EFT kısa iyileşme öyküleri

yare-i yarim

Moderator
İş
Sanatsal tablolar oluşturmak/Mutfak eşyaları dalında ticaret
[video=youtube;heLy5QohZ3s]https://www.youtube.com/watch?v=heLy5QohZ3s[/video]

aaysunn

Kayıtlı Üye
Bugüne kadar hiç rastlamadığım adını dahi duymadığım bu teknik cidden ilham verici. Teşekkür ederim ve kesinlikle deneyeceğim.

damned

Kayıtlı Üye
Benimde bir hikayem var bu konuda:)

damned

Kayıtlı Üye
Detay vermesende nasıl faydalı olduğunu paylasırsan çok sevinirim Britney.:)

Öncelikle sorunun şiddeti daha ilk uygulamadan düşme eğilimi gösteriyor, probleme bakış açısı değişiyor ve aslında ben kafamda büyütmüşüm, o kadar da büyük bir sorun değilmiş düşüncesi oluşuyor aklında. Uygulamada tekrar sayısı arttıkça özgüven artışıda sağlıyor. Aslında çözüm kendi içimdeymiş ama ona bu yöntemle ulaşmışım gibi sanki:)

yare-i yarim

Moderator
İş
Bende faydasını gördüğüm şeyleri yazayım bare :)
Ben bunu agorafobim için uyguluyorum iyileşme bende biraz yavaş olsa da gene de faydasını görüyorum.
Agorafobimden dolayı çok enteresan korkular yaşıyordum.
Sıcak havalarda ben bol bol başımı yıkarım ama son yıllarda başımı artık yıkayamaz olmuştum kafamı suya sokamayacak hale geldim en sonunda.
Birkere buna özel eft yaptığımda sadece 3 dakika içinde bu sorun ortadan kalktı,bu sorunun ortadan ilk kalktığında ağız tadıyla başımı 5-6 kere ard arda yıkamışımdır :)
Bende düzelen bir diğer sorun ise evin içinde dururken ev sanki çökücek ve ben sığınıcak kaçıcak biryer bulamıcakmışım izlenimine kapılıyor ve sonrasında ataklar yaşamaya başlıyordum artık buda gitti.En azından şu an evin içinde çok rahatım :)

Eft'ye sağlığıma tam kavuşana kadar devam edeceğim mutlaka muhteşem derecede bir yöntem.
Beni bu yöntemle tanıştıran urum'a nekadar teşekkür etsem azdır.

hopefull06

Kayıtlı Üye
Bana 11 yıl önce multiple Skleroz (ms) teşhisi konuldu. Birgün uyandigimda sol gözüm bulanık goruyordu. 2-3 gün sonra ise bulanıklık tamamen birkaç kat daha arttı ve sanki başımı duvarlara vurmak istersine baş ağrısı vardı. Dr ilk önce teşhis koyamadi daha sonra başka Dr ms teşhisi koydu tabi Mr falan defalarca çekildi. Kortizon tedavisi başlatıldı hayat allak bullak olmuştu ama kortizon tedavisi ile baş ağrısı ve görme sorunu kalktı. Sonraki 2 yıl kortizon yan etkileri için sürekli diyet yaparak bitkisel beslenerek aşırı kilo almaktan kurtuldum. Aldiklarimin tamamını vermem toplam 5 yıl sürdü. Şimdi saglikliyim ama 10 yıl içinde yine atak verebilir demişti bir kaç Dr. EFT yöntemini ms için nasıl kullanırım diye düşünmeye başladım. Ortada şuan sorun yok ama ya olursa diye. .

yare-i yarim

Moderator
İş
Bana 11 yıl önce multiple Skleroz (ms) teşhisi konuldu. Birgün uyandigimda sol gözüm bulanık goruyordu. 2-3 gün sonra ise bulanıklık tamamen birkaç kat daha arttı ve sanki başımı duvarlara vurmak istersine baş ağrısı vardı. Dr ilk önce teşhis koyamadi daha sonra başka Dr ms teşhisi koydu tabi Mr falan defalarca çekildi. Kortizon tedavisi başlatıldı hayat allak bullak olmuştu ama kortizon tedavisi ile baş ağrısı ve görme sorunu kalktı. Sonraki 2 yıl kortizon yan etkileri için sürekli diyet yaparak bitkisel beslenerek aşırı kilo almaktan kurtuldum. Aldiklarimin tamamını vermem toplam 5 yıl sürdü. Şimdi saglikliyim ama 10 yıl içinde yine atak verebilir demişti bir kaç Dr. EFT yöntemini ms için nasıl kullanırım diye düşünmeye başladım. Ortada şuan sorun yok ama ya olursa diye. .

Bu hastalığa sebep olan psikolojik durum derinlemesine tespit edilip bu durum eft ile ortadan kaldırılabilinir.Zaten ortada bir sorun yokken kendiliğinden ortaya çıkan hastalıkların sebebi hep psikolojik meselelerdir.

hopefull06

Kayıtlı Üye
MS nedeni belli olmayan bir hastalık. Kalıtsal yada psikolojik veya vitamin eksiklikleriyle alakalı olup olmadığı belli olmayan bilimsel olarak sebep şu denilebilen bir hastalık değil. Ama dediginiz gibi derinlerde yatan psikolojik sorunu tespite çalışarak deneyebilirim. Sonuçta bir kaybim olmaz. Teşekkür ederim.

yare-i yarim

Moderator
İş
Sizin için bunun araştırmasını yapıcam eğer bir sonuca uğlaşırsam size iletirim.
Umarım birdaha bu hastalık ile muzdarip olmazsınız

hopefull06

Kayıtlı Üye
Anlatmadan duramıycam, annem beni bu konuyla ilgili bir bakımcıya götürmüştü, bir komşu tavsiyesi ile, bakımcının bana dediği çok komikti aklıma geldikçe hala gülerim, sen birşey anlatırken el kol hareketi yapmışsıni elin cinin gözüne dürtmüş, o cin de sana kızmış senin gözüne vurmuş demişti :) Hani parazit varlık falan dese mantık arıyacağım, gerçi parazitleride daha yeni öğreniyoruz. İlginiz için teşekkür ederim.

yare-i yarim

Moderator
İş
Anlatmadan duramıycam, annem beni bu konuyla ilgili bir bakımcıya götürmüştü, bir komşu tavsiyesi ile, bakımcının bana dediği çok komikti aklıma geldikçe hala gülerim, sen birşey anlatırken el kol hareketi yapmışsıni elin cinin gözüne dürtmüş, o cin de sana kızmış senin gözüne vurmuş demişti :) Hani parazit varlık falan dese mantık arıyacağım, gerçi parazitleride daha yeni öğreniyoruz. İlginiz için teşekkür ederim.

Nedense aklıma aksaray esnafını haşat eden irlandalı turist geldi :boxing_smiley:

lviv angeles

Kayıtlı Üye
Kaç gündür belirtmek istediğim birşey var atlıyorum.Ruhun 7 Kapısı'nda eft ile ilgili belirtilen önemli iki durum :
"Sorun ortadan kaybolduğu veya ortadan kaybolmaya başladığı zaman enerjisel düzeyde onun olduğu yerde boşluk meydana gelir.Bu boşluk negatif bir duygu ile dolmasın diye pozitif duygular içeren cümleler söylenir."Yani yine eft yapmak gerek.Aksi halde temizlenen duygu yerine,başka bir olumsuz duygu o boşluğu doldurursa kısır döngü oluşur ve başa sarmış oluruz her defasında.Bencede bu atlanmaması gereken taraf.Ben dün başladım olumsuz kalıbın gitmeye başladığını hissettiğimde yerine olumluyu çalışıcam.
Birde yine kitapta işimizi kolaylaştırıcı bir detay var."Sorunuza bir şifre belirliyorsunuz.Bu şifre karşılaşma olasılığınızın olmadığı herhangi bir kelime oluyor.Karşılaşma olasilığı olsada sorun değil,bilinçaltı programlanacağı için sonradan karşılaşsanızda önemi kalmaz.Örneğin duygusal sorunlar için (kilo alıyorum .)Bu sorunun şifresi "cadmo"olsun.Tüm noktaları yeniden parmak ucunuzla vurarak uyararak devam edin.Bu uyarma işlemi sırasında şifreyi tekrar edin.Sonra hiçbirşey söylemeden göz çevresinde ve el üzerinde bulunan noktaları uyarın.Çalışmayı bu şekilde bitirin.Vurma ve şifre tekrar etme sayısınin önemi yok."
Ne harika değil mi.:)Sürekli sorunlu cümleyi tekrar etmemize gerek kalmıyor,şifre yeterli.Zaten şifre bizim için o sorun demek olduğundan tek bir kelimeyle koca bir sorunu çalışmış oluyoruz.:)
Özellikle eft hikâyeleri topiğine eklemek istedim.Bunlarıda çalışmanıza katarak daha güzel hikâyeler paylaşabilin diye..:)

yare-i yarim

Moderator
İş
Kaç gündür belirtmek istediğim birşey var atlıyorum.Ruhun 7 Kapısı'nda eft ile ilgili belirtilen önemli iki durum :
"Sorun ortadan kaybolduğu veya ortadan kaybolmaya başladığı zaman enerjisel düzeyde onun olduğu yerde boşluk meydana gelir.Bu boşluk negatif bir duygu ile dolmasın diye pozitif duygular içeren cümleler söylenir."Yani yine eft yapmak gerek.Aksi halde temizlenen duygu yerine,başka bir olumsuz duygu o boşluğu doldurursa kısır döngü oluşur ve başa sarmış oluruz her defasında.Bencede bu atlanmaması gereken taraf.Ben dün başladım olumsuz kalıbın gitmeye başladığını hissettiğimde yerine olumluyu çalışıcam.
Birde yine kitapta işimizi kolaylaştırıcı bir detay var."Sorunuza bir şifre belirliyorsunuz.Bu şifre karşılaşma olasılığınızın olmadığı herhangi bir kelime oluyor.Karşılaşma olasilığı olsada sorun değil,bilinçaltı programlanacağı için sonradan karşılaşsanızda önemi kalmaz.Örneğin duygusal sorunlar için (kilo alıyorum .)Bu sorunun şifresi "cadmo"olsun.Tüm noktaları yeniden parmak ucunuzla vurarak uyararak devam edin.Bu uyarma işlemi sırasında şifreyi tekrar edin.Sonra hiçbirşey söylemeden göz çevresinde ve el üzerinde bulunan noktaları uyarın.Çalışmayı bu şekilde bitirin.Vurma ve şifre tekrar etme sayısınin önemi yok."
Ne harika değil mi.:)Sürekli sorunlu cümleyi tekrar etmemize gerek kalmıyor,şifre yeterli.Zaten şifre bizim için o sorun demek olduğundan tek bir kelimeyle koca bir sorunu çalışmış oluyoruz.:)
Özellikle eft hikâyeleri topiğine eklemek istedim.Bunlarıda çalışmanıza katarak daha güzel hikâyeler paylaşabilin diye..:)

EFT'yi kurallarına riayet ederek tam bir ciddiyet ile yaptığımız zaman düzeltemeyeceği hiçbir sorun yok.

URUMHAMATAHAYİL

Yönetici
İş
Wellness Antrenör/Psikolog/ Sosyolog
İşe yarıyor faydasıda hemen görülüyor konu ne olursa olsun.
Nasıl etkileri oldu,deneyimleyenler paylaşırsa seviniriz.

Çok kafaya taktığım bir durum vardı. Başlık tek olsada içerisindeki birikim çoktu. Hatta bu yüzden yemeyi içmeyi kesip bir deri bir kemik kaldığım dönemler olmuştu yıllar içinde. Sabahtan akşama aklıma takıyordum biran huzur bulamıyordum sürekli düşünüp bu neden oldu diyip ayrıntıları aklımda evirip çeviriyordum. Aile içi huzur kalmamıştı. Ama ilk başta ben huzursuzdum herşeyden önce kendim için bişe yapmam lazımdı. Bir dönem yarei yarimle özelden mesajlaşmıştık onun tavsiyeleri diğer üyeler gibi değildi aklıma geldi. Yardım istedim sağolsun yardım etti. Eft üzerine vuruş yerlerini cümleleri herşeyi ayrıntılı anlattı. Bende hemen başladım. Doğrumu yaptığımı bilmeden sadece bir kurtuluş olarak gördüm. İşe yaradı. Kesinlikle aklıma takmıyorum artık. Geçmiş geçmiştir ve bitmiştir artık huzursuz edemez beni :) Halen sıfırlamadım ama zaten kimi birgünde kurtuluyor kimi aylar sürüyor. Biter bitmez migren için tekrar yardım isticem.

Semar

Kayıtlı Üye
belki bir gün benimde bir hikayem olur ve buraya kurtuldum diye yazmak bana da nasip olur kimbilir ..

gizliherif

Kayıtlı Üye
Sadece 2 dakika uygulayarak baş ağrım ve boğaz ağrım geçti.Hareketleri uyguladığınız yerler vücuttaki enerjilerin toplandığı veya çok geçtiği yerler.O noktalara gerekli uyarmalar yapılınca bu noktalardaki enerji tıkanmaları kalkıyor ve vücut kendini otomatik olarak şifalandırıyor.