Annemin Lohusa Döneminde Başına Gelenler

godsadsmoke

Kayıtlı Üye
Sevgili mabet üyeleri yeniden merhabalar. Annem'e sürekli bu yaşadığı olayı anlattırırım. O'da her defasında "e daha önce anlattım ya" diye çıkışır. Ne zaman dinlesem garip gelir doğrusu. Annem ablam'ın doğumundan sonra ki lohusa döneminde *bizim eski evimiz dedem'den kaldığı için iki katlı, eski zamanlarda ki hanlar gibi yanlardan uzun ve geniş bir yapı idi* annem ve babam'ın yatak odası alt katta, yorganlar, battaniyeler ve diğer eşyalar üst kattaymış. Annem bir gece yorganları almak üzere üst kata çıkmış. "Yorganları aldım arkamı döndüğümde gözleri fincan gibi büyüklükte bir şeyle karşılaştım. Omzuma o anda bir ağırlık çöktü ne bağırabildim, ne de hareket edebildim." diye anlatır hep. Sonra babam annemi sürekli hocalara götürmüş. Hatta bir de hoca'nın biriyle komik bir anı yaşamış canım annem. Şehrimiz'e yakın olan bir kasaba'ya "Bir hoca'ya götürdü beni baban. Hocayı ziyarete gelmiş bir sürü kişi vardı. Hoca kafamıza bastonla vuruyor, tükürüp duruyordu. Dayanamadım bağırıp çıktım evden" diyor. "Sonra babanla kavga ettik bu inatçılığım yüzünden en sonunda bir hocaya dua yazdırdı baban, onun sayesinde artık rahata erdim" diye anlatır hep. Fakat asla detay vermiyor hatta bazen anlatmak bile istemiyor. Bu olayı anlatacağı zaman yüzü garip bir hal alıyor sanki hala ürküyormuş gibi geliyor.

lviv angeles

Kayıtlı Üye
Lohusaların bir ayağı çukurdadır der eskiler..Manevî âleme bu dönemde yakın olurlar.Hatta bazıları 40 gün çıkana kadar lohusayı yalnız bırakmazlar.Ve yine Kuran-ı Kerim başuncunda tutulur lohusanın.Şu kelimeyi çok duymuşumdur ben;"lohusalığımda karıştım":).Annenin en saf halidir o dönem,bu hassasiyetle gizemli hadiselere tanık olmaları mümkün.Sanırım sizinkide böyle birşeydir.Tabi sebep ne olursa olsun insan ürker ve hafızadan silmek zor olur.

kıvep

Banlı Kullanıcı
Doğumu acılı uzun ve sorunlumu geçti acaba? Aslında her lousanın başına bunlar gelmiyor, sadece doğumda yaşanan o ekstrem anda enerji patlaması yaşanıyor ve hassar veriyor enerji dengesine. Buda bir süre varlıkları çekebiliyor, Zamanla denge düzeliyor tabi 40gün diyorlar buna. Ama merak ettiğim daha sonra neden sürekli hocalara gidilmiş olaylar bitmemiş sürmüşmü hep, gecmiş olsun..

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Anneliğin ilk zamanlarında olabiliyor bu tür durumlar. Mesela beni almaya gelmişler, annem uyanık davranmasa Allah bilir ne olurdu..

orrkide

Kayıtlı Üye
Anneliğin ilk zamanlarında olabiliyor bu tür durumlar. Mesela beni almaya gelmişler, annem uyanık davranmasa Allah bilir ne olurdu..

Almaya derken sayin Chillout nasil yani, kim nereye alip goturecekmis? Zihnimde bir seyler belirdi ama cok merak ettim :)
Konu sahibi arkadasim ben de lohusalikta bu tur olaylar yasandigini duydum, umarim artik yasamiyordur anneniz bu durumu.

PaRaNoiA

Kayıtlı Üye

Tövbe tövbe gece gece nasıl almak beni de almış olmasınlar ya gerçek babam bir cinse ?

godsadsmoke

Kayıtlı Üye
Almaya derken sayin Chillout nasil yani, kim nereye alip goturecekmis? Zihnimde bir seyler belirdi ama cok merak ettim :)
Konu sahibi arkadasim ben de lohusalikta bu tur olaylar yasandigini duydum, umarim artik yasamiyordur anneniz bu durumu.
Hayır sevgili orrkide. Bunlar 18-19 sene öncesine ait olaylar şükür ki çok iyi :)

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master

Tövbe tövbe gece gece nasıl almak beni de almış olmasınlar ya gerçek babam bir cinse ?

Annem bir yandan beşiğimi sallarken, bir yandan kitap okuyormuş. Evde yalnız olduğu bir akşam ve dış kapı vs. kilitli. Salon kapısı açılıyor içeri bir kadın zılgıt çekerek giriyor, kafasının üstündeki bohçayı indiriyor, yeni gelinsin seç bakalım diyor ve gözünü benden ayırmıyor. Annem kafasıyla istemiyorum hareketi yapıyor tabi bir elinde kitap bir elinde beşik kımıldamadan. Sonra benim için aslan gibi maşallah ne güzel çocuk öyle vs. bir şeyler diyor. Bu monoloğu sürüyor biraz daha gelenin. Annem tepkisiz sadece gözlerini dikip başıyla hayır işaretleri yaparak geçiştiriyor. Sonra da canın sağolsun vs. diyip gözünü benden ayırmadan bohçasını topluyor, zılgıt çekerek salon kapısından geri çıkıyor ve yok oluyor. Neyse sonra o evde epey varlık mevzuları oldu. Hipnozda benimle epey haşır neşir olduklarını anladık o bebek halimle. :)

PaRaNoiA

Kayıtlı Üye
Annem bir yandan beşiğimi sallarken, bir yandan kitap okuyormuş. Evde yalnız olduğu bir akşam ve dış kapı vs. kilitli. Salon kapısı açılıyor içeri bir kadın zılgıt çekerek giriyor, kafasının üstündeki bohçayı indiriyor, yeni gelinsin seç bakalım diyor ve gözünü benden ayırmıyor. Annem kafasıyla istemiyorum hareketi yapıyor tabi bir elinde kitap bir elinde beşik kımıldamadan. Sonra benim için aslan gibi maşallah ne güzel çocuk öyle vs. bir şeyler diyor. Bu monoloğu sürüyor biraz daha gelenin. Annem tepkisiz sadece gözlerini dikip başıyla hayır işaretleri yaparak geçiştiriyor. Sonra da canın sağolsun vs. diyip gözünü benden ayırmadan bohçasını topluyor, zılgıt çekerek salon kapısından geri çıkıyor ve yok oluyor. Neyse sonra o evde epey varlık mevzuları oldu. Hipnozda benimle epey haşır neşir olduklarını anladık o bebek halimle. :)

Peki beni bir cin kaçırmış olabilir ya da babam falan olabilir mi ?

orrkide

Kayıtlı Üye
Cok urkutucuymus. Anneniz saglam bir irade gostermis. Annenizin yerinde ben olsam korkudan bayilir kalirdim. Demekki bebegi 40 gun yalniz birakmamak gerek. Ama neden 40 gun de 60 gun degil mesela? Bu 7si 40i vs gibi ozel gunlerin eski Turklerden kalan bir gelenek oldugunu biliyorum ama neden 40 anlamis degilim.

dmkol

Kayıtlı Üye
İş
Web Master
Cok urkutucuymus. Anneniz saglam bir irade gostermis. Annenizin yerinde ben olsam korkudan bayilir kalirdim. Demekki bebegi 40 gun yalniz birakmamak gerek. Ama neden 40 gun de 60 gun degil mesela? Bu 7si 40i vs gibi ozel gunlerin eski Turklerden kalan bir gelenek oldugunu biliyorum ama neden 40 anlamis degilim.
Bazı sayılar evrensel öneme sahiptir. Hatta evrenin bir çok yerinde aynı oranlara da rastlanabilir. Örneğin altın oran saç diplerimizden, galaksi yapılarına kadar (spiralin evrendeki önemi, maddenin enerjiye mukavemet türünün evrenselliği) rastlanır. 40 sayısının da enerjinin dengelenmesi, yerine oturması gibi bir süreçle de ilgisi var. Belli bir süre anne ve bebekte doğum esnasında salgılanan ve patlama yapan hormonlar, fizyolojik değişimler, bebeğin korunaklı bölgeden ayrılıp dış dünyaya adaptasyonu gibi bir süreçle de alakalıdır.
Bebek neden 40 gün muhafaza edilmelidir konusu üstüne çok keskin bilgim yok ancak dediğim gibi ilgili olduğu bazı noktalar bunlardır.

Semar

Kayıtlı Üye
lohusalık , hamilelik ve bebeğin ilk günleri .. ne başka boyut, başka varlıklar inkar edilebilir, ne de içine sinip korkarak yaşanabilir, hiç bir varlık birbirinden üstün olamaz ki insan tüm varlıkların en mükemmeli iken .. benim fikrim ve gözlemim şudur ki halk efsanesi olarak anlatılan korku dolu her şeyin anne ve bebeğin iyiliği açısından yapmasından sakınması içindir. anne olmak çok farklı bir algı.duyularınızı ve beyninizin en uyanık oldugu dönem. çünkü bir parçanız var ve size muhtaç.. size ihtiyaç duyduğu ancak sürekli yanında olup onu gözetleyerek duyarak anlayabilirsiniz yoksa size bana süt demez. yani bu kadar algınızı açmışken birşeyleri görmek çokta ilginç gelmiyor bana. tabi bundan ne kadar etkilenildiği ve etkisinden kurtulmak istenmediği kişiye bağlı.

PaRaNoiA

Kayıtlı Üye
Anneme sordum beni cin kaçırmış olabilir mi diye seni cinin kaçırmasına gerek yok ki kaçıran kaçırmış dedi gerçekten ilginç