Size Bir Mesajım Var

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

AronArcher

Banlı Kullanıcı
Yüce Yaratanın Hizmetinde Olan Galaktik Konferedasyon'un Sevgi ve Işığı ile;
Dünya içinde 7-9 milyar insanin yasadigi 4.boyuta gecmeye başlayan gezegen.İnsanoglu bu gezegene geldiginden beri kendi gezegenlerini hirpaladilar ve patlattilar.İnsanlik daha oncede modernlesmisti ama kendi sonlarini getirdiler.İnsanlik hala en degerli seyin altin,zumrut oldugunu saniyor ama en onemli sey SEVGİ'dir.İnsanligin sevgiyi bulmasi icin yildiz insanlari geldi ben bunu peygamberlere benzetiyorum.Dunyaya sevgiyi yaymaya calistilar.İnsanlarda sevgi cogaliyor ama hala savaslar var ben bir yildiz tohumuyum anilarimi hatirlamaya basladim Siriustan insanligin gelismesi icin geldim.Defalarca intihar etmeye calistim.İnsanlarin davranislarini anlamsizca buldum.Kendilerini beton ve sanal hapishanelere hapis ettiler ve sevgiyi unuttular.Artik gozlerinizi goremiyorsunuz ve birbirinizi sevemiyorsunuz.Samimeytiniz sanal askerler tarafindan saklaniyor.Sizden bir istegim var bir kisiden neden nefret ettiginizi yazin ve bunu dusunun anlamsiz gelecek biliyorum nefreti birakin ve 30 dakikalinizada olsa TELEVİZYONUNUZU KAPATİN ve ailenizle sohbet edin hatta TEVİZYONLARİNİZİ EVİNİZDEN ATİN!
Sevgi ve ışık ile...

Leyli Mira

Kayıtlı Üye
İnsan oğlu elindeki değerli şeylerin anlamını yitirdikçe savaşı buldu. Savaştan kastım sadece bir yeri bombalamak veya o yeri yok edip talan etmek değil. İnsanlarla olan savaş, kendimizle olan savaş ve belkide en önemlisi fikirlerle savaş. Bizim aklımıza yatmayan bir çok fikri düşman edindik. Her ne kadar özgür düşünceyi savunsak da, soğuk bir savaşa girdik farklı fikirlerle. Hepimizde haklı olma gayreti.

Dünyaya sevgiyi yayamazsınız. insanlara nefret edilecek bir durumdan bahseder, bir olayı örnek gösterirsiniz ve onlarda üç perdelik kısa sahneli gösteride bulunurlar. Bu hep böyle olmuştur. Ne yazık. Bir şeyler yok edilmeden onu savunmayı, kendi tarafının yaptığı zulmü de hoş görememeyi öğrenemedik. Sevgiyi hatırlamak için savaşı görmek zorunda kaldık.

AronArcher

Banlı Kullanıcı
Nefret şeytanın kendisidir ilk kendi nefretlerimizi birakalim Sevgi Bulasicidir :)

Tuzruhu

Kayıtlı Üye
Sevginin bile yapmacık bulunduğu bir dönemde yaşıyoruz maalesef
Umarım bu sahte hayat artık gerçekliğini bulur .

Leyli Mira

Kayıtlı Üye
Güç, insanları etkileyebilme kapasitendir. Nefret gücün sevgiden daha çok etkiliyorsa ne yazık ki durum tam tersine dönüyor. İkisini de aynı pistte koyduğunda ortaya yine bir savaş çıkıyor. Kendimi savaş bağımlısı gibi hissettim :)

AronArcher

Banlı Kullanıcı
Güç, insanları etkileyebilme kapasitendir. Nefret gücün sevgiden daha çok etkiliyorsa ne yazık ki durum tam tersine dönüyor. İkisini de aynı pistte koyduğunda ortaya yine bir savaş çıkıyor. Kendimi savaş bağımlısı gibi hissettim :)

Bu his sana atalarindan gelme patlatma yok etme hissi kir bunu...

Leyli Mira

Kayıtlı Üye
Atalarım nereden geliyor birincisi, ikincisi ise bir yeri patlatma yok etme isteğim yok sadece olan bu. Nelere değer verip neleri sevdiysek hepsi bir son buluyor. Tamam kısa sürede olsa, geçicide olsa güzel şeyler bunlar ama bence bir şeyin hep olmasını istiyorsak onu çok sevmememiz gerek. Kişinin sevgiye çok bağlanması gerek.

AronArcher

Banlı Kullanıcı
Atalarım nereden geliyor birincisi, ikincisi ise bir yeri patlatma yok etme isteğim yok sadece olan bu. Nelere değer verip neleri sevdiysek hepsi bir son buluyor. Tamam kısa sürede olsa, geçicide olsa güzel şeyler bunlar ama bence bir şeyin hep olmasını istiyorsak onu çok sevmememiz gerek. Kişinin sevgiye çok bağlanması gerek.

İnsanlik daha oncede gelisti ve kendilerini havaya ucurdular :D Bir gol var hatta golcuk bu suda yikanip suyu kullaniyirsun.Su kirlendi suyu kullanmayi birakacaksin ama birden bir nehir gordun kazarak nehirle golcugu bagladin suyun artik sonsuz ve temiz.Sevgide boyledir.Eger cabalarsan asil ve sonsuz sevgiye ulasirsin.Zaten sana Andromedalilar gibi melek ol demiyorum sevgin %51 i gecsin...

Leyli Mira

Kayıtlı Üye
Dostum ben seviyorum. Sanırım sadece kendimi yanlış ifade ettim :) Aslında amacımda bu değildi.

İnsanlar sevdikleri şeyleri koruyabilmek adına başkalarının sevgisini ellerinden aldılar. Anlatmak istediğim bağlandığımız sevgi gözümüzü kör etmemeli. Sevginin bağımlısı olursak, sonumuz sevgisizlik olur.

Hayır çok seveceksen de içinden çok sev :D

kıvep

Banlı Kullanıcı
Aronarcher seni severim beni yanlış anlama ama eğer yıldız tohumuysan görevin başarısız olmuş gibi... insanları, dünyayı sevip hiç anlamamışsın ki. İnsanoğlu sevgisizdir kötüdür pistir diye bir önyargıda, içsel bir karşı cephe oluşturmuşsun. Ama insanoğlu mükemmel bir düzen içinde zaten, enerjileri ve duygularıyla dünyayla barış içindeler. Savaş mı? Her savaş içinde bir sevgiyi barındırır, sehitler hep içinde korudukları değerlerle ve sevgileri uğruna ölmüştür. her kötülüğün içinde bir iyilik vardır. Herşey görüldüğü kadar basit değil.
Yanlız bir takım güçler 'sevgi' adı altında düya düzenini değiştirme çabası içersinde. Dünya zarar görmedi gaia sonsuz güçte, milyonlarca yıldır insanlar zaten hem sevgi hem nefretle uyumla yaşıyor. Yın ve yang dengesi bozulmuş değil. Sende yıldız tohumu yada insan olabilirsin ama etrafa bakıp harika düzeni görebilmeni isterdim cidden :)

AronArcher

Banlı Kullanıcı
Aronarcher seni severim beni yanlış anlama ama eğer yıldız tohumuysan görevin başarısız olmuş gibi... insanları, dünyayı sevip hiç anlamamışsın ki. İnsanoğlu sevgisizdir kötüdür pistir diye bir önyargıda, içsel bir karşı cephe oluşturmuşsun. Ama insanoğlu mükemmel bir düzen içinde zaten, enerjileri ve duygularıyla dünyayla barış içindeler. Savaş mı? Her savaş içinde bir sevgiyi barındırır, sehitler hep içinde korudukları değerlerle ve sevgileri uğruna ölmüştür. her kötülüğün içinde bir iyilik vardır. Herşey görüldüğü kadar basit değil.
Yanlız bir takım güçler 'sevgi' adı altında düya düzenini değiştirme çabası içersinde. Dünya zarar görmedi gaia sonsuz güçte, milyonlarca yıldır insanlar zaten hem sevgi hem nefretle uyumla yaşıyor. Yın ve yang dengesi bozulmuş değil. Sende yıldız tohumu yada insan olabilirsin ama etrafa bakıp harika düzeni görebilmeni isterdim cidden :)

Keske hep yang olsa...Ama haklisin bende sana bir sey dsmek istiyorum ilk en cok yakin hissettigim ilk 4.uyesin bu siralarda kavga ve savaslar artiyor.Musluman dunyasi zaten en buyuk ornek.Cogu insan ilk konusmak yerine yuz yuze yerine yumruk yuze yapiyorlar yin bu siralar daha fazla...

uzumakikamilov

Kayıtlı Üye
Dostum ben seviyorum. Sanırım sadece kendimi yanlış ifade ettim :) Aslında amacımda bu değildi.

İnsanlar sevdikleri şeyleri koruyabilmek adına başkalarının sevgisini ellerinden aldılar. Anlatmak istediğim bağlandığımız sevgi gözümüzü kör etmemeli. Sevginin bağımlısı olursak, sonumuz sevgisizlik olur.

Hayır çok seveceksen de içinden çok sev :D

Sana hak veriyorum. İnsanların sevdiği olgular bir yerde bir şekilde çatışacaktır ve sevgi savaşa sebep olacaktır. Asıl problem sevgiye bağlanmaktan ziyade sevgiyi kısıtlı bir şeye kanalize etmekle ilgili. Ben bir Türk olarak sadece Türklere sevgi duyabilirim, bir Çinli de bunu yaptığı zaman Çin Seddi de kurulur Doğu Türkistan zulümleri de yaşanır. Sevginin evrensel boyuta yukseltgenmemesi ana problemdir.

AronArcher

Banlı Kullanıcı
Tek sevgi pudingi sut olmadan yapmak gibidir.Sevgi:puding hosgoru:sut :)

kıvep

Banlı Kullanıcı
Keske hep yang olsa...Ama haklisin bende sana bir sey dsmek istiyorum ilk en cok yakin hissettigim ilk 4.uyesin bu siralarda kavga ve savaslar artiyor.Musluman dunyasi zaten en buyuk ornek.Cogu insan ilk konusmak yerine yuz yuze yerine yumruk yuze yapiyorlar yin bu siralar daha fazla...
Endişeni anlıyorum ama denge bozulsaydı ay parçalanırdı. İnsan yın ve yang ikisinide içinde barındırır. Bir tarafın fazla olması onu insanlıktan çıkarır. Yang ın fazla olmasıda iyi değil. Düzenin bozulur. Eğer bakış açın buna engelse, içinde bastıramadığın yın karşıtı bir tavır varsa, gaia ya geniş bir açıyla bak. Müslüman savaşı dediğin kısım % 19 dur.
Hiç savaşsız, sadece sevgiyle bir dünya olmaz. Bunlar insanoğlunun milyonlarca yıllık düzenine saldırıdır. Dengemizi sevgi yönünde çekemeyiz, bozamayız, bunu uzaylılar bile anladı ve dünyaya karışmıyorlar. Sakin kafayla gaia ya bir sor bakalım, çünkü dünya iyisiyle kötüsüyle dünyadır başka türlüsü insanların güneşin çok ısınması gibi yakar...

AronArcher

Banlı Kullanıcı
Endişeni anlıyorum ama denge bozulsaydı ay parçalanırdı. İnsan yın ve yang ikisinide içinde barındırır. Bir tarafın fazla olması onu insanlıktan çıkarır. Yang ın fazla olmasıda iyi değil. Düzenin bozulur. Eğer bakış açın buna engelse, içinde bastıramadığın yın karşıtı bir tavır varsa, gaia ya geniş bir açıyla bak. Müslüman savaşı dediğin kısım % 19 dur.
Hiç savaşsız, sadece sevgiyle bir dünya olmaz. Bunlar insanoğlunun milyonlarca yıllık düzenine saldırıdır. Dengemizi sevgi yönünde çekemeyiz, bozamayız, bunu uzaylılar bile anladı ve dünyaya karışmıyorlar. Sakin kafayla gaia ya bir sor bakalım, çünkü dünya iyisiyle kötüsüyle dünyadır başka türlüsü insanların güneşin çok ısınması gibi yakar...

Fakat eger sevgi %51 i gecmezse dunyada bu sonsuza dek neredeyse 3.boyutta kalacaginizi anlatiyor ve benimde bosu bosuna geldigimi...

Nyksse

Banlı Kullanıcı
Kimse dünyada savaşlar olsun demiyor ama insan olduğu sürece savaş da olacak, bu engellenemez.
Milyarlarca insanın yaşadığı bir dünyadan bahsediyoruz, milyarlarca farklı beynin olduğu, milyarlarca farklı düşüncenin olduğu.
Bu farklılık içinde elbette ki insanların çıkarları çatışacak.
Yaşadığımız bir ütopya değil.

Kaldı ki sevgi dünyanın en güçlü duygusu da değildir.
Duygular, sahip olan kişinin derinliğine, gücüne göre şekillenir.
Yani kim daha iyi, daha derinden hissederse o duyguyu, o duygu en güçlüsü olur.
Üstelik sevgi vb. duyguların her zaman bir sınırı vardır.
Belirli ahlak kuralları içinde müdahale etmeye çalışıldığı için o kişiyi sınırlar bu duygular.
Fakat negatif duygular sadece yakıp, yıkar.
Önünde hiçbir engel olmadığı için katlanarak çok daha güçlü bir duygu haline gelmesi muhtemeldir.

Kaldı ki, sadece iyinin ya da kötünün varolmadığı bir dünyada, sadece sevgiyle hareket edilmesi olanaksızdır.
Bu evrenin bir dengesi, bir işleyiş sistemi var.
Kötü duygular, kötü enerjiler olmasaydı iyi enerjiler de varolamazdı.
Zaten bu iyi-kötü ayrımını yapmamızı sağlayan şeydir bu çeşitlilik.

AronArcher

Banlı Kullanıcı
Bende kendimi yanlis anlattim gece olmadan gunduz gunduz olmadan gece olmaz.Gece dinlendirir gunduz ise yapici ve hareketlidir.Benim anlatmak istedigim geceyi 30dakika-1 saat gibi bir sure kisaltmaktir.Boylece daha cok yapici ve hareketlendirmek.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...