Kendi yaptığım şeylerin cezasını mi çekiyorum?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Nilkay

Kayıtlı Üye
Benim güzel giden bir ilişkim vardı. Ayrıldık çok dua ettim dönmesi için.Gecelerce yalvardım Allaha.Birgun öyle dua ettim ki Allah'a Eğer seni unutursam o zaman herşey daha kötü olsun dedim.Bir şans daha ver yeter ki dedim.Ertesi gün beni asla affetmicegini söyleyen erkek arkdasim işyerime geldi ve barıştık. Ben bırakmış olduğum namaza bir süre devam ettim.Ta ki o beni aldatana kadar.Duayı namazi bıraktım. Buyuler yaptirdim kı bu zamana kadar aklımın ucundan geçmemiş birseydi. Döndü barıştık ama her ayriligimiz daha eziyet daha sancılı oldu.Pişman oldum büyüye de tövbe ettim.O şimdi başkasıyla evlenme planları yapıyormuş.Benimleyken beni hep aldatmis.Evlenecegiz diip hep erteliyordu.Anlam veremediğim şey ettiğim dua vermiş olduğum söz yüzünden mi yaşıyorum bunları?Uğraştığım buyu baktırdığım fallar doğru seyler değildi çok tövbe ettim. Ama O kişiyi de Allaha havale ettim beni cok üzdü evlilikle kandırdı.Aldattı. Sizce ben neyin cezasını çekiyorum. Onu Allaha havale etmem doğru mu ?

Elysium077

Kayıtlı Üye
Özel hayat durumlarına karışmak yahut dil uzatmak istemem şahsen kendimce nefret ederim. Zira bu durum sonuç la alakalı.
Rab affedendir bunu hepimiz gördük öğrendik deneyimledik. Öncelikli olarak birinci ağızdan Rabbe söz veriyorsun seni unutursam kalbim kurusun dermiscesine bir söz. Önüne bir engel çıkıyor (aldatmak) ve Rabbe sırtını dönüyor şeytana kulluk ediyorsun( büyü). Bağlama aşk büyüsü yaptığınızı farz ediyor ve bu buyunun ters teptigini tutmadığını görüyorum sözlerinde.
Bir çoğumuzun bir aşk lekesi bulundu geçmişimizde(dikkat ediniz geçmiş diyorum) biz insanoğlu doğru kararı aldığımizi bir zaman sonrasında anlıyoruz.
Rabbe havale etmeniz en en doğru düşüncelerden biridir. Tevbe nizi gine edin namaza gine başlayın inanın herşey düzelecektir herşey sizin kendi ellerinizde. Ne ekersek onu biçeriz.
İlk Aşk Allaha duyulmasi gerekir bizi yaratan yoktan var eden koruyan kollayan yeri gelir babalık eder yeri gelir annelik hayatımızı herseyimizi her anımızı o'nunla geçiriyoruz ve bizi hep affediyor yeri geliyor hatamizi görmemezlikten geliyor bize yol gösteriyor doğru olanı yapmamız için hep elcileriyle teşvik ediyor Vs vs...
İlk Aşk en büyük sevgi Allaha duyulur Egerki bir başkasını ondan daha fazla sever onu unutur isen senin sevdiğini senin elinden alır, Rab kendisini sana tekrardan geri hatırlatır...
Dualarınızın içersinde hayırlısı olanını isteyiniz.. Vicdanen pişmanlık vardır bunu ancak dualarla asabilirsiniz. Sevgilerle

Nilkay

Kayıtlı Üye
Çok teşekkür ederim evet söylediğiniz gibi benim yaptıklarım hataydı bunun pişmanlığını yaşadım hala da yaşıyorum.Namazı 5 vakit kılmak içimden henüz gelmiyor olsa da elimden geldiğince ara sıra kılmaya çalışıyorum. Yalnız karşı tarafın (eski sevgilimin )hiç mi suçu yok bu durumda beni hep aldatmis. Onun yaptığı yanlışlar karşılıksız mi kalır acaba :(Bunu da elbet Allah bilir. Ama kafamı çok kurcalıyor.Ben gece gündüz yaptıklarım için beni affetmesi diliyorum Allahtan ama onun da bana yaptıklarını gördün sana havale ediyorum diyorum. Tüm suç yanınca B3nde mi sizce ?:(

lviv angeles

Kayıtlı Üye
İnsanız hepimizin hataları,isyanları oluyor.Önemli olan bunu farkedip tekrarlamamak.Allah'ın merhameti sonsuzdur.Siz yürekten tövbenizi yapıp af dilemişsiniz.Allah büyük!İçinizi ferah tutun.Hak yerini bulur.

Elysium077

Kayıtlı Üye
Sizin bir yanlisinizdan sonra yasamadiginiz çekmediğiniz sıkıntı kalmamış, eski sevgilinizin onca yanlışlarından sonra çekicekleri illaki olucaktir.

Kim, kötülük eder, nefsine zulümde bulunur da, sonra mağfiret dilerse,
Allah’ı çok affedici, çok merhametli bulur.) [Nisa 110]

(Ey müminler, Allah’a tevbe edin ki kurtuluşa eresiniz.) [Tahrim 8]

Hadis-i şeriflerde de buyuruldu ki:
(Günahına tevbe eden, günah işlememiş gibi olur.) [İbni Mace]

(Hak teâlâ buyurdu ki, kulumun, günahı göklere kadar yükselse, benden ümit kesmeyip, af dilerse affederim.) [Tirmizi]

Bu kadar güzel haberden sonra içinizi rahat tutun.

Nilkay

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar gerçekten çok sağolun. Yanitlariniz biraz olsun içimi ferahlatti.İnsanız işte nefsimize yenilmemiz bazen çok kolay oluyor ve insan aşık olunca gözü hicbirsey görmüyor. Fal baktirma huyumdan da umarimm en kısa süre de kurtulurum. :( Bunun için de çabalıyorum.

enesm29

Kayıtlı Üye
Benim güzel giden bir ilişkim vardı. Ayrıldık çok dua ettim dönmesi için.Gecelerce yalvardım Allaha.Birgun öyle dua ettim ki Allah'a Eğer seni unutursam o zaman herşey daha kötü olsun dedim.Bir şans daha ver yeter ki dedim.Ertesi gün beni asla affetmicegini söyleyen erkek arkdasim işyerime geldi ve barıştık. Ben bırakmış olduğum namaza bir süre devam ettim.Ta ki o beni aldatana kadar.Duayı namazi bıraktım. Buyuler yaptirdim kı bu zamana kadar aklımın ucundan geçmemiş birseydi. Döndü barıştık ama her ayriligimiz daha eziyet daha sancılı oldu.Pişman oldum büyüye de tövbe ettim.O şimdi başkasıyla evlenme planları yapıyormuş.Benimleyken beni hep aldatmis.Evlenecegiz diip hep erteliyordu.Anlam veremediğim şey ettiğim dua vermiş olduğum söz yüzünden mi yaşıyorum bunları?Uğraştığım buyu baktırdığım fallar doğru seyler değildi çok tövbe ettim. Ama O kişiyi de Allaha havale ettim beni cok üzdü evlilikle kandırdı.Aldattı. Sizce ben neyin cezasını çekiyorum. Onu Allaha havale etmem doğru mu ?
.
sizin yaşadığınız durum çok daha vahimmiş :( :(

Nilkay

Kayıtlı Üye
Maalesef biraz öyle :)Sınav dünyasından geçiyoruz hepimiz.

Furking

Kayıtlı Üye

Bana kalırsa çektiğiniz ceza değil, hatta bu olayı iyiki yaşadım bile diyebilirsiniz. Her şerrin bir hayrı vardır derler ya.. Bakın tüm bu yaşanandan sonra aldatıldığınızı öğrenmişsiniz ve erkenden o şahıstan kurtulmuşsunuz. Dua ederken bir uslup içinde dua edilmeli. Hatta siz farkında olmadan en güzel ve size en faydası olacak bir duanız kabul olmuş bile. Hayatın zorluklarından ders çıkarmalıyız. Ayrıca şunu da söylemem gerekli ki Allah Rahman ve Rahimdir. Siz O'na temiz bir kalp ve pişman olmuş bir halde sığının. Allah tövbeleri kabul edendir.

oblomovwriter

Kayıtlı Üye
Bu ilişki elimize aldığımız zaman bazı taşları iyi oturtmak gerekir. Bu kadın affedersiniz şimdiden özür diliyorum, bu kadın sadece sizi yanınızda bulunmak istemiş yalnız kalmaktan korkuyor büyük ihtimal, böyle birçok kadın tanıdım yanına en çok kim seviyorsa onun yanına geçirip zaman geçiriyorlar affedersiniz sayın arkadaşım kadının psikolojik bozukluluğa sahiptir, siz onu yalnızlığını gidermişsinizdir bu kadın gözü neyde bilemiyorum örneğin işle güçle cinsellik para bilmiyorum her kadın farklıdır ne istediğine göre değişir o istediği şey kimde varsa onun yanına gider ve sizi geçiştirmiş.Diğer büyü ve namaz o allahın ilk önce sizi affetmesini dileyin ibadetinizden ayrılmayın, huzur duygusunu hiçbir yerde bulamıyorsun, islamı insanlar uygulayan insanlara göre yorumluyorlar islam hoşgörü dinidir. Sizin için hayırlı olan buymuş hakkınızda hayırlısını isteyin.

Hayırlısı Olsun.

asterix

Kayıtlı Üye
İlişkileri büyü yada aşırı arzu ile zorlamak doğru değil,doğal seyrine bırakmak gerek,kabullanmek hayırla ise olsun diyebilmek önemli,zorla güzellik olmuyor,bir kişiye bu derce takıntılı olmak ilişki içinde olsanız bile bir sorun çözmenik gerekn bir sorun.

Nilkay

Kayıtlı Üye
Evet zaten bunun için yeterince pişmanlık duydum :( :( :(

durubilir

Banlı Kullanıcı
ben bir erkek olarak (ilişkilerde çok fazla tecrüben yoktur.) çok duygusal baktığınızı düşünüyorum. duygusallaştıkça zafiyet artar gözümde. bununla beraber kıskançlık ve doğru düşünememe gibi engeller olabilir. bence bu Kader. yazdıklarınız doğruysa yada bizi yanıltmıyorsan. sınav olduğunu da anlamışsın. Bana da bir sürü tehdit geldi. kulak asmadım. büyü konusunda başıma da geldi. sınavı anladıysan bence soru seçme kolay onlarlar hızlı geçilir :p . her şey bir tecrübedir. surette benek arama bence emin ol bu bir sınav diyen bir insan mutlaka karşına çıkacaktır.

Nilkay

Kayıtlı Üye
Çok güzel yazmışsınız teşekkür ederim evet sınavdı belki farkındayım ama işte insan kalbine söz geçiremiyor. Aslında yaptirdigim saçma sapan buyuler bana mı etki etti diye de düşünmüyor değilim. Bu normal değil çünkü.

Nilkay

Kayıtlı Üye
Çok haklısınız.Biz bayanları olayları kendi içimizde fazla yaşıyoruz.Ben biraz fazla vicdan sahibi olduğumu düşünüyorum boylr olunca da alakasız bir şekilde karsimdakinden de aynı özveriyi bekliyorum.Artık kabullenise geçtim sonuçta olacaksa olurdu bi şekilde. Tek istediğim onun da yaptkilarinin bir şekilde yanına kar kalmaması.Allaha havale ettim. Teşekkür ederim tekrar.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...