Zikir sonrası

Mithra

Kayıtlı Üye
Akşam farkındalığımın artması için "Allah" zikri çekiyordum uyuya kalmışım rüyamda birisi herşeyin ilk oluşumundan bahsediyordu böyle devam ediyordu bir ses geldi kafamın içinde yardım etme amaçlı bir tondu "uyan" anlatan kişi devam ediyordu tekrar "uyan" diye ses geldi ardından yineledi "uyansana uyanman gerek" der demez tüm vücuduma elektrik verilmiş ve sersem şekilde uyandım odada siyah beyaz karışık duman gibi birşey dolaşıyordu korkudan olsa gerek kafamın yastığa katıp gözlerimi kapattım rüya bozulmamış gibi devam ediyordu tekrar "uyan" dedi "uyansana" kalktım etrafta birşeyler yoktu kafam ağrıyordu.Böyle şeylerle karşılaşıp devam edilmelimi? yoksa benim hüsnü kuruntumdanmı ibaret :)

Osiris

Kayıtlı Üye
Mantra ve zikir gibi sözcükler astral planda yüklü enerjiler taşırlar ve kullandığımız takdirde bazı açılımlar yaşarız bilincimizde.Yaşadıklarınız gayet normal.

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Akşam farkındalığımın artması için "Allah" zikri çekiyordum uyuya kalmışım rüyamda birisi herşeyin ilk oluşumundan bahsediyordu böyle devam ediyordu bir ses geldi kafamın içinde yardım etme amaçlı bir tondu "uyan" anlatan kişi devam ediyordu tekrar "uyan" diye ses geldi ardından yineledi "uyansana uyanman gerek" der demez tüm vücuduma elektrik verilmiş ve sersem şekilde uyandım odada siyah beyaz karışık duman gibi birşey dolaşıyordu korkudan olsa gerek kafamın yastığa katıp gözlerimi kapattım rüya bozulmamış gibi devam ediyordu tekrar "uyan" dedi "uyansana" kalktım etrafta birşeyler yoktu kafam ağrıyordu.Böyle şeylerle karşılaşıp devam edilmelimi? yoksa benim hüsnü kuruntumdanmı ibaret :)
Normal. Yalnız bir zikir çalışması yaparken iyi araştırmalı, neler olabileceği, nelerin açılabileceği konusunda. Bunu bir de esmalarla yapıyorsak öncesinde sık sık Allah'a hayırlı konular olması ve korunmak için de dua edilmeli.

bilgengen

Banlı Kullanıcı
öncelikle koruma yapıp daha sonra esma çekmeni öneririm bir de eğer kendi kendinize korkarak çekinerek okuyorsanız rüyalarınızında bu şekilde olması normal

Mithra

Kayıtlı Üye
Açıkçası koruma yapma gereği duymadım buda egomdan kaynaklı oldu hata ettim etraflıca araştırmadım korunma için diğer esmaları kullanacağım uygun olanları.Zikir için mürşid şartını anlıyorum bu zamanda niyeti suistimal edecek ve çıkarı için kullanacak kişi çok inanıyorum ki öğrenci hazır olduğunda öğretmen onu bulur.Zikir çekerken korkmam, yaptığım şeyde kuşku duymadığım için.

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Açıkçası koruma yapma gereği duymadım buda egomdan kaynaklı oldu hata ettim etraflıca araştırmadım korunma için diğer esmaları kullanacağım uygun olanları.Zikir için mürşid şartını anlıyorum bu zamanda niyeti suistimal edecek ve çıkarı için kullanacak kişi çok inanıyorum ki öğrenci hazır olduğunda öğretmen onu bulur.Zikir çekerken korkmam, yaptığım şeyde kuşku duymadığım için.
Ortada kötü bir şey yok korunmanızı gerektiren, kendi seviyenizin ve kaldırabilirliğinizi bilmeniz lazım o kadar. Bunu da bilemiyorsanız Allah'a sığınıp dua ederek bu ayarın hayrınıza yönelik şekillenmesi için dua etmekten bahsediyorum.

hazaR

Kayıtlı Üye
İş
Passenger.
Sanırım hata yaptığım noktayı anladım.

HeryerMoR

Kayıtlı Üye
Merhaba arkadaşlar

Hem bu konu ile ilgili hemde bu şekilde uygulama yapan arkadaşların dikkatli olması gereken bir durumu küçük bir anekdot ile anlatmak isterim.

Türkiye de sayılı havas eğitimi almış çok sevdiğim bir veli ile sohbet esnasında öğrendiğim bir bilgidir. Dersler sırasında birçok haller gerçekleştiği fakat bu hallerin hepsinin hayırlı olmadığını iletir. Bu sebepten ötürü bu tür uygulamalarda mürşidin kontrolünün önemli olduğunu söylemiştir. Örnek verecek olursam bir dersten sonra yaşadığı durumu mürşidine söyler , mürşidi devam etmesi yada bırakması şeklinde yönlendirme yapar.

En çobuk kandırılanlar ben oldum uçuyorum diyenlerdir demiştir...

Not : Ee ne yapacaz zikir çekmeyelim mi der iseniz size kalmış. Bunu bende sordum kendisine , sayılara bakmadan uygulama şeklinde değilde istediğin zaman istediğin kadar yap tavsiyesini aldım. Tabi tüm zikirler için değildir bu , hayır için yapıyorsan örnek ; işlerim yoluna girsin , şansızlığım gitsin vb. tamam sayılara bakabilirsin senin tercihin. Ama işin içine güçler elde etme , başka alemler ile bağlantı gibi bir şeylere niyetleniyorsan bir kere daha düşünün derim...

Selam ile...

Mithra

Kayıtlı Üye
Anladım demek istediğinizi zikri başka alemlere irtibat maksatlı merakım olmadı nedeni bu forum varlıkların komşu kızı Hatceden bir farkları olmadığını öğretti.Her zikrin altında bir niyet vardır benim maksadım niyeti doğru çanağa tutmaktı deneyimledikçe ve deneyimlilerin söylediklerinden dersler çıkaracağım.Esenlikle kalın.