Akıl sağlığımı mı kaybediyorum?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Cmrnz

Kayıtlı Üye
Merhaba arkadaşlar yine 3 aydır iyiydim tekrar başladı sorunlarım :( eski konumdan devam edicektim ama kapatılmış, 1 aydır gece aniden uyanıp odada tekrar birşeyler görneye başladım ? İlk gördüğüm oda içerisinde renkli toplardı küçük siyah yeşil gibi bikaç renk karışıktı, ondan sonraki gecelerde ip yumakları görmeye başladım havada asılı olarak, dün gece pembe ip yumağı gördüm eşimi kaldırdım bak orda görmüyormusun dedim hayır görmüyorum orda hiçbişey yok dedi o ip yukarı doğru cıktı kayboldu ? Neler oluyor bana anlamıyorum anlam veremiyorum akıl sağlığımmı bozuluyor bilemiyorum böyle birşeyi pskiyatriste anlatsam kimbilir bana nasıl teşhis koyar, gündüz hiçbirşey yok herşey gece birden oluyor ve kızım tekrar gece kalkıp üzerimde böcekler dolaşıyor demeye başladı ağlıyor korkup çok ama çok çaresizim kime gidicem kime danışıcam en ufak fikrim yok, daha önce 6 ay oldu uruma bakım yaptırmıstım birşey yok demişti sinirlerüm bozuldu iyice gece olmasından korkar oldum

TrophoniusKahini

Banlı Kullanıcı
Psikozlarda gerçeği algılamada bozulmalar yaşanabilir. Kimi zaman kırılmalar kimi zaman uzun süren bozukluklar olarak görülebilir. Gerçeklik algısı zayıfladığında bu yaşamakta olduğunuz gerçeküstü halüsinasyonlar gibi bir çok durum yaşanabilir. Ama en iyisi bir psikiyatristin gözlemi çerçevesinde gerekiyorsa tedaviye başlanılmalı. Öyle pek can sıkıcı bir durum değil bunu psikiyatriste anlatsanız ciddi bir teşhis koymaz bence bu konuda rahat olun. Kızınızın yaşına bağlı olup eğer yaşadığınız olumsumz durumu çevrenize yansıtıyorsanız ve bu ciddi şekilde Aile üyelerinin canını sıkmaya başlayıp onlarında rahatını bozuyorsa sıklıkla benzer bozukluklar aile üyelelerindede görülebilir. Bir nevi bulaşıcıdır.

Cmrnz

Kayıtlı Üye
Cevabınız için teşekkürler, yarına randevum var psikologla bakalım ne söylüycek. Anksiyete var bende zaten ama tabi doktora daha önce bunları anlatmadım. Sadece gece oluyor baska bişey yok şimdilik,ilaç da içemiyorum

huaa

Kayıtlı Üye
Bencede psikoloğa gitmeniz en iyisi. Umarım bir an önce bütün bu sorunlarınızdan kurtulursunuz.

quanttum

Kayıtlı Üye
Haha hayır tabi ki de akıl sağlığınızı kaybetmiyorsunuz :). Bu çok sık görülen bir rahatsızlıkdır. Göz doktoruna giderseniz size tam olarak ne olduğunu anlatacaktır korkmanıza gerek yok. Korneayı saran çok ince bir film tabakası vardır onda kuruluklar olabiliyor bazen genelde geceleri uyku sonrası olur. Kızınıza gelince, hangimiz küçük iken kabus görmedik ki? :)
Kendinizi korkutmayın Şifanız bol olsun

Art arda yazdığım için özür dilerim, Kendiniz araştırmak isterseniz; bunun başka bir sebebi de göz migreni dediğimiz hastalıktır normal migrene benzemez baş ağrısı çok sık görülmez Visual Auras veya ocular migraine diye aratırsanız daha fazla bilgi edinebilirsiniz.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...