Aşık olan kadın ve erkeklerin davranışları (okumadan geçmeyelim lütfen.) :)

theodore

Kayıtlı Üye
İş
öğrenci
Öncelikle herkese merhabalar;

Bu sitede ki kullanıcıların daha samimi ve daha bilgili olduğunu düşündüğüm için bu soruyu böyle bir platformda sorma gereği duydum ve bu soruya benzer birçok konunun internette dolaştığını biliyorum fakat benim durumum biraz farklı...

Öğrenciyim ve sevgilim yok ama bana ilgi duyduğunu düşündüğüm iki kişi var ve ikisi de farklı cinsiyetten. (Not:erkek olandan "Ö" , kız olandan "G" diye bahsedeceğim.) ilk olarak Ö ile iki senedir tanışıyoruz. ilk tanışmamızdan bu yana kanka olduk diyebilirim çok espri yapan biri bazen espri olsun diye bana "sevgilim ......." gibisinnden cümleler kullanıyor. ve benim vücudumdaki bazı yerleri çok beğendiğini ve çok yakışıklı olduğumu söylüyor G den haberi var , bana sürekli olarak "boşver o kızı sana bakmaz" diyor. geçen birlikte gezintiye çıktığımız da yine espri yapmaya başladı ve büyük çaba sarfederek. ingilizce cümleler kurmaya çalışıyordu (ingilizcesi berbattır :) ) laf arasında bana "Are you homo-************ual?" diye sordu evet diyemeyeceğimden ve hayır dersem de ters tepebilir diye cevap vermedim...

G yi ise beş senedir tanıyorum ilk üç sene boyunca hiç diyaloğumuz olmadı sadece aynı okuldaydık sonra yine aynı okula düştük fakat bu sefer koridor da falan karşılaştığımız da uzun uzun ifadesiz bir şekilde yüzüme bakıyor ben de ona bakıyorum hiç tepki vermiyorum yine hiç diyaloğumuz yok sanki birşey dememi veya birşey yapmamı bekliyormuş gibi...

sizce bir sonraki adımım nasıl olmalı ve sizce benden hoşlanıyorlar mı?
Teşekkürler...

alexisis

Kayıtlı Üye
Slm,
Benim ilk merak ettigim nokta, sizin duygulariniz? Kime karsi ne hissesttiginizi kendinize durustce cevap verdiniz mi? Buldunuz mu hangisinden daha fazla hoslandiginizi?
Isin ucunda arkadasiniz olarak simdilik yaninizda olan " O" yu de kaybetme riskiniz var, biliyorsunuzdur.

Yine de, "O" yu gormeden bir seyler demek yanlis gelse de, "G" de sanki hic umut yok gibi... Siz neden G ile konusma cabasina hic girmediniz ki? Bunun cevabini kendinize verdiniz mi?

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
İnsan sevdiğine bakarken göz bebekleri büyür ikisinin de göz bebeklerine bakın size bakarken ne durumda olduklarından anlayabilirsiniz.

Cthulhu001

Kayıtlı Üye
O elektriği hissetmeye bakın. G'den de Ö'den de hissetmeye çalışın. Eğer siz de ikisinden birinden hoşlanıyorsanız ve o elektriği alıyorsanız ona yanaşabilirsiniz. Ö açık açık sizden hoşlanıyor gibi :) Sense8 isimli Amerikan dizisinden öğrendiğim bir replik vardı: ''İnsanlara aşık oluyorum, organlarına değil.''

Cthulhu001

Kayıtlı Üye
Okuduğum bir kitap vardı. Kitapta insanları düşürmek için bazı teknikler vardı. Mesela Ö'yle normal sohbet ediyorsunuz, sonra yavaşça konuyu değiştirip şöyle bir soru soruyorsunuz: ''Ya Ö, geçenlerde bir erkek arkadaş bana yakınlaşmak istediğini söyledi, elim ayağım birbirine dolaştı. Galiba benden hoşlanıyor. Sence ne yapmalıyım bu konuda?'' Yalnız bunu söylerken cümleyi öyle güzel ve akıllıca kurmalısınız ki Ö, sizin onun ağzını aradığını bilmesin. Buna benzer bir soruyu sorduğunuzda ona bakıp tepkisini ölçün. Konuyla çok yakından ilgileniyorsa ve (sizden hoşlandığı halde sizden utandığı için) konuyu çabucak kapatıyorsa %95 ihtimalle sizden hoşlanıyordur ama konuyla normal bir insanın ilgileneceği kadar ilgileniyorsa sizden hoşlanmaması muhtemeldir.

theodore

Kayıtlı Üye
İş
öğrenci
Slm,
Benim ilk merak ettigim nokta, sizin duygulariniz? Kime karsi ne hissesttiginizi kendinize durustce cevap verdiniz mi? Buldunuz mu hangisinden daha fazla hoslandiginizi?
Isin ucunda arkadasiniz olarak simdilik yaninizda olan " O" yu de kaybetme riskiniz var, biliyorsunuzdur.

Yine de, "O" yu gormeden bir seyler demek yanlis gelse de, "G" de sanki hic umut yok gibi... Siz neden G ile konusma cabasina hic girmediniz ki?
Bunun cevabini kendinize verdiniz mi?

aslında içimde ikisine karşı da ilgi var ama onlardan birinin ilgisi olmadığını görsem benim de hislerim kalmaz diye düşünüyorum.

G nin hikayesine gelirsek;
G benden bir yaş büyük ve biz aynı ortaokuldaydık. İlk zamanlar onu fark etmemiştim sonralardan onun çok güzel bir kız olduğunun farkına vardım. sınıflarımız yanyana olduğundan ve benim sürekli onu izlememden o da beni fark etmeye başladı. ne tesadüfse ikimiz de aynı ceketleri almıştık ve giyiyorduk. "üstündekinin aynısından bende de var" diyerek omzuma hafifçe vurmuştu.

Sonra o liseye geçti bir yıl sonra da ben. Aynı okula denk gelmiştik. ikinci haftada birbirimizi fark ettik ve o günden beri dikkatlice beni izliyor. gidip onla konuşmamamın sebebi ise biraz çekinmem. O gerçekten çok güzel (abartmıyorum.) ben kendimi ona layık göremiyorum.

theodore

Kayıtlı Üye
İş
öğrenci
Okuduğum bir kitap vardı. Kitapta insanları düşürmek için bazı teknikler vardı. Mesela Ö'yle normal sohbet ediyorsunuz, sonra yavaşça konuyu değiştirip şöyle bir soru soruyorsunuz: ''Ya Ö, geçenlerde bir erkek arkadaş bana yakınlaşmak istediğini söyledi, elim ayağım birbirine dolaştı. Galiba benden hoşlanıyor. Sence ne yapmalıyım bu konuda?'' Yalnız bunu söylerken cümleyi öyle güzel ve akıllıca kurmalısınız ki Ö, sizin onun ağzını aradığını bilmesin. Buna benzer bir soruyu sorduğunuzda ona bakıp tepkisini ölçün. Konuyla çok yakından ilgileniyorsa ve (sizden hoşlandığı halde sizden utandığı için) konuyu çabucak kapatıyorsa %95 ihtimalle sizden hoşlanıyordur ama konuyla normal bir insanın ilgileneceği kadar ilgileniyorsa sizden hoşlanmaması muhtemeldir.

Dediğim gibi G den onunda haberi var ve her konuyu açtığımda "boşver o kızı, o kız sana bakar mı?" diyor ve çoğunlukla konuyu değiştirmeye çalışıyor." Bu sene sana bi sevgili buluruz" diyor.

önerinizi düşünüyorum;
çaktırmadan ağzını aramak...
ona böyle birşey dediğimde büyük ihtimalle o da benim tepkilerimi ölçecektir. yanlış birşey söyleyip (eğer varsa) bana olan hislerini yok etmek istemiyorum. Eğer böyle bir şeyi söyleyip ardından olumlu anlamına gelecek birşey söyler,ya da yaparsam onun bana karşı hissi olmasa bile o benim biseksüel olduğumu anlayacaktır ve buna nasıl tepki vereceğini bilmiyorum. (bana ilgi duymasa bile arkadaş olarak kaybetmek istemiyorum.)

ama biraz daha detaylı düşünerek sizin verdiğiniz öneriyi (belki biraz değiştirerek) uygulayabilirim.
teşekkürler. :)

Cthulhu001

Kayıtlı Üye
Dediğim gibi G den onunda haberi var ve her konuyu açtığımda "boşver o kızı, o kız sana bakar mı?" diyor ve çoğunlukla konuyu değiştirmeye çalışıyor." Bu sene sana bi sevgili buluruz" diyor.

önerinizi düşünüyorum;
çaktırmadan ağzını aramak...
ona böyle birşey dediğimde büyük ihtimalle o da benim tepkilerimi ölçecektir. yanlış birşey söyleyip (eğer varsa) bana olan hislerini yok etmek istemiyorum. Eğer böyle bir şeyi söyleyip ardından olumlu anlamına gelecek birşey söyler,ya da yaparsam onun bana karşı hissi olmasa bile o benim biseksüel olduğumu anlayacaktır ve buna nasıl tepki vereceğini bilmiyorum. (bana ilgi duymasa bile arkadaş olarak kaybetmek istemiyorum.)

ama biraz daha detaylı düşünerek sizin verdiğiniz öneriyi (belki biraz değiştirerek) uygulayabilirim.
teşekkürler. :)
O halde şöyle yapalım.(Ö için diyorum) Dürüst olalım. Eğer dürüst olduğumuz halde bizi bırakıp giderse ya da aramız bozulursa bizi gerçekten sevmemiş demektir. Biz gönül eğlendirecek kişi aramıyoruz, bizi gerçekten sevecek kişi arıyoruz. Yani ona önce ''hiç bir erkeğe ilgi duyduğun oldu mu?'' akabinde de ''bana ilgin olsaydı seni hiç sorgulamazdım, hatta hoşuma da giderdi.'' deyin. O zaman dökülmeye başlar. Ağız aramak bir tekniktir ama dolaylı ve yorucu bir tekniktir. Ben şahsen dürüst olmaktan kaçınmıyorum. Daha 2 hafta önce bir erkek arkadaşımın benden hoşlandığını düşündüm ve açıkça sordum. ''Öyle bir şey yok, galiba hareketlerim fazlaya kaçmış sen de öyle sanmışsın dedi.'' Aramızda bir problem olmadı. Yani eğer sizi gerçekten seviyorsa Ö denen kişi, eşcinsel olmasa da dürüstlüğünüzden sizi bırakmaması gerekir. Eşcinselse de zaten sizi bırakmayacaktır :) Sizin için önemli olan hangisiyle vakit geçirdiğinizde(tensel,manevi olarak vb.) mutlu hissedeceğiniz. Ayrıca biseksüel olmak ayrıcalıktır çünkü her iki taraf açısından da farklı duygular yaşamış olacaksınız. Herkese nasip olunacak bir şey değil yani :)