Astrolojide Venüsün felsefesi ve işleyişi ...

Madmen

Kayıtlı Üye
Yaşamın amacını belirleyen şey haz ilkesinin programıdır.
sigmund freud .

Venüs astrolojide ortak özellikleri belirginleştirmeye ve farklılıkları uzaklaştırmaya eğilimli uzlaşmacı bir gezegendir.
Charles Carter .

Benim için zevkin beş de dörtü her zaman kadınları mutlu etmek olmuştur .
Casanova (Doğum Haritasında venüsü aşk ilişkiler ve cinsellik evi olan 5.evdeydi .)

Sabun köpüğü gibi denizin köpüğünden cazibesini kazanan afroditle özdeşleştirilmiştir mitolojide venüs ,Aslında buradaki köpük bir vecd halidir. Şaraptan alınan yudumdaki vecd ,Cinsel ilişki sırasındaki vecd

Ekli dosyayı görüntüle 6817

Venüs insanda biyolojik olarak vücut estetiğini ,Kalp çakrasını ,Beyinde hipotalamustan salgılanan oksitosin ve endorfin gibi hormonlara olan duyarlılığını ve Böbrek üstü salgı bezlerini yönetir

Zihinsel olarak estetik algı ve duyumları ,Güzellikle özdeşleşme biçimi ,Hitabet konuşma ve yazma yeteneğini yönetir .

Venüs küçük benefik olarak adlandırılır yani küçük iyicil jüpiterden sonraki en iyicil gezegendir ,2.inci ve 7.inci evlerin yöneticisidir .2.ev bizim maddi kaynaklarımız bütçemiz ve parayı kazanma biçimimizdir çünkü para değer verdiklerimiz şeylere ulaşmak için bir araçtır ,7.ev ise ortak ilişkilerimiz yakın çevremiz dostlarımız ve düşmanlarımızdır . Bir hukuk bürosu açacaksınız diyelim ortaklaşa belli bir uzlaşma ve anlaşma olmadan olmaz o yüzden diplomatik ilişkiler hukuki ilişkiler paranın araç olduğu bütün antlaşmalarda söz sahibidir .5.evde rahat eder 8.evde düşer 5.ev çünkü aşk ilişkiler ve cinselliğin evleridir .

Venüs bizim ilişki kurma ve paylaşma dürtümüzdür ,İnsanları cezbetme yöntemimiz ,Karşı cinsle ilişkilenme biçimimiz onlardan olan beklentilerimiz insanlara ve kendimize verdiğimiz değer ,Dış görünümümüzle ne kadar ilgileniyoruz ne giyiyoruz ne dinliyoruz bu seçimleri yapmak venüsün aslında bizim başkalarıyla diyalog kurmamıza sebep olan bize seçtiği bir yol metoddur ,Venüs uranüs sert açılarında olduğu gibi kendi imajımızı mı yaratıyoruz yoksa venüs jüpiter açılarında olduğu gibi toplumda büyüleyici mi olmaya çalışıyoruz,Ayrıca sanat eserlerinden operadan her türlü görsel tablodan ne kadar zevk alabiliyoruz ne kadar yorumlayabiliyoruz bunları ,Kısaca erotik potansiyelimiz ve cinsel fantezilerimizle beraber bunların da hepsinde söz sahibidir ,Venüs evrensel nitelik taşıyan nesneleri ve insanları idealleştiren ve onlara şefkat tohumları serpen bir gezegen neptünün alt oktavıdır ,Bob marley nin doğum haritasında venüs neptün karşıtlığı olması şaşırtıcı değildir ,Bir nevi kurban ve kurtarıcı spektrumunda insanları cezbetmiştir ,Tabiki icraat ettiği regea müziğini evrenselleştirmiştir .

Bir altoktav olmasından ve boğa burcunun yöneticiside olmasından da sebeple tensel zevklere ve maddiyata düşkün yapısı vardır neptünle kıyaslarsak daha çoktur ,Boğa tarafıyla pastorellik güzel ve çekici olan objelere düşkünlük ve mal biriktirme düşkünlüğü olmasıyla beraber ,Terazi tarafıylada adil uzlaşmacı ve cazip olmaya düşkünlüğü vardır .

İnsanların kalplerine en kolay yoldan ulaşan şeyler görsel şeylerdir ,Venüs bize her şeyi daha cazip ve bir mutluluk kaynağı olarak gösterir ,Kişi fantezi dünyasına göre ebedi bir cennetede çevirebilir hayran olduğu şeyle olan birlikteliğini .Bu yüzden sembolizm sanatındada oldukça söz sahibidir konfüçyus insanlar sembollerle yönetilir derdi .

İnsanı bu dünya hayatına bağlayan 4 büyük psikolojik zaafın varlığından sözedilir .

Kadın düşkünlüğü
Evlat düşkünlüğü
Mal biriktirme düşkünlüğü
Mevki ve makam düşkünlüğü

Gördüğünüz gibi parayı kadını ve mevki makam sayesinde başkalarına verdiğimiz cazibeyi yöneten venüs Bizi bu dünya hayatına bağlayan ,Bazen sevdiren ,Bazen başkalarındaki güzellikleri kıskanan ve insanı hırslandıran yapısıyla dünyaya tutunduğumuz bir kavşaktır ,Bazen aşırı bağlandığımız .

Luciferin venüsten düşme bir melek olduğu söylenir ,Ve insana dünya hayatını çok cazip ve şaşalı gösterme göreviyle vazifelendirildiği ,Elbette venüsü lanetlemiyorum kalp çakrasını yöneten ve kök çakrasında söz sahibi olan mars olmadan insanın bu dünyadan keyif alması imkansıza yakın ,Tabi sapkınlık göstermek kadını yada parayı putlaştırmak falan insanın cüzi iradesine kalmış burada ptolemausun önemli bir sözünü söyleyeyim

Venüsün bulunduğu burç ve ev vücudunuzda göz alıcı ve en çok haz aldığınız yerdir ,Psikolojide narsizm kişilik bozukluğunun çıkmasına da marsla beraber önemli bir tesir gösteren gezegendir ,Zevkler ne de olsa egonun en çarpışık kısmıdır benim bir yazı geleneğim olaraktan müzik paylaşmadan edemem .

Tüm bunlar için natal haritanızda venüsün bulunduğu burç ,açılar ,ev ve temel asalet düzeyine bakılmalıdır .

Alıntıdır ...

Moderatör tarafında düzenlendi:
Ü

Üye silindi 56746

Sekizinci evde düşermiş :( düşünce ne oluyor peki, kişi kendini mi beğenmiyor? Aşağılık duygusuna mı kapılıyor? Özgüven eksikliği mi yaşıyor? Çok mu takıntı yapıyor ve takıntılarının sonucunda kendini hep eksik mi hissediyor?

dhardhar

Kayıtlı Üye
Sekizinci evde düşermiş :( düşünce ne oluyor peki, kişi kendini mi beğenmiyor? Aşağılık duygusuna mı kapılıyor? Özgüven eksikliği mi yaşıyor? Çok mu takıntı yapıyor ve takıntılarının sonucunda kendini hep eksik mi hissediyor?
Dostum merhabalar. Sekizinci evde duser cok yanlis ifade soyle ifade edeyim. Natal haritanizda yukselen burcunuza gore 12 eviniz belirlendigine gore 8. Evinize dusen burc degisir. Venus belli burclarda yucelir belli burclarda duser. Size biri bu bilgiyi su sekilde vermistir diye dusunuyorum. Venus balikta yucelir basakta duser. Demek ki sizin 8. Eviniz basak. 8. Ev konularinda venus etkisini tam gosteremiyor demektir.

Ü

Üye silindi 56746

yükselen burcum üçüncü kez değişti o_O

ilki doğum saatimin yanlış bildirilmesinden kaynaklıydı, ikincisinde doğum saatiyle yükselen burç hesaplayan sitelere kandım.

en doğrusu horoskobunuza bakmanız arkadaşlar. selam terazi, selam venüs, selam olsun hepinize!

dhardhar

Kayıtlı Üye
yükselen burcum üçüncü kez değişti o_O

ilki doğum saatimin yanlış bildirilmesinden kaynaklıydı, ikincisinde doğum saatiyle yükselen burç hesaplayan sitelere kandım.

en doğrusu horoskobunuza bakmanız arkadaşlar. selam terazi, selam venüs, selam olsun hepinize!
Dogum yeri ve saati tarih bilgilerini verirsen aksam bakarim neymis yuksleen.

KarBahçesi

Kayıtlı Üye
göremeyen arkadaşlar kopyala yapıştır yaparkenki gibi üstünü çizsinler bende görünmüyor da artık nasıl bir pembe veya renkle yazıldıysa

taroh

Kayıtlı Üye
Benim venüs 12. Ev akrep ayaklarımdan mı huylanırım. Satürn ile birleşik ne yazıkki ne kadar etkin bilemiyorum fakat bildiğim ayaklarım ayakkabı vurmasına hasas.
Venüs 11.evinde oğlak olan venüs u neptün uranüs satürn ile kavuşmanın el kol bilenleri opulunce mı hoşuna gider?doğru bir çıkarım mı yaptım?

Impulse

Kayıtlı Üye
@dhardhar bend emerak ediyorum senin yorumunu.
Mesela benim venüsüm güneş jüpiter ve chiron la birlikte yengeç burcunda 2. Evde. 2. Evimin tamamı yengeç başı sonu her şeyi...
Yorumunu merak ettim : )

Impulse

Kayıtlı Üye
@dhardhar afedersin Venüs degil Merkürmüş o ?‍♀️
Ve güneş Merkür le 30 derecelik açı yapıyor jüpiterle kavuşum.
Jüpiter ve Venüs arasında açı yok.
Chiron ise güneş ve Merkür le kavuşum,
Jüpiterle kare yapmış.
Hadi meraklandım ??

Impulse

Kayıtlı Üye
Flood için özür diliyorm
Benim venüs 12. Ev akrep ayaklarımdan mı huylanırım. Satürn ile birleşik ne yazıkki ne kadar etkin bilemiyorum fakat bildiğim ayaklarım ayakkabı vurmasına hasas.
Venüs 11.evinde oğlak olan venüs u neptün uranüs satürn ile kavuşmanın el kol bilenleri opulunce mı hoşuna gider?doğru bir çıkarım mı yaptım?

Böyle bir yorum ilk defa duyuyorum. Hakikaten var mı böyle şeyler?
Benim venüsüm de 12. Evimde ikizler de.
Satürn le 144 derecelik(çift beşlik) açı yapmış.
Ayakkabı darsa topukluysa e vuruyor. Belki taraklıdırayagın dar ayakkabı taraklı ayaklara iyi degil daha çok etkileniyor.
Valla bilemedim. Satürn kemiklere ilgilyise belki.

dhardhar

Kayıtlı Üye
Oooooo siz astrolojide cigir acmissiniz arkadaslar :) topuklu ayakkabi bir kadinin anahtaridir. Guzelligine guzellik katar. Yaba gibi ayaginiz varsa saturn napsin:)

Ayrica yukselen teraziyse 1 0 onde basliyorsunuz. Bekarsaniz sorun sizde :) hele mars akrep ise of of :) ay akrepse yorumsuzum :)

dhardhar

Kayıtlı Üye
@dhardhar afedersin Venüs degil Merkürmüş o ?‍♀️
Ve güneş Merkür le 30 derecelik açı yapıyor jüpiterle kavuşum.
Jüpiter ve Venüs arasında açı yok.
Chiron ise güneş ve Merkür le kavuşum,
Jüpiterle kare yapmış.
Hadi meraklandım ??
Sunu bir tam yaz. Gunes merkur hem de 2. Ev yengec hem merkur gunesle nasil 30 aci yapiyor anlamadim. Yukselen ikizler mi senin :))))))))

Isobelzxc

Kayıtlı Üye
Oooooo siz astrolojide cigir acmissiniz arkadaslar :) topuklu ayakkabi bir kadinin anahtaridir. Guzelligine guzellik katar. Yaba gibi ayaginiz varsa saturn napsin:)

Ayrica yukselen teraziyse 1 0 onde basliyorsunuz. Bekarsaniz sorun sizde :) hele mars akrep ise of of :) ay akrepse yorumsuzum :)

Mars akrep ve ay akrep ne anlam tasir? Aciklar misiniz?

ayikizleri

Kayıtlı Üye

Ya boğa vurgusu :) akrep ve terazi vurgusu kadar etkili gözümde. Yengeçte iyidir tabi başakta.
Vazgeçtim tüm horoskobu sayabilirim.

taroh

Kayıtlı Üye
Flood için özür diliyorm

Böyle bir yorum ilk defa duyuyorum. Hakikaten var mı böyle şeyler?
Benim venüsüm de 12. Evimde ikizler de.
Satürn le 144 derecelik(çift beşlik) açı yapmış.
Ayakkabı darsa topukluysa e vuruyor. Belki taraklıdırayagın dar ayakkabı taraklı ayaklara iyi degil daha çok etkileniyor.
Valla bilemedim. Satürn kemiklere ilgilyise belki.

Yukselenım akrep bekar değilim evli de sayılmam ayaklarım ufak topuklu ayakkabıdan nefret ederim ve ayaklarımı çok rahatsız eder.

Impulse

Kayıtlı Üye
Sunu bir tam yaz. Gunes merkur hem de 2. Ev yengec hem merkur gunesle nasil 30 aci yapiyor anlamadim. Yukselen ikizler mi senin :))))))))

Bak şimdi ?

Burcum yengeç, yükselen ikizler tabiki?

2. Evimde yengeç var başı sonu her şeyiyle..
Sırasıyla Merkür, güneş, chiron ve jüpiter de 2.evde konumlanmış.

2. Evdeki gezegenlerinin yaptıkları açılar daa şöyleymiş
Güneş Merkür 30 derecelik açı
Güneş jüpiter kavuşum
Güneş chiron kavuşum
Chiron Merkür kavuşum
Chiron jüpiter kare
Jüpiter Merkür açı yok.
?

Konuyla alakası olan gezegenim Venüs üm ise 12.evde ikizler de. Yalnız orda?

Ve Ay akrep e yorum yapmamışsın ya benim ki akrepte ? hemde 5.ev ile 6.ev çizgisinin tam üstünde. Ondan bi sıkıntı yaşıyorum diye düşünüyrm bende ama ? neyse sana bıraktım yorum yap bakalım ?

dhardhar

Kayıtlı Üye
Bak şimdi ?

Burcum yengeç, yükselen ikizler tabiki?

2. Evimde yengeç var başı sonu her şeyiyle..
Sırasıyla Merkür, güneş, chiron ve jüpiter de 2.evde konumlanmış.

2. Evdeki gezegenlerinin yaptıkları açılar daa şöyleymiş
Güneş Merkür 30 derecelik açı
Güneş jüpiter kavuşum
Güneş chiron kavuşum
Chiron Merkür kavuşum
Chiron jüpiter kare
Jüpiter Merkür açı yok.
?

Konuyla alakası olan gezegenim Venüs üm ise 12.evde ikizler de. Yalnız orda?

Ve Ay akrep e yorum yapmamışsın ya benim ki akrepte ? hemde 5.ev ile 6.ev çizgisinin tam üstünde. Ondan bi sıkıntı yaşıyorum diye düşünüyrm bende ama ? neyse sana bıraktım yorum yap bakalım ?
Yukselen ikizler sasirtmadi :))(