Eft ya da benzer uygulamalar ile ilgili bilgi?

deuce

Kayıtlı Üye
Merhaba, uzun süredir yok olmuştum. Gerçi hala varlığım kanıtlanabilir bi gerçeklik değil ama neyse..
Uzun bi süre önce gayet keyifle ve merakla takip ettiğim, paylaşımlar yaptığım mabetten psikolojik dengesizlikler ve korkularım yüzünden bir hayli uzak kaldım. Şimdilerde toparlanma evresindeyim, antidepresanlarla olan akrabaligima son verdim ama yeniden düşmekten korktuğum ve asıl sorunumu antidepresanlarin değil daha net çözümlerin halledebilecegini düşündüğüm için eft ya da benim bilmediğim ama varolan çeşitli uygulamalardan destek almaya karar verdim. Çünkü saniyorum antidepresanlar yalnızca sorunların üzerini kalın bir tabakayla örtüp görmezden gelmenizi sagliyor ama bana göre bu durum çözüm olmaktan çok yeni bir sorun yaratıyor. Geçmişten hatırladığım kadariyla Sn.Urum bu tarz uygulamalarda uzmandı eğer hala öyleyse ya da bana yardımcı olabilecek, yol gösterebilecek başka dostlar varsa ulaşmaları beni çok memnun eder.
Sevgiler..

Lacerbe

Kayıtlı Üye
Urum hala şifa ve eft uygulamalariyla ilgileniyor. Sitede de şifalarla ilgili çeşitli başlıklar var. Umarim aradığını bulursun ve umarim işe yarar.. Sevgi ile..

Mithra

Kayıtlı Üye
Bilinçaltı bir direnç bulunur bunlar küçüklükten kalan temel ana kodlardır değer yargıları, inançlar, normlar vs. Bunları değiştirmeye yelteniyorsunuz bilinçaltı kanmaz izin verir bir süre denemene, değişim gibi gözüken kısa süreli anca demo olur.
Örneğin windows xp de son sürüm office uygulamalarını çalıştıramazsınız xp bilemez, tanımlı değildir.Bilinçaltında ki sorunlu kodları değiştirmek için hipnoz başarılı bir uygulama, sorunlu kodları değişime uğratıyor bu sorunlu kodun bilinçaltı "bundan önce benim için yararı ney" diye sorar eğer ki bunda fayda var ise değiştirir.

Mesela sigara bırakmak isteyen birini eft, meditasyon, nlp yaptığını varsayalım bilinçaltı sorar neden bırakayım "sigara akciğer kanserine yol açar" gibi telkin başta kabul edilmiş hatta kişi bırakmıştır.Fakat birkaç ay sonra tekrar başlar nedeni "sigara içmek cool gözütürüyor, karizmayım" gibi yani yapacağınız uygulamalar da bakış açınız birden fazla noktaya değinsin.

deuce

Kayıtlı Üye
Ne gerekirsa yapmaya hazırım çeşitli yazılar ve kitaplar okudum fakat sorunlarimin yalnizca farkına varmamda faydalı oldu. Bişeylerin degismesi için bilinçaltı temizliği yada çekirdek inanç temizliği tarzı şeylere ihtiyacım olduğunu düşünmeye başladım. Tıbbi anlamda herşeyi denedim, terapiler, ilaçlar ama geçici çözümlerdi bunlar şimdi gerçekten iyi olmak normale dönmek istiyorum umarım bi şekilde bulurum

dynamic apnea

Kayıtlı Üye
İş
dış ticaret uzmanı
Sizi hatırlıyorum, yayınladığınız yazılardan hatırladım. Bir de şu kırmızı saçlı bögürtlenli kız avatarından.
Garanti vermiş gibi olmak istemem ama sizin psikolojik sorunlarınız olduğunu düşünmüyorum. Kimsenin psikolojisi mükemmel değildir, demek istediğim bu anormal durumları bir soruna bağlamayın. Tabi, netice olarak sorun doğuruyor bu kaçınılmaz.
Nasıl diyeyim, şu küçük gelen kiyafetlerden bir sıyrılsanız rahatlayacaksınız da bunu farkettirecek bir ayna gerekiyor.
Bilinçaltı temizliği, hipnoz, terapiler vs faydası olur büyük ölçüde fakat bu size kıyafetlerin dar gelmesini sevdirmek gibi birşey olur.
Sorunun bu olmadığı kanaatindeyim.

yare-i yarim

Moderator
İş
Sanatsal tablolar oluşturmak/Mutfak eşyaları dalında ticaret
Probleminiz nedir ondan bahsederseniz bilgimiz el verdiğince size yardımcı olmaya çalışırız.
Bilinçaltı çalışmaları doğru yapıldığı taktirde hastalıkları kökünden çözebilmektedir.Faydası kısmen değil tamamen %100 dür.
Sorununuzun ne olduğunu bilmeden ortaya konuşur tarzda anlatmak gerekirse dengesiz hareketler diye belirttiğiniz şeyler her ney ise o hareketleri ortaya çıkaran kalıplardan kurtulup yerine daha dengeli olanını koymak gerek.
Bu konuda en güzel izlenicek yol
bilinçaltı temizliği ve ardından geleni deneyimleyip görüp doğru davranışı bilinçaltına yerleştirilen yeni kalıplar ile pekiştirmek.

Bu yol ile en zorlu dengesizliklerin bile düzene girdiğine bizzat şahit oldum.

tarık

Kayıtlı Üye
Probleminiz nedir ondan bahsederseniz bilgimiz el verdiğince size yardımcı olmaya çalışırız.
Bilinçaltı çalışmaları doğru yapıldığı taktirde hastalıkları kökünden çözebilmektedir.Faydası kısmen değil tamamen %100 dür.
Sorununuzun ne olduğunu bilmeden ortaya konuşur tarzda anlatmak gerekirse dengesiz hareketler diye belirttiğiniz şeyler her ney ise o hareketleri ortaya çıkaran kalıplardan kurtulup yerine daha dengeli olanını koymak gerek.
bilinçaltı temizliği ve ardından geleni deneyimleyip görüp doğru davranışı bilinçaltına yerleştirilen yeni kalıplar ile pekiştirmek.

Yare-i yarim senin şahit olduğun bilinçaltı çalışmaları nedir tetahealing mi?Hangi problemler düzeldi?

deuce

Kayıtlı Üye
Sizi hatırlıyorum, yayınladıağınız yazılardan hatırladım. Bir de şu kırmızı saçlı bögürtlenli kız avatarından.
Garanti vermiş gibi olmak istemem ama sizin psikolojik sorunlarınız olduğunu düşünmüyorum. Kimsenin psikolojisi mükemmel değildir, demek istediğim bu anormal durumları bir soruna bağlamayın. Tabi, netice olarak sorun doğuruyor bu kaçınılmaz.
Nasıl diyeyim, şu küçük gelen kiyafetlerden bir sıyrılsanız rahatlayacaksınız da bunu farkettirecek bir ayna gerekiyor.
Bilinçaltı temizliği, hipnoz, terapiler vs faydası olur büyük ölçüde fakat bu size kıyafetlerin dar gelmesini sevdirmek gibi birşey olur.
Sorunun bu olmadığı kanaatindeyim.

Ben de sizi hatırlıyorum Pembe Pelerin :) kısa sohbetlerimiz olmuştu. O zamanlardan eser yok bende artık ama hatirlanmak guzel şey teşekkür ederim.
Sorunumla ilgili haklılık payınız var aslında, iyileşmek adına çok yöntem denedim umutlarimin tukenmesi dışında hiçbiri bi işe yaramadılar. Evet o küçük gelen kiyafetleri çıkarsam herşey gececek belki de ama yapamıyorum, sıkıştım kaldım sanki bi yerde kıpırdayamıyorum, herşey yolundaymis gibi yaşıyorum işte mecburiyet gibi oldu nefes almak. Etrafimdaki insanları mutsuz ediyorum artık oysa bi zamanlar neşe saçardim. Peki asıl soru şu bu farkindaligi nasıl yakalayacağım o aynayı nereden bulacağım?

deuce

Kayıtlı Üye

Kısaca açıklamaya çalışacağım sevgili yare-i yarim.
Aslında ne zaman başladı bu durumum pek bi fikrim yok. Bir gün bir baktım ki kendim dahil herşeye yabancıyım ve uzun süredir böyleymisim meğer, herşey karmakarışık en çok da zihnim. Sanıyorum ki herşeye yabancılaştım sanki sürekli yanlış yapıyorum ve tüm hayatımı uzaktan izliyormuşum gibi bi his içerisindeyim. Çevremdeki herşeye karşı duyarsızlaştim, hiçbişey umrumda degil ama ben böyle biri değildim ki kendimi taniyamiyorum artık. Doktorum önce anksiyete ve depresyon dedi uzun süre ilaç kullandım ama yukardada yazdığım gibi sadece içinde bulunduğum durumun farkına varmami sağladı ilaçlar. O kadar ilaçtan ve gerçekten care olabilecek birşeyler araştırma yoluna girdikten sonra anladım ki sorun daha derinlerde bilinçaltı denen o girdapta. Sanki biliyorum ama bulamıyorum, çok yakınım ama erişemiyorum.. açıklayıcı oldu mu bilemiyorum daha milyonlarca şey yazabilirim ama tek bir tanımı yok maalesef. Umarım sizin de önerdiğiniz gibi yüzde yüz bir çözüme ulaşabilirim çünkü şuan içinde bulunduğum şey yaşamak değil zaman doldurmak ve eskiden yaşama sevinciyle, umutla dolu olan biri için bu gerçekten korkunç..

dynamic apnea

Kayıtlı Üye
İş
dış ticaret uzmanı
Ben de sizi hatırlıyorum Pembe Pelerin :) kısa sohbetlerimiz olmuştu. O zamanlardan eser yok bende artık ama hatirlanmak guzel şey teşekkür ederim.
Sorunumla ilgili haklılık payınız var aslında, iyileşmek adına çok yöntem denedim umutlarimin tukenmesi dışında hiçbiri bi işe yaramadılar. Evet o küçük gelen kiyafetleri çıkarsam herşey gececek belki de ama yapamıyorum, sıkıştım kaldım sanki bi yerde kıpırdayamıyorum, herşey yolundaymis gibi yaşıyorum işte mecburiyet gibi oldu nefes almak. Etrafimdaki insanları mutsuz ediyorum artık oysa bi zamanlar neşe saçardim. Peki asıl soru şu bu farkindaligi nasıl yakalayacağım o aynayı nereden bulacağım?

Bunun için belki sadece zaman gerekiyordur, belki aynanız karsınizdadır bilerek veya bilmeyerek sürekli görmezden geliyorsunuzdur. Önünuze gelen firsatları tepmeyin derim, kişi sadece kendi tercihleriyle önünü, yolunu tıkayabilir. Bu tıkamalar da genelde umutsuzluk, depresyon, melankoli halinde çok fazla yapılır.
O zamanlardan eser yok bende diyorsunuz, bakın sürekli bir değişim, gelişim mevcut. Geriye bakarak hep böyle kalmayacağınızı anlayabilirsiniz.
Ayna konusunda hiçbir fikrim yok çünkü herkesin hayatı çok farklı, yolları, kaderi bambaşka. Siz sadece dileyin ve biraz daha sabredin, zor evet ama yapacak birşey yok. Belki hayat boyu bekleyeceksiniz ama emin olun ki elleriniz boş kalmayacak, her dakika her saniye ceplerinizi dolduruyor olacaksınız.