türbeler ve kediler

• Konbuyu başlatan Üye silindi 56746
  • Başlangıç tarihi
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Ü

Üye silindi 56746

gittiğim türbelerin hepsinde şunu fark ettim: türbe içerisindeki kediler hem çok uysal, hem de bazıları kabrin tam üzerindeler veya birkaç kedi türbeyi çevreliyor. bazen çocuklar geliyor kedileri rahatsız ediyor fakat kedilerin gıkı çıkmıyor. sükunetle yürüyorlar. hatta çocuklardan biri oyuncak arabasını kedinin gövdesinin üzerinde sürüyordu, kedi de zerre kıpırdamıyordu. bunun nedeni nedir?

KronoM

Kayıtlı Üye
1 tanesine gittiysen rastlantı olabilir başka türbelere gittinmi ordada kediler varmıydı ?

taroh

Kayıtlı Üye
gittiğim türbelerin hepsinde şunu fark ettim: türbe içerisindeki kediler hem çok uysal, hem de bazıları kabrin tam üzerindeler veya birkaç kedi türbeyi çevreliyor. bazen çocuklar geliyor kedileri rahatsız ediyor fakat kedilerin gıkı çıkmıyor. sükunetle yürüyorlar. hatta çocuklardan biri oyuncak arabasını kedinin gövdesinin üzerinde sürüyordu, kedi de zerre kıpırdamıyordu. bunun nedeni nedir?
kediler bile o manevi ortamda tasavvufa yönelmiş insanlara benzemişler ben bunu anladım.

Gladyatör20

Kayıtlı Üye
İslamda türbecilik yoktur. Kabrin yükseltilmesi ve kabirlerin olduğu yerlerde ibadet edilmesi caiz değildir. Manevi falan diye düşünmeyin. Tasavvuf bidatlardan oluşmuştur.

origanum

Yönetici
Türbeler enerjisi yüksek yerlerdir, kediler yüksek enerji frekansını severler, mutlu olurlar, huzur bulurlar.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...