Varlıklar ile ilgili Vesvese Yardımmm Lütfen

ased16

Kayıtlı Üye
Herkese merhaba, çocukluğumdan beri dinine bağlı bir insandım son 4-5 yıldır dinden bi soğuma yaşıyorum yeni üye oldum bi çok forumu okudum aklıma şu sorular geliyo cin, demon melek hadim hüddam vs gibi varlıklar yok, fincanla davet yapılmış kesin o fincanı birisi döndürüyodur veya ruh nerde kim görmüş ki ruhları tarzında şeyler geliyo. Arkadaşlar bu sorular aklıma geliyo vesvese ateist değilim kesinlikle bu konularla ilgili asla asla dalga geçmem ve korkarım ama aklıma geliyo ölüyosun herşey bitiyo karanlık bir son bu diyo beynim..

RoyalArch

Kayıtlı Üye
Yaşamadan, körü körüne inanmak yerine ''düşünmeye'' başlıyorsunuz. Bence korkmak yerine mutlu olun. Bu süreçten sonra daha bilinçli ve farkındalık sahibi olarak inanırsınız.

Saygılarımla

ased16

Kayıtlı Üye
Ama çok sıkıntı veriyo bana karanlık bir boşluk varsa diye mutlu olamıyorum hiç

RoyalArch

Kayıtlı Üye
Mutluluğu olduğundan emin olmadığınız şeylerde aramak yerine sahip olduğunuz şeylerde aramaya çalışın. Aileniz, arkadaşlarınız, hayatınız bunları daha iyi hale getirerek mutlu olun. Cinlerle, demonlarla, ifritlerle bir işiniz yoksa ve inancınız gereği inanmanız gerekiyorsa inandım deyip kapatın konuyu niye üsteliyorsunuz ki boş yere? Varlardır ya da yoklardır, var olduklarını bilmek hayatımızda neyi değiştirecek ya da olmadıklarını bilmek?

Sizin sorununuz inançla. Bırakın ölümden sonra cennet mi varmış, ışık mı varmış, karanlık mı varmış. Bunları bilmenin bize bir faydası yok. Siz karanlık varmış gibi düşünüp daha iyi insan olmaya çalışın. Kendinizden sonra, Dünya'ya eserler bırakmak için çalışın. Ne yani karanlık olsa iyi insan olmayacak mısınız? Kötülük mü yapacaksınız? Var olduğunu söyleyenler de iyi insan olun diyor var olmadığını söyleyenler de. Demek ki püf nokta iyi insan olabilmekte. Ha var ha yok ne fark eder.

ased16

Kayıtlı Üye
Evet haklısınız bunları okurken bile aklım amaaaa hadim hüddam vs enerjisel varlıklar gerçekten var mı diyorum insan hayal edemediği şeyi algılayamıyor kalbim tasdikliyo aklım almıyo