Serenita

serenita

Kayıtlı Üye
Merhaba,
Çok uzun zamandır gördüğüm en detaylı rüyayı danışmak istiyorum sizinle..Bir anlam çıkarmalımıyım bilmiyorum ama etkilendiğim için bu kadar net hatırlamaktan sizin gibi bilen birilerine danışmak istedim açıkçası...Şimdiden teşekkürler..

Rüyamda uçsuz bucaksız bir tarladaydım..üzerimde beyaz bir t-shirt ve kotum vardı..Güneşin altında toprağa uzanmış dinleniyordum..Aynı yerde annem ve babamda varmış, onlarda cevrede geziniyorlardı..sonra yanımdan bir grup adam geçti..Kendi aralarında "kıza söyleyelimde yatmasın güneşin altında , kavrulacak sıcaktan" falan dediler..babamda o sırada bana seslendi hadi kalkta annenin yanına gidelim die. Kalktım..sonra birden kendimi meyve ağaçlarının arasında buldum...babam ağaçların dibini çapalıyordu.. Toprakta kazdığı yerlerde çatlaklar olmuştu küçük küçük..Az önce beni uyarmaya çalışan adamlar yine arka plandalardı ve babama kazmayın buranın altı boş çökeriz kazmaya devam ederseniz falan die söyleniyorlardı. Ama babam " Ben ne yaptığımı biliyorum hiçbirşey olmayacak dedi " ve devm etti.. tam benim önümdeki ağaca geldiğinde bir çapa/kazma darbesi daha vurdu ve toprağın altı boşaltı....ama en üst katman duruyordu.. Yani babam , diğer adamlar , ağaçlar herşey yerli yerinde duruyordu , sadece toprağın üstteki 10 cm. lik bölümü dışında altı tamamen boşalmıştı ,üstünde insanlar bak demedikmi altı boş die babama söyleniyorlardı ama babam hala kendinden emin bir şekilde bakın ökmedik ben size söylemiştim diyordu... Bense toprağın kesitini tek gören kişi olarak hayretler içinde toprağın altında açılan odaya bakıyordum..Orada resmen penceresi olan, kapısı olan bir oda belirmişti..Oda var burada deyip seslendim herkese hayrete düştüler..İlerledim odanın kapısına vardığımda ise çok daha büyük hayret uyandıran birşey beni bekliiyordu..Kapıdan içeri baktığımda orası dehşet büyük bir kiliseydi aslında onlarca kat yüksekliğinde eski , ziyaret amaçlı kullanılan bir yerdi anladığım kadarıyla çünkü ağzına kadar insan doluydu içi..merdivenleri vardı , tepede çan kulesi görünüyordu..Bir kız çanı çalmak istedi ama gücü yetmedi , çok büyük bir çandı..hepsini en alt kattan çok net görebiliyordum...yer gök , merdivenler , kule her yer insan doluydu...şaşkınlık içinde arkamda duran babama baktım, birşey söylemedi sadece yanımda durup gülümsedi ve elini omuzuma koydu..arkadaki adamlar şoktaydılar ...sonra bizi köy kahvesine götürdüler..bişeyler içmek için onlara su ısmarladım..kendim gidip paralarını ödedim..hepsine teker teker su verdim...sonrada oradan ayrıldım...eve gittim..ama gittiğim ev şu anda oturduğumuz ev değildi...inanılmaz büyük bit gökdelenin tepesinde ve tamamen deniz manzarasını görüyordu yere kadar olan camlarından...salonu 200 m2 diyebileceğim bir büyüklükte göz kamaştırıcı ama sade ve beyaz mobilyalarla döşeliydi.. salonda tanıdığım herkes vardı.akrabalarım , arkadaşlarım..herkes...evi yeni almışız güya...babam eline bir kumanda aldı ve size bir süprizim var dedi..kumanda ya bastı ve arka odalarda deniz görebiliyor aslında dedi...kat yerinde dönmeye başladı , inanılmazdı...bulunduğumuz kat yerinde döndü , arka odalar deniz manzarasına , salonda orman manzarasına bakar bir hal aldı...herkes çok şaşırmıştı..sonra tekrar kumandaya bastık ve daire tekrar deniz manzarasına doğru döndü..Mazmavi ve gökyüzü ile birleşmiş bir deniz vardi...başka hiçbirşey görünmüyordu manzarada deniz ve gökyüzü dışında...sonra o heyecanla uyanmşım...

çok uzun bir rüya biliyorum ama hiçbirşeyde yorumlayamadım kendii kendime...yardımcı olabilirseniz çok sevinirim..

Pantea

Kayıtlı Üye
Babaniz hem aile icinde hem de sizin icin onemli bir rol oynuyor olmali , kimi zaman onun dusunce ve davranislarinin sebebini ilk basda anlayamasaniz bile icinizde daima ona karsi bir guven duygusu var ve yapacaklarinin mutlaka gecerli bir nedeni olacagini dusunuyorsunuz,diger insanlar ve babanizin fikirleri arasindiniz a celiskide kaldiginizda bile babniza inanmayi tercih ediyorsunuz ,kisiliginizde biraz lider ruhu tasimakdasiniz yada buna ihtiyac duyuyorsunuz , hayat ve anlami hakkinda bilmediginiz cok sey oldugunu dusunuyorsunuz, bilinmezlere ilginiz var ,