7 nisan yeni ay

lviv angeles

Kayıtlı Üye
7 Nisan 2016 Türkiye saati ile 14:25’te Koç Burcunda 18 Derece de Yeniay….

Baş rolde ”delikanlı, asi, hızlı, seven, sahiplenen, agresif, hırslı, iddialı, tutkulu, aşka, cinselliğe, ihtirasa, dönüştürmeye, değiştirmeye, ani kararlar almaya yatkın” Mars var..

Yeniay Mars’ın kalbi Koç burcun da gerçekleşiyor..

Yeniay gerçekleştiği burcun şeklini alacağı için Bahara hızlı bir giriş yapıyoruz..

Bu dönemde her şey o kadar hızlı ve o kadar birbirinden bağımsız ki konuları, olayları, gündemi, insanları, düşüncelerimizi, planlarımızı, programlarımızı takip etmemiz fazlası ile zor..

Etkilerini ayın ilk günleri itibari ile hissettirecek Yeniay değişen mevsimle birlikte bizi değiştirmeyi, dönüştürmeyi planlıyor..

Oldukça etkili bir enerji söz konusu..

Aşk, hırs, hız, öfke, çaba, gayret, inat, değişim hepsi bir arada….

Yeniay sürecinde kendimizi ”Duygusal” anlam da kontrol etmekte zorlanabiliriz..

Aşık Yeniay..

Kısıtlanmak istemiyoruz..

Özgür olmak istiyoruz, özgürlükçü bir ruh haline sahibiz..

Fakat, aşık isek eşimiz, partnerimiz bizden bağımsız hareket etmesin istiyoruz..

Fazlası ile kontolcüyüz..

Aman..!

Kontrolü kaybettiğimizi hissettiğimiz an ”Öfke patlamaları” yaşayabiliriz..

Aşk bu dönem de ön plan da..

Tutkularımızı ifade ederken hiç olmadığımız kadar açığız..

E kolay değil Mars bu….

Koç burcunun kırmızı rengine kapılacağımıza şüphe yok..

Bu dönemde duygularımızı denetlemekte, kontrol etmekte ve aynı zaman da ”akil insanı” olmakta zorlanabiliriz..

Zira hiç bir şeyi objektif değerlendiremiyoruz..

Önceliğimizi hırslarımız, tutkularımız, güdülerimiz, hayallerimiz, isteklerimiz olabilir..

Evli, ilişkisi olan kimseler bu dönem de ilişkilerine karşı özenli olmalı ve ben değil ”Biz” merkezli hareket etmeli..

Kıskanılmaya tahammülümüz yok..

Fakat biz kıskançlık güdümüzü kontrol edebiliyor muyuz..?

Pek değil..

Bastırılmış duygular bu dönem de fazlası ile ön plan da..

Geri de bırakılmaya çalışılan, üzeri örtülmeye çalışılan duygular bizi oldukça zorlayacak..

Bu Yeniay dönemin de ”Gerçeklerle Yüzleşeceğiz” diyebilirim..

”Asla, asla işim olmaz”, ”Asla geri dönemem”, ”Asla, bir daha asla” dediğimiz tüm kapıları yeniden çalabiliriz..

Esasın da kapı çalmakta denemez ”Kapıları Kırabiliriz”..

Hala sevildiğimize dair en ufak umut yeterli olacaktır..

Pes etmeyeceğiz zira fazlası ile ısrarcı, kararlı, inatçıyız..

Ebeveyn-çocuk ilişkilerin de bu Yeniay dönemin de sert rüzgarlar esebilir, dikkat..

Tutkuyla hareket ettiğimiz için kırabilir, incitebilir, yanlış anlaşılabiliriz..

Korumacı güdümüzle fazlası ile sahipleniyoruz..

Bu durum krizlere neden olabilir..

Özellikle ergen çocuk ebeveynleri dikkatli olmalılar..

Yalnız kimseler için yeni başlangıçlar, flörtler, çapkınlıklar, günü birlik aşklar gündeme gelebilir..

Bu dönem de ihanetler açığa çıkabilir, dikkat..

Kariyer insanı Yeniay….

Hırslarımızı ve kıskançlık güdülerimizi kontrol edemez isek uzun vadede ciddi yaralar alabiliriz, dikkat….

Hal böyle olunca bu dönemde art niyetli kimseler ayyuka çıkabilir..

Son zamanlarda başarılı işlere imza atmış kimseler çirkin rakipler tarafından tacize maruz kalabilir..

Entrikacı zihinler bu dönem de fazlası ile faal..

Saçma nedenlerle rakiplerini taciz edebilirler..

Tutarsız ve plansız hareket edecek olan entrikacı ve artı niyetli kimseler ciddi karşılıklar alacaklarından haberdar olmayabilirler..

Zira bu Yeniay dönemin de kimsenin susmaya niyeti olmayacak gibi görünüyor..

Kontrolsüz güdüler nedeni ile mantıktan uzaklaşan kimseler bu dönem de ciddi zararlar alabilirler, dikkat..

Elektronik alt yapılı işlerde ciddi problemler yaşanabilir..

Borsa bu dönem de fazlası ile dengesiz..

Heran her şey olabilir..

Uluslar arası çalışan sektörler bu dönem de ciddi antlaşmalara imza atabileceği gibi uzun yıllardır süregelen antlaşmaları bir an da noktalayabilirler..

Medya, Basın, Reklamcılık sektörün de yer alan firmalar, kurumlar, şahıslar ciddi ataklar yapabilirler..

Bu sektörler de yer alan kimseleri renkli günler bekliyor şüphesiz..

Eğitim, Hukuk, Siyaset kurumların da bu Yeniay dönemin de ciddi krizler yaşanabilir..

Siyasiler, Dominant kimseler güç, gövde gösterilerine imza atabilirler….

Seyyah Yeniay….

Bu dönem de hiç kimse ama ”hiç kimse” yerinde duramıyor dersem abartmış olmam sanırım…

En miskinimiz bile sosyal bu Yeniay döneminde..

Keşfetmeye meraklıyız..

Araştırıyoruz..

Yeni ”alakalı-alakasız” yeni olan bir çok şeye ilgi duyabiliriz..

Bitkin, yorgun kimseler bu dönemde şartlarını, koşullarını sonuna kadar zorlayıp tatil programları yapabilirler..

Ekonomik anlam da ciddi açılımlar yaşanabilir, dikkat..

Ay sonunda ekstreler can sıkabilir..

Bu dönem de spor, egzersiz, dans, lisan, doğa fazlası ile ilgi çekici olabilir..

Uyanan bitki örtüsünün enerjisine Marsı’ın kalbin de gerçekleşen Yeniay enerjisi de eklenince sakin olmak oldukça zor..

Bilge Yeniay….

Dikkat edilmesi gerekenler;

İnadımız da iddia etmek,

Hırslarımıza kapılıp etik dışı hareket etmek,

Tutkularımıza fazlası ile kapılıp ”imkansızı” oldurmaya çalışmak,

Büyük sözler etmek,

Sevdiklerimizi sahiplenme güdüsü ile boğmak,

Aceleci davranışlar nedeni ile kazalar,

Elektrik, elektronik sektörlerin de kazalar,

Trafik….!

Hak yemeğe yeltenmek,

Hesapsız harcamalar,

Entrika, ihanet….

Bu ve benzeri konulara Yeniay dönemin de dikkatli yaklaşmalıyız, zira yakalanmak an meselesi olabilir .

SEDA TURAN

WhiteFriday

Kayıtlı Üye
Paylaştığınız için teşekkürler yeni bir ay ve aynı zamanda da nisan ayında olmak beni mutlu etti. Bir koç burcu olarak bazı şeylerin olacağını hissedebiliyorum bakalım neler göreceğiz bu enerjinin güçlü olacağını düşünüyorum.

lviv angeles

Kayıtlı Üye
Paylaştığınız için teşekkürler yeni bir ay ve aynı zamanda da nisan ayında olmak beni mutlu etti. Bir koç burcu olarak bazı şeylerin olacağını hissedebiliyorum bakalım neler göreceğiz bu enerjinin güçlü olacağını düşünüyorum.
Tutulmaların ardından yeniay umarım herkese hayır getirir.