Her burcun son noktayı koyma şekli..!

4

43887

Bitişler başlangıçlardan da zordur! Her insan bir konuyu kapatmadan önce bir miktar rahatsızlık çeker ve bu sıkıntıyı aşmak için kendince bir yol tutturur. Kısacası her yiğidin bir yoğurt yiyişi, her burcun da bir son noktayı koyma şekli vardır… Buyrun bakalım;

KOÇ: Koç yüzleşmeleri sevmez. Konunun kapandığını muhatap olmayarak belli eder. Karşı taraf üstelerse de ulaşılmaz olur. Eh tabi bu durumda taş olsa çatlar. Normal insan-evladı ise çıldırır :))

BOĞA: Azametini kaybetmeden son imzasını çakar… İzini bırakır… Yani boşluğunu hissedin diye elinden geleni yapar :))

İKİZLER: Sorun çıkartır… Şikayet eder… Mızır… Vızır… Sonunda kurban olayım bu konuyu kapatalım diye siz yalvarırsınız :)

YENGEÇ: Olabildiğince ılımlı, olumlu, herkes açısından kabul edilebilir bir yere noktayı koymaya çalışır. Hakkaten de çok çalışır ammaaa bunun neresi olduğuna karar vermekte zorlanır :)))

ASLAN: Beklentisini karşılamayan muhabbetleri, işleri ve ilişkileri hemen bitirir. Bir şeyin tadı kaçtıysa Aslan’ı orada tutmak mümkün değildir.

BAŞAK: Habire eksik birşey kalıp kalmadığını kontrol etmekten ve minik düzeltmeler yapmaktan dolayı bir türlü noktayı koyamaz… Lafı bitse, içindeki alıp vermeler bitmez… Hatta başa dönüp acaba öyle değil böyle mi yapsaydık diye düşünmeden edemez… Yaw zor bişey bu Başak olmak :)

TERAZİ: Onun kafası bitirmek değil, gidebildiği yere kadar gitmek üzerine çalışır. Bu nedenle ara duraklar belirler, gelinen noktanın adını koymak için ilgili herkesi netleşmeye zorlar ve kendine uygun olan duruşu saptar.

AKREP: Valla öyle aklınıza gelmeyecek bir yerde, öyle çarpıcı bir nokta koyar ki, uzun süre hafızalardan çıkmaz :)))

YAY: Yay için başlangıçlar bitiş, bitişler başlangıçtır… Yani bugün sırtını döndüğü bir şey için yarın ”nerde kalmıştık” deyip, kulvar değiştirebilir. Onun için sınırlar yoktur, sadece ilham vardır :)))

OĞLAK: Çok net ve tartışılmaz bir nokta koyar. Üstüne bir şey daha söylenir ya da ek bir şey istenirse de accayip sinir olur :)))

KOVA: Nokta koymaz… Ama gidişatı keyfine göre belirler! Yemiyor sa noktayı bir yerde sen koyarsın :)))

BALIK: Konuyu havada bırakır… Herkes ne anlıyorsa onu anlar :)))) Gel zaman git zaman aklına estiğinde yine olayın bir ucundan tutabilir.

alıntı

yare-i yarim

Moderator
İş
Sanatsal tablolar oluşturmak/Mutfak eşyaları dalında ticaret
Akrep gene tam beni yansıtmış :)

hazaR

Kayıtlı Üye
İş
Passenger.
Allahım öve öve kendilerini nazar edicek şu akrepler.Birde uzun süre hafızalardan çıkmazmış aman ne etkileyici :D Hayat her seferinde karşıma iyi kötü(itiraf ediyorum çoğunlukla iyi) bir akrep çıkardığı için gıcığım bu burca.

yare-i yarim

Moderator
İş
Sanatsal tablolar oluşturmak/Mutfak eşyaları dalında ticaret
Allahım öve öve kendilerini nazar edicek şu akrepler.Birde uzun süre hafızalardan çıkmazmış aman ne etkileyici :D Hayat her seferinde karşıma iyi kötü(itiraf ediyorum çoğunlukla iyi) bir akrep çıkardığı için gıcığım bu burca.

Övmek değil,hakikatler :D

Love Song

Banlı Kullanıcı
neye noktayı koyduğuna ve durumun ne olduğuna göre değişir.

fransula

Kayıtlı Üye
Benim niye burcumla hiç bir alakam yok :( Bir aslan kadını gibi davranıp gururlu olmam gerek ama ben hep üzülüp geri adım atıyorum :banghead:

berylliuum

Kayıtlı Üye
Hahahah ikizler aynı ben :)) söylene söylene bezdiririm hahaha :))

lviv angeles

Kayıtlı Üye
Benim güneş burcum başak yükselenim akrep.
Başak küçük bi noktası uyuyor,akrep işte ben.:)
Öyle akla gelmeyecek bir nokta koyarım ki,hakikaten hafızadan yıllarca silinmez.:DGeçmişte örneklerimde vardır.

fransula

Kayıtlı Üye
Aslan çok duygusaldır aynı zamanda birde göz yaşları hep hazırda bekler belki ondandır geri adımlar. Kaynak : annannem :)

Çok doğru sürekli gözlerim dolar bazen tutamam kendimi olur olmadık yerlerde ağlarım :) Kavga edip hakkımı arayamam hemen susarım ama arkasını dönüp gitmenin aksine susar kedi gibi merhamet beklerim. Biraz yüzsüzlükte var bende sanırım burcun özelliklerinden ziyade :D

lviv angeles

Kayıtlı Üye
Yaşasın akrepler :) her zaman son söz bizimdir.Son nokta...
Nokta - Net.:D
Çok doğru sürekli gözlerim dolar bazen tutamam kendimi olur olmadık yerlerde ağlarım :) Kavga edip hakkımı arayamam hemen susarım ama arkasını dönüp gitmenin aksine susar kedi gibi merhamet beklerim. Biraz yüzsüzlükte var bende sanırım burcun özelliklerinden ziyade :D
İstisna bir aslansın.Benim tanıdığım tüm aslanlar kendilerini üstün gören, acımasız,gaddar insanlardı.Yükseleninin etkisi büyük sanırım sende.

fransula

Kayıtlı Üye
Nokta - Net.:D

İstisna bir aslansın.Benim tanıdığım tüm aslanlar kendilerini üstün gören, acımasız,gaddar insanlardı.Yükseleninin etkisi büyük sanırım sende.

Benim de tanıdığım aslanların neredeyse hepsi kendini beğenmiş liderlik taslayan bireylerdi bende liderlik ruhu sıfır hatta aşırı çekingenim :D Yükselenimi bir türlü hesaplayamadım her yerde farklı çıkıyor :( Ama kova olabilirim sanki kovanın özelliklerini taşıyorum :)

dynamic apnea

Kayıtlı Üye
İş
dış ticaret uzmanı
Şurada beni tanımlayan bir tane burç bile yok. Türümün tek örneğiyim yine. :sifone:
Artislik yapıyorum ama ortalık burcuyum sanki benim bu sorunum bitmeyecek;(

fransula

Kayıtlı Üye
Benim huyumu kendine benzetiyor musun fransula ? Okuduğun bildiğin kadarıyla ? Ben kovayım o bakımdan sordum.

Hiç değerlendirmemiştim bu şekilde ama düşününce evet hassas ve aşırı duygusalsın tanıyabildiğim kadarıyla ve herkesin yardımına koşan yol göstermeye çalışan naif bir yapın var, tespitlerim bu yönde. Bana gelince ben de inanılmaz hassas, kırılgan ve duygusalım. İnsanlara çok fazla değer yüklerim ve sevilmek isterim. Eğer tespitler doğruysa yükselenim kova olabilir :)

kıvep

Banlı Kullanıcı
Anladım ki balık-aslan-koç tartışmaları o kadar anlamsız ki :D
Koç muhattap olmayıp konuyu kapatıp başka yerlere bakıyor, aslan kaçıp mekanı terk ediyor, ben balıkta tartışmayı ileriki bi tarihe taşıyorum tabi ki :D :D

horlack

Kayıtlı Üye
İş
Dryw
Bir akrep olarak söylüyorum, düşmanımdan aldığım intikamda veya son sözümde düşmanım bile hayran kalır. Hakaretsiz, küfürsüz ve şiddetsiz...
En önemli ilkem: "En güzel tepki, tepkisizliktir..."

lviv angeles

Kayıtlı Üye
Bir akrep olarak söylüyorum, düşmanımdan aldığım intikamda veya son sözümde düşmanım bile hayran kalır. Hakaretsiz, küfürsüz ve şiddetsiz...
En önemli ilkem: "En güzel tepki, tepkisizliktir..."
İşte bu cümle beni anlattı.Özellikle ne yapacağımı asla belirlemem,plânlı kurgulu yaşamadım hiç, ama öyle döner ki devran,öyle bir noktalarım ki hiçbir şeyde yapmam bazen.Karşımdaki mahvolur .
Şu anda da öyle birşey yaşıyorum.

Semar

Kayıtlı Üye
Ayyy bu burctan çektiğim tüm özellikleri taşımak zorundayım sanki , yoksa mükemmel pırlanta gibi ozelliklerim :) *Aslan*

horlack

Kayıtlı Üye
İş
Dryw
İşte bu cümle beni anlattı.Özellikle ne yapacağımı asla belirlemem,plânlı kurgulu yaşamadım hiç, ama öyle döner ki devran,öyle bir noktalarım ki hiçbir şeyde yapmam bazen.Karşımdaki mahvolur .
Şu anda da öyle birşey yaşıyorum.

Açıkçası benim kendi yaşamımda insanların bilinçaltı kategorilendiğini gördüm: İletişim kurduklarım, kurmadıklarım ve bu dünyada olmayanlar. Üçüncü gruptakiler affedilmez hatalar yapan veya yapmaya devam eden insanlardır. 3 cm yanımda bile olsalar görünmezlerdir benim için. Bu tavır da küfretmekten veya ters konuşmaktan daha etkili bir cezalandırmadır aslında. Zira sana zarar veren veya sevmediğin bir insan neden umurunda olsun ki.
Bu konuda benim değer kavramımda aile bile olmaz... Herkes bir insandır ve insanlar hak ettiklerini yaşamalıdır...

lviv angeles

Kayıtlı Üye
Açıkçası benim kendi yaşamımda insanların bilinçaltı kategorilendiğini gördüm: İletişim kurduklarım, kurmadıklarım ve bu dünyada olmayanlar. Üçüncü gruptakiler affedilmez hatalar yapan veya yapmaya devam eden insanlardır. 3 cm yanımda bile olsalar görünmezlerdir benim için. Bu tavır da küfretmekten veya ters konuşmaktan daha etkili bir cezalandırmadır aslında. Zira sana zarar veren veya sevmediğin bir insan neden umurunda olsun ki.
Bu konuda benim değer kavramımda aile bile olmaz... Herkes bir insandır ve insanlar hak ettiklerini yaşamalıdır...
"Bu dünyada olmayanları "sevdim,benim içinde var böyleleri..Zaten bağırıp çağırmalar sıfır etki,kendine zarar insanın.Susmak en güzeli ve yok saymak.İşte o ,bunu hakeden insanın bittiği andır.