İlginç bir Rüya TÜRÜ! yorumlayabilir misiniz?

MaviUzay

Banlı Kullanıcı
sabah 4te yatmıştım sadece kulağıma gelen frekans seslerini duymaya başlamıştım ve birden yükseldim...
Dünyanın üzerindeydim kuş bakışı olarak izliyordum. Başka boyutlara nasıl geçilir diye düşünürken birden kendimi deniz kenarında buldum ve karşımda büyük bir granit taş (lavivert beyaz karışımı parlak) duruyordu. Taşı sağa sola,aşağıya yukarıya oynatarak kapı haline geldi ve aşağıya inen değirmen oluştu değirmenin içine girdim ve çevirerek yer altına indim. Yeraltında loş ışıklı bir tünele girdim, ayakbileğime kadar su ve çakıl taşları vardı ama suyu fiziksel olarak hissetmiyordum. Bir kaç metre yürüdükten sonra tünelin sonunda beyaz bir ışığın yansıdığını gördüm o ışık kapısından içeriye girdim. Bambaşka bir dünyaya girdiğimi farkettim. Kapıda duran rehber bir bekçi vardı. Kapalı bir yer değildi açıklık ve huzur veren bir sahile benzer bir yerdeydim gündüzdü ama güneş yoktu, soğukluk ve sıcaklık yoktu. havası çok temiz ve ılıktı.. Beyaz giyinimli Rehber varlık yanıma geldi bana ne yapmam gerektiğini anlatıyordu. Burada neler yapacağımı nasıl besleneceğimi anlatıyordu herşeyin düşce ile olduğunu söyledi.. Yemek yemek istediğimde sadece neyi yemek istediğini düşün ve öyle yiyebilirsin dedi.. Orada herşeyden ne çok fazla nede çok az vardı ,herkese yetecek kadar ne arasak vardı.. Fiziksel olarak hiçbirşey hissetmiyorum herşeyi ruhen hissediyordum ama bedenimle gitmiştim oraya Burasının başka boyut olduğunu söyledi.. Karşıda duran dev aynasını gösterdi ,bu aynaya baktığında geçmiş yaşamını ve kendini nasıl görmek istersen öyle görürsün dedi.. Geçmiş yaşatımdan bir kaç perde gördüm.. Daha sonra bana dedi buraya gelenlerin hepsi senin gibi hissetmeyebilir ,kimisi vicdanen acı hissedecektir dedi ve o kapıdan bir bayan daha geldiğini gördüm. Bak dedi bu kadın bebeğini ölmüş olarak görecek ve vicdan azabı çekecek ,yerde duran bebeği göstererek ,sen bu bebeği gülerken ve yaşadığını görerek görüyorsun dedi.. O kadın bebeğini ölmüş görünce ağlamaya başladı kucağına alarak hıçkırarak ağlıyordu... Ben kadının ağlamasından çok fazla etkilenmedim çünkü bebek gülüyordu hareket ediyordu.. Benim için artık gitmem gerektiğini ve burada şimdilik kalamayacağımı ama her zaman gelebileceğimi söyledi.. Tekrar geldiğim ışıktan geri döndüm ve uyandım sabah 04 dü..

dynamic apnea

Kayıtlı Üye
İş
dış ticaret uzmanı
Rüyanın çok benzerini ben de gördüm. Birden kuşbakışı dünyayı gördüm. Sonra geceydi, bir denizin üzerindeydim. Deniz o kadar lacivert berraktı ki.. Yıldızlar da lacivert ve gümüş ışıltılıydı. Denizin üzerindeki gemiyle bir eve gittim. Beyaz takım elbise giymiş bir adam, farklı bir boyutta olduğumu söyledi. Buraya istersen yine gelebilirsin dedi, orada neler yapacağımı, bir görevim olduğunu falan anlattı. Onunla nasıl iletişim kurabileceğimi gösterdi. Onlardan korkmamamı söyledi. Oradan ayrılmak istemiyordum. Adam tüm evi elimi tutarak dolaştırırken anlattı bunları. Sürekli de ismimle hitap ediyordu.
Bir daha o adamı görmedim, seneler oldu. Halbuki rüyamda iletişim kurmayı öğrenmiştim..

fransula

Kayıtlı Üye
Ben de görmüştüm buna benze bir rüya hatta forumda da paylaşmıştım geçen seneydi sanırım. Tam net hatırlayamıyorum ama farklı boyutta buluyorum kendimi her yer denizlerle çevrili ve bir eve misafir oluyorum ailemde karşı evde misafir ama hiç konuşmuyoruz. Evler tek katlı ve ev sahipleri çok cana yakın. Bir adam vardı bıyıklı iri beni o gezdiriyor çok dostane bir şekilde. Hava tam anlattığınız gibi ılık hafif bir meltem var, her yer hoş kokuyor ve yollar dar yokuşlu. Sonra gitme zamanı diyor adam bana uzaktaki kocaman gemiyi gösteriyor ( korsan gemisine benziyordu ). Bununla mı döneceğiz dünyaya, uzun sürmez mi diyorum yok bununla bırakacağım seni eve diyor ve sonrasını hiç hatırlamıyorum... Bir daha da görmedim çünkü ertesi gün bir çok kişiye anlattım belki de ondan göremedim :(

MaviUzay

Banlı Kullanıcı
Ben rüyada değilde başka bir yere gittiğimin farkındaydım bu rüya değildir diye düşünüyordum ..Bazen rüyada olduğumu farkettiğimde bunu söyülüyorum rüyadayım diyorum ama bu öyle bir şeydi ki, bu rüya değil ben başka yere gittim dedim..

dynamic apnea

Kayıtlı Üye
İş
dış ticaret uzmanı
Bu rüyaların birde mistik müzikleri olur çok hoş nerdeyse hipnotize eder. Ayağın sudadır suyu hissedemezsin sadece ayağını suda görürsün . Severim böyle rüyaları. İnsan kendini özel hisseder.

Rüyada çalan arka fon müziğinden mi bahsediyorsun? Kaç defa uyanır uyanmaz fırlayıp unutmamak için ses kaydı yapmışımdır:) Ay yalnız olmadığıma çok sevindim bu konuda^^

dynamic apnea

Kayıtlı Üye
İş
dış ticaret uzmanı
Nasıl kaydettin mırıldanarak mı? Bazende harika şarkı sözleri duyuyorum uyanınca bunu yazacam diyorum daha yataktan kalkana kadar siliniyor aklımdan. Sadece müzik olanlarsa o kadar güzelki tüm dünyada çalsa herkes sevgi kelebeği gibi olur :)

Mırıldanarak, ya da 'la la laaa' tarzında kayıt yapıyorum.:) Genelde fon müziği tarzında oluyor benim. Rüyada uçuruyor seni o müzik resmen.. Ama çok çabuk siliniyor akıldan. Artık unutmamak için rüyadan uyanasıya kadar, uyanınca da telefona erişesiye kadar tekrar ediyorum.:D