Zorba insanlar tarafından tehdit ediliyorum.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ASCG

Kayıtlı Üye
Merhaba. Bugün zorba bir insan topluluğu tarafından darp edildim. Karakola eşgallerini bildirdim lakin bu kişilerin bayaa kalabalık bir arkadaş topluluğu var.
Yani birine polis ceza verse diğeri beni tekrardan bulur. Bugün hayatımda hiç okumadığım kadar korunma duası okumuştum. Sizce ne yapmalıyım ?
Maddi olarak polise vermekten başka çarem yok. Onu da yaptım zaten. Önerilerinize acil bir şekilde açığım.

ASCG

Kayıtlı Üye
Darp edilirsin vb vs. Dediğim gibi bu git gide artar. Yine dediğim gibi 3 ünü yakalasan 5 i daha var.

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Bu grupların kime bağlı olduğunu düşünüyorsunuz? Üç tutukladığında yerine beş tane oluşuyorsa bunun kendini dayadığı bir suç mekanizması, bir zümre vardır. Buna göre de yapılacaklar şekillenir.

ASCG

Kayıtlı Üye
Serseri tayfa işte. Çete gibi bi yapılanma olsa polise bildirirdim. Ama tamamen arkadaşlık ilişkilerine bağlı olarak birbirlerine destek çıkıyorlar. Sürü halinde gezip bıçak vs
taşıyorlar. Bir arkadaşımın önerisi üzerine savunma sanatına yazılacağım. Manevi olarak kendimi nasıl koruma altına alabilirim ? Bir maji ile ya da bir dua ile ?

yare-i yarim

Moderator
İş
Sanatsal tablolar oluşturmak/Mutfak eşyaları dalında ticaret
Maji ile kendinizi korumanız da mümkün ancak onu da kendiniz yapamazsınız uzmanına yaptırmanız lazım zira ciddi bir iştir.

Küçücüğüm

Banlı Kullanıcı
İş
Sürünmece (Öğrenciyim anam öğrenci :D )
Maji ekolüne öğrenci olarak girmek pek tabi mantıklı ama sizin acil olarak bir çözüme ihtiyacınız var ve maji, dövüş sanatları dahil her hangi bir öğreti şuanki aciliyetinize oranla daha uzun bir zaman alacaktır.Dolayısıyla Yare-i yarim' e katılıyorum.Bir uzmana başvurun!

Myjudgment

Kayıtlı Üye
İnsan düşünebilen varlıktır düşünme yoluyla hareket eder.Edemediği taktirde taklit sanatına yönelir.Bu belirttiğiniz grup aslında sürü psikolojisi ile hareket ederek korduğunu korunduğunu sanar...Genel de bu insanlar bıçak çekmek ya da silah çekmek konusuna kadar mevzuyu uzatabilir ancak daha ilerisini yapmaya cesaret edemez ki etmez başına gelecek şeyi o bile bilir.Dediğiniz grubun yaş aralığı küçükse korkmanıza gerek yok.Ancak büyükse dikkatli olmanız gerekir ki bu konuda ciddi kişiler siz bulaşmadığınız sürece bulaşmaz.Benim tavsiyem "Güvendiğiniz" insanların yanında bulunmanız.Zaten gerçekten güveniyorsanız tereddüt etmeden size yardım edecek sizin yanınızda bulunacaklardır.Onun dışında polis konusuna gelirsek karşı taraf eyleme geçmeden polis çok fazla üstelemez hele ki ülke zaten karışıkken bu tür durumlara pek aldırış edeceğini sanmıyorum.O yüzden tavsiyem karşı tarafa üstün gelmek için madem fiziksel olarak zayıfsınız düşünsel olarak güçlenmeye bakın(soğukkanlılık,psikolojik baskı,manipüle...vs),çünkü dediğim gibi bu tür insanlar düşünme yoluyla hareket etmediği için düşünce açısından güçlü kişilere saygı duyarlar ve onların arkasından gelirler.Bunun pek çok örneği etrafınızda hatta içinizde bulunduğunuz toplumda mevcuttur yeter ki farkında olun...

Sağlıklı kalmanız dileğiyle iyi günler dilerim

ASCG

Kayıtlı Üye
Teşekkür ederim Myjudgment.
Manipülasyon falan dinlemiyorlar. Yeterince soğukkanlıyımdır ama işte...
Mümkün olan en kısa sürede çözüme ulaşmaya çalışacağım. Cevap yazan herkese teşekkür ederim.

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Belki yazacaklarım uygun değil bilemiyorum. Elbette polise başvurmak en iyi çözüm. Bununla birlikte bazen en hızlı çözüm de anladıkları dil olabiliyor. Bir kaç araba kişi ile iade-i ziyaret yapmak münasiptir. Bunun sonu da yoktur, el elden üstündür bir yerde su testisi su yolunda da kırılır ancak bazen bazıları yalnızca kendi dillerini bilir ve bunda da ısrar ederler. İşte onlara münasiptir.

Elysium077

Kayıtlı Üye
Düşmanın gözü içine bakıcaksın, bakıcaksın-ki yüreğine korku salıcaksın,
Nasıl ki desti taştan korkar , o da öyle korkucak.
unutma düşmanın senden mermahet isteye bilir af diler.
Merhamet etmeyesin en büyük tehlike merhamettir ...

2001 yapımlı Hemşo filmden alıntıdır bian öylece aklıma geldi :)

fako

Kayıtlı Üye
Burada ne derlerse desinler, olay sizde bitiyor. Belli bir zaman sonra çözüme ulaşamadıkça, çaresizliğinizi hissetikçe ve en önemlisi köşeye sıkıştığınızı fark ettiğinizde; kuyruğunuzu kıstırıp dişlerinizi çıkaracaksınız. Veyahut gidin berdüşlerin bulunduğu yere bir iki tanesini ayık yakalayın sayın ellerine yirmişer lira, darp ettirin.

GABRIELL1

Kayıtlı Üye
ruhsal korunma teknikleri isimli kitapta bir çift gece vakti dört silahlı soyguncuyla karşılaşıyorlardı kitaptaki tekniği kullandıklarında soyguncuların arasından yürüyüp geçtiklerinden bahsediyor ne kadar doğrudur bilmem ama korkularımı yenmeme yardımcı olmuştu bu teknik motor kazasından sonra trafiğe çıkamıyordum artık motor kullanırken o korkuyu hissetmiyorum. Sana da yardımcı olabilir.

Teknik ayakta yapılıyor. Ellerinde yanlarda serbest avuç içlerin kendine dönük, tüm vücudunu mavi bir fanusun içinde hayal ediyorsun. Vücudundan elli santim kadar uzakta başından ve ayaklarından da aynı şekilde uzakta hayal ediyorsun. Fanusu imajine ettikten sonra başının üstünde fanusun içinde bir gümüş top hayal ediyorsun hazır olduğunda topun dönmeye başladığını düşün, top döndükçe ben enerji dolduğumu hissediyorum top döndükçe artıyor yeterli olduğunu düşündüğüde top ışıklar saçarak seni sarsın fanusun içinde ışık tüm vücudunu dolaşsın gözünü açtığında fanusu görmesen de orda orduğunu seni koruduğunu düşün.

Geçmiş olsun umarım en kısa sürede kalıcı bir çözüm bulursunuz.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...