. Bu seferde hayvanı çömlekten alıp doğal buğday samanın içine koyuyoruz ve kırk gün boyunca sığır idrarı ile sulayarak bekletiyoruz. Gene doğru yaparsanız kırk günün sonunda Refsan yeniden başkalaşım geçirecek ve kafası kuşa benzeyen farklı bir yaratık olacak. Bu canlının da kafasını kamışla keserek kanını pamuklu bir beze alıyoruz. Bu kanlı bezi nereye asarsanız veya tutarsanız o bezin üzerinden geçen her kuş yere düşer. İki şekilde de yapabilirsiniz ne amaçla yaptığınıza bağlı. Tekrar ediyorum her şey çok ince hesaplanmalı ve bu da deneyime ve bilgeliğe bakıyor. Antik Yunan kaynaklı bir simya uygulamasıdır ancak Araplar aktarmıştır. Uyun El Hakaik adlı kitaptan alınmadır işe yarayacağını umuyorum. Üzerine kendi yorumlarımı da ekledim. İyi çalışmalar.

Ulas149

Kayıtlı Üye
Çok merak ettim bu uygulamayı veya buna benzer bir uygulamayı denediniz mi ? Veya simya üzerine bir eğitim aldınız mı ?
Hayır bir eğitim almadım ne yazık ki. Daha çok elimde ki kaynaklardan yararlanarak olabildiğince kendimi geliştirmeye çalıştım. Bu uygulamayı denemedim, zaten içeriğinden de anlaşılacağı gibi ha denilince yapılacak bir iş değil.

NoRules

Kayıtlı Üye
Simya ilmi, en az maji kadar ilgimi çekmiştir. Ancak merak ediyorum da, simya eğitimi alınabilecek, uygulamalar ve ön hazırlık gibi konularda bilgi edinilebilecek bir kaynak v.s mevcut mudur?

Ulas149

Kayıtlı Üye
Kitabın adını uygulama da yazdım eğer göz atarsanız belki işinize yarayacak bilgiler edinebilirsiniz. İnternette biraz araştırırsanız kitabın pdfsini bulabilirsiniz sanırım.

Kendimiariyorum

Kayıtlı Üye
Bu yazdıklarınızın kaynağı nedir, pdf kitaptan mi okuyorsunuz, ismi nedir acaba