Sayı - Düşünce - Materyal

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Gaos

Kayıtlı Üye
Merhaba. Uzun zamandır sayılarla kafayı yedim. Evrenin bir şekilde sayılarla mesaj verdiğini zanneden insanlara şizofren damgası vuruluyor biliyorum ama son zamanlarda sanki bu mesaj karşılıklı olmaya başladı. "E tabi öyle olacak, takıyorsun ve algı seçiciliği yapıyorsun." Örneğin, bir arkadaşımın bana ihtiyacı olduğunu anladığımında bile mi şizofren olabiliyorum ?

Çok fazla ayrıntıya girmeyip, başka örneklendirmeler yapmayacam.

Bilgili üstatlara şu sorumu sormak istiyorum. Gerçekten sayılarla bir çeşit iletişim mümkün mü ? Yoksa bu iletişim ancak tek yönlü olur ve bu da algıyla mı alakalı ? Yoksa tamamen saçmalık mı ?
Bir de,son zamanlarda hem kendimin hem başka insanların algılarının geliştiğini düşünüyorum. Değişik bir dönemdemiyiz yoksa bu hep vardı da ben mi hiç farkında değildim ?

Elysium077

Kayıtlı Üye
Belirtilerinizin farkındalığını ancak siz bilirsiniz.
Baska insanlarının algıları değişmiyor, sizin enerjiniz ve bütünlüğünüz kendinize benzer kişileri kendinize çekiyorsunuz.
Evren bize sayılar üzerinden mesaj veriyor haklısınız ama unutmamamiz gereken nokta hayat yaşam gizemi sayılar üzerine kurulmuştur. Son zamanlarda bilim adamları araştırmalarında ve hesaplamalarında bilimden daha üstün bir gücün var olduğunu ve ilim üzerinden araştırmalarına devam etmelerine karar vermişlerdir.
Bahsettiğimiz bilim adamları sıradan olmamaktan ziyade üstün buluşlara sahip kişilerden oluşmaktadır.
Unutmayınız ki beynin Iq su normal değerin üzerinden yükselmeye başladığında yahut yüksek ise şizofren hastalariyla aynı algı ve hayata bakış açısı kazanıyorlar.

Sorularıniza anliyacaginiz dilden bir araştırma yapmak için
ilim in sayılar üzerindeki etkisini (islam Havas astroloji)
Şizofren hastaları hk araştırma yaparsanız.
İstediğiniz cevabi alicaksinizdir.

Leth-ryn

Kayıtlı Üye
Bu tezini hangi bulgularla hangi argümanlarla destekliyorsun peki.
Sadece varsayım olarak ortaya atıyorsan bu fikri tatmin edici sonuçlar almayacağına eminim.

Elysium077

Kayıtlı Üye
Yorumunuz bana ise; Tez yazacak kadar yol kat edemedim(temenniniz için teşekkürler)
Siz bu yorumu yaparken bile bilim bir adım daha yol kat ediyor, bilinmezliklerine cevap buluyor. Ama sanırsam siz sorup soruşturmuyor merak edip ogrenmiyorsaniz bu tür yazılar sizin için bulgu ve argumanlardan ibaret olucaktir. Hayat gizemlerden ibarettir... Sevgiyle kalın

mabedist

Kayıtlı Üye
Belirtilerinizin farkındalığını ancak siz bilirsiniz.
Baska insanlarının algıları değişmiyor, sizin enerjiniz ve bütünlüğünüz kendinize benzer kişileri kendinize çekiyorsunuz.
Evren bize sayılar üzerinden mesaj veriyor haklısınız ama unutmamamiz gereken nokta hayat yaşam gizemi sayılar üzerine kurulmuştur. Son zamanlarda bilim adamları araştırmalarında ve hesaplamalarında bilimden daha üstün bir gücün var olduğunu ve ilim üzerinden araştırmalarına devam etmelerine karar vermişlerdir.
Bahsettiğimiz bilim adamları sıradan olmamaktan ziyade üstün buluşlara sahip kişilerden oluşmaktadır.
Unutmayınız ki beynin Iq su normal değerin üzerinden yükselmeye başladığında yahut yüksek ise şizofren hastalariyla aynı algı ve hayata bakış açısı kazanıyorlar.

Sorularıniza anliyacaginiz dilden bir araştırma yapmak için
ilim in sayılar üzerindeki etkisini (islam Havas astroloji)
Şizofren hastaları hk araştırma yaparsanız.
İstediğiniz cevabi alicaksinizdir.
Bahsettiğiniz bilimden üstün gücün varlığını bulan bilim insanlarını ve çalışmalarını merak ettim ama "gizli" cevabını almaktan korkuyorum. Bilimsel olarak böyle şeyler kanıtlanabilse zaten çoğu bilim adamı bunlara yönelir.

Konuyla ilgili olarak, evrenin bize sayılarla mesaj gönderdiğini sanmıyorum. Ama bu yolla açıklanamayacak derecede tahmin yapabiliyorsanız neden olmasın. Doğrusunu siz bilirsiniz tabi.

Elysium077

Kayıtlı Üye
Düşünce ve bilgi ayrılıkları olabilir var olmasida birbirimize bilgi alışverişi yapmamızı sağlamaktadır.
Bu konu hk daha detaylı bir konu acacagim...
Tarihçi sinden fizikçisine kadar yer alan kişilerin isimleri
Dr. Gerald C. Goeringer
Hugh Ross
Michael J. Behe
Marshall Johnson
Philip Johnson
Andro Cinovayivi
Owen Gingerich
Keith Moore
Jonathon D. Sarfati
T.V.N. Persaud

Bu kadarını hatırlamaktayim.
Sayılar konusunda ise nümeroloji ve sembolizm ezoterizm hk küçük bir araştırma ile cevapları bulacaksınız dır.
En katı hali ile son sözü pisagor un deyimiyle '' Evren sayılardan ibarettir'' sözünü söylemek düşer.

mabedist

Kayıtlı Üye
Düşünce ve bilgi ayrılıkları olabilir var olmasida birbirimize bilgi alışverişi yapmamızı sağlamaktadır.
Bu konu hk daha detaylı bir konu acacagim...
Tarihçi sinden fizikçisine kadar yer alan kişilerin isimleri
Dr. Gerald C. Goeringer
Hugh Ross
Michael J. Behe
Marshall Johnson
Philip Johnson
Andro Cinovayivi
Owen Gingerich
Keith Moore
Jonathon D. Sarfati
T.V.N. Persaud

Bu kadarını hatırlamaktayim.
Sayılar konusunda ise nümeroloji ve sembolizm ezoterizm hk küçük bir araştırma ile cevapları bulacaksınız dır.
En katı hali ile son sözü pisagor un deyimiyle '' Evren sayılardan ibarettir'' sözünü söylemek düşer.
Bahsettiğiniz kişileri araştıracağım. Bu konularda daha önce kısmen araştırma yapmıştım. Tatmin edici sonuçlara ulaşamadım. Ayrıca evrene matematiği yükleyen insan aklıdır diye düşünüyorum. Evren oldukça karmaşık fizik yasalarıyla çalışıyor ve içinde rastgelelik bile olabilir. Kuantum fiziği bunu gösteriyor mesela. Halbuki matematik rastgele değildir. Ve matematik evrene birebir uygulanamaz. Örneğin matematikte biri sonsuza kadar ikiye bölebilirsiniz. Fakat gerçekte 1 metreyi sonsuza kadar ikiye bölebilsek, uzayın birim parçalardan oluşmadığı görülürdü ki bu durumda hareket ve zaman kavramları var olamazdı. Zenon bunu günümüzden yaklaşık 2500 yıl önce paradokslarıyla açıklıyor. Bu yüzden evrene sayıları ve sayılara anlamları yükleyen de biziz diye düşünüyorum.

Elysium077

Kayıtlı Üye
Düşünsenizde haklısınız zaten hayat bir düzen üzerine kurulu kusursuz olaraktan.Bu sayıları anlamları yükleyen aslında biz değiliz bize bu düzeni kurandir.Zaten Sayıların bilim üzerindeki etkisini değil ilim üzerindeki etkisini hayatımızdaki kapladığı yeri tartışıyoruz ki bunu yüz yıllar önce varolan bir düşünce güç enerjidir.
Bilimin hala birçok konusu var olan cevabını bulamadığı.
Konu çok dağıldı bu durum için Gaos 'tan özür diliyorum.

Gaos

Kayıtlı Üye
Öncelikle cevaplarınız için teşekkür ederim. Dün akşam nasıl bir tesadüfse, ben evde olmadığım bir zaman, bizimkiler yangın tehlikesi yaşamış çamaşır makinesi yüzünden + 2 gaz sobası gaz kaçırmış. Son zamanlarda enerjim hiç iyi değil biliyorum, bundan dolayı olduysa sadece gelip beni bulsun lütfen, burdan somut bir şekilde evrenden rica ediyorum :)

Elysium, daha önce biraz araştırma yapmıştım. Belki biraz önyargı gibi olacak ama istediğim bilgileri elde edemedim. Çok üstün körü geçiliyor bu konular. Bu araştırma ile değil de, bire-bir bilgi alışverişi yapacaklarımla biraz aydınlığa kavuşabilir diye düşünmekteyim.

Mabedist , "Evren oldukça karmaşık fizik yasalarıyla çalışıyor ve içinde rastgelelik bile olabilir. Kuantum fiziği bunu gösteriyor mesela. Halbuki matematik rastgele değildir. Ve matematik evrene birebir uygulanamaz. Örneğin matematikte biri sonsuza kadar ikiye bölebilirsiniz. Fakat gerçekte 1 metreyi sonsuza kadar ikiye bölebilsek, uzayın birim parçalardan oluşmadığı görülürdü ki bu durumda hareket ve zaman kavramları var olamazdı. Zenon bunu günümüzden yaklaşık 2500 yıl önce paradokslarıyla açıklıyor. Bu yüzden evrene sayıları ve sayılara anlamları yükleyen de biziz diye düşünüyorum."

Atom altı parçacıkların, boşlukta yüzdüğünü bildiğinizi varsayarak, o 1 metreyi sonsuza kadar ikiye bölebilsek, bir nevi sonsuzluk karşımıza çıkar diye düşünmekteyim. Belki saçmalıyorumdur..

Hareket ve zaman kavramları algıyla alakalı. Hiçbirşey durağan olmadığı için, başlangıç ve bitişi ancak varsayıyoruz. Varsayamadığımızda, sonsuz diyoruz.

Bu yüzden evrene sayıları ve sayılara anlamları yükleyen de biziz diye düşünüyorum." Buna katılıyorum. O anlamları biz belirliyoruz karşımıza çıktığında.

Şu an konuyu biraz daha açmam gerek. Sadece sayılarla değil, gün içerisinde veya 1-2 gün içerisinde arka-arkaya gelişen zincirleme- bağlantılı olaylar var. Diyelim ki x birşey oldu, bağlantıda olduğum insanda xy oluyor diyelim.

Hem bunlar, hem sayılar bende bunlara karşı anlamlar yükleme isteği uyandırıyor. Çünkü bazen gerçekten inanılmaz şeyler oluyor. Evrenin enerjisine ve tanrısal bir yapının olduğundan emin oldum bunlar sayesinde. Yani eskiden belki bir yanılma payı bırakabilirdim veya sadece inanıyorum diyebilirdim. Ama artık eminim.

Bazen sırf bu bağlantılar hakkında kitap yazmayı bile düşünüyorum :)

Leth-ryn

Kayıtlı Üye
Elsiyum077 ben yorumumu konu sahibine ithafen yapmıştım çünkü arkadaş evrenin sayılarla insanlara bir mesaj verdiğini söylemişti.Bende nasıl bu kanıya vardığını merak ettim.

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Merhaba. Uzun zamandır sayılarla kafayı yedim. Evrenin bir şekilde sayılarla mesaj verdiğini zanneden insanlara şizofren damgası vuruluyor biliyorum ama son zamanlarda sanki bu mesaj karşılıklı olmaya başladı. "E tabi öyle olacak, takıyorsun ve algı seçiciliği yapıyorsun." Örneğin, bir arkadaşımın bana ihtiyacı olduğunu anladığımında bile mi şizofren olabiliyorum ?

Çok fazla ayrıntıya girmeyip, başka örneklendirmeler yapmayacam.

Bilgili üstatlara şu sorumu sormak istiyorum. Gerçekten sayılarla bir çeşit iletişim mümkün mü ? Yoksa bu iletişim ancak tek yönlü olur ve bu da algıyla mı alakalı ? Yoksa tamamen saçmalık mı ?
Bir de,son zamanlarda hem kendimin hem başka insanların algılarının geliştiğini düşünüyorum. Değişik bir dönemdemiyiz yoksa bu hep vardı da ben mi hiç farkında değildim ?
Kainatın çok büyük kısmı ve işleyişi sayılarla kesin biçimde alakalıdır. Yalnız burada sayılar dediğimde, bilerek, isteyerek, çalışarak insanların sonuca ulaştıracağı sayılardan bahsetmiyorum. İç içe geçmiş çok boyutlu sayıları ve en küçük işlemi en karmaşık düzenler silsilesine denk getirebilecek formüllerden ve düzenlerden bahsediyorum. Hatta tanımlayabildiğimden bile emin değilim. O sayıları görebiliyoruz, işlem hareketlerini ve ilişkilerini görebiliyoruz ama bir maymunun matrix filminin içinde o filmi yaşamasına benzer bir şey bu. Yani elde edebilecek pek bir şey yok.. Kimse kusura bakmasın dilim döndüğünce anlatmaya çalışıyorum.
İnsan geleceğe dair bir görü aldığında olan şey, gerekli hesaplamaların onun beynindeki defter ve kalem yerine hali hazırda bu işlemi otomatik yapan bir formül tablosunun ona verilmesi akabinde, otomatik olarak çözüme ulaşmasıdır.
Yani 1 gün sonra, falanca koordinatta, filanca kişilerin de varlığıyla, filanca olay gerçekleşecek tarzı bir görü sonucunun matematiksel işlemi mutlaka var ama kimse bunu bu şekilde görmüyor. Ki zaten bunu çözebilsek, matematiğe oturtabilsek iş başka yerlere gider.

Sizin dediğiniz ise benim kastettiğim değil sanırım,siz sayıları sembol olarak kullanmaktan mı bahsediyorsunuz? Yani size gösterilen, algı alanınıza giren sayıları, dış durumları tanımlamak için mi kullanıyorsunuz? Yoksa bariz biçimde yukarıda anlattığım gibi sayıların akışını, bir birine geçişini, hatta rakamların yaşayışını ve buna göre sonuçlandığını mı görüyorsunuz?
(Sonuçlandıran siz misiniz diye sormuyorum, zira öyle olsa şuan baktığınız ekrandan girip benim ekranımdan fiziksel olarak çıkabilirdiniz. :) )

Gaos

Kayıtlı Üye
Tamam konuyu daha çok açıyorum. Durum sadece sayılarla ilgili değil. Doğadaki herşeyle. Dediğim gibi, kafayı yemiş de olabilirim :) o kesin var da, acayip şeyler olduğundan da eminim.

Chillout, yazmış olduğunuz 2 durum da var. O karmaşık düzenin sonucunu bazen anlayabildiğimi düşünüyorum. Sadece sayıyla değil, mesela hayvanlar ile de. Hem tanımlıyorum, ki tanımlarken çok fazla yanlış yaptığımı, belkide çok alakasız saçma düşüncelerin etkisinde kalarak yaptığımı biliyorum. Ama bazen, tanımladıktan sonra, sonucun doğru veya onunla alakalı olduğunu görüyorum. Çünkü tekrar bir zincir şeklinde ilerliyor. Bu zincir sürekli ilerlemiyor tabi, başka zincirler ve halkalar devralıyor beynimi :)

O bahsetmiş olduğum örnekte, birinin bana ihtiyacı olması veya bana sinyal gönderiyor sonucu şu şekilde olmuştu: kendisi takıntılı olduğum bir insan. Çünkü onun da bu konulara ilgisi var. Birgün tv izlerken, boş boş bakınırken, tam nasıl böyle bir düşünce oluştu hatırlamıyorum ama, şuna benzer birşey dedim: tamam, eğer bana ihtiyacı varsa altyazılarda bunu anlayayım. 2. Veya 3. Cümlede, 23 sayısı geçti ki onun sayısıdır. Telefonum kapalıydı. Hemen gidip açtım. Bekledim ve ötmeye başladı. Mesaj vardı ondan, aramış ama telim kapalı. Attığı zaman 17.23. Saat da oydu. Yani mesajı attı ve teli açıp aradım. Şimdi bu bir şizofreni değil. Tesadüf de olabilir biliyorum. Ama başka örnekler versem çok da öyle olmadığı belli. Ama gerek yok anladınız beni diye düşünüyorum. Ha dediğim gibi, böyle şeylere çok fazla taktığımdan herşeyi mistik görüyor olabilirim. Ki öyle gibi gibi :)) aradan cımbızlamak istemiyorum önemlileri

Gaos

Kayıtlı Üye
Bunu cımbızlamamın nedeni de şuydu, son zamanlardaki en net sonuç

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...