Zikir çekerken Kalpte ve sol yanda uyuşma

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

vkc

Kayıtlı Üye
sevgili arkadaşlar zikir çekerken kalbimde ve sol kaburgalarım da kolumda uyuşma mı desem burulma mı desem haller oluyor.Sizde de bu gibi haller oluyor mu.ne yalan sölim ben bu halden bu sıkılmalar dan keyifte alıyorum.bunlar benim çektiğim esmaların bende etkilerinin ortaya çıktığını mı gösterir. söylediğim haller olmadığı günlerde ilerleme kaydetmediğimi düsünerek üzülüyorum

La-edri

Kayıtlı Üye
Hangi sebebten dolayi zikir cekiyorsunuz bilmiyorum ama dogru bir hal yakalamissiniz.

Kalbin 7 boyutu vardir bu boyutlara ait letaifler vardir ve bunlar gögüs bölgesine dagilmislardir, zikir bunlarin calismasina fayda saglar. Bahsettiginiz bölgelerde bu letaiflerin yerleri var sol kaburga "SIR" kalb kisminda "kalb" isimli letaif vardir zikir dogru yapildiginda bu böyleglerde bir takim hissiyatlar meydana gelebilir sart degil ama genelde öyledir.

O degilde ben szin bu hali nasil yakaladiginiza sasirdim, sizin zikirlerinizi gözetleyen bir üstat varmi? Umarim vardir yoksa eger söylediklerimi kaale almayin ve bir doktora görünün.Gerci keyif alior olmaniz bile uygun bir durum.. neyse bilemiyorum cok bilgi vermemissiniz.

vkc

Kayıtlı Üye
cevabınız için cok cok sağolun.birisinden ders almıyorm. acaba dediğiniz gibi başka bişeyden oluyorda ben mi karıştırıyorum. Ahmet Hulusi özel amaçlı zikir ile çok çabuk gelişme kaydedilir diyor.(dua ve zikir kitabındda).kafamı o karıştırdı.
size bi sorum olacak.tam olarak nasıl soracağımı bilmiyorum. özel zikir çekenler(mesala Alim zikrini ilim irfan için, Vedud zikir sevgi için) kendilerinde açılımları gelişmeleri kaç günde görmeye başladılar.veya görüyorlar mı.gözle görülür kesin sonuclar var mı. yoksa bu gibi özel zikirlerimiz de dualar gibimi. yani mukafatı bazen obur dunyada mı alınır. özellikle ısrarla bir veya birkaç ismi zikre devam eden arkadaşlara soruyorum. sorulara kızmasın kimse.

gumuskursun

Banlı Kullanıcı
Bir ara kız kardeşim de denemişti falan ona çok ağır geliyordu gözleri falan kararıyordu bayılıyordu ondan sonra bıraktı

Dankyy

Kayıtlı Üye
İş
Meskalatör,enpeksiyon
İlk başta bu uygulamaları yaptında rüyaların daha gerçekçi olur rüyalarını güzel görmeye başlarsın huyun güzelleşmeye başlar ve kendine mürşid bul dua et mürşid bulmak için Allah karşına çıkartır dua edersen ve senin mürşid bellidir zaten dua et tabi mürşid bulmak gibi niyetin varsa bu zikirleri ne amaçla çekiyorsun merak ettim

vkc

Kayıtlı Üye
cevaplar için cok saolun(dnk ayrıca saol).dünyanın sıradanlığı çok sıkmaya başladı.birine veya bir tarikata baglanmaya hazır hissetmiyorum. kendim bir süre özel zikir üzerinde yoğunlaşıp açılımlar kaydetmeyi istiyorum. Fettah ve Veduud esmalarını zikretmeye calışıyorm.15 gündür yoğun şekilde zikrediyorum. yaklaşık 4 saati buluyor.

hazaR

Kayıtlı Üye
İş
Passenger.
Dün gece bu konuyu okuduktan sonra aynı hissi bende yaşadım.Etkilendim mi yoksa başka bir şey miydi bilmiyorum.Hatta rüyama bile girdi.Kalbim sola doğru çekiliyormuş gibi oldu.Rüyamda annem hep o kalbimin sol tarafıyla uğraştı vs.
İlginç.

MeHDiX

Kayıtlı Üye
İş
Fitness egitmeni, Sosyolog, ilahiyat
La-Edri arkadaşımızın yazdıklarına aynen katılıyorum.Letaifler hareketlenmiştir v.b. Etrafımda zikir çekerken Tayy-i mekan yapanlar-Gece ağzı hareket etmediği halde kalbinden arı vızıltısı şeklinde zikir sesine uyananlar-cezbe geçirip kendinden geçenler v.s. var..Bunlar olabilecek şeyler..Önemli olan bir üstadın gözetiminde olması.Zira Hadisi şerifte kast edildiği üzre "Mürşidi olmayanın mürşidi şeytandır" ve mürşidsiz olarak yaşanan hallerde şeytanın parmağı olma ihtimali çok yüksektir.Yolunuza çıkar, Hak kapısından mış gibi görünür ve siz bunu ayırt edemezsiniz-yanılgıya ve büyük bir hüsrana düşebilirsiniz.Elbette istisnalar olabilir ama ortada büyük bir risk ve düşük ihtimal vardır.

Saklanbac

Kayıtlı Üye
La-Edri arkadaşımızın yazdıklarına aynen katılıyorum.Letaifler hareketlenmiştir v.b. Etrafımda zikir çekerken Tayy-i mekan yapanlar-Gece ağzı hareket etmediği halde kalbinden arı vızıltısı şeklinde zikir sesine uyananlar-cezbe geçirip kendinden geçenler v.s. var..Bunlar olabilecek şeyler..Önemli olan bir üstadın gözetiminde olması.Zira Hadisi şerifte kast edildiği üzre "Mürşidi olmayanın mürşidi şeytandır" ve mürşidsiz olarak yaşanan hallerde şeytanın parmağı olma ihtimali çok yüksektir.Yolunuza çıkar, Hak kapısından mış gibi görünür ve siz bunu ayırt edemezsiniz-yanılgıya ve büyük bir hüsrana düşebilirsiniz.Elbette istisnalar olabilir ama ortada büyük bir risk ve düşük ihtimal vardır.

Merhabalar, düzeltme gereği duydum ki bu bir hadisi şerif değildir. Başka bir zâtın sözüdür fakat birlik olmayı tek başına hareket etmemeyi tavsiye eden hadisler vardır.

cagatay98

Kayıtlı Üye
Merhabalar, düzeltme gereği duydum ki bu bir hadisi şerif değildir. Başka bir zâtın sözüdür fakat birlik olmayı tek başına hareket etmemeyi tavsiye eden hadisler vardır.

hadistir fakat şöyle yorumlanmalıdır "yol göstericisi kuran ve sünnet olmayanının yol göstericisi şeytandır"

Saklanbac

Kayıtlı Üye
hadistir fakat şöyle yorumlanmalıdır "yol göstericisi kuran ve sünnet olmayanının yol göstericisi şeytandır"

Hadis ise hadisi ve hangi hadis kitabında geçtiğini belirtebilir misiniz acaba ? Ben böyle bir hadisi bulamıyorum.

canmert196

Kayıtlı Üye
Diğer üyelerin dediklerinin aksine benim fikrim enerjisi ağır geliyor olabilir düşüncesi ağır basıyor.
21 gun içinde zikir etkisini göstermeye baslar tabi zikir vedud u salı gunu ilk saatde cekmeyin uygun saatinde çekinki verim alabilin.

origanum

Yönetici
Diğer üyelerin dediklerinin aksine benim fikrim enerjisi ağır geliyor olabilir düşüncesi ağır basıyor.
21 gun içinde zikir etkisini göstermeye baslar tabi zikir vedud u salı gunu ilk saatde cekmeyin uygun saatinde çekinki verim alabilin.

Aynen öyle. Bazı kişiler iyi birşey yaptığını sanarak bilmeden zararlı işlere kalkışıyorlar. Mürşit şart.

vkc

Kayıtlı Üye
cevaplar için çok teşekkürler. 21 gün kısa bir zaman . inş. doğrudur. aklımda zikirler 3-4 ayda etkisini göstermeye başlar diye bir bilgi kalmış. nereden kaldıysa.gündüz gezegenlere ait saatler önemli havas uygulamalarında . anladığım kadarıyla gece yarısını geçince gezegen saatleri önemini yitiriyor gibi. büyük dua ve havas uygulamaları gece yarısında yapılıyor. güneşin beyin dalgalarını bozucu radyasyonu azalıyor.

maliyet2007

Kayıtlı Üye
ben ya fettah esmasını çekerken bahsettiğiniz kalpte yanma ve uyuşma hissini hissetmiyorum, her hangi bir rahatsızlık ya da baş ağrısı falanda hissetmiyorum..sadece ara ara minicik bi sıcaklık hisseder gibi oluyorum...etki etmiyormudur sizce... yaklaşık 1 ay olmadı başlayalı... saatinde çekmeye dikkat ediyorum genellikle abdestli ve örtülü çekiyorum. birde fettah ismini çarşamba günü 1. merkür saatinde mi çekelim 2. demi... ( çarşamba merkürün ilk saati 6-7 gibi 2. saati de öğlene denk geliyo)... benim için önemli bilen birisi cevaplarsa çok sevinirim...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...