Koç Dolunayında Her şeyi sıfırlıyoruz.

• Konbuyu başlatan 43887
  • Başlangıç tarihi
4

43887

Her şeyi sıfırlıyoruz.

Tutunduğunuz her şeyi bırakmaya hazır mısınız? Koç Dolunayında her şeyin ortasında buluyoruz kendimizi. İlişkilere reset atıyoruz. Egoyu bırakıyoruz, o bizi yakamızdan çekiştirse bile. Evdeki böceği bahçeye bırakmak kolaydır. Çok sevdiğiniz yavru kediyi bırakabilir misiniz? İşte ego size o çok sevdiğiniz yavru kedi gibi görünür. Bırakırsanız, kendinizi suçlu hissedecekmiş gibi hissedersiniz.

Siz bir şeye başlamak istersiniz, o sizi tutar. Sizi o işe layık görmez. Başlayacağım, yarın başlayacağım, öbür gün kesin başlıyorum dedikçe ertelenir, sonunda fark edersiniz ki, aslında başlangıç yoktur, son olmadığı gibi. Sadece eylem vardır. Eylemler kaos yaratır. Kaos, kalabalıklar içinde kendinizi fark etmenizi sağlar. Ne istediğinizi tam olarak kaosun ortasında bulursunuz. Kendi kaosunuzla baş etmek zordur. Çünkü kendinizle yüzleşmek, başka bir insanı yermeye benzemez. Yerdiklerinizi, yargıladıklarınızı, sevmediklerinizi kendinizde görmek, sizi yoracaktır.

Satürnün halkaları tam anlamıyla bir kaostur ama uzaktan baktığınızda mükemmel bir halka gibi görünür. Bu süreçte, öyle bir süreç. Her şey uzaktan çok güzel görünüyor ama içimizde büyük bir kaos. Herkese gülümsüyor, neşe saçıyor, ancak kendimize dönünce kafamızın içindeki sorularla kalıyoruz. Çünkü hep bir cevap bulma peşindeyiz. Yolun sonunu merak ediyoruz, yolun sonunu düşünerek yolculuğumuzun tadını kaçırıyoruz.

Çok güzel bir dolunay bizi bekliyor. Enerjik, değişim dolu, işimizde ve ilişkilerde atak yapacağımız, hareketli olacağımız bir dolunay. Değerlendirebilirsek, uzun zamandır elimizin gitmediği, odaklanamadığımız işleri yoluna koyabiliriz. Ani bir enerji yüklemesi gibi düşünün. Jüpiterin yanına Merkür de terazi burcuna geldiği için anlaşmalar, imzalar için güzel ancak ani kararlar vermeyin. Altyapısı olanları seçin. Çünkü hem Uranüsyen bir dolunay hem de Merkür- Plüto ile sert açıda. Kararlarınız desteklenecektir, ancak bu karardan vazgeçerseniz de, sert bir düşüş getirebilir. Bu dönem iş bırakmayın, ilişkinizi bitirmeyin-yenileyin. Ani kararlar hayal kırıklığı olur.

Ani öfke patlamalarına karşı lütfen ama lütfen dikkat edin. Farkındalığınızı koyun ortaya ve öfkenize yenik düşmeyin. Bu Uranüs etkili dolunay sizi değiştirmek isteyecektir, eğer birliğinizi, kendinizi bozmazsanız sizi artık tam olarak siz yapacaktır. 3. Dekanda olduğu için öncelikle dış etkenlerden kaçınmalısınız. Yalandan kaçınmalısınız(özellikle ilişkilerde) Manevi duygular fazlasıyla artacaktır. Bu duyguları fanatikçe değil, samimiyetle yaşayın. Patron-Müdür-İş arkadaşı-Ebeveynler ile tartışmaktan kaçının. Hiç kimse yarar sağlamayacaktır ‘bu süreçte’. Dış etkenlerin gazına gelmeyin. Bu süreçte bunaldıkça, evde kendinizi dinlemenizi, sanatsal faaliyetlerle uğraşmanızı, çok fazla alışverişe gitmemenizi öneririm. Para harcamayın çok. Para biriktirebilirsiniz bu dönem. Bankalara çok güvenmeyin, kredi çekmeyin, borç yapmayın. Kalabalıklarla değil, kendinizle olmayı seçin. Kendinizi bulmayı seçin.

Obsesifliğinizi dizginlemeye çalışın, kafanızdaki sesler artabilir ‘yapamazsın, başarısızsın, beceremiyorsun’ gibi. Bu sesleri yok sayın ve onları kontrol altına alın. Unutmayın siz o sesler değilsiniz, siz artık kendi gücünü eline alan, çevresel faktörlerle değil, kendi kararlarını veren, yolculuğuna kaldığı yerden devam eden ve yolculuğun keyfini çıkaran, zihin oyunlarına gelmeyen bir bireysiniz. ‘Bunca yorgunluğuma değecek mi?’ derseniz, çok fazla uykudan sonra hissettiğiniz bir yorgunluktan mı bahsediyorsunuz derim.

Çünkü artık yataktan kalkmanın vakti geldi. Kendinize, hoş geldiniz. :))
alıntı

hashikio

Kayıtlı Üye
Ben de korkuyorum hala.Ama ben en çok kendi kararsızlıklarımdan korkuyorum.Bu dolunay beni daha kararlı biri yapsa ne güzel olur.