Kendinizi Sevin <3

Sheriff

Kayıtlı Üye
İş
President of Big PimP AÅž
Günümüzde çoğu insan kendisini; dışlanmış, sevilmeyen, istenmeyen, şanssız, güçsüz ve kırılmış hissediyor. Sen bunlardan biri misin?

Kendi mantığım ve insan ilişkilerinde çalışanların insan ilişkilerinde savunduğu ilk maddelerden birisi '' Kendini Sevmek '' 'tir. İnsanlar bunu yanlış anlayıp narsizm hastalığı zannedebiliyor. Ama arasındaki temel fark kendi karakterinizi olduğu gibi kabullenip onu sevmektir.

Şimdi bir insan modeli oluşturun gözünüzde: Kendisini kötü hisseden, özgüveni fazla olmayan, umutsuz, birkaç insan ve kötü olay yüzünden kötü hisseden birisi. Sizce bu kişi ilişkilerinde kariyerinde, hayatında, ilişkilerinde hatta hastalandığında bile kendisini iyileştirebilir mi? Bence hayır ya sizce? Çünkü kişi kendisini kafasında bitirmiş durumda olur ve hiçbir işi yapmak istemez, benliğine yerleşmiştir bu saçma duygular.

Ve şimdi de başka bir insan modeli oluşturun: Kendisini iyi hisseden, çevresi tarafından onaylanan, psikolojik açıdan güçlü ve kolay yıpranmayan, insanların ne dediğine ve ne düşündüğünü fazla tınlamayan, kendisiyle barışık, başarmaya dair umudu olan bir insan... :) Kulağa ne kadar hoş geliyor.

İlişkilerin dışında, kendiniz için kendinizi sevin. Kendi kendinize seni seviyorum deyin, ben harikayım, en iyisiyim deyin. Umudunuzu kaybetmeyin, ne olursa olsun kendinizi kabul edin ve bu dünyada sizden 1 tane daha olmadığını bilin. Geceyi düşün ki; güneş iner ay yükselir, bir süre sonra tam tersi olur. :) yani her olay zamanla değişebilir.

Hayatınızda birisi varsa ( Bayan veya Erkek ) kendinizi tamamen ona bırakmayın, ama eğer onun size bağlılığına inanıyorsanız kendiniz bırakın. Aşk dünyadaki ister inanın ister inanmayın öfkeden kat kat güçlüdür. Temel olarak her zaman kendinizi sevin, karşıdaki kişiye deli gibi bağlanmaya çalışmayın. Çünkü bu yolda kırılma ihtimaliniz var, ama yanlışta anlamayın :) ben size sevmeyin aşık olmayın diye bir tavsiye vermiyorum. Önceliği nerede olursa olsun kendinizde tutun. Hayatınızı traji-komik bir film gibi görün ve öyle devam edin, her ne kadar zor olursa olsun :)

Karşılıksız iyilik yapın :) İnsanlara yardım etmeyi deneyin, eğer istemiyorsanız sadece bunu hayal edin. Kendinizi iyi hissettirecek her şeyi yapın ama pişman olacaklarınız dan da bir o kadar kaçının. Ve yeri geldiğinde de bencil olun,

İnsanların sizi kırmasına izin vermeyin. Onlarla savaşın demiyorum, onları kafanızda öldürün. Sizi sıkan insanları kendinizce ölü kabul edin ve bildiğiniz gibi: ölüler konuşabilir mi ki? :D

Dünyada sizden 1 tane olduğunu düşünün her zaman ve ona göre hareket edin. Ayrıca bizim üzülmemize hiç bir şey neden olamaz :) bu kafada biten bir şeydir, insan kendi kendini üzer ancak. O zaman ne kadar daha dip noktada duracaksınız kendiniz karar verin. Yazı boyunca çok fazla ''kendi'' kelimesini kullandım, belki subliminal olarak işler diye :D Sen istediğini yapabilirsin, ama sadece istemen gerekiyor...

-Big P!mP AŞ-

babı-alem

Kayıtlı Üye
Tebrik ederim paylasim icin kendini sevmek elbete cok guzel ama insanin vazgecemdileri vardir her ne kadar kirilsakta yanlis yapsalarda her isan bir olmuyor kimisi kolaylikla kirar kmisi kirmiyayim deyip icine atar bu kendini sevmemek degil onem vermektir sevdiklerine yanliz bir sey varki dediginiz gibi benden baska bir tane daha yok tesekkurler sherrif

Sitra_Ahra

Kayıtlı Üye
kuru kuru kendini seven insanın balon olduğunu düşünüyorum. kendimizi seveceksek bunun arkasında bir neden olmalı, belki çok yetenekliyimdir, belki zeki, pratik zekamı seviyorumdur. ya da çok yakışıklı / güzelimdir... diğer türlü bir insan düşünün; tip yok, para yok karizma yok, genel kültür yok bu adam kendini nasıl sevsin? :) ..kendimizi sevmek, değerli hissetmek istiyorsak kişisel gelişime yönelmeli kendimizde sevecek özellikler mi keşfetmek, kuru sevgiden daha doğru geliyor bana.

Lua

Kayıtlı Üye
günümüzde kendini sevmek çok kolay, herkes kendini o kadar seviyor ki. asıl problem başkalarını sevebilmek.