Lanetli nesneler

4Tuhaf

Banlı Kullanıcı
1) Tutank Amon’un laneti

M.Ö. 1300’lü yıllarda yaşamış olan çocuk firavun Tutank Amon’un mezarı 1992 yılında bir grup arkeolog tarafından bulunmuştu. Grubun lideri Howard Carter mezar odasına giren ilk kişi oldu ve girişteki lambanın üzerinde “Gizli odayı koruyacağım, benim görevim firavunu korumak” yazıyordu. Bunun mezar soyguncularını korkutmak için yazılan tehditkar sözlerden biri olduğunu düşünerek yollarına devam ettiler. Lahiti açtıklarında ise karşılarına lanetlendikleri ve öleceklerini söyleyen yazılar çıktı. Hiç birini dikkate almayarak hazineler ve lahitleriyle ülkelerine döndüler. 2 hafta içerisinde 7 kişilik ekibin tamamı öldü. Pek çok filme konu olan Tutank Amon’un lanetinin nasıl gerçekleştiği bilinmiyor ancak komplo teorisyenleri onun bir uzaylı olduğunu öne sürüyor.

2) Lanetli elmas

Umut elması olarak bilinen ve Dünyanın en değerli mücevherlerinden olan bu mavi elmas 17. yüzyılda Hindistan’daki bir Tapınak Tanrıçası heykelinden alındı. Heykeli bulan kişi bir maceraperest olan Jean Baptiste Tavernier’di, onu Fransa Kralına sattıktan sonra yeni elmasların peşine düştü ve çok geçmeden köpeklerin saldırısına uğrayarak öldü. Fransa Kralı 14. Louis ise elması hep boynunda taşımaya başladı ancak elması aldıktan yanlızca birkaç ay sonra kardeşleri ve iki torunu birbiri ardına öldü. Elmas ortadan kaldırıldı ve 15. Louisde bu elması takmak istemedi ancak 16. Louis ve Marie Antoinette çifti bu elması taktı. Ancak Fransız devrimi sırasında kaçmaya çalışırken idam edildiler. Devlet hazinesi paylaşıldığında ise bu elmas bir tüccar’ın eline geçti ancak tüccar’ın oğlu elması çaldı ve 1 ay sonra intihar etti. Ve elmas en son, elmas koleksiyoncusu II. Abdülhamit’in dikkatini çekti ve 1908’de 500.000 dolara bu elması satın aldı ancak ertesi yıl tahtı kaybetti. Elmas daha sonra da bir çok el değiştirdi ve hepsi trajik ölümlerle sonuçlandı. Elbette insanlar ölür, ama bu şekilde olması pek normal değil.

3) Uğursuz otomobil

1900’lü yılların film yıldızı James Dean gümüş bir Porsche satın almıştı, ancak arabasını çok fazla süremeden bir kaza yaparak ölmüştür. Kaza yerinde arabanın parçaları toplanırken bir çok teknisyen yaralanmış ve bir kişi ölmüştür. Arabanın motoru, krank mili ve tekerlekleri başka arabalara dağıtılmıştır. Ve tüm parçaların takıldığı araçlar ölümle sonuçlanan kazalar geçirmiştir. Son olarak hurda halindeki kaportası da hurdacıya taşınırken düşerek hurdacıyı öldürmüştür.

4) Atatürk’e hediye edilen halı

1900’lü yıllarda Hindistan Başkanı, kahininden Atatürk’e bir hediye hazırlamasını istemiş ve o da bir halı dokumuştur. Günümüzde Pera Palas’ta sergilenen ve sıradan bir halı gibi görülen bu halı, Atatürk’ün ölüm saati olan 9:07’yi göstermektedir. 10 tane kasım çiçeğiyle süslenen bu halının lanetli olduğu rivayeti halk arasında sıkça söylenmektedir. Ayrıca Atatürk’ün ölmek üzereyken halıya bakarak saati sorduğu söylenir.

Etiketler: atatürk'e hediye edilen büyülü halı, atatürk'e hediye edilen halı, lanetli cisimler, lanetli elmas, manşet, tutank amon'un laneti, uğursuz otomobil

lviv angeles

Kayıtlı Üye
Diğerlerini duymamıştım ama şu halı olayını biliyorum.Bir programada konu olmuştu orda izlemiştim.Kasım çiçeğinin ölümü simgeleyen bi yanı varmış zaten yanlış hatırlamıyorsam..
Ben bunun lanet değilde Kâhin'in üstün tarafı okarak aktarıldığını biliyorum.Halı lanetli değil ama kâhin muazzam öngörüsüyle bunu bildiği için böyle bir halı hazırlamış.Lanetli tarafını şu an öğreniyorum.

AronArcher

Banlı Kullanıcı
Misir rahipleri buyuler ile mezari varliklara korutuyordu.Olmeleri normaldir :D

Tuzruhu

Kayıtlı Üye
II.Abdulhamit de o zamanlar Osmanlı kötüyken 500.000 dolara elmas almış vay be .

albus

Kayıtlı Üye
Kasikci elmasi Dolmabahce Sarayi nin yapimina kiyasla minnacik bir miktar. Disardan borc alip Dolmabahce Sarayinda hatirladigim kadariyla 16 bin ton altin kullanildi..
Altinlari korumak icin buyu yapiyorlarsa mezarlar icin niye yapilmasin.. Ama mezarin icindekini her seyden koruyamazlar..