Akrep Burcunda Yeniay Yeniden Başlamak...

• Konbuyu başlatan 43887
  • Başlangıç tarihi
4

43887

Bu YENİAY, tam bir YENİDEN BAŞLAMAK enerjisi taşıyor! Ama dikkat ederseniz ”Yeni Başlangıçlar” değil, ”Yeniden Başlamak” ifadesini kullanıyorum. :)

Zaman ”Geçmişte umduğumuz gibi gitmemiş, aksiliklerle, beklenmedik gelişmelerle önü tıkanmış durumlara, ya da bizim UYGUN BAKIŞ AÇISIYLA yaklaşamadığımız için önünü kapattığımız gelişmelere” YENİDEN EL ATMAK ZAMANI!

Eski duvarlara yeni pencereler açabilir, eski tıkanıklıklara yeni çözümler bulabilir, eski belirsizliklerin içinde yeni fırsatlar görebiliriz. Ama bunun için önce KALBİMİZİN PENCERESİ’ni açmamız gerekiyor. ;)

Etrafımızda her şey güllük gülistanlık da biz mi duruyoz? Yookkk…

Ama asıl sorun şu ki; Bizim TİTİZLENİP, KAYGILANMAKTAN dolayı bir şeye el atasımız yok!

Hayatımızda bir şeyler değişsin istiyorsak, bunun için TAM zamanı. Ne var ki bizim bu adımı atabilmemiz için ÖNCE bakışımıza, duruşumuza, beklentilerimize bir çeki düzen vermemiz şart!

Başlangıçları kucaklayabilmek, yeni adımlar için yeni nefesler bulabilmek istiyorak, önce şu soruları kendimize soralım;

Hangi olumsuz VARSAYIMLAR beni hareket etmekten alıkoyuyor?
Hangi alışkanlıklarımı bırakamadığım için, yeni bir sayfa açamıyorum?
Becerememek, yetersiz kalmak, ya da engellenmek korkularım beni geri mi çekiyor?
Belirli bir konuda sorumluluğu üzerime alırsam, alıştığım ayrıcalık ve konforu kaybetmekten mi korkuyorum?
Mızmızlanıp, ”Olmaz ki”ye getirmek için neden ısrar ediyorum?
Bu adımı atmaktan dolayı NE KAZANIRIM NE KAYBEDERİM?
İnsan bir şeylerin ”İstediği Gibi Olmama İhtimaline” karşı çok alerjiktir. :))) Sırf bu nedenle kendi enerjimizi, cesaretimizi, yeteneklerimizi baltalamaya çok yatkınızdır.

Burada bize engel olan asıl faktör VARSAYIMLAR’dır! ”Zaten ben hiç…” diye başlayan ve sonu ezik büzük bir yere giden tüm cümleler, bizim kendimize taktığımız en baba ÇELMELERDİR.

Bazen hayatın bize atadığı tek yükümlülük, DENEMİŞ OLMAK’dır.

Deneyip umduğumuzdan – olumlu ya da olumsuz yönde – farklı bir sonuç elde edebiliriz. O zaman en büyük kazancımız NE OLURSA OLSUN ELİMİZDEN GELENİ YAPMIŞ OLMAK ve sonraki zamanlarda bize yol gösterecek Yeni bir deneyim kazanmış olmaktır.

Hem zamanın bizi değiştirmesine izin vermezsek, hayatımızın değişmesini nasıl bekleyebiliriz?

BURÇ veya YÜKSELEN BURÇ’a göre konu başlıklarına gelince;

KOÇ veya YÜKSELEN KOÇ: Canlarım sizin için ”Fedakarlık Olmadan Başarı Olmaz!” dönemi… Kendinizi hoşlanmadığınız angaryaların içine gömülmüş, istemediğiniz ödünleri vermek zorunda bırakılmış ve hatta alenen kullanılmış mı hissediyorsunuz? BU MIZILTILARI BOŞVERİN! Hayata verdiğiniz her şey size, ”Yapmış Olmanın Gururu” cinsinden geri dönecek. Eksik veya yenik hissettiğiniz alanları desteklemek için de lütfen bu aralar gereksiz tüketmeye ya da anlamsız seks yapmaya kaptırmayın kendinizi… Enerjinizi dışardan almak yerine, yapabildiklerinizle enerji bulmaya odaklanın.

BOĞA veya YÜKSELEN BOĞA: Ağırkanlı Abilerim ve Ablalarım :) Sizin için ”Hayat ve İş Ortaklıklarınıza Can Verme” dönemi… Bazı ilişkilerinizin fazla sıkıntıya girdiğini mi düşünüyorsunuz? O zaman toparlamak adına neyi yapmayı reddettiğinize bir bakın! Kendinizi geçmişte bu konularda fazla risk almış ve bu nedenle kayba uğramış mı hissediyorsunuz? O zaman size kaybettirmiş olan tutumları yinelemeyin! Bazı ilişkileri bitirmeniz gerektiğini düşünüyor ama cesaret edemiyor musunuz? Sizi hayatta tutanın hayatınızı dolduranlar olmadığını kendinize hatırlatın!

İKİZLER veya YÜKSELEN İKİZLER: Tezcanlı Kardeşlerim :) Sizin için ”Yaşadığınız ve Çalıştığınız Ortamlara Çeki Düzen Verme” dönemi… Kendinizi güvende hissetmiyor musunuz? O zaman İhmal ettiğiniz sorumluluklara bir el atın! Yetersiz ve başarısız hissettiğiniz konularda kaçacak yer aramak yerine, bir cesaret daha gösterip elinizden geleni yapın. Ailenizi ihmal etmeyin ama özel hayat detayları içinde kaybolup işinizi de sallamayın. Yardım almanız, iş pas etmeniz gereken insanları bulun ve kullanın. En önemlisi ÖNCELİKLERİNİZİ BİR DÜZENE KOYUN! Ve lütfen sağlığınıza özen gösterin.

YENGEÇ veya YÜKSELEN YENGEÇ: A Benim Alıngan Yengeçlerim :) Sizin için ”Heycan, Coşku ve Girişim” dönemi… Üşenme zamanı değil, olumlu düşünme ve hayata geçirme zamanı! :))) Pimpirlenmek ve bahaneler bulmayı bırakın, neye el atmanız gerekiyorsa atın. Ve elbette geçmişte yaptığınız hatalara bu defa düşmeden yapın ki, YENİ hakkaten YENİ OLSUN. Aşk meşk işlerine girmeye de gönlünüz var ama karşınızdakini eleştirip değiştirmeye çalışmadan önce, sevilme ihtiyacınıza derinden bakmanız ve yalnızlık kaygılarınızı dönüştürmeniz gerekebilir. Projelere başlamak veya çocuk yapmak isteyen Yengeçler için de aksiyon zamanıdır…

ASLAN veya YÜKSELEN ASLAN: Aslanlarımmm :) Sizin için ”Temkin, Tutarlılık ve hatta Sakinlik” dönemi… Düzenlemeniz gereken işleriniz, yoluna koymanız gereken bir nakit akışınız ve ödemeleriniz, toparlamanız gereken bir eviniz var. Ve sizin tüm bunlar için zaman, kaynak veya enerji bulmak konusunda kaygılarınız olabilir. Yetişememe, becerememe, altından kalkamama korkularınızı bir yana bırakın ve elinizden geleni yapın. Olduğu kadar, olmadığı kader deyip, en kötü ihtimalle gelecek maça odaklanırsınız. Eğer kayıplarınız, kederleriniz, sineye çekmeniz gereken geri adımlarınız olacaksa, sizin omuzlarınız bunları da taşıyacak kadar geniştir. Her son da kendi içinde bir başlangıçtır, bunu asla unutmayın.

BAŞAK veya YÜKSELEN BAŞAK: Benim Çok Bilen Başaklarım :) Sizin için ”EKŞINNN!” dönemi… Taam biliyorum pimpirlenmekten iş yapmaya fırsatınız kalmıyor. Ayrıca accık sırtınızı dayamak istediğiniz kişiler sizin beklediğiniz desteği verecek durumda değiller. Her iş yine size bakıyor filan fıstık. :) Ama Anacım, siz bunun için yaratılmadınız mı? Ayrıca biliyorsunuz ki ayak sürümenizin asıl nedeni, yapmaktan korkmanız değil, YAPMA ŞEKLİNİZİ DEĞİŞTİRME zorunluluğu… Alışkanlıklarına, test edilip onaylanmış yöntemlerine bağlı insanlarsınız. Ama şimdi başkalarını bir yana bırakıp kendinize karşı eleştirel olma ve küsüp oturmak yerine minik poponuzu kaldırıp cesur olma zamanı.

TERAZİ veya YÜKSELEN TERAZİ: Benim Nazlı Terazilerim :) Sizin için ”Öncelik ve Önem Sıralamanızı Değiştirme” dönemi… Biliyorum siz havucu görmeden harekete geçmeye yeltenmeyen bir modelsiniz. Belki tam istediğiniz sonuçları alamamaktan çekindiğiniz, kendinizi belli bir sürecin ya da kalıbın içinde hapsolmuş hissettiğiniz, yaptıklarınızı yapılmaya değer görmediğiniz, ya da aldığınız karşılıkları yeterli bulmadığınız bir zaman. Ama bu aralar elinizden geleni ortaya koymanız şart. Eğer kendinizden emin ve gayretli olursanız hem kendinizden daha hoşnut olursunuz, hem de yeni kazançlar, yeni fırsatlar ya da ummadığınız bir takdir ve ödül sizi bekliyor olabilir. Bi mızıldanmayın da kıpırdanın da!

AKREP veya YÜKSELEN AKREP: Hadi Yine İyisiniz! :) Tabi canım… Şikayet edecek bir şeyiniz yok! Sadece sizin için ”Titreyip Kendinize Gelme” dönemi… :))) Evet karşınıza çıkan her olasılığa bir kulp takmayı artık bırakın! Temkinli olmak iyidir ama mızmız olmak bir işe yaramaz. Hayatın size yeterince fırsat vermediği türünden tantanaları bir yana bırakın. Siz küllerinden doğan ve bunu ihtişamla yapan bir insansınız. :) Şimdi külleri bir karıştırın bakalım içinde ne cevherler bulacaksınız. Artık yavaştan kendinizi toparlamak, sağlığınızı, enerjinizi yerine koymak, geleceğe dönük plan ve umutlarınızı elden geçirmek zamanı.

YAY veya YÜKSELEN YAY: Küçük pardon Büyük Mucizelerim Benim! :) Bu ara ”Geri Çekilme Deneyimi” ile baş etmeyi öğreniyorsunuz… :) Şekerim böyle düşük modda yaşamaya sıcak bakmadığınız biliyorum. Ama en verimli tarla bile arada bir nadasa bırakılmalıdır. Rutin ve bunaltıcı işlerden bıktıysanız, NEYİ DEĞİŞTİRMENİZ gerektiğini düşünmeye başlayın. Eğer sağlığınız yerinde değilse, kendinize iyi bakın, dinlenin ve yenilenin. Bu ara sorumluluklarınız keyifli ve gurur verici olmaktan çok, ağır aksak ve yıpratıcı olabilir. Bu da bir dönemdir! Unutmayın bazen sizin bir şeyleri gönlünüze göre dönüştüremediğiniz durumlar sizi dönüştürür.

OĞLAK veya YÜKSELEN OĞLAK: Kardeşlerim Benim! :) Şu aralar ”Eski Fırsatlara Yeni Bir Gözle Bakma” sürecinden geçiyorsunuz. Taam, her durumda en sıkı duruşu siz şeyttirirsiniz onu anlıyorum da… Bu aralar, çevre koşullarına adapte olma şeklinizi, operasyon modunuzu ve RİSK ALMA KAPASİTENİZİ elden geçirmeniz gerektiğini fark etmelisiniz. Eğer kendinizi etkin ve yetkin hissetmiyorsanız, güçsüz veya yetersiz olmaktan korkuyorsanız, ya da zor koşullarda yol almanız gerekiyorsa, siz de alışkanlıklarınıza değil durumun gereklerine uygun planlar yapın. Kaygılı olmayın, sadece özenli ve küçük adımlarla ilerlemek konusunda iradeli olun. Belki sizin duruşunuz ya da görevinizdeki değişiklikler, başkalarının dönüşümüne vesile olur.

KOVA veya YÜKSELEN KOVA: Akıl Küpü Arkadaşlarım! :) Bir ”Görev Güncellemesi” sürecinden geçiyorsunuz. Çalışma ortamınız, sorumluluklarınız, iş tanımlarınız değişiyor olabilir. Ve siz böyle bir sürecin size ne kazandırıp ne kaybettireceğinden, arzu ettiğiniz kadar başarılı olamamaktan, ya da gelir düzeyinizin sizi ayakta tutup tutmayacağından endişe ediyor olabilirsiniz. Bu kadar kaygılı kazanç kayıp hesaplarına girmeyin! Eğer hayat sizin sorumluluklarınızda bir değişikliği zaruri kıldıysa, o zaman MUTLAKA keşfetmeniz gereken bir yetenek, ortaya koymanız gereken yeni bir değer ya da değerlendirmeniz gereken yeni bir imkan vardır. Somurtmanın size yakıştığını söyleyen halt etmiş. :)))

BALIK veya YÜKSELEN BALIK: Balıkcımlar! :) Bu ara bir ”Plan Değişikliği” sürecinden geçiyorsunuz. Taşınmalar, yolculuklar, yeni programlar, ya da yeni kurgular sizin onları kucaklamanızı bekliyor. Anlaşılmamak, sevilmemek, uzlaşamamak, güveneceğiniz yol arkadaşları bulamamak, hayal kırıklığına uğratılmak gibi EZİK endişeleri bir yana bırakın lütfen. Ortaklıklarınız ve anlaşmalarınıza cesur gözlerle bakmaktan kaçınmayın! Eğer sizi tatmin etmiyorlarsa, beklentilerinizi ifade edin ve sınırlarınızı koyun. Kendinize de acımayı bırakın. Madem kafanız güzel, hareketleriniz de ona yakışır olsun. Yapın gösterin, alem itiniz olsun. :)))
Alıntı, Juno

hashikio

Kayıtlı Üye
Karıştıralım bakalım külleri.İçinden bir şeyler çıkar umarım.:)

Rein

Banlı Kullanıcı
İş
Üniversite Öğrencisi
Nefertiti özellikle bu konuyu okurken ve en baştaki paragraflar özelliklede ne hissettim biliyor musunuz sanki bana özel yazılmış gibi o kadar ki içinde bulunduğum duruma ışık tutar gibi.

Aynı duyguyu ben de yaşadım. Akrep, yengeç ve başak ..Benimle bağıntılı 3 şey. Hakkımızda hayırlısı olsun ^^

Rein

Banlı Kullanıcı
İş
Üniversite Öğrencisi
Yükselenimi bilmiyorum fakat kova burcu biri olarak burcuma aykırıyım bu kadar duygusal kova olmaz. Her şeyde hayata küsüp odadan o konu düzene kadar çıkmayan yemeden içmeden kesiplip ha bire ağlayan bir kova kendim dışında görmedim ben doğarken gezegenler ne yapıyordu gök nasıl bir haldeydide ben böyle oldum acaba?

Yükselen konusunda ailem tam olarak bilmiyor saat kaçta doğduğumu 9-10 arası dediler. Sabah doğanların hepsi Başak olduğu için ben rahat buldum. Siz de tahmini saat aralığına göre inceleme yaparak bulabilirsiniz bence

hazaR

Kayıtlı Üye
İş
Passenger.
Bende doğum saati olmadan hesap yapılamıyor mu diye bir soru sormuştum.Maalesef, sadece doğum saatiyle hesaplanıyormuş.

Uzun zamandır çırpındığım bir işe bu yazıyı görünce 'Eee yeter be başlarım şimdi işine yeniden' diyerek giriştim.:driving:
İnşallah yeniden sıhhat buluruz.